Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Batman: Arkham Origins - recenzja

109 postów w tym temacie

To, że uważasz beyond: two souls, największe wypaczenie istoty gier ostatnich lat po heavy rain i tytuł śmieszny (zastanawia mnie to ile osób z tych, co "przeżywają emocje na ekranie" śmieje się z ludzi mających swoich wyimaginowanych przyjaciół) za taką super "grę".

wut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 16:44, Demagol napisał:

To, że uważasz beyond: two souls, największe wypaczenie istoty gier ostatnich lat po
heavy rain i tytuł śmieszny (zastanawia mnie to ile osób z tych, co "przeżywają emocje
na ekranie" śmieje się z ludzi mających swoich wyimaginowanych przyjaciół) za taką super
"grę".

wut


Dla ciebie to wypaczenie dla mnie bardzo dobra gra, przynajmniej gra w której wczuć się mozna w bohaterkę a nie "O! Kolejny typek z którym się nigdy nie zżyje" ;]. Po za tym to moje zdanie ale chyba nie tylko moje ;]. Grałem w nią u kuzyna na PS 3 przeszedłem cała i gra jest kozacka z resztą jak heavy rain i fahrenheit ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 13:06, Diabolicus napisał:

Ci dopiero poznający tę serię od Origins na pewno są zachwyceni (do czasu kiedy pograją w poprzednie
części).

Mylisz się. Poprzednie części nie są, ani lepsze, ani gorsze. Więc powinni je ocenić jako równe.
Co do Skyrima, to, że coś się zmienia nie znaczy, że na lepsze. Zmiana =/= innowacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 16:52, Demagol napisał:

pfff

Zżycia z bohaterem tak jak w Thiefach, Outcaście czy Trespasserze na pewno nie będzie
xD.


No to pewnie TWD również uważasz za pomyłkę prawda? Chodzi o tego od telltales games. Zżycie w Outcaście? Sorry ale ta gra to największą (według mnie pomyłka horrorowa).

Czekam na hejt za to outcasta :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2013 o 16:52, Zgreed66 napisał:

Mylisz się. Poprzednie części nie są, ani lepsze, ani gorsze. Więc powinni je ocenić
jako równe.


Cóż, gdyby " Batman Arkham City " nie odniósł sukcesu i nie wyznaczył nowej drogi dla gier o superbohaterach, to nie byłoby ani BAC ani AO, więc pierwsza część serii musiała mieć to " coś " co sprawiło, że powstały jej kontynuacje - gdyba na BAA narzekano tak samo, jak na AO to tej drugiej gry już byśmy nie uświadczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 16:59, lis_23 napisał:

Cóż, gdyby " Batman Arkham City " nie odniósł sukcesu i nie wyznaczył nowej drogi dla

Arkham Asylum jak już coś.

Dnia 26.10.2013 o 16:59, lis_23 napisał:

gier o superbohaterach, to nie byłoby ani BAC ani AO, więc pierwsza część serii musiała
mieć to " coś " co sprawiło, że powstały jej kontynuacje - gdyba na BAA narzekano tak
samo, jak na AO to tej drugiej gry już byśmy nie uświadczyli.

Co jednak nie oznacza, że tego "czegoś" nie mają kontynuacje. Co więcej, tzw fani serii mogą być już na to "coś" impregnowani i zwyczajnie nie wystarcza im zaledwie "to coś" w "kolejnej grze o Batku -to się nazywa wtórność jakby ktoś nie jarzył. I stąd narzekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2013 o 17:11, zadymek napisał:

Arkham Asylum jak już coś.


Sorki, mój błąd ;)

Dnia 26.10.2013 o 17:11, zadymek napisał:

Co jednak nie oznacza, że tego "czegoś" nie mają kontynuacje. Co więcej, tzw fani serii
mogą być już na to "coś" impregnowani i zwyczajnie nie wystarcza im zaledwie "to coś"
w "kolejnej grze o Batku -to się nazywa wtórność jakby ktoś nie jarzył. I stąd narzekania.

Tyle, że gdyby gameplay został gruntownie przemodelowany to fani też by narzekali, więc czasami sam nie wiem, czego ludzie chcą ;)
jeżeli już mamy narzekać to niech to będzie konstruktywna krytyka, np. związana z fabułą ( co w grze o początkach Batmana robi Bane? ), z oprawą graficzną ( brzydkie Gotham ) czy błędami technicznymi, które są ponoć liczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 16:23, Eternal101 napisał:

Wymień mi rzecz godną next genów...


ŻE CO? xD

Dnia 26.10.2013 o 16:23, Eternal101 napisał:

Grafika? Nie wiele lepsza od tej z GTA IV, Fizyka?
Kpina (przynajmniej aut),


Obie poprawiono względem GTA IV. Ale co ma lepsza grafika i fizyka do innowacji? Wiesz co znaczy to słowo czy zmieniasz osobistą definicje zależnie od tego kiedy ci to wygodne?

Dnia 26.10.2013 o 16:23, Eternal101 napisał:

Misje? Idź, zabij; jedź podłóż bombe ucieknij (to samo co w
GTA 1,2,3,VC,SA,IV) ;].


Każdą grę można sprowadzić do takich banałów, skończ już z tymi głupotami. Podążając twoją tokiem rozumowania Batman to straszna sztampa opierająca się na szybowaniu i biciu przeciwników.

Dnia 26.10.2013 o 16:23, Eternal101 napisał:

Perki jak w Oblivionioe,


Perki jak w Falloucie 3, w "Oblivionioe" wyglądało to całkowicie inaczej.

Dnia 26.10.2013 o 16:23, Eternal101 napisał:

jedyne co nowe to kraina a reszta taka sama no i misje inne
ale pokaż mi różnice naprawdę innowacyjne


System rozwoju postaci mocno się różni od poprzednich części, przy levelowaniu wybiera się jeden z trzech współczynników do ulepszenia, a przy podnoszeniu umiejętności wybiera się odpowiednią gałąź rozwoju i odlokowuje perki. Zmodyfikowano traficzny level scaling, całkowicie zmieniono dialogi usuwając system słów-kluczy zastępując go podobnym z Fallout 3. To są istotne zmiany w gameplayu i innowacje w serii. ;]

Dnia 26.10.2013 o 16:23, Eternal101 napisał:

Wejdź na gryonline bo ja akurat nie sugerowałem się tylko tym serwisem ;].


A co mnie obchodzi gry-online? xD Najpierw narzekasz na to, że gra dostała na gram.pl niższą ocenę niż CoD, później wykręcasz się że nie to miałeś na myśli. Znajdźmy więc złoty środek i bierzmy w takim razie pod uwagę wszystkie recenzje wymienione na Metacritic - obie gry mają tam praktycznie tą samą średnią.

Dnia 26.10.2013 o 16:23, Eternal101 napisał:

Gdyby to nie robiło Warner tylko dalej RockSteady to by pewnie poexperymentowali i na
bank wyszłoby coś lepszego po za tym z tego co wyczytałem na forach to ludzie nie chcieli
zmian więc o co biega? Widać ludzie sami nie wiedzą czego chcą i znajdzą każdy szczegół
by sie przyczepić jak rzep do psiego ogona.


Jak ty nic nie rozumiesz... Chodzi o to, że Rocksteady potrafiło znaleźć odpowiedni balans między nowościami a rozwijaniem poprzednich pomysłów - w większości recenzji znajdziesz narzekanie na to, że choć gra jest solidna (bo rdzeń rozgrywki jest nadal ten sam), to jednak rozczarowująca i przewidywalna.

Dnia 26.10.2013 o 16:23, Eternal101 napisał:

Słabą pamięc masz. Gdy ci wszyscy wypowiadający sie w temacie napisali że sie myslisz
to zmyłeś się ;].


Link proszę, bo nie pamiętam żebym kiedykolwiek coś takiego mówił.

A co do zmywania się - no błagam, ty jesteś w tym mistrzem. ;] Ludzie już pewnie przestali czekać na twoje odpowiedzi, albo wykręcałeś się "ALE KONIEC DYSKUSJI NARA", albo twierdziłeś że ty masz rację a forum się myli, ale reputację sobie wyrobiłeś. ;]

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87527

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87589

Dnia 26.10.2013 o 16:23, Eternal101 napisał:

Nigdzie nie pisałem o FULL HD więc nie kłam jak nie wiesz nic o temaciku więc się nie
odzywaj ;]


HAHAHAHAHA.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87065&pid=5

"tak naprawdę nie daje full HD skoro tekstury w grze nie są w takiej rozdzielczośći"

Tak tak, nigdy nic takiego nie pisałeś. ;]

Dnia 26.10.2013 o 16:23, Eternal101 napisał:

, bo nigdy nie pisałem że tamten komp odpala na FHD tylko hd ready a jak nie
wierzysz to twoja sprawa tyyle powiem że kompa sprzedałem ziomkowi za 300 ziko i jest
póki co zadowolony (nic dziwnego jak miał kompa z 2004 roku :D)


Nie wiem czy ktokolwiek nie zagubił się w twoim wykrętnych zeznaniach. Ba, jestem pewien że sam się w nich zagubiłeś. xD Jedno jest pewne - za takie ściemy widmo kompa za 999 zł będzie cię prześladowało na tym forum.

Dnia 26.10.2013 o 16:23, Eternal101 napisał:

A teraz jak faktycznie znajdziesz innowacje w GTA V i Skyrimie to wróć.


Skyrim załatwione wyżej, a jeżeli chodzi o GTA V - pierwszy raz w serii historia opowiadana jest z perspektyw 3 różnych postaci, za czym ciągna się zmiany w mechanice (m.in. możliwość przełączania się między postaciami w trakcie misji i trybie free roam, umiejętności specjalne dla każdej postaci itd.), planowanie napadów, możliwość pełnego tuningu samochodów, losowe zdarzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 19:40, Eternal101 napisał:

Dobra konczę z tobą dyskusję bo widzę że to sensu nie ma ;] Ty i tak żyjesz w swojej
krainie jak to mówią ludziom... się ustępuje ;].


Jak zwykle uciekasz z podkulonym ogonem po zgaszeniu argumentami, dyskusje z tobą to prawdziwa przyjemność. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:34, Diabolicus napisał:

To SĄ nowe rozwiązania w serii

To nie znaczy, że to innowacje. To jakby powiedzieć, że Warcraft III był innowacyjny, albo brak innowacji by mu robiły krzywdę.

Dnia 26.10.2013 o 20:34, Diabolicus napisał:

to czy się podobają czy nie to już inna sprawa.

To jest sprawa fundamentalna. Jak ktoś wspomniał, nie chodzi oto, żeby cudować z przepisami, ale żarcie jest do jedzenia ma smakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:43, Zgreed66 napisał:

To nie znaczy, że to innowacje.


Niby dlaczego, bo już nie rozumiem o co ci chodzi?

innowacja «wprowadzenie czegoś nowego; też: rzecz nowo wprowadzona»

Wprowadzono nowe pomysły dla tej serii, innowacyjne dla niej rozwiązania. Tak samo, jak wymieniony przez ciebie Warcraft III wprowadził innowacje w serii, ale nie był grą szczególnie innowacyjną w skali całego gatunku RTS.

Dnia 26.10.2013 o 20:43, Zgreed66 napisał:

To jest sprawa fundamentalna.


Ale nieistotna w tej dyskusji. Mowa o tym czy nowe rozwiązania były, nie o tym czy akurat tobie się spodobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 21:08, Diabolicus napisał:

Niby dlaczego, bo już nie rozumiem o co ci chodzi?

Bo przerobienie Dragon Age''a na Mass Effecta to nie innowacja. Przerobienie Battlefielda na Coda, to nie innowacja. Przerobienie Windowsa, na zerżnięte kafelki to nie innowacja. To kopiowanie już istniejących rozwiązań. Coś co nie jest żadną nowością.

Dnia 26.10.2013 o 21:08, Diabolicus napisał:

innowacja «wprowadzenie czegoś nowego; też: rzecz nowo wprowadzona»

Nowo wprowadzona w ogóle, a nie w serii.

Dnia 26.10.2013 o 21:08, Diabolicus napisał:

Wprowadzono nowe pomysły dla tej serii, innowacyjne dla niej rozwiązania.

Nowe, dla niej, ale nie żadne innowacyjne.

Dnia 26.10.2013 o 21:08, Diabolicus napisał:

samo, jak wymieniony przez ciebie Warcraft III wprowadził innowacje w serii, ale nie
był grą szczególnie innowacyjną w skali całego gatunku RTS.

Na tym polega sztuka. Ulepszenie istniejących rozwiązań. Co nie jest żadną innowacją, ale poprawia grywalność.

Dnia 26.10.2013 o 21:08, Diabolicus napisał:

Ale nieistotna w tej dyskusji. Mowa o tym czy nowe rozwiązania były, nie o tym czy akurat
tobie się spodobały.

Jest istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować