Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Heroes of the Storm - MOBA autorstwa Blizzarda [m]

830 postów w tym temacie

Dobra, ktoś chce grać w drużynie? Dobrze by było HL rank 25-20, bo już robienie duo męczy, a mamy przecież drużynę. Jakby co to pisać, namiary na BNa w podpisie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2015 o 19:35, Muradin_07 napisał:

Dobra, ktoś chce grać w drużynie? Dobrze by było HL rank 25-20, bo już robienie duo męczy,
a mamy przecież drużynę. Jakby co to pisać, namiary na BNa w podpisie :>


Ja się zastanawiam nad wznowieniem aktywności w Hotsie, także byłbym chętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2015 o 19:35, Muradin_07 napisał:

Dobra, ktoś chce grać w drużynie? Dobrze by było HL rank 25-20, bo już robienie duo męczy,
a mamy przecież drużynę. Jakby co to pisać, namiary na BNa w podpisie :>

Ja teraz mam czasu, musiałbym ogarnąć jakiś mikrofon i można jechać.
Rank 10-9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leoryk średni. Znaczy sama mechanika KAŻDEJ postaci jest o niebo lepsza niż wszystkich champów w SMITE, ale jakoś Butch i Joh przemawiały do mnie bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2015 o 13:55, Undertaker napisał:

Leoryk średni. Znaczy sama mechanika KAŻDEJ postaci jest o niebo lepsza niż wszystkich
champów w SMITE, ale jakoś Butch i Joh przemawiały do mnie bardziej.

Ja jestem ciekaw jak się przyjmie na scenie e-sportowej. Zawsze fajnie kiedy ktoś naprawdę czuje nową postać i pokazuje to na turnieju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo nowości w Heroes of the Storm:

Trailer Kharazima - Mnicha: https://www.youtube.com/watch?v=kraV3xWGBl0

Zapowiedź nowej mapy Infernal Shrines: https://www.youtube.com/watch?v=dv0UF3ge4xg

Podobno podczas Gamescomu grywalny jest także Rexxar, tutaj próbka jego umiejętności: https://www.youtube.com/watch?v=DMmoQvGQ0aA

A pierwszym wojownikiem ze świata Starcrafta będzie Artanis, który ogłoszony został zapewne głównie ze względu na wypadającą jeszcze na ten rok premierę Legacy of the Void: https://twitter.com/BlizzHeroes/status/628876329686016000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany!

Zapowiedziany został podczas dzisiejszego streamu nowy support - Medyk z pierwszego Starcrafta!

Do tego cała paczka skinów i... reset gier rankingowych! Do tego wprowadzone zostaną dynamiczne bundle, czyli w momencie kiedy jakiś z elementów danego zestawu będziemy posiadać jego cena zostanie obniżona. Bardzo fajna rzecz jeśli ktoś jak ja miał wszystkich bohaterów, a potrzebował tylko mounta do kolekcji.

No i Judgement Uther... <3

http://eu.battle.net/heroes/pl/blog/19829511/rozmowy-w-spo%C5%82eczno%C5%9Bci-gra-rankingowa-20-07-08-2015 - rankingi

http://eu.battle.net/heroes/pl/blog/19843381/wkr%C3%B3tce-w-heroes-of-the-storm-nowi-bohaterowie-sk%C3%B3rki-i-wierzchowce-07-08-2015 - skórki i postacie

http://eu.battle.net/heroes/pl/blog/19828056/wkr%C3%B3tce-w-nexusie-dostosowane-zestawy-w-sklepie-w-grze-07-08-2015 - dynamiczne bundle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie w HotSa, idzie mi raczej przeciętnie, ale jak ktoś by chciał coś, to mój btag jest w przypiętym poście. Rankedów jeszcze nie gram, bo mam dopiero 7 bohaterów kupionych. W sumie stać by mnie było na jakichś trzech tanich, ale nie chcę kupować takich, co bym nimi nie grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2015 o 20:19, ManweKallahan napisał:

W sumie stać by mnie było na jakichś trzech tanich, ale nie chcę kupować takich, co bym
nimi nie grał.


Najważniejsze jest abyś miał kupionych 2 healerów i co najmniej 4 tanków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 10:40, B1SH0P napisał:

Najważniejsze jest abyś miał kupionych 2 healerów i co najmniej 4 tanków.

Hmm. Nie lubię grać supportami, przynajmniej tymi których próbowałem (Malfurion, Tyrande, Uther), mam tylko Tassadara. Z tanków mam E.T.C. i Muradina. Poza tym Sylwana i z zabójców Jaina, Valla i Raynor. Najczęściej gram Sylwaną i Jainą. Chciałem teraz nazbierać na Azmodana, chyba Falstada i jeszcze nie wiem kogo trzeciego...
Czemu muszę mieć 2 pomocników i 4 wojowników? Jak wygląda wybieranie bohaterów i szukanie meczu w grach rankingowych (nie drużynowych)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 13:07, ManweKallahan napisał:

Hmm. Nie lubię grać supportami


Trudno. W HL musisz mieć pod ręką postać na każdą sytuację (oczywiście optymalnie - na początku wystarczy, jeśli jesteś w stanie zagrać na każdej pozycji).

Picki wyglądają tak, że pierwszy gracz pierwszego teamu wybiera postać dla siebie, potem robi to dwóch graczy drugiej drużyny. I tak po dwóch na zmianę, na koniec ostatni gracz drugiego teamu bierze postać dla siebie.

Generalnie zanim będzie Twoja kolej możesz ''zaznaczyć'' jaką postać chcesz wybrać. Ale, w przeciwieństwie do normalnych gier, nie ma mirrorów - jeśli przeciwnik coś wybierze, to już tym nie zagrasz.

Jeśli więc czekasz na swój pick, to oczywiście możesz sobie coś wstępnie wybrać wcześniej, albo napisać na czacie jaką rolę chcesz. Przy czym musisz liczyć się z tym, że osoby wybierające wcześniej mogą to po prostu olać. Więc jeśli jesteś na końcu, Twój team nie ma supporta, a Ty nie masz żadnego do wyboru, to właśnie zmniejszyłeś szanse na wygraną o... sporo.

Propozycja z 4 warriorami prawdopodobnie bierze się z tego, że często jest ich dwóch w drużynie. Czy to konieczne, nie wiem, nie sądzę (aczkolwiek porzuciłem tę marną i równie marnie zoptymalizowaną gierkę jakiś czas temu), ale warto być przygotowanym na różne sytuacje. Tassadar jako jedyny support też się nie sprawdzi, bo support z niego taki sobie (dlaczego nadal jest tak otagowany, tego nie wie nikt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... Ja tak naprawdę ostatecznie gram zawsze trzema/czterema postaciami i ostatnio o dziwo doszedł mi Kael''thas. Więc po prostu trzeba sobie znaleźć ulubionego bohatera z każdej klasy plus ewentualnie jednego dodatkowego z ulubionej roli. Nie ma sensu niekiedy dostosowywać się pod team, bo tak on wymaga.

Jeśli powiedzmy powiedzą Ci "Weź Uthera bo stun" a grać nim nie za bardzo potrafisz, bo jest cholernie manożerny to potem na Tobie wieszają psy, bo nie umiesz nim grać. Po prostu warto grać tym czym się faktycznie czuje dobrze, bo potem może być większa tragedia niż z braku healera ;)

Poza tym jakoś ogólnie, mimo że spotykam często granie na dwóch tanków to nadal ludzie grają "standard" na dwóch/trzech assasinów, healera, tanka i ewentualny spec, choć ja osobiście Sylvanas aż tak nie liczę pod tym kątem i biorę ją dość często mimo, że mamy np. takiego Nazeebo. Natomiast Tassadar - tego raczej powinni specem nazywać, bo o wiele lepiej sprawdza się do obrony fortów i ich odbudowy Mułem niż jako faktyczny support. Nie wiem też dlaczego niektórzy nadal myślą, że Kharazim jest "słabym supportem" i potrzebny jest jeszcze dodatkowy healer. Ostatnio po meczu nasz monk wykręcił jakieś prawie 100k leczenia, gdzie ja niekiedy Rehgarem grając full heal build robię może z 90k przy dobrym wietrze i tym, że załapie wiązkę na zmniejszenie cd na leczenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 13:07, ManweKallahan napisał:

Czemu muszę mieć 2 pomocników i 4 wojowników? Jak wygląda wybieranie bohaterów i szukanie
meczu w grach rankingowych (nie drużynowych)?


Nie zawsze masz szanse grać tym czym chcesz, więc musisz mieć przynajmniej 2 Healerów, czyli np. Uther, Malfurion. Support taki jak Tyrande, Tassadar wybiera się w specyficznych sytuacjach/team compach.

4 warriorów dlatego, że meta jest na 2 tanków w teamie, wtedy masz mocny frontline, a do DMG masz np. Jaine/Kael'Thasa, którzy robią miazgę przy dobrym set-upie.

Oczywiście możesz wygrać mając np. Tassadara zamiast healera, ale wtedy przeciwny team musi coś robić źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 13:44, Muradin_07 napisał:

Więc po prostu trzeba sobie znaleźć ulubionego bohatera z każdej klasy

Czyli generalnie potwierdziłeś to co napisałem - przy czym imo jeden to za mało, bo możesz stracić dostęp do postaci.

Dnia 22.08.2015 o 13:44, Muradin_07 napisał:

bo potem może być większa tragedia niż z braku healera ;)

Ja nie mówię, że trzeba konkretnie postać X, bo ktoś na czacie płacze. Ale nagrałem się w to trochę, zaszedłem, powiedzmy, całkiem wysoko (przy czym rank w tej grze to kpina, więc nie ma się czym chwalić za bardzo). I nie ma bata, wygrywanie bez healera jest zdecydowanie bardziej skomplikowane i upierdliwe. Do tego aspekt psychologiczny - trzeba się z tym liczyć, większość traktuje grę bardzo, ale to bardzo poważnie, a do tego płacze przy każdej okazji. A gracze sobie często nie zdają sprawy z tego, jak duże znaczenie ma aspekt psychologiczny.

Dalszej części nie komentuję, bo to już nie moja bajka. Nie wnikam w konkretne picki, nie wiem co i jak bardzo się zdążyło pozmieniać, ale Sylwia nerfów chyba nie dostała więc nadal jest broken op.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Gram w to przede wszystkim dla zabawy, bez wielkiego ciśnienia na wygrywanie za wszelką cenę i wściekanie się o każdy błąd członków drużyny. Rzadko się przy tej grze denerwuję. Byłem zadowolony z wielu meczów, które ostatecznie przegrałem, bo były, no cóż, dobre i wyrównane. A jeszcze do początku tego tygodnia można było w ciemno obstawiać, że będę miał najwięcej zgonów w drużynie, niezależnie od bohatera :P Najchętniej to bym grał tak, że wszyscy wbijają się we wszystkich i albo wygramy, albo zginiemy. Taka trochę wikińska mentalność :P Dlatego nie przepadam za grą healerami bo nie potrafię się skupiać na leczeniu swoich, tylko staram się przede wszystkim zadawać obrażenia. Ale coś teraz zacząłem bardziej dbać o przeżywanie.
Szczerze mówiąc nie mam zbyt dużego pojęcia jak wyglądają role do odegrania, poza ogólnikami, bo w szybkich mało kto przykłada do tego większą uwagę. Coś mi kumpel wspominał, że zdaje się, specjaliści idą na bota, układ powinien być 2-2-1 ewentualnie 3-1-1 (?). Czy są jakieś przystępne poradniki, najlepiej po polsku i bez różnych dziwnych skrótów? ;)
Najwyżej jak się okaże, że nie daję rady w rankedach, to zostanę przy szybkich, trudno... Gra mi się póki co przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 14:09, ManweKallahan napisał:

Wiesz. Gram w to przede wszystkim dla zabawy

To nie musisz się nastawiać na rankedy, quick matche wystarczają do tego pewnie. Taka prawda, na siłę ich grać nie trzeba, zaoszczędzisz ludziom nerwów a sobie oszczędzisz czytania bluzgów :P

Dnia 22.08.2015 o 14:09, ManweKallahan napisał:

układ powinien być 2-2-1 ewentualnie 3-1-1 (?).

Zależy od mapy głównie, trochę również od postaci. Widziałem na mapie z pająkami 3 osoby poruszające się między dwoma dolnymi liniami, czyszczące od razu fale minionów - albo przeciwnik zacznie robić to tak samo, albo powoli straci ammo w pushowanych wieżach. Ale to już zabawa pod gry drużynowe.

Dnia 22.08.2015 o 14:09, ManweKallahan napisał:

jakieś przystępne poradniki, najlepiej po polsku i bez różnych dziwnych skrótów? ;)

Nie mam pojęcia, szczerze mówiąc nigdy nie korzystałem, nie czułem potrzeby. Po angielsku TempoStorm ma chyba jakieś opisy do map (a przynajmniej miał mieć) i różne inne poradniki.

Dnia 22.08.2015 o 14:09, ManweKallahan napisał:

Gra mi się póki co przyjemnie.

Well, to chyba najważniejsze. Osobiście wróciłem do lola, hots mnie wynudził, w kółko te same picki na rankedach (brak banów + taki sobie balans + mało postaci) i brak różnicy w poziomie gry na wyższych rangach mnie zniechęciły ostatecznie. Niestety konkurencja pod tym względem jest ciekawsza. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 14:02, Adjatha napisał:

Ja nie mówię, że trzeba konkretnie postać X, bo ktoś na czacie płacze. Ale nagrałem się
w to trochę, zaszedłem, powiedzmy, całkiem wysoko (przy czym rank w tej grze to kpina,
więc nie ma się czym chwalić za bardzo). I nie ma bata, wygrywanie bez healera jest zdecydowanie
bardziej skomplikowane i upierdliwe. Do tego aspekt psychologiczny - trzeba się z tym
liczyć, większość traktuje grę bardzo, ale to bardzo poważnie, a do tego płacze przy
każdej okazji. A gracze sobie często nie zdają sprawy z tego, jak duże znaczenie ma aspekt
psychologiczny.

Niekiedy działa na niekorzyść... drużyny która gra przeciwko teamowi "bez suppa". Działa to tak, że zaczynają iść nieco agresywniej i wszystko najzwyczajniej w świecie leży. Wszystko zależy od tego jak swoje możliwości wykorzysta się w grze wiedząc dodatkowo jakie ma się słabości. W solo queue o to ciężko, ale jest to możliwe.

Też nagrałem się w to sporo, zaszedłem też jak na swoje możliwości "daleko" w ranku i wiele dziwnych gier wygrywałem lub też przegrywałem, bo pojawiał się dziwny i egzotyczny skład 4 specjalistów i tank. Ogólnie działa to tak, że jeśli pojawia się coś odbiegającego od ustalonej normy to ludzie zaczynają wariować. Natomiast co do grania poważnego to wydaje mi się, że jeśli chce się grać poważnie to się nie płacze na chacie, a się gra. Jeszcze nikt pisaniem gry nie wygrał.

Dnia 22.08.2015 o 14:02, Adjatha napisał:

Dalszej części nie komentuję, bo to już nie moja bajka. Nie wnikam w konkretne picki,
nie wiem co i jak bardzo się zdążyło pozmieniać, ale Sylwia nerfów chyba nie dostała
więc nadal jest broken op.

Każda postać jest broken i op jeśli umie się wykorzystać dobrze jej możliwości - takiego jestem zdania i raczej go nie zmienię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 14:33, Muradin_07 napisał:

Niekiedy działa na niekorzyść... drużyny która gra przeciwko teamowi "bez suppa". Działa
to tak, że zaczynają iść nieco agresywniej i wszystko najzwyczajniej w świecie leży.


Właśnie problem polega na tym, że jak przeciwny team nie ma healera to nie trzeba iść agresywnie, praktycznie nic nie trzeba robić. Outsustain OP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 14:55, B1SH0P napisał:

Właśnie problem polega na tym, że jak przeciwny team nie ma healera to nie trzeba iść
agresywnie, praktycznie nic nie trzeba robić. Outsustain OP.


Powiedz to tym, co widzą "o... Jaina jest sama, zabić!" a potem... "Damn, trzech wyskoczyło znikąd, zabili wszystkich i poszli po bossa'', bo się okazuje że dmg się nie zgadza tak jak powinien :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować