Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2006 o 18:40, gregorik napisał:

Jak zmienic ekran powitalny w windows??? Tylko na inny nie na jakis standard!!


Nie wiem jak jest w Windows XP, ale na Win ''98 SE wystarczy podmienić plik LOGO.SYS znajdujący się na "C:" (plik z ekranem powitalnym) oraz pliki LOGOS.SYS i LOGOW.SYS (pliki z ekranami końcowymi) z katalogu "C:/Windows" na własne bitmapy. Z tym, że obrazki mogą mieć maksymalnie 256 kolorów i rozdzielczość 320x400 pikseli, inaczej wyświetli się standardowy ekran powitalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie. Ni,e bo z pulpitu zrobisz to PrintScreen-em, i potem wklejasz gdzie chcesz. Tak, bo w ten sposob nie zrobisz wszystkiego. Prostym programen do screenow, miedzy innymi jest darmowy IrfranView...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmienic kilka plikow systemowych :D
Mozna to robic recznie, ale lepiej jakims programikiem. Np StyleXP ... jest kupe stron na ten temat, polecam google :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 20:37, argon napisał:

wstyd się przyznać ale..

jak zrobić zrzut ekranu w WinXP, czy trzeba mieć do tego specjalny program ?

wciskasz klawisz print screen. wtedy zrzut będzie w schowsku, i mozna go wkleić np do painta. są oczywiscie programy które od razu do pliku zrzucą, przez google ich raczej długo szukał nie będziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 20:46, Tarno napisał:

Czy ktos wie kiedy bedzie Windows Vista ?????

nie wiadomo do końca co w nim będzie a ty sie o premiere pytasz? wiśta vio jest na etapie wczesnej bety, pozatym muszą poczekać aż upowszechnią sie komputery o tak gigantycznych możliwosciach obliczeniowych że ruszy cokolwiek poza systemem (naturalnie spapera, pasnajsa notatnika itp nie biore pod uwage)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 20:46, Tarno napisał:

Czy ktos wie kiedy bedzie Windows Vista ?????

tego sie raczej nie dowiesz - ms zrobil konkurs na zgadniecie daty premiery. pierwsza nagroda to wyjazd do stanow na premiere. 6 nastepnych to nowe xboxy 360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Z jakiegoś powodu teraz przy uruchamianiu kompa muszę sie najpierw zalogować a normalnie tak nie miałem. Co zrobić żeby to wyłączyc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania -> Konta użytkowników -> potem wybierasz zadanie ''zmien sposob logowania lub wylogowywania uzytkownikow i tam ustawiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj reinstalowałem Windowsa i przy prubie aktywacji wyskoczył mi taki komunikat jak na fotce nr. 1. Potem, gdy kliknąłem w witrynę pomocy wyskoczyła mi strona jak na screenie nr. 2. W jaki sposób mam się skontaktować z Microsoft? Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 22:14, Tomi_323 napisał:

Witam! /.../
2. W jaki sposób mam się skontaktować z Microsoft? Pomocy!


Microsoft- centrum obsługi klienta, tel 022 594 1999
Jak zainatalujesz ponownie i zarejestrujesz, to zgraj na dyskietkę pliki wpa.bak i wpa.dbl z C:\WINDOWS\system 32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przeczytałem właśnie na stronie Microsoft, że przed wykonaniem połączenia należy podać:

- numer identyfikacyjny klienta (otrzymany wraz z potwierdzeniem rejestracji)

Tylko ja żadnego numeru nie dostałem przy pierwszej aktywacji. Poprostu wyświetlił się komunikat, że rejestracja zakończyła się pomyślnie.

- identyfikator produktu (Product ID) – jest to numer widoczny po wybraniu z Menu Pomoc (Help) polecenia <nazwa produktu> - informacje (About_ <nazwa produktu>), rodzaj i wersja oprogramowania

Jakiego menu? Jak wchodzę do Mój Komputer i klikam na pomoc to niczego takiego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 22:58, Tomi_323 napisał:

Dzięki. Przeczytałem właśnie na stronie Microsoft, że przed wykonaniem połączenia należy podać:

- numer identyfikacyjny klienta (otrzymany wraz z potwierdzeniem rejestracji)

/.../
Ja tego nie wiem. Prawdopodobnie dostałeś numer klienta, ale Windows gdzieś go zapisał w swoich czeluściach i teraz go nie znajdziesz. Przypuszczam, że musisz o tym powiedzieć.
Identyfikator produktu ma dwa znaczenia, to jest ten klucz, który wprowadzasz przy instalacji albo numer nadany przy aktywacji, którego nie masz, chyba, że jest jeszcze jakieś inne oznaczenie. Tu już moja wiedza się kończy, musisz poczekać, aż ktoś wiedzący lepiej wejdzie na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 22:58, Tomi_323 napisał:

Dzięki. Przeczytałem właśnie na stronie Microsoft, że przed wykonaniem połączenia należy podać:


Poszukaj jeszcze jakiegoś programu typu SisoftSandra czy Aida, one odczytują numer ID. Ja już znalazłem u siebie taki numer, to jest pięć cyfr, potem OEM i potem znowu grupy cyfr. Być może uda Ci się to znależć w Windows, ale ja jeszcze nie doszedłem jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem (chyba) Otwórz IE potem zakładka Pomoc i IE - informacje. To jest identyfikator produktu.... a co z numer identyfikacyjny klienta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 23:41, Tomi_323 napisał:

Znalazłem (chyba) Otwórz IE potem zakładka Pomoc i IE - informacje. To jest identyfikator produktu....
a co z numer identyfikacyjny klienta :(

IE ma chyba swój ID a Windows swój. I mnie te numery się nie pokrywaja. Nie wiem, bo Windows mi nie wyswietla numeru ID, przynajmniej ja nie wiem jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 23:54, Tomi_323 napisał:

To jak się nie pokrywają to jest tak jak mówisz.... IE swój, a Windoza swój :( To kaplica...

Już znalazłem. Weź poszukaj panel sterowania/system. Tam znajdziesz nr ID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować