Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Heroes of the Storm - MOBA autorstwa Blizzarda [m]

830 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2015 o 20:16, Gumisiek2 napisał:

Nova ma najbardziej przegiętą pasywkę, jaką kiedykolwiek widziałem w grze typu MOBA.


Wot? Przecież ona nawet nie jest niewidzialna. Nie można jej tylko targetować. Ruchy powietrza idzie łatwo wychwycić, a na to trzeba być wyczulonym jak gra się przeciwko niej albo Zeratulowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 00:22, Ecko09 napisał:

Haunted Mines to jest jakaśnajtrudniejsza mapa? Najbardziej wymagająca pod względem taktyki
czy jak?

Nic podobnego, ale to raczej osobiste odczucie. Moim zdaniem to Blackheart''s Bay jest najbardziej wymagająca, co nie zmienia faktu że to zgranie teamu decyduje o wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 00:41, DarkWolf_PL napisał:

> Haunted Mines to jest jakaśnajtrudniejsza mapa? Najbardziej wymagająca pod względem
taktyki
> czy jak?
Nic podobnego, ale to raczej osobiste odczucie. Moim zdaniem to Blackheart''s Bay jest
najbardziej wymagająca, co nie zmienia faktu że to zgranie teamu decyduje o wszystkim.


To dlaczego zawsze na Haunted Mines mam samych noobów, którzy nie potrafią grać? ANI RAZU nie miałem dobrego teamu na tej mapie. Równie dobrze mogę iść afk jak widzę tę mapę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 00:46, Ecko09 napisał:

To dlaczego zawsze na Haunted Mines mam samych noobów, którzy nie potrafią grać? ANI
RAZU nie miałem dobrego teamu na tej mapie. Równie dobrze mogę iść afk jak widzę tę mapę.

Może czas poszukać stałego teamu zamiast bawić się w full puby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 00:46, Ecko09 napisał:

ciacho

To dlaczego zawsze na Haunted Mines mam samych noobów, którzy nie potrafią grać? ANI
RAZU nie miałem dobrego teamu na tej mapie. Równie dobrze mogę iść afk jak widzę tę mapę.



Ja po kilku grach solo, sobie darowałem i obecnie gram jedynie ze znajomymi. Jak w Lolu można grać z randomowymi osobami posługując się pingami to w Hotsie bez Voice jest znacznie gorzej moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem nigdy w moby, ale po tym, co widzę w Hotsie, dawno nie miałem doczynienia z taką napinką wśród graczy. Jakby te mecze odbywały się o mistrzostwo świata. Niemal w każdym meczu biedni noobowie są gnojeni, bluzgani bez mydła. Kłótnie, awantury, obrażanie, wytykanie błędów. Matuchno boska, co tu się dzieje?! To tylko gra, większość ludzi raczej wchodzi, by się pobawić ulubionymi herosami, a nie wygrywać mecze (od tego chyba służą te ostanie 2 tryby zabawy, gdzie grają dobrzy i doświadczeni gracze). Ludzie, trochę luzu, bo złość piękności szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 00:49, DarkWolf_PL napisał:

> To dlaczego zawsze na Haunted Mines mam samych noobów, którzy nie potrafią grać?
ANI
> RAZU nie miałem dobrego teamu na tej mapie. Równie dobrze mogę iść afk jak widzę
tę mapę.
Może czas poszukać stałego teamu zamiast bawić się w full puby?


A gdzie ja ci taki znajdę -,-'' jedynie jak ktoś z gramu mnie przygarnie to jest szansa pograć, ale jakoś nie widać chętnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 00:46, Ecko09 napisał:

To dlaczego zawsze na Haunted Mines mam samych noobów, którzy nie potrafią grać? ANI
RAZU nie miałem dobrego teamu na tej mapie. Równie dobrze mogę iść afk jak widzę tę mapę.


Fakt jest taki, że bardzo dużo zależy na tej mapie od pierwszego rzutu mobów w kopalni. Jeśli jeden team zgnoi drugi i zbierze te 90+ czaszek, to już jest praktycznie pograne.

Z kolei na Blackheart Bay moim zdaniem można bardzo dużo ogarnąć solo - jak widzi się, że team nie ogarnia, trzeba samemu biegać i rozwalać campy z monetkami, a potem albo wypingować asystę przy oddawaniu dublonów, albo samemu wyczuć moment gdy pirat będzie niepilnowany.

I co do pubów - jest naprawdę spoko, mam wrażenie, że mam więcej meczy wygranych niż przegranych. Rzucę okiem następnym razem. Oczywiście kiepsko jest, jak zdarzą się ludzie prosto z LoLa, którzy uparcie chcą pchać lejna zamiast objectivy łapać, ale to raczej rzadziej niż częściej.

@PrinceLaCroix
Witamy w grach typu moba. To co na razie widzę w HotSie to pikuś w porównaniu z LoLem czy Dotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 01:30, Outlander-pro napisał:

@PrinceLaCroix
Witamy w grach typu moba. To co na razie widzę w HotSie to pikuś w porównaniu z LoLem
czy Dotą.

Bo to gra dla Amerykanów, panie moderator. :) Coś jak Club Penguin, tylko stylizowane na mobę.

e: w sumie Club Penguin jest bardziej kompetytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu kluczy jest coraz więcej, graczy także i na niskim MMR trafia się na nowych. Jakoś u siebie po przegraniu jakichś 600 gier często nie ma takich akcji. Oczywiście, zdarzają się, ale nie jest aż tak ciężko. Poza tym - jest przecież opcja wymute''owania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie przetestowałem tą grę, to najgorsza moba w jaką grałem wszystko uproszczone do granic możliwości nudne a ceny skinów to jakaś parodia. Niema żadnych szans w starciu z dota 2 lub lolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 22:16, ZubenPL napisał:

Niema żadnych szans w starciu
z dota 2 lub lolem.


No żebyś się nie zdziwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś sobie przełożył cenę skinów w LoLu z RP na Euro/Dolary to zobaczyłbyś, że różnica w wielu przypadkach jest znikoma. A tutaj widać drożyznę z dwóch powodów - mała liczba postaci, więc wiele skinów nie może być zniesionych o "tier niżej". Druga - skinów samych w sobie nie ma dużo, a co więcej: jednego możesz sobie zmajstrować za darmo, wystarczy trochę pograć.

Co do uproszczeń i tak dalej - każdemu co innego pasuje, więc Twoje zdanie szanuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 22:16, ZubenPL napisał:

Właśnie sobie przetestowałem tą grę, to najgorsza moba w jaką grałem wszystko uproszczone
do granic możliwości nudne a ceny skinów to jakaś parodia. Niema żadnych szans w starciu
z dota 2 lub lolem.

Dla porównania Arcana dla CM w Docie 30$ ... deal with it.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 22:16, ZubenPL napisał:

Właśnie sobie przetestowałem tą grę, to najgorsza moba w jaką grałem wszystko uproszczone
do granic możliwości nudne a ceny skinów to jakaś parodia. Niema żadnych szans w starciu
z dota 2 lub lolem.


Powiedziałbym że uproszczenia, to widać na papierze, ale w grze szybko można się przekonać, że to wcale nie uproszczenia, a założenia tej gry - to nie klasyczna moba, lecz w pewnym sensie wariacja tego gatunku, bardzo mocno nastawiona na ciągłą akcję i robienie objectivów. Zrezygnowano z nudniejszych fragmentów, a postawiono na więcej teamplayu umieszczając na każdej mapie te "punkty zapalne" w postaci celów, campów, kapliczek itp dzięki czemu cały czas coś się dzieje. Tak to widzę.

@Muradin

Hmm no i tak skiny zdają mi się droższe niż w LoLu, nawet przekładając RP na euro/dolary. Ale rzeczywiście w docie jest najdrożej, mimo że skiny są tam mało rzucające się w oczy (w sensie w grze). Może jakby ceny skinów nie były podane w euro, a w jakiejś walucie ingameowej, to by mniej rzucało się to w oczy/byłaby iluzja że nie uderza tak po kieszeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest w HotS jakaś postać z ultem Orianny z LoLa? Wydaje mi się, że widziałem coś takiego, le nie znam jeszcze postaci po wyglądzie za bardzo, a tym bardziej ich skilli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować