Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Batman: Arkham Origins - recenzja

109 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2013 o 12:30, mati285 napisał:

Nie liczy się czy kotlet jest odgrzewany tylko czy dobrze smakuje.


Dla tych, którzy grali w poprzednie Arkhamy smak kotleta jest rozczarowujący. Ci dopiero poznający tę serię od Origins na pewno są zachwyceni (do czasu kiedy pograją w poprzednie części).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy chcecie ta część pokazuje nam wydarzenia z przed AA i AC wiec czego się spodziewać nowych gadżetów ?? Czy urwania dupy ??? Gra jest Zajebista i Spektakularna a zwłaszcza walki z bossami wiec nie marudźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokładnie to, czego oczekiwałem. Cóż, mnie pod koniec nieco przynudzało już Arkham City, w Orgins pewnie zainwestuję, ale gdy cena zejdzie do sporo niższego pułapu. Z Batmanem jest ten problem, że chcąc nie chcąc - każda kolejna część będzie miała dość podobny, mroczny klimat. Taki Assassin''s Creed ma tę przewagę, że twórcy mogą sobie swobodnie przeskakiwać pomiędzy różnymi miejscówkami i okresami, dzięki czemu zmęczenie materiałem nie jest tak silne. Niemniej - wierzę w Rocksteady i jestem pewien, że to, co zaprezentują na nową generację, zmiecie wszystkich z nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 13:37, Demagol napisał:

Ja bym dla odmiany chciał jakąś dobrą grę na podstawie Batman Beyond.


Akurat nie przepadam za tą serią, więc na taką grę nie czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 13:53, Ostrowiak napisał:

no i dzięki

nie powstanie dzięki tobie


Nie wiedziałem, że mam taką moc sprawczą ;)

jedna rzecz mnie zastanawia: akcja BAO toczy się w dwa lata po tym, jak Bruce został Batmanem, więc co tam robi Bane?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 11:04, Demagol napisał:

Gry te recenzują różni ludzie, a Modern Warfare 2 dostał tutaj 7 albo 7.5.


No wiem wiem powinni to ludzie neutralnie nastawieni do gry recenzować a nie bo mi sie seria batmana nie podoba to dam 7.0. Dla mnie gra naprawdę zasługuje na 9/10 minimum 8,5 jakbym się uczepił polonizacji xD.

Diabolicus Tak jak GTA V pokaż mi w tym coś innowacyjnego? Albo pokaż mi innowacje w skyrimie czy takim Codzie? Żartem to jest dla mnie że CoD nadal otrzymuje oceny nie schodzące poniżej 8/10... A gra która pokazuje fabułe i fajny system walki, dobrze zrobione miasto otrzymuje gorszą ocenę od shitu jakim jest CoD? Ja rozumiem są gusta i guściki ale niech to recenzują osoby które nie faworyzują danych gier i są neutralne w stosunku do nich. Dla mnie batman AO to 8,5 minimum na 10 a 7/10 to dla mnie kpina z gry, ale co tam ty przecież szpecjalista jesteś od spraw gier video :D. Dla ciebie Diablo to rasowe RPG. Pamiętam w jednym temacie właśnie na temat RPG ludzie cię tak gasili a ty dalej swoje.

mati285 Dokładnie i czy się nim nasycisz :D./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 14:31, Eternal101 napisał:

Diabolicus Tak jak GTA V pokaż mi w tym coś innowacyjnego?


Kpisz sobie? Lista jest za długa żebym mogł ci wymienić choć więszkość usprawnień i nowości względem poprzedniczek.

Dnia 26.10.2013 o 14:31, Eternal101 napisał:

Albo pokaż mi innowacje
w skyrimie czy takim Codzie?


Skyrim - całkowita przebudowa systemu dialogów na podobny do Fallout 3/New Vegas i przemodelowanie systemu rozwoju postaci.

Ostatni CoD - możliwość delikatnego wpłynięcia na rozwój fabuły, misje Strike Force, sporo zmian i usprawnień w multi.

Dnia 26.10.2013 o 14:31, Eternal101 napisał:

Żartem to jest dla mnie że CoD nadal otrzymuje oceny nie
schodzące poniżej 8/10... A gra która pokazuje fabułe i fajny system walki, dobrze zrobione
miasto otrzymuje gorszą ocenę od shitu jakim jest CoD?


CoD też "pokazuje fabułę", jest zauważalnie arcade''owy i ma ładnie wykonane poziomy. ;]

Dnia 26.10.2013 o 14:31, Eternal101 napisał:

Ja rozumiem są gusta i guściki
ale niech to recenzują osoby które nie faworyzują danych gier i są neutralne w stosunku
do nich.


Nie widzę żadnych takich skłonności u wspomnianych recenzentów.

Dnia 26.10.2013 o 14:31, Eternal101 napisał:

Dla mnie batman AO to 8,5 minimum na 10 a 7/10 to dla mnie kpina z gry, ale
co tam ty przecież szpecjalista jesteś od spraw gier video :D.


Taka ocena to kpina z poprzednich Batmanów. AO to po prostu bezpieczna kontynuacja serii, zero eksperymentowania, zero ambicji - rdzeń gry pozostał ten sam, gra się tak samo jak w poprzednie części, ale co z tego? Tak łatwo jest teraz zaimponować graczom?

Dnia 26.10.2013 o 14:31, Eternal101 napisał:

Dla ciebie Diablo to rasowe
RPG.


... wat? Nic takiego sobie nie przypominam i co ten bezsensowny argument ma do tematu? oO

Dnia 26.10.2013 o 14:31, Eternal101 napisał:

Pamiętam w jednym temacie właśnie na temat RPG ludzie cię tak gasili a ty dalej
swoje.


Ja pamiętam za to (i w sumie każdy kto kojarzy twojego nicka) legendarny komputer za 999 zł, "tekstury full hd" i inne twoje klasyczne głupoty, ale co one mają do rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, problemem takiego CoDa nie jest brak innowacyjności tylko całkowite olanie single playera na rzecz multi
ten 4 - 6 godzinny single player jest tu tylko pretekstem do tego, aby oddać graczom do reki kolejne mapy w multi i pokazuje, że twórcy, tworząc kolejna odsłonę gry nie mają tak na prawdę nic ciekawego do powiedzenia i że kampania single player jest tylko pretekstem dla kolejnej odsłony multi playera - to niech już lepiej przerobią całą serię na multi i wydają x nowych map co rok, przynajmniej nie będą wyłączać serwerów starszych odsłon.

Diabolicus, serii GTA nie tykam nawet kijem a taki Skyrim praktycznie niewiele się dla mnie różni od Obliviona - jakby to powiedział Rico: - nuuuuuda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 18:11, Kaldaka napisał:

"[...] zagadki Enigmy słabsze od pomysłów Riddlera [...]" - a to aby nie ta sama postać?
Jak to w końcu jest, bo się pogubiłem?


Tak, ale chodziło mi tutaj o podkreślenie różnicy, co akurat sama semantyka ładnie czyni. Bo jednak w AO mamy "Zagadki Enigmy", a w pozostałych "Zagadki Riddlera". Chciałem uniknąć powtórzenia po prostu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 21:17, mati285 napisał:


"Penguin''s pretty pissed off ''bout the deal going south"

"Pingwin jest wkurzony z powodu transakcji na południu"



Kurczę, jakoś mi to umknęło... Przyznam się bez bicia, że czasami po prostu słuchałem, nie czytałem, żeby ogarnąć jakiś detal na ekranie, czy montaż scenki. A nie było czasu na kilkukrotne przejście niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grze jest to dokładnie wyjaśnione. Chyba nie będzie to wielkim spoilerem, ale na wszelki wypadek tak to oznaczę.

Spoiler

Edward Nigma jeszcze nie ma przezwiska. Skontaktował się z Batmanem, a ten nazwał go Enigmą.

Stąd całe to zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 15:04, Diabolicus napisał:

Kpisz sobie? Lista jest za długa żebym mogł ci wymienić choć więszkość usprawnień i nowości
względem poprzedniczek.

Wymień mi rzecz godną next genów... Grafika? Nie wiele lepsza od tej z GTA IV, Fizyka? Kpina (przynajmniej aut), Misje? Idź, zabij; jedź podłóż bombe ucieknij (to samo co w GTA 1,2,3,VC,SA,IV) ;].

Dnia 26.10.2013 o 15:04, Diabolicus napisał:

Skyrim - całkowita przebudowa systemu dialogów na podobny do Fallout 3/New Vegas i przemodelowanie
systemu rozwoju postaci.

Perki jak w Oblivionioe, jedyne co nowe to kraina a reszta taka sama no i misje inne ale pokaż mi różnice naprawdę innowacyjne

Dnia 26.10.2013 o 15:04, Diabolicus napisał:

Ostatni CoD - możliwość delikatnego wpłynięcia na rozwój fabuły, misje Strike Force,
sporo zmian i usprawnień w multi.

Hmmm skrypt skrypta skryptem poganiał ;].

Dnia 26.10.2013 o 15:04, Diabolicus napisał:

CoD też "pokazuje fabułę", jest zauważalnie arcade''owy i ma ładnie wykonane poziomy.
;]

Stary teraz to sobie kpisz ze mnie... Jeden typek występuje od coda 1 i chyba z 200 lat już ma xD.

Dnia 26.10.2013 o 15:04, Diabolicus napisał:

Nie widzę żadnych takich skłonności u wspomnianych recenzentów.

Wejdź na gryonline bo ja akurat nie sugerowałem się tylko tym serwisem ;].

Dnia 26.10.2013 o 15:04, Diabolicus napisał:

Taka ocena to kpina z poprzednich Batmanów. AO to po prostu bezpieczna kontynuacja serii,
zero eksperymentowania, zero ambicji - rdzeń gry pozostał ten sam, gra się tak samo jak
w poprzednie części, ale co z tego? Tak łatwo jest teraz zaimponować graczom?

Gdyby to nie robiło Warner tylko dalej RockSteady to by pewnie poexperymentowali i na bank wyszłoby coś lepszego po za tym z tego co wyczytałem na forach to ludzie nie chcieli zmian więc o co biega? Widać ludzie sami nie wiedzą czego chcą i znajdzą każdy szczegół by sie przyczepić jak rzep do psiego ogona.

Dnia 26.10.2013 o 15:04, Diabolicus napisał:

... wat? Nic takiego sobie nie przypominam i co ten bezsensowny argument ma do tematu?
oO

Słabą pamięc masz. Gdy ci wszyscy wypowiadający sie w temacie napisali że sie myslisz to zmyłeś się ;].

Dnia 26.10.2013 o 15:04, Diabolicus napisał:

Ja pamiętam za to (i w sumie każdy kto kojarzy twojego nicka) legendarny komputer za
999 zł, "tekstury full hd" i inne twoje klasyczne głupoty, ale co one mają do rzeczy?

Nigdzie nie pisałem o FULL HD więc nie kłam jak nie wiesz nic o temaciku więc się nie odzywaj ;], bo nigdy nie pisałem że tamten komp odpala na FHD tylko hd ready a jak nie wierzysz to twoja sprawa tyyle powiem że kompa sprzedałem ziomkowi za 300 ziko i jest póki co zadowolony (nic dziwnego jak miał kompa z 2004 roku :D)


A teraz jak faktycznie znajdziesz innowacje w GTA V i Skyrimie to wróć. Gra która dla mnie jest naprawdę z tego roku wręcz wyrażę się zajebista to beyond two souls ( w końcu Quantic Dream i wszystko jasne :D) i nie, nie faworyzuje tej firmy ;p/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 16:34, Demagol napisał:

Wystarczający powód, żeby nie traktować twoich opinii poważnie.


Że niby jaki powód? Wiem co miałem i wiem co na tym odpalałem i może skończmy ten temacik już bo zaraz sępy się zlecą forumowe. A udowadniać nic nie muszę, sorry nie jestem przed panią w szkole by udowadniać ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować