Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Heroes of the Storm - MOBA autorstwa Blizzarda [m]

830 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2015 o 13:54, Ecko09 napisał:

Takedowns to są kille czy coś innego?

udział w zabójstwach, nie musisz zabić osobiście

Dnia 21.02.2015 o 13:54, Ecko09 napisał:

A Mechanics to co to? Takie coś jest w statach po meczu.

Wydaje mi się, że chodzi o wykonywanie celów na danych mapach (grałem póki co tylko raz i musiałem "zbierać" jakieś rośliny) + oczywiście przejmowanie kapliczek (czy jak to sie tam nazywa) itd.


Chyba jednak to będzie tylko odskocznia dla LOLa, zagram raz na jakiś czas partyjkę ale na dłuższą metę to nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj gram (dzięki Traitor za klucz :D) i muszę przyznać, że od pierwszego meczu gra wssysa, ma po prostu te wszystkie elementy dzięki czemu od pierwszych chwil widać, że będzie grało się super.
Te wszystkie elementy o które się obawiałem (czyli brak itemów, złota, last hitowania, dzielony level) to tak naprawdę strzał w dziesiątkę i to czyni tę mobę oryginalną. Gra jest szybka, intensywna, dużo się dzieje, super dużym plusem jest kilka map, na których mamy jakieś objectivy do zgarnięcia. Customizacja postaci za pomocą talentów a nie itemów też zdaje egzamin (choć na pierwszy rzut oka widać troszkę, że i tak każda postać będzie miała "jeden słuszny build").
Ogólnie me gusta, tylko ciekaw jestem jak szybko gold wpada, bo postaci mega drogie, a za wygrany mecz to 30 monetek się dostaje. A ceny w euro za skiny to jakaś niezła kpina, kilka razy to droższe niż w jakimś LoLu i drożej chyba nawet niż w Docie gdzie też z cen się śmiałem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Chciałbym podzielać twój optymizm. Niby dzielenie lvl i zabójstw jest fajne, bo dzieciarnia nie rzuca się jak w Lolu po killa i skupia się na pchaniu linii, czy robieniu kampów. Mówienie jednak o oryginalności? Bo lvl się dzieli? Dalej mamy 2-3 linie, tanka, dps i supporta. Dalej chodzi o to samo, czyli rozwalić bazę przeciwnika w ten sam sposób(kamp-jakiś potworek zależnie od mapy-kamp-pusz linii-od nowa). Tak, trochę inaczej niż byliśmy do tego przyzwyczajeni, ale ja grając od początku w lol`a jestem znudzony po kilku grach. To tylko moje zdanie. Ja osobiście czekam na Overwatch. Będę mieć "Cyberpunkowego" CoD`a :P Dalej to samo, ale mogę chociaż wykazać się odrobiną zręczności, a nie tylko "bezmyślne" klikanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 14:07, Daronn_Darker napisał:

/.../

>Tak, trochę inaczej niż byliśmy do

Dnia 24.02.2015 o 14:07, Daronn_Darker napisał:

tego przyzwyczajeni, ale ja grając od początku w lol`a jestem znudzony po kilku grach.

Ja właśnie po przegraniu naprawdę ogromnej ilości czasu w LoLa i po spróbowaniu Doty po zagraniu w HotSa poczułem powiew świeżości. Wiadomo, że to nadal mniej więcej to samo, ale to przecież jeden gatunek, jakich tu innowacji można oczekiwać? To tak jak zarzucanie nie wiem, nowej Forzie że "w sumie nic nowego, wszystko było w Colinie McRae sprzed x lat". Jak dla mnie zmiany są na plus, gameplay przynosi mi frajdę. Na tyle frajdy mam nadzieję, że sobie trochę w to pogram (a powiem, że jestem dość mocno zmęczony koncepcją moby, dlatego po odpuszczeniu LoLa popykałem chwilę w Dotę, ale ją szybko rzuciłem bo nudna była).

Dnia 24.02.2015 o 14:07, Daronn_Darker napisał:

To tylko moje zdanie. Ja osobiście czekam na Overwatch. Będę mieć "Cyberpunkowego" CoD`a
:P Dalej to samo, ale mogę chociaż wykazać się odrobiną zręczności, a nie tylko "bezmyślne"
klikanie.

Akurat to Overwatch to dopiero będzie brak oryginalności, zwykła zrzynka z Team Fortress 2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 24.02.2015 o 15:02, Outlander-pro napisał:

Akurat to Overwatch to dopiero będzie brak oryginalności, zwykła zrzynka z Team Fortress
2 :P

W TF2 nie gram, więc dla mnie to powiew świeżości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś wie. Ogólnie poprzeglądałem internety i widzę, że bardzo dużo osób na ten sam problem, fixa osobiście nie znalazłem, mianowicie: gra ma jakieś takie jakby lagi/freezy do kilkunastu razy na minutę. Czasem są mecze lepsze, że potnie tylko trochę, a czasem to dosłownie co 2-3 sekundy gra freezuje.
Czy ktoś zna na to jakieś remedium? Ustawienia graficzne zdają się nie grać żadnej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem rozwiązać ten problem, ale niestety nie udało się. Ba, sami pracownicy Blizzarda byli w licznych wątkach na ten temat bezsilni. Ponieważ Heroes of the Storm jest na tym samym silniku co SC2 to trapią tę grę te same problemy od momentu wprowadzenia "cudownych poprawek zwiększających szybkość" do Wings of Liberty. W Swarm było jeszcze gorzej.

Dostałem się do technicznej alfy HotS-a, gra też tak cięła, ale w trybie practice dawało radę grać. Przeinstalowałem niedawo SC2: Swarm i odpaliłem jedną misję z WoL-a - o proszę, framerate chyba w porządku! Idąc dalej tym tropem przeinstalowałem HotS, bo myślałem, że skoro beta to poprawili, a tutaj gra jest ZUPEŁNIE niegrywalna.

Blizzard dostaje ode mnie kolejną czerwoną kartkę i jeżeli takie problemy będą przy Legacy of the Void to zażądam zwrotu pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz mi się pojawił taki freez i trochę zgłupiałem. Na szczęście więcej się nie powtórzyło, ale dobrze wiedzieć, że to normalka w tej becie, a nie wina mego dziadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi gra freezowała przed ostatnim fixem po patchu z lutego. Teraz już jest lepiej i nie zdarza się to często, raz na kilkanaście gier wpadnie taki problem. Ale za to inną ciekawostkę znalazłem u siebie. Grając tylko do piątego poziomu Jainą zaliczyłem według statystyk tyle zabójstw... Fajnie by było jakby trochę te statsy dopracowali w patchu marcowym.

20150225092256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forach blizza coś dochodzą do tego, że te lagi/freezy to zdaje się jakieś problemy z połączeniem i ponoć w godzinach wieczornych, gdy gra więcej osób, jest gorzej.
Grałem wczoraj rano, było znośnie, wieczorem było prawie niegrywalnie, dziś rano znowu znośnie, choć freezy nadal się zdarzają. Niektórzy twierdzą, że jest też to jakoś powiązane kartami Nvidii.
Ale cóż, na razie rozwiązania chyba na to brak, mam nadzieję, że Blizz będzie nad tym pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy z której strony... ;)

Ogólnie uważam, że jest naprawdę dobry jeśli potrafi wykorzystać sie jego wszystkie atuty. Bo jeśli ktoś po rzuceniu kręgu ghuli zapomina o zdjęciu go, dzięki czemu dwóch towarzyszy stoi w miejscu to łatwo o double kill dla przeciwników.

Ale nie powiem - jako specjalistę wolę np. Zagarę. Może to ze względu na to, że dobrze ogarniam jej mechanikę względem tego, co jest w Starcrafcie i na czym polega jej największy atut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2015 o 07:31, Muradin_07 napisał:



jego dmg jest bardzo niski, win % leci w dół na pysk, szybko wbić 5 lvl i pożegnać się z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jeszcze nie miałem teamu, który wie co ma robić na tej mapie z kopalniami...jak widzę, że wybrało mi tę mapę to już jestem na 100% pewny przegranej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2015 o 02:02, Ecko09 napisał:

Ale beznadziejny Nezaboo jest...


Bo Ci nie poszło? Widzę że z kolejnego tematu robisz sobie pamiętnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2015 o 16:41, Grodhar napisał:

> Ale beznadziejny Nezaboo jest...

Bo Ci nie poszło? Widzę że z kolejnego tematu robisz sobie pamiętnik.


Srętnik, a nie pamiętnik. Mówię co myślę o nim i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować