Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2007 o 20:35, Nufiko napisał:

Pobierz program TweakUI i tam jest opcja rebuild icons czy coś takiego i chyba powinno pomóc.


Dzięki !!! Pomogło. Podejrzewam że ten program po prostu usuwa ten plik o którym mówiłem ;)
Nie wie ktoś może co to za plik ??? To następnym razem bym go ręcznie usunął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze jedno pytanko (sorky za podwójnego). Jak usunąć z paska na dole pasek języka ??? Jak kliknę prawym i odznaczę to po ponownym uruchomieniu pojawia się z powrotem. Jak go usunąć na stałe ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 21:42, kolektor napisał:

I mam jeszcze jedno pytanko (sorky za podwójnego). Jak usunąć z paska na dole pasek języka
??? Jak kliknę prawym i odznaczę to po ponownym uruchomieniu pojawia się z powrotem. Jak go
usunąć na stałe ???

Dajesz prawym na "Pasek języka", potem na "Ustawienia". Potem w oknie które się pojawi znowu na "Pasek języka" i odznaczasz "Pokaż pasek języka na pulpicie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 21:47, balduran2 napisał:

Dajesz prawym na "Pasek języka", potem na "Ustawienia". Potem w oknie które się pojawi znowu
na "Pasek języka" i odznaczasz "Pokaż pasek języka na pulpicie".


Wielkie dzięki ! Widzę że na tym forum na wszystkich można liczyć ;D Strasznie mnie wkurzał ten pasek a nie jest mi do niczego potrzebny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamietaj tez o usunieciu pozostalych ukladow klawiatur w pasku jezyka - wszak na pewno (taksadze) nie potrzebujesz ukladu polski maszynista oraz klawiatura angielska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś włączam kompa i wyskakuje na czarnym tle coś takiego:
''Nie można uruchomić systemu Windows ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:
C/Windows/System32/Config/system''
To wrzuciłem płytkę z Windowsem i system się uruchomił. Wziąłem zrestartowałem i znów to samo. No to go zresetowałem, odpaliłem instalator Windows, nacisnąłem R(żeby naprawił) wpisałem ścieżkę i hasło administratora i pojawiło się coś takiego ''C:/Windows:'' i nie wiem co tu wpisać ... Pomóżcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 17:59, kolektor napisał:

Dziś włączam kompa i wyskakuje na czarnym tle coś takiego:
''Nie można uruchomić systemu Windows ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest
uszkodzony:
C/Windows/System32/Config/system''
To wrzuciłem płytkę z Windowsem i system się uruchomił. Wziąłem zrestartowałem i znów to samo.
No to go zresetowałem, odpaliłem instalator Windows, nacisnąłem R(żeby naprawił) wpisałem ścieżkę
i hasło administratora i pojawiło się coś takiego ''C:/Windows:'' i nie wiem co tu wpisać ...
Pomóżcie !!!

Aha (Sorky za dubla). Sprawdziłem i jest plik ''system'' w tym katalogu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

r to nie naprawa tylko konsola odzyskiwania systemu. musisz dawać instaluj aż się wprost zapyta czy instalować obok obecnego windowsa czy naprawiać go (więcej opcji do wyboru nie będzie, no chyba że wyjście z instalatora (jak to faktycznie problem z plikiem a nie biosem to pomoże, aczkolwiek mi się wydaje że ten plik był zmieniany przez którąś łatkę i stąd ten z instalki windowsa jest "zły"). Po takiej "kuracji" będzie trzeba od nowa łatki instalować więc proponował by najpierw przez punkty przywracania systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 20:34, sig. napisał:

r to nie naprawa tylko konsola odzyskiwania systemu. musisz dawać instaluj aż się wprost zapyta
czy instalować obok obecnego windowsa czy naprawiać go (więcej opcji do wyboru nie będzie,
no chyba że wyjście z instalatora (jak to faktycznie problem z plikiem a nie biosem to pomoże,
aczkolwiek mi się wydaje że ten plik był zmieniany przez którąś łatkę i stąd ten z instalki
windowsa jest "zły"). Po takiej "kuracji" będzie trzeba od nowa łatki instalować więc proponował
by najpierw przez punkty przywracania systemu.

Dzięki. Ale ja chyba sformatuję w ogóle partycję C z reinstalem Windy. Dawno nie robiłem formatu więc mu chyba wyjdzie na dobre ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary jest za granica i mi pisze, ze w laptopie mu sie cos syplo. Pisze, ze co innego mu wychodzi. "wciskam litery wychodza liczby lub inne litery''. Co mogl pogrzebac i jak temu zaradzic? Myslalem ze jezyk zmienil ale ma dobrze. Stary jest laikiem ogolnie wiec to moze byc jakas blachostka, ale ja jakos nie moge skojarzyc co sie moglo stac.
Pomozcie! :P
EDIT: Nowe info z frontu.
Od liter U, J, M klawierka pokazuje liczby zamiast liter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zauważyłem że na dysku C mam 2 katalogi windows, jeden o nazwie WINDOWS a drugi WINDOWS.0 zdziwiło mnie to i porównałem je wielkościami ten pierwszy ma coś ok. 1Gb a drugi ok. 3GB, kumpel mi mówił że musze osunąć ten z dłuższą nazwą, ale ja kiedyś dodawałem czcionki to sie dogrywały tylko do tego z dłuższą nazwą. Nie wiem czy to tak zostawić czy usunąć jednego z nich, pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy te klawisze za u, j i m nie służą czasem w charakterze klawiatury numerycznej? jak nie ma osobnego bloku z tymi klawiszami, to sobie pewnie przypadkiem ja włączył właśnie na tych klawiszach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z kompem. Włączam i zacina się, tzn. nie reaguje. Czasem sie zacina na wczytywaniu windowsa, a czasem zaraz po włączeniu. resetuje go kilka razy i dopiero się włącza. Moge go potem włączać i wyłączać normalnie ale następnego dnia znowu to samo. W dodatku z dnia na dzień muszę go restartować coraz więcej razy żeby odpalił. robiłem formata ale to nic nie dało. nie wiem, co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, koleżanka ma mały problem. Ma Windowsa Me i ostatnio pokazuje się jej niebieski ekran z poleceniem. Więc od razu biegnie po mnie, więc jej mówię, że zapewne jej młodszy braciszek (który dzień wcześniej miał komunię, więc jeszcze więcej dzieciarni było) usunął plik systemowy. Zaproponowałem jej formata, wtedy zainstalowałbym jej Windows XP, ale:

1. Na ekranie pokazuje się cały czas ekran z opcjami do wyboru (tryb normalny, tryb awaryjny itd.). Niezależnie co wybiorę i tak nie idzie dalej bo usunięty został ten plik systemowy.
2. Myślałem, że jak włożę płytę z Windowsem do napędu, komp sam odczyta płytę (no wiecie: "naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch napędy CD-Rom), jednak tak się nie stało.
3. Często pokazuje się też informacja, abym skorzystał z polecenia: SCANREG/restore jednak wiersz poleceń nie działa.

Czy wie ktoś jak w takim wypadku zrobić format dysku i zainstalować Windowsa XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 18:27, rick90 napisał:

2. Myślałem, że jak włożę płytę z Windowsem do napędu, komp sam odczyta płytę (no wiecie: "naciśnięcie
dowolnego klawisza spowoduje rozruch napędy CD-Rom), jednak tak się nie stało.


Zrób tak: włóż płytkę i przy początkowym ekranie naciśnij (chyba) F11. Tam powinien się pokazać ekranik z wyborem napędu, wybierasz napęd z CD z windą, komp ją odczytuje a potem to już z górki. Nie wiem czy pomoże, ale u kumpla tak zrobiłem i poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak włożysz płytę do napędu to wejdź do BIOSu (klawisz albo del albo F2, napisane na ekranie startowym) i tam wejdź w BOOT ... i ustaw żeby przy starcie kompa sprawdzało najpierw cd a dopiero ptem dyski twarde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem: uruchamiam kompa wchodzi mi na pulpit i wszystkie ikony, pasek zadań, po prostu wszystko ginie. Wiem że to problem expolorera. Jak wchodzę do menadżera zadań i wybieram nowe zadanie, wpisuję explorer i chwilowo wszystko jest ok, ale po 4-5 sek. znowu znika. Czy to jakiś wirus??? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 11:09, Martin93 napisał:

Witam. Mam taki problem: uruchamiam kompa wchodzi mi na pulpit i wszystkie ikony, pasek zadań,
po prostu wszystko ginie. Wiem że to problem expolorera. Jak wchodzę do menadżera zadań i wybieram
nowe zadanie, wpisuję explorer i chwilowo wszystko jest ok, ale po 4-5 sek. znowu znika. Czy
to jakiś wirus??? Proszę o pomoc.


Przeskanuj najpierw kompa programem antywirusowym i napisz tutaj jaki jest wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować