Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Heroes of the Storm - MOBA autorstwa Blizzarda [m]

830 postów w tym temacie

Czyli mamy dużo informacji ale są niejasne. To ja poszukam jeszcze, ale jakbyście się czegoś dowiedzieli, to dawajcie tu znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy - po prostu trzeba oglądać streamy HotSa, których teraz jest naprawdę sporo na Twitchu. Wczoraj wieczorem odpaliłem sobie jeden i widziałem Raynora na kucu... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 11:20, Muradin_07 napisał:

To znaczy - po prostu trzeba oglądać streamy HotSa, których teraz jest naprawdę sporo
na Twitchu. Wczoraj wieczorem odpaliłem sobie jeden i widziałem Raynora na kucu... :D

Ok, to ja wieczorkiem sobie zerknę bo teraz mam sporo pracy, a na twitcha nie wchodziłem już dawno, widocznie muszę ponadrabiać zaległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 11:20, Muradin_07 napisał:

To znaczy - po prostu trzeba oglądać streamy HotSa, których teraz jest naprawdę sporo
na Twitchu. Wczoraj wieczorem odpaliłem sobie jeden i widziałem Raynora na kucu... :D


Diablo na kucu to dopiero jest komedia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Później sobie obejrzę do końca, ale pierwsze co ogólnie zauważyłem:

MechaTassadar - meh...
Power Armor Uther - grałbym i to ostro.

Co do mountów to mi się wydaje, że po prostu Blizzard chciał w pewnym stopniu jakoś grę wyróżnić. Mi one nie przeszkadzają, ale tak naprawdę jeśli już robić je to np. Raynor jeździłby w Vulturze jak w jedynce. Czy coś takiego. A nie sobie patataja na kucyku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 02:03, akwyx napisał:

> Thrall na wilku, Diablo na ... nie ma pojęcia.
Na Baalu?

EEE a mi się wydawało że Baal to jego brat, hmmm :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 10:22, akwyx napisał:

Czy zostało gdzieś pokazane jak wygląda sprawa itemów? Przeglądałem trochę materiałów
ale niewiele (aż tyle czasu nie mam), jakby ktoś mógł podrzucić filmik, whatever gdzie
jest to pokazane etc. byłbym bardzo wdzięczny!


Nie będzie przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 03:40, Eternal101 napisał:

EEE a mi się wydawało że Baal to jego brat, hmmm :D.

Widzisz, jest to o wiele bardziej problematycznie niż mogłoby się wydawać. Otóż w grze może i tak, są braćmi natomiast poza takową wydają się odnosić do jednej i tej samej postaci, jaką jest król piekieł (wschodniej części).
Diablo zwany też "czerwonym" to oczywiste nawiązanie do Belzebuba, którego jedna z wariacji przewiduje nazywanie go "Karmazynowym królem". Natmoast ciekawe jest samo pochodzenie imienia i istnienie demona o takowym, gdyż żadna z porządnych ksiąg na ten temat nie wymienia go w hierarchii demonów (Czy to "Lemegeton" zwany "Mniejszym Kluczem Salomona" czy też "Pseudomonarchia Daemonum"). Natomiast w obu dziełach pojawia się Baal (czy też Ba''al) - zawsze jako król piekieł i zawsze na pierwszym miejscu w hierarchii. Imię Belzebub w hebrajskim brzmi Ba‘al Zebûb (jedna z wariacji) gdzie widać wyraźnie, że pochodzi od imienia Ba''ala. Stąd mój wniosek, że Diablo po prostu mógłby przywołać coś w rodzaju swojej drugiej połowy/stać się podwójnym demonem - oczywiście wszystko by nie dosiadać kuca.

@Budo - dzięki, już się wszystkiego dowiedziałem, nawet chwilkę sobie na stream zerknąłem. Wygląda ciekawie, nawet bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Wydaje mi się, że tytuł wątku powinien brzmieć raczej "LoL autorstwa Blizzarda", bo jednak dużo więcej tu z LoLa niż Doty (delikatnie mówiąc). Aktualnie tytuł ten wprowadza w błąd zachęcając mnie do tej gry, jednak patrząc na materiały czuję się bardziej zniechęcony. Zatem już bardziej adekwatny byłby tytuł "MOBA autorstwa...". ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tytuł powinien brzmieć "Heroes of the Storm - MOBA dla casuali i nowych w gatunku".

Żadnych przedmiotów, zero dobijania creepów/minionów, doświadczenie dzielone na wszystkich, więc nawet jak jesteś cienki to ktoś za ciebie odwala robotę. Nacisk na wykonywanie celów, a nie zabijanie przeciwnika. Krótsze rundy.
Powiem szczerze że jak byłem noobem w DOTA2 to takiej gry sobie życzyłem. Teraz wątpię żebym w to pograł dłużej, o przedłożeniu HOTS nad DOTA2 nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to Dota 2 taka dla hardcorowego gracza jest?

To jest po prostu gra trochę inna niż wszystkie, a nie od razu zakładać, że będzie to gra dla graczy niedzielnych. Ludzie tak mówili na Hearthstone''a, a teraz są publikowane wyniki danego sezonu, są robione turnieje. Są to na razie invitationale, ale z czasem myślę, że będzie to inaczej robione. Więc tak naprawdę nie ma co od razu gry szufladkować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale dwie sprawy z którymi nie ma co się kłócić.

Tak, DOTA2 oraz LoL w porównaniu do HOTS są bardziej hardcorowe. Dlaczego, napisałem główne punkty wyżej.
A dwa, nie ma nic złego w tym że HOTS jest nastawiony na bardziej luźną rozgrywkę. Pewnie pojawią się jak w każdej większej grze multi jacyś pro, ale gra jest w oczywisty sposób tworzona nie pod nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię - podobnie było z Hearthstone, a teraz wielu do niego przechodzi i zaczyna grać. Można nawet powiedzieć, że ma o wiele lepiej niż np. Duel of Champions. Może dlatego, że to gra Blizzarda. A HotS wcale nie musi być casualowy. Może w nim o co innego chodzić, ale może być na swój sposób hardcorowy i można pewne rzeczy masterować do perfekcji.

Swoją drogą zastanawiam się, czy Blizzard nie wprowadzi trybu "tradycyjnego" do HotS. Jeśli tak to w sumie źle nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 19:17, Muradin_07 napisał:

Można nawet powiedzieć, że ma o wiele lepiej niż np. Duel of Champions. Może dlatego,
że to gra Blizzarda.

E tam. Ja tam nie mogę się przyzwyczaić do Hearthstone''a. A próbował i to mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować