Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Heroes of the Storm - MOBA autorstwa Blizzarda [m]

830 postów w tym temacie

Blizz dalej nie wie co robi - Xul ma już ponad 59% winratio, nerfy Rhegara praktycznie nie ruszyły, a buffy Novy też w ogóle. Bany w HL to dalej kwestia miesięcy, system rankingowy to kpina i w sumie nic nie mówi o skillu gracza (jeśli spadając z rangi trzeba zwykle wygrać potem dwa mecze by ją odzyskać ... to ja już mam pewnie jakieś kosmiczne MMR :D), brak szczegółowych statystyk dotyczących bohaterów ... a ponoć codziennie ponad 100 osób pracuje nad grą. Ta jasne i chyba zbija bąki :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, spadłem z r8 do r13 w dwa dni, normalnie z 10 porażek pod rząd. GG Blizz. Matchmaking to nadal porażka, system rankingowy to porażka. Zarabiają grube miliony miesięcznie na WoWie i innych pierdołach, a nie potrafią trochę popracować nad grą. Nie, lepiej mieć skiny za 15 euro w sklepie i mieć złudną nadzieję na zarobek, lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilku bohaterów ma dostać spore zmiany niebawem. Z tego co zapamiętałem Falstad i Artanis. Xul dostanie nerfa - akurat jemu to się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem ostatnio mecz Artanisem w QM. My mieliśmy Li-Ming, Kharazima, Nazeebo i kogoś jeszcze. W przeciwnej drużynie była Morales, Hammer, Xul, Chen i coś jeszcze. Wybrałem Purifier Beam zamiast Supression Pulse przez co w czacie poleciały hejty na mnie. W mid game szło nam bardzo słabo, ale udało nam się wygrać 3-4 walki 5v5 z rzędu i odwrócić mecz. Za każdym razem PB leciał na Morales.

Jak sądzicie, lepiej było wziąć SP i wyłączyć Hammer na 4s, bo w zasadzie innych bohaterów AA nie było? Czy lepszy w takiej sytuacji był PB, który zmuszał Morales do wyjścia z pozycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2016 o 10:20, fenr1r napisał:

Jak sądzicie, lepiej było wziąć SP i wyłączyć Hammer na 4s, bo w zasadzie innych bohaterów
AA nie było? Czy lepszy w takiej sytuacji był PB, który zmuszał Morales do wyjścia z
pozycji?

Nie wiem czemu flame, skoro Purifier Beam jest lepszym wyborem w 80% przypadków. Supression Pulse jest dobre tylko jeśli przeciwny teamcomp jest mocno oparty na auto atakach. Targetowanie Morales laserem jest moim zdaniem kiepskim pomysłem. Należy mieć na uwadze, że w tej umiejętności nie chodzi głównie o obrażenia, a o to, że przeciwnik goniony laserem musi być ciągle w ruchu i nie może bezproblemowo robić co chce. Dlatego praktycznie zawsze należy tym ultem celować w tanka drużyny przeciwnej, aby nie mógł bezproblemowo przeszkadzać naszej drużynie. Jednakowoż celowanie w Hammer też nie byłoby złe - jako że musi się ona rozłożyć w siege mode by być zagrożeniem, można jej nieźle utrudnić życie na parę chwil. Morales i tak będzie trzymała się z tyłu i musi się dużo ruszać, a z odpowiednim talentem sama się zaraz wyleczy z ewentualnych obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz spróbowałem PB na Hammer ale niewiele z tego wynikło i dostaliśmy baty. :) Morales stała z boku i ją leczyła. Uznałem, że na Chena też nie ma sensu, bo albo użyje swój ult i będzie miał to totalnie w dupie, albo Morales go podleczy a w międzyczasie Hammer nas rozwali. Generalnie PB staram się używać "miękkich" bohaterów z dużym DPS i małą mobilność. Nie chodzi nawet o obrażenia a na zajęcie ich czymś przez 8 sekund. ;) Chociaż Xul teoretycznie byłby dobrym celem. Jestem pewien, że przynajmniej 2 razy kiedy PB poszedł na Morales udało się ją oddzielić od drużyny i wykończyć ją, albo resztę. Nie wiem jednak na ile to zasługa PB, a na ile błąd Morales. Będę musiał przeanalizować powtórkę.

Nie wiem czy PB na tanka to najlepsze rozwiązanie. Chyba, że cc i focus idzie na niego i nie ma jak uciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2016 o 12:45, fenr1r napisał:

Jestem pewien, że przynajmniej 2 razy kiedy PB poszedł
na Morales udało się ją oddzielić od drużyny i wykończyć ją, albo resztę. Nie wiem jednak
na ile to zasługa PB, a na ile błąd Morales. Będę musiał przeanalizować powtórkę.

Przecież Moraleska nie przerywa leczenia gdy biega, więc myślę, że dużo w tym było jej błędu. Mogła przecież unikać promienia i nadal podtrzymywać wiązkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 20:38, Illidian_Stormrage napisał:

Gra w to ktoś jeszcze z gramowiczów? Ile osób ogólnie w to gra? Jest jakiś sposób na
sprawdzenie populacji?


Ja już od paru miesięcy nie gram, ale graczy z pewnością nadal jest cała masa. Blizzard co parę tygodni wypuszcza nowych bohaterów, skiny, co parę miesięcy wpadnie też nowa arena, patche balansujące są co najmniej raz w miesiącu, więc starają się utrzymać stałą populację graczy, nie musisz się bać, że nikt w to nie gra. Co do sprawdzenia dokładnych liczb to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszukanie meczu trwa zwykle ok. 2 minut, więc myślę, że sporo ludzi nadal gra.
Na czacie ogólnym siedzi ciągle ok. 100 osób (na samym polskim, na ogólnym podobnie, a mało kto się powtarza), ale nie wiem jaki procent graczy jest na czacie (ja na przykład wchodzę bardzo okazjonalnie).
Tak samo na YT czy Fejsie pod newsami/filmikami jest zawsze przynajmniej kilkanaście komentarzy.
Pustek na pewno nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować