Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2008 o 17:00, TetraGramaton napisał:

(...)


Masz wirusa (prawdopodobnie zaraziłeś się przez pendrive). Ściągnij PRT (Perlovga Removal Tool) i uruchom.

http://www.softpedia.com/get/Security/Security-Related/PRT-Perlovga-Removal-Tool.shtml

PS Najpierw wyłącz odzyskiwanie systemu, a program uruchom z trybu awaryjnego. Możesz też na czas pracy programu włożyć zainfekowane nośniki (np. pendrive/dyskietkę).

PPS. Jak chcesz coś więcej poczytać to zapraszam tutaj: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=94761

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 16:56, macned napisał:

> Nie mogę tego zrobić ,Nero wogle ne widzi tego obrazu tak jak alkohol .Proszę o
pomoc

A masz plik .cue?

Tak zrobiłem plik cue Cue Makerem i wypalam płytę .Jest to stara gra na psx i kiedy odpalam ją byle gdzie czy na emulatorze czy na psx to jest tylko czarny ekran.Zresztą podzielił mi się obraz na 2 obrazy (po użyciu CueMakera) Na Bin i na cue który ma tylko jeden kb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 17:52, Tyron napisał:

Tak zrobiłem plik cue Cue Makerem i wypalam płytę .Jest to stara gra na psx i kiedy odpalam
ją byle gdzie czy na emulatorze czy na psx to jest tylko czarny ekran.Zresztą podzielił
mi się obraz na 2 obrazy (po użyciu CueMakera) Na Bin i na cue który ma tylko jeden kb.


To spróbuj zainstalować jakiś emulator napędu, uruchomić obraz i sprawdzić czy na emulatorze psx działa. Możliwe, że sam obraz jest zły, albo emulator psx (może akurat tej konkretnej gry nie obsługuje?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomóc? Otóż mam taki problem, jakiś wirus,którego już nie mam wyłączył mi menadżera zadań na stałe, kiedy próbuję go włączyć wyświetla się, aplikacja ta została zablokowana przez administratora, ale w tym problem że ja mam uprawnienia admina. Wie ktoś jak to z powrotem włączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 21:17, JaN-J napisał:

Może mi ktoś pomóc? Otóż mam taki problem, jakiś wirus,którego już nie mam wyłączył mi
menadżera zadań na stałe, kiedy próbuję go włączyć wyświetla się, aplikacja ta została
zablokowana przez administratora, ale w tym problem że ja mam uprawnienia admina. Wie
ktoś jak to z powrotem włączyć?


Jak masz Windowsa XP PRO to
Start>Uruchom>gpedit.msc>Konfiguracja użytkownika>Szablony administracyjne>System>Opcje klawiszy Ctrl Alt Del>Usuń menedżera zadań
Musisz ustawić na Wyłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 11:39, macned napisał:

> Może mi ktoś pomóc? Otóż mam taki problem, jakiś wirus,którego już nie mam wyłączył
mi
> menadżera zadań na stałe, kiedy próbuję go włączyć wyświetla się, aplikacja ta została

> zablokowana przez administratora, ale w tym problem że ja mam uprawnienia admina.
Wie
> ktoś jak to z powrotem włączyć?

Jak masz Windowsa XP PRO to
Start>Uruchom>gpedit.msc>Konfiguracja użytkownika>Szablony administracyjne>System>Opcje
klawiszy Ctrl Alt Del>Usuń menedżera zadań
Musisz ustawić na Wyłączone.

thx, działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 12:58, tosz napisał:

mam rozmyte i niewyraźne litery, co z tym można zrobić ?


U okulisty byłeś....?

A tak poważnie - napisz coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 12:58, tosz napisał:

mam rozmyte i niewyraźne litery, co z tym można zrobić ?

Może masz ustawioną niedopasowaną do możliwości monitora rozdzielczość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 12:58, tosz napisał:

mam rozmyte i niewyraźne litery, co z tym można zrobić ?

czyżby kolejny przejaw windowsowej teorii chaosu? sprawdź wygładzanie (antylasing) czcionek, powinno być w gdzieś w opcjach wyświetlanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że po prostu poruszałeś coś w ustawieniach monitora i teraz masz obraz niewyraźny. Otwórz menu monitora (odpowiedni przycisk) i daj "Auto Adjustment".

Druga sprawa - jeżeli użytkujesz monitor typu LCD to istnieje odpowiedni programik do czcionek. Nazwy niestety nie pamiętam, ale na googlach możesz dać zapytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 14:18, tosz napisał:

a gdzie konkretnie szukać - wygładzanie (antylasing) czcionek ?

wygładzanie czcionek cleartype

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 14:18, tosz napisał:

a gdzie konkretnie szukać - wygładzanie (antylasing) czcionek ?


Mój Komputer (prawy przycisk myszy)>Właściwości>Zaawansowane>Wydajność-Ustawienia>Efekty wizualne
Tam poszukaj na liście Wygładź krawędzie czcionek ekranowych. To chyba będzie ta opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja mam takie pytanie laptop wnuka dalszej cioci mojego ojca jest tak zasyfiony plikami, wirusami i innym śmieciem że trzeba by było go posprzątać a ja nie mam przy sobie moich płytek z programami, a transfer tu może wyciągne jakies 60/s wiec podajcie kilka małych programików dzięki którym mógłbym chociarz ciut poprawić jego wydajność

no oczywiście oprocz nowego windowsa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

- CodeStuff Starter - prosty program do zarządzania usługami i aplikacjami uruchamianymi wraz z systemem (free)
- CCleaner - program do sprzątania rejestru, śmieci, cache, temp-ów, itp. (free).

Obydwa programy "ważą" bardzo niewiele, są w języku polskim i obsługa ich jest prostsza niż konstrukcja cepa.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 20:20, IPI-Tiiba-Kyra napisał:

Dobra ja mam takie pytanie laptop wnuka dalszej cioci mojego ojca jest tak zasyfiony
plikami, wirusami i innym śmieciem że trzeba by było go posprzątać a ja nie mam przy
sobie moich płytek z programami, a transfer tu może wyciągne jakies 60/s wiec podajcie
kilka małych programików dzięki którym mógłbym chociarz ciut poprawić jego wydajność


no oczywiście oprocz nowego windowsa:P

przeskanuj system Nod32, ad-aware, spybot - troche to potrwa, następnie przeskanuj system szczepionką antywirusową, zrób oczyszczanie dysku, odinstaluj niepotrzebne aplikacje szczególnie aplikacje niepotrzebnie działające w tle, zdefragmentuj HDD,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować