Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Heroes of the Storm - MOBA autorstwa Blizzarda [m]

830 postów w tym temacie

Wszystko pięknie - ale regulamin jasno określa, że nie wklejamy na serwisie reflinków.
Dam ci ponadplanowe Ostrzeżenie, ale kolejny taki post skończy się kolejnym degradem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2016 o 18:16, Muradin_07 napisał:

https://www.reddit.com/r/heroesofthestorm/comments/404mev/chu8_here_this_is_my_concern/

To sobie przeczytaj, w mojej ocenie powoli faktycznie to się przyjmuje i Blizzard musi
zrobić z tym porządek, bo ostatnio przez podobny teamcomp zostałem mocno rozjechany


Nie grałem pół roku, co się stało z Tyrande takiego, dostała jakiegoś solidnego buffa? Na razie po paru quick matchach widzę, że Cho''Gall jest super OP i team, który go ma, wygra. Ma kosmiczną tankowatość i damage, nie bardzo wiem jak go ugryźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zawsze tak jest. Cho''gall Cho''gallowi nie jest równy. Raz można grać i jest to naprawdę op, a raz zaczyna feedować i kończy ze staniem 5 (10) zgonów.

Więc to nie jest tak, że jest on OP. Wystarczy umieć nim grać lub przed nim się bronić, wybierać np. skille przeliczające dmg z procentów jak u Kharazima z ultem. Siedem ciosów i gość nie ma 48% życia bez względu na to ile punktów ma. Dobre do osłabiania i dobijania go. No i oczywiście przyda się Giant Killer w przypadku assassinów. Stuny też są ok imo, ale tylko wtedy gdy ma mało życia. Wtedy nie może użyć Molten Core i się uratować.

Natomiast co do Tyrande - nie mam pojęcia. Zawsze miałem wrażenie, że jest ona słabym supportem, a nie postacią wspierającą. Jako oznaczanie celów do eliminacji i scout była zawsze dobra, tylko nie wiedziałem że aż tak teraz wbiła się w metę jak swego czasu trzeba było mieć w grze albo Jainę albo Kaelthasa. Mam nadzieję, że coś z nią zrobią, bo przeciwko niej grać to katorga, choć ja nie mam problemu z eliminacją jej w pierwszej kolejności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za post pod postem, małe wyjaśnienie - supportem w sensie typowym healerem w rozumieniu wielu graczy. Za postać wspierającą mam na myśli taką, która domyślnie nie ma heala, ale ma dużo innych rzeczy wspierających drużynę np. Tassadar, może poniekąd Kharazim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ostatnio miałem Cho''Galla w teamie i przegrałem ;) Ale tak czy siak mocarna postać. Ja rozumiem, że steruje nim dwóch graczy i jest jakby jedna postać mniej i dlatego musi być mocniejszym, no ale nie powinien być dobry we wszystkim ... a tu i tankowaty i damage ma, i przyciągnie kogoś i dogoni i ucieknie i AoE damage ma... Muszę sam go sobie odblokować i potestować jak to jest.

A co do Tyrande, to mi się zawsze wydawało, że to jeden z tych gorszych supportów. Jasne, ma niezły ten skill z oznaczaniem, choć z pugiem to ciężko tu koordynować jakieś straszne combo z tego. A reszta skilli naprawdę nie powala. Nawet sobie nią zagrałem wczoraj i mimo kiepskiego teamcompu (jeszcze drugiego supporta mieliśmy, Uthera) to wygraliśmy, ale zdecydowanie nie przez to, że jakoś świetnie grałem. Zatem trochę mnie dziwi ten płacz na redditcie. Ale może gram na zbyt niskim poziomie by to skminić, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tankowaty jest, ale i tak bez względu na wszystko i tak w momencie, gdy hp spadnie poniżej 50% już zaczyna się problem, bo bardzo łatwo jest go zdjąć. Dlatego osoba grająca Cho musi mieć o wiele większe umiejętności niż ta grająca Gallem. Wtedy masz praktycznie wygraną grę. Jeśli tak nie jest to Gall nawet używając wszystkiego dobrze nie da rady. Plus - trzeba wybierać skille z myślą także o towarzyszu, więc nie da się grać "swojego", a trzeba grać "wspólne" buildy.

Ja to mam nadzieję, że Rehgar dostanie małego reworka, bo ktoś dobrze powiedział - powinien mieć wilka jako cechowego mounta, ale jako coś ukrytego. Natomiast ogólnie sporo powinien działać totemami i to jest w sumie ciekawy kierunek. Sam bym zobaczył możliwość wyboru właśnie takiego Reghara niż combat healera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyrande się fajnie gra, ale dla mnie przede wszystkim nie jako jedyny heal w drużynie, tylko zrobioną pod dpsa. Daje radę się nią wtedy wyciągnąć nawet najwyższy hero dmg w drużynie, chociaż to też zależy od zespołu. Talenty pod obrażenia od ataku podstawowego + obrażenia od sowy z Tropicielem od 16 robią świetny wynik.
A dobre ogarnięcie naznaczenia praktycznie daje praktycznie pewnego killa, wystarczy zobaczyć w kogo idzie stun od tanka, tego naznaczasz i często stun się ledwo zdąży skończyć i gościa nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2016 o 15:51, Outlander-pro napisał:

No ostatnio miałem Cho''Galla w teamie i przegrałem ;) Ale tak czy siak mocarna postać.
Ja rozumiem, że steruje nim dwóch graczy i jest jakby jedna postać mniej i dlatego musi
być mocniejszym, no ale nie powinien być dobry we wszystkim ... a tu i tankowaty i damage
ma, i przyciągnie kogoś i dogoni i ucieknie i AoE damage ma... Muszę sam go sobie odblokować
i potestować jak to jest.


Z Cho''Gallem jest tak, że dużo zależy od kompozycji drużyny i tutaj pojawia się problem MM w QM, który nierzadko potrafi być delikatnie mówiąc dziwny. Na tego dziada trzeba mieć zgraną drużynę, która wie co robi. Żeby go zabić czasami potrzeba przynajmniej 3 bohaterów. Z drugiej strony żeby grać dobrze Cho''Gallem też potrzeba zgranej pary.

Z mojego doświadczenia Jaina po prostu topi się poprzez samą obecność w jego pobliżu. Więcej czasu spędzam unikając jego aoe niż atakując, a dorzucić do tego jeszcze po drugiej stronie Moralesa i pełno combo nawet go nie draśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzięki uprzejmości jakiegoś randoma (a miły był koleś, wytłumaczył to i owo i dał jakieś rady, aż byłem zdziwiony) odblokować Cho''Galla i machnąć nim parę testowych partii, potem sam pomagałem kumplowi go zdobyć. Trzeba się przyzwyczaić do tego stylu gry, bo od pierwszego meczu się go nie wyczuje, ale jak się zaczyna łapać jak on działa, to jest to naprawdę przerażająco mocny heros. Nie do końca w moim stylu, ale wystarczy mieć kumpla, z którym jest się zgranym i można sprawić masę problemów przeciwnikom. Dodatkowo jest sporo frajdy z takiego stylu gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego fajnie jest grać w przedłużenie czasu zmrożenia na 6 sekund i ładować w Lodową Nawałnicę wraz z zasięgiem ataku. Wtedy do Cho''galla praktycznie nie podchodzisz blisko, a robisz swoje. Ring of Frost i jesteśmy w domu. Ale fakt - do tej roboty trzeba trojga, dwójka poradziłaby sobie, ale nie aż tak dobrze. Prawdopodobnie jeden musiałby polec.

@Manwe:

Mnie nadal zastanawia to jaki build ludzie składali, że Tyrande jednak potrafiła zarzucić całkiem konkretnego heala. Kiedyś widziałem w MMie to, że po prostu no... swoje robiła w każdej dziedzinie. Bez względu na to jednak nie za bardzo ją lubię jako supporta i mi nie leży. Może po prostu dla mnie support musi też potrafić swoje dostać w skórę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W late game burst nie robi mu nic jeżeli Cho''Gall ma medyka za sobą. Możesz rzucać w niego lodem ile wlezie, a on będzie śmiał Ci się prosto w twarz. To co go najbardziej boli to CC i sustained dmg. Wdziałem kilka ciekawych zagrywek z Anub''arakiem gdzie koleś regularnie wyłączał go z gry na cały teamfight dzięki czemu mogliśmy spokojnie przystąpić do zniszczenia jego wsparcia zostawiając jego samego na koniec.

Co do Tyrande, wygląda na to, że ostatnio ma największy win rate, więc coś jest na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2016 o 06:38, Muradin_07 napisał:

Mnie nadal zastanawia to jaki build ludzie składali, że Tyrande jednak potrafiła zarzucić
całkiem konkretnego heala. Kiedyś widziałem w MMie to, że po prostu no... swoje robiła
w każdej dziedzinie. Bez względu na to jednak nie za bardzo ją lubię jako supporta i
mi nie leży. Może po prostu dla mnie support musi też potrafić swoje dostać w skórę ;)

Tyrande wpadają liczby przez to, że lecząc kogokolwiek, leczy też przy okazji siebie. Build pod healing jest z grubsza oczywisty, ale warto na 7 wziąć skrócenie cooldownu przy atakowaniu, bo jednak ten jej jedyny skill leczący ma ten cd dość duży w stosunku do wielkości heala. Potem od 13 wystarczy pamiętać żeby zachowywać hp >50% i leczenie robi się konkretne, a od 16 można leczyć też naznaczając wroga. Wiadomo, że nie będą to wyniki jakie może osiągnąć Li Li czy Uther, nie mówiąc o Moralesce, ale przy długim meczu i liczby mogą się zrobić niezłe.
Ja osobiście nie przepadam za takim stylem gry Tyrande, bo nie lubię jej ulti Cichociemni. Heal niby ma nie najgorszy, ale bardziej to ulti się nadaje do zasadzek, a te czasem ciężko zgrać. Poza tym ten build mocno ogranicza jej możliwości ofensywne. Ja lubię najbardziej https://hotscenter.pl/talenty/tyrande#3232233

Swoją drogą, czekam aż w końcu wprowadzą Areny. Zapowiedź była już dość dawno temu, a tu ani widu, ani słychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż nic bardziej mylnego ;)

Nie patrz tylko na aspekt dmg czy tego ile zadasz obrażeń. Ja patrzę też na aspekt psychologiczny - spory zasięg castu, spory zasięg umiejętności, 6 sekund na slow i do tego jeszcze sam fakt obrażeń. To pozwala myśleć, że to wszystko robi swoje. Wcale nie musisz zadawać najwięcej obrażeń, ważne żeby się działo tyle, aby grający dostał oczopląsu. Reszta będzie wiedział co z tym zrobić, ktoś wykorzysta najlepiej możliwość zabicia postaci... dwóch postaci ;)

@Manwe: sam czekam na arenę. Na razie wprowadzili Greymane''a (hell yeah!), ale za to nie ma ŻADNYCH zmian względem balansu gry. I to mnie niepokoi, bo Blizzard powoli zwalnia z polityką odpowiadania na to, co dzieje się w grze i od ponad półtora miesiąca nie było żadnego balance patcha wraz z nowym bohaterem. A powinny być one co najmniej co 2-4 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie dobić do rank 6 ale długo się nie nacieszyłem tym faktem , pomijając dziwny system rankingowy i matchmaking największą bolączką aktualnie hotsa jest brak banów.w drodze do tego nieszczęsnego ranku 6 90% procent moich meczy składały się z tyrande,raynora kaela , muradina , diablo , thrala , uthera i szczerze sam grałem praktycznie thralem bo w mecie z chorym cc i podwójnymi supportami thrall jako jedyny daje sobie rade bardzo dobrze z meele asasynów bo nie dość ,że najlepiej burstuje to ma bardzo mocny sustain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie odpuszczam HL z dwóch powdów:

1. Nie ma banów - w tym momencie są one wręcz wymagane przy takiej ilości bohaterów plus tym, że są praktycznie powtarzające się non stop kompilacje, które z góry ustawiają kto wygra. Teoretycznie ten, który pickuje Tyrande i Thralla już ma wina.

2. Nie ma możliwości opuszczenia gry gdy jeden z graczy jest afk lub też mniejszej utraty punktów za mecz. Tylko raz w życiu udało mi się wygrać na HL z botem ETC, który wręcz perfekcyjnie robił wjazdy i ogarniał ulty na przeciwniku. Reszta kończy się zazwyczaj stompem i utratą sporej części punktów. A tak naprawdę powinienem utracić ich trochę mniej albo wcale.

Anyway ostatnio w HotSie dzieje się coraz gorzej, Blizzard nadal nie odpowiada na feedback związany z balansem. Zaczyna się ciężki etap w dziejach gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HL ma jeden plus - draft, jaki by nie był, jest lepszy od kompletnego randomu. Chyba, że gramy coś a''la ARAM z lola. Dlatego mam nadzieję, że wprowadza coś jakby unranked draft. To o wiele lepsze rozwiązanie od QMu, gdzie raz wpada stomp, a raz rąbiesz się z przeciwnikiem z 40 minut ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

QMowy matchmaking w ogóle notorycznie psikusy robi. Gram z dwoma kumplami, pickujemy tanków i asasynów, liczymy na suppów - dostajemy więcej asasynów. W takim razie w następnym meczu ja wybieram suppa, co dostajemy zamiast asasyna? Kolejnego suppa xD

I w ogóle czekanie na mecz jest strasznie długie, 3-4 minuty to standard ._. Pół roku temu jak grałem tak nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować