Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2007 o 16:05, SirKamil napisał:

Ja zadam pytanie, chyba nie do końca na temat, a mianowicie: czym różni sie Windows XP Prof
od Home?

Z tego, co się orientuję, to wersja Home ma ograniczone opcje zarządzania kontami użytkowników i nie pozwala na tworzenie partycji NTFS (choć tego nie jestem pewien). Poza tymi więcej istotnych różnic raczej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 15:20, Blackhand napisał:

> Ja zadam pytanie, chyba nie do końca na temat, a mianowicie: czym różni sie Windows XP
Prof
> od Home?
Z tego, co się orientuję, to wersja Home ma ograniczone opcje zarządzania kontami użytkowników
i nie pozwala na tworzenie partycji NTFS (choć tego nie jestem pewien). Poza tymi więcej istotnych
różnic raczej nie ma.

obie wersje potrafią tworzyć i obsługiwać system plików NTFS.
między home a pro są tak naprawdę dwie zasadnicze różnice:
1. wersja pro pozwala na szyfrowanie danych na dysku (szyfrowanie odbywa się zupełnie automatycznie - dane są dostępne jak każdy inny plik)
2. wersja pro ma ''remote desktop'' - pozwala to na zdalne zalogowanie się na konto jednego z użytkowników i normalną pracę, tak jakby się było przy tym komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Czy po zainstalowaniu Windowsa XP, moge potem zmienić CD-Keya bez reinstalacj? Bo kupiłem nowy komputer(tzn złożyłem), obecnie mam w domu tylko pirackiego windowsa, ale kupiłem w necie orginał, no ale jeszcze nie doszedł.. No i czy jeśli teraz zainstaluje z wersj pirackiej i uzyje pirackiego CD-Keya, to czy potem będe mógł tylko zmienić CD-Keya na orginalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:53, SirKamil napisał:

Mam pytanie: /...../
czy jeśli teraz zainstaluje z wersj pirackiej i uzyje pirackiego
CD-Keya, /...../


http://www.gram.pl/regulamin.asp
wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików

ban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ;)

Już niebawem będę zmieniał komputer i chciałbym zmienić na taki z procesorem 64 bitowym oczywiście windowsa kupuję pod wersję 64 bitową ale teraz nasuwa mi się pytanie czy będą mi działać gry, które normalnie działaja pod 32 bitowym procesorem? Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 11:42, pan m. napisał:

Będą,bo 64 to jest po prostu lepsze bity i też obejmują 32.Ale 32 nie obejmuje 64:)


Dobra dzięki wielkie to teraz trzeba upolować dobry sprzęcik i windowsa Viste 64 bitową ;))
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 11:59, pan m. napisał:

To ja radzę zostać przy XP.Wiele lepszy.A co do tego-Vista OEM czy BOX?



Biorę BOX''a zawsze kupuję BOX ;) Może i XP lepszy ale w końcu trzeba będzie przejść na Viste ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie. Mam memorysticka USB , niestety nic markowego, i podpinając go do gniazda USB Windows wyrzuca mi komunikat "Nieznane Urządzenie" nie wiem gdzie moge znaleść sterowniki do niego. I czy wogóle są potrzebne skoro XP powinien wykrywać tego memorysticka. Mój system to WinXP SP2, płyta główna to Gigabyte GA-8S648FX(-L).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 14:02, morthi napisał:

a podpinasz przez jakiegos huba czy bezposrednio?
jaka nazwe ma Twoja pamiec - typ albo producent?


podpinam bezpośrednio. a co do nazwy.... no wlasnie tu tkwi pies pogrzebany, bo nie ma pojecia. to pamięć ktorą w jedej z firm rozdaje się dla pracowników-ot tak jak długopisy. :D jedyne co moge podac to jej numer seryjny. niC więcej, oprócz nazwy samej firmy, ktora ma reklamować na niej nie ma : |

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja dałbym sobie spokój z XP 64bit. Przy zakupie kompa dostałem gratis 180-dniową wersję tego systemu. Konkretnie XP Professional. Używałem go przez jakieś dwa tygodnie. Jeśli chcesz grać - nie pograsz, ponieważ praktycznie wszystkie gry są optymalizowane pod 32 bity. Sprowadza się to do tego, że gry albo się zawieszają albo nie uruchamiają wcale. U mnie działał FarCry, bo to chyba jedyna gra przystosowana do 64bit. Poza tym systemu tego nie zainstalujesz (nawet jeśli Ci się uda - w co bardzo wątpię - nie będzie działał poprawnie) na C2D. Procesory te są tak naprawdę 32bitowe a jedynie emulują 64bity. Jedyne procesory w 100% 64-bitowe to procesory AMD. Na nich faktycznie Winda 64-bit śmiga tak, że aż miło popatrzeć. Dlatego też raczej nie znajdziesz na necie nigdzie testów C2D vs AMD AThlon64, bo AMD zjadłoby Intela razem z chlebkiem i musztardą jeszcze przed śniadaniem... :-)
Musisz się więc zastanowić czy warto mieć kompa z samym, dobrze działający systemem. Pograć na pewno nie pograsz. Wiem to z autopsji. Poza tym, może akurat dla Ciebie nie jest to przeszkodą, Windows XP 64 jest dostępny tylko w wersji angielskiej :-)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 20:57, mrosi napisał:

/.../


Wszystko dobrze ale ja chcę kupić Windowsa Viste a nie XP ;)
Ale jednak chyba sobie wezmę Windowsa Viste 32 bitową bo jeśli mam mieć problemy to dziękuję ;)
Dzięki za odpowiedź ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przyznam szczerze, że jeszcze miesiąc temu chciałem kupić Vistę. Już nie chcę. Chociażby ze względu na zbyt nikły support driverów. No i też we wszystko nie pograsz. Kolejny atut przeciwko kupowaniu Visty - na styczeń 2009 MS planuje wydanie nowego systemu o nazwie Vienna. Tym bardziej, że coraz częściej przebąkuje się o tym, że Vista to niewypał. Wg mnie potwierdza to niska cena tego systemu i to, że ze sklepu wycofuje się XP (po to żeby ludzie kupowali Vistę). Ja mam XP Home SP2b i wystarcza w zupełności. Poza tym nie wiem czy wiesz, że support dla XP został przez MS przedłużony do 2014 roku. Wg mnie te fakty o czymś świadczą. Ja osobiście poczekam na Viennę, czy jak tam się to będzie nazywało. Może wtedy...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 11:42, pan m. napisał:

Będą,bo 64 to jest po prostu lepsze bity i też obejmują 32.Ale 32 nie obejmuje 64:)

procesorów 32 bitowych już się chyba nie sprzedaje....... zaś na samym kompie proponuje zainstalować 32 bitowego windowsa (da się na 64 bitowym procku, będzie wszystko ładnie chodzić co 32 bitowe, ale nie programy 64 bitowe) bo 64 bitowy xp nie ma dużego wsparcia jeśli chodzi o sterowniki, zaś vista ma zbyt duże wymagania w stosunku do nowosci (no chyba że koniecznie chcesz mieć zbędne bajery i przeszkadzające okienka, po deaktywacji odpowiedzialnego za nie mechanizmu bezpieczeństwo spadnie poniżej poziomu xp z sp2).
pozatym vista może podzielić los me, jeśli producenci gier nie będą tworzyć tylko pod nią (a będą tylko wtedy jeśli gracze zaczną się masowo przesiadać, przecież nie zrobią gry która uruchomi się na komputerach paru(nastu) % komputerów potencjalnych klientów (nie każdy posiadacz visty musi być zainteresowany grami, a nawet jeśli to może preferować całkiem inne gatunki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować