Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2008 o 16:29, Kuboo PL napisał:

I wtedy będą sprawdzać, czy nadal to ten sam komputer?

Inaczej - jeśli to nie będzie ten sam komputer, to po 30 dniach od instalacji Windows zostanie zablokowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 16:40, ziptofaf napisał:

Inaczej - jeśli to nie będzie ten sam komputer, to po 30 dniach od instalacji
Windows zostanie zablokowany.

Pytam się tak, ponieważ muszę sformatować dysk, bo wydaje mi się, że mam jakiegoś wirusa albo coś podobnego (same włączają mi się strony internetowe, jak wyłączam komputer, to wyskakuje "trwa zamykanie programu...", który ma jakąś dziwną nazwę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 16:47, Kuboo PL napisał:

Pytam się tak, ponieważ muszę sformatować dysk, bo wydaje mi się, że mam jakiegoś wirusa
albo coś podobnego (same włączają mi się strony internetowe, jak wyłączam komputer, to
wyskakuje "trwa zamykanie programu...", który ma jakąś dziwną nazwę).


Ciekawe rozwiązanie problemu. Ja bym po prostu ściągnął wersję trial Nortona, czy Kasperskiego i przeskanował kompa. Ale jak reinstalacja systemu jest lepszym rozwiązaniem, to możesz i przeinstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 17:00, ziptofaf napisał:

Ciekawe rozwiązanie problemu. Ja bym po prostu ściągnął wersję trial Nortona, czy Kasperskiego
i przeskanował kompa. Ale jak reinstalacja systemu jest lepszym rozwiązaniem, to możesz
i przeinstalować.

Właściwie, to nic nie tracę jak przeskanuję jakimś programem przez Ciebie podanym. Zaraz coś ściągnę. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 17:19, Kuboo PL napisał:

Właściwie, to nic nie tracę jak przeskanuję jakimś programem przez Ciebie podanym. Zaraz
coś ściągnę. Dzięki za pomoc.

Przy tego typu problemach, lepszy będzie duet ad-aware + spybot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 17:51, sig. napisał:

Przy tego typu problemach, lepszy będzie duet ad-aware + spybot

Zainstalowałem 30-dniową wersję Kasperskiego, przeskanowałem system i miałem bardzo dużo trojanów. Nie spodziewałem się, ponieważ kilka dni temu formatowałem dysk, bo stary system nawalał i wiele programów mi nie działało. A te programy są darmowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 19:15, Kuboo PL napisał:

nawalał i wiele programów mi nie działało. A te programy są darmowe?

tak, ad-aware ma darmową wersję (płatna ma dodatkowo moduł rezydenty pilnujący żeby się spyware nie zalęgło w systemie) zaś spybot jest w pełni darmowy. Co zaś się tyczy formatowania dysku, to jeśli twój internet nie wymaga sterowników/ręcznej konfiguracji to na czas instalacji Windowsa lepiej go fizycznie odłączyć od kompa (podczas przeprowadzonych badań okazało się że szkodniki potrafią dostać się do kompa jeszcze przed całkowitym zainstalowaniem systemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 19:33, sig. napisał:

> nawalał i wiele programów mi nie działało. A te programy są darmowe?
tak, ad-aware ma darmową wersję (płatna ma dodatkowo moduł rezydenty pilnujący żeby się
spyware nie zalęgło w systemie) zaś spybot jest w pełni darmowy. Co zaś się tyczy formatowania
dysku, to jeśli twój internet nie wymaga sterowników/ręcznej konfiguracji to na czas
instalacji Windowsa lepiej go fizycznie odłączyć od kompa (podczas przeprowadzonych badań
okazało się że szkodniki potrafią dostać się do kompa jeszcze przed całkowitym zainstalowaniem
systemu).

Nie wiedziałem o tym, chociaż wyciągałem kabelek z modemu zanim zainstalowałem antywirusa. A teraz wiem, że ten avast to wielki badziew. Nie usunął nic, natomiast Kaspersky wyszukał wirusy i na razie (oby na bardzo długo) jest wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już tak zdenerwowany, że zaraz sformatuję ten dysk i będę miał spokój. Internet mi się tnie, same włączają mi się strony (Metin, jakieś z grafiką, wyskakuję mi informacja po angielsku, że mój komputer może być zagrożony i coś tam dalej, a potem automatycznie uruchamia mi się strona z jakimś antywirusem i zaczyna się skanowanie. Nerwy mi już puszczają i nie interesuje mnie nawet to, że stracę wszystkie zapisy od gier. Nie mam już chęci kombinowania z antywirusami. Sformatuję i wgram sobie potem wersję trial Kasperskiego. Przy okazji ponawiam swoje pytanie: czy po ponownej instalacji windowsa trzeba go ponownie aktywować? I dzięki wszystkim, którzy zainteresowali się moimi problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak - trzeba go ponownie aktywowac :)
btw - polecam avasta (jest darmowy) i nie mialem z nim zadnych problemow (na wszystkich 5 kompach z ktorych korzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 13:12, morthi napisał:

tak - trzeba go ponownie aktywowac :)
btw - polecam avasta (jest darmowy) i nie mialem z nim zadnych problemow (na wszystkich
5 kompach z ktorych korzystam :)

Ja używałem avasta i nie jestem z niego zadowolony. A czasami nawet myślę, że lepiej mi było bez dostępu do internetu. Przynajmniej nie miałem tylu problemów. Dobra, kończę z użalaniem się i za moment wezmę się do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas mojego pobytu w naszym Polskim Wojsku słyszałem, że wyszedł service pack 3 do Windows XP i teraz moje pytanie co on zmienia, co poprawia i co wnosi nowego?
Nie wiem czy warto instalować czy nie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:16, wdowiakm napisał:

Podczas mojego pobytu w naszym Polskim Wojsku słyszałem, że wyszedł service pack 3 do
Windows XP i teraz moje pytanie co on zmienia, co poprawia i co wnosi nowego?
Nie wiem czy warto instalować czy nie ;/

tu masz opis :)
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=2fcde6ce-b5fb-4488-8c50 -fe22559d164e&displaylang=pl

ja bym się podłączył do pytania - zainstalowałbym sobie tego SP, ale czy wpłynie jakoś na gry? znaczy działać nie będą albo co? ktoś ma i gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:20, szypek26 napisał:

ja bym się podłączył do pytania - zainstalowałbym sobie tego SP, ale czy wpłynie jakoś
na gry? znaczy działać nie będą albo co? ktoś ma i gra?


nie zauwazylem praktycznie zadnej roznicy - oprocz tego ze zniknela ikonka IE z pulpitu i jesli chcesz miec ie to musi to byc skrot (nie dziala nawet instrukcja z dodaniem wpisow do rejestru by przywrocic IE)

reszta bez zmian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:29, morthi napisał:

reszta bez zmian :)

to fajnie. instaluję. ale pytanie - w linku w moim poprzednim poście coś piszą, że to jest wersja dla klientów nie-indywidualnych. skąd pobierać? w MS Update z niewiadomych powodów nie wykrywa mi braku SP3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 15:35, morthi napisał:

tutaj masz nie obraz iso a sam instalator :)

dobra. zasysam. dzięki :)
ale 300 mb na SP całkiem dużo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po sprawie. Zainstalowałem sobie od nowa system i jest fajnie. Przeskanowałem sobie Kasperskim - jest dobrze. I napiszę jeszcze to, że morthi miał rację. Po ponownym zainstalowaniu systemu trzeba go ponownie aktywować. I jeszcze raz dzięki wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ja mam racje :) w instrukcji instalacji systemu jasno stoi :D (i w czasie instalacji tez :D )
nie musisz aktywowac visty jak instalujesz ja na dedykowanym lapku gdyz tam aktywacja jest automatyczna (oparta na hardware) bez koniecznosci polaczenia do sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować