Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2006 o 22:19, Puszkin napisał:

Formatowałem akurat systemowym z win XP. Przedtem formatowałem Partition Magic 8.0 i nie było
takich problemów.

No to nie wiem. Szczerze powiem, że u mnie XP tylko raz był formatowany, właśnie tak samo i poszło bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo poważny problem.

Nie wiem jak uruchomić Painta za pomocą Uruchom... w menu start :D Wiem, że kalkulator się uruchamia poprzez wpisanie ''calc'' więc paita też się musi dać. Poza tym, gdzie znajduje się pliczek exe painta i kalkulatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 21:11, Tomi_323 napisał:

Ja mam bardzo poważny problem.

Nie wiem jak uruchomić Painta za pomocą Uruchom... w menu start :D Wiem, że kalkulator
się uruchamia poprzez wpisanie ''calc'' więc paita też się musi dać. Poza tym, gdzie znajduje
się pliczek exe painta i kalkulatora?


mspaint

tyle wystarcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Winows Mrdia Playerem. Często mianowice dźwięk nie jest odtwarzany równo z obrazem i bywa opóźniony lub przyspieszony o 1-3 sek. Ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 20:22, Rafał Ciacho napisał:

TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA a może zapytacie jak wyłączyć kompa ??? :D

doskonałe pytanie, w końcu trzeba wiedzieć że do tego wciska sie guzik start ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze zna dobry program do rysowania algorytmow?:) a najlepiej by konwertowal informacje z plikow cpp :D slyszalem o takim co sie nazywa mlu diagram czy jakos tak :( wlasnie nie pamietam nazwy i potrafie sobie przypomniec jak on sie nazywal:( moze ktos pamieta? lub poleca inny?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój problem pewnie ma jakieś banalne rozwiązanie, ale wór.

Mam Windowsa 98, ostatnio sformatowałem dysk C. Wszystko grało jak trzeba, ale po kilku uruchomieniach przy włączaniu komputera po napisie "Boot from CD", który był zawsze i wszystko działało jak trzeba, wyskoczył napis o nieprawidłowym dysku. dało się włączyć tylko i wyłącznie DOSa i jedyny sposób na uruchomienie Windowsa jak trzeba to ponowne zainstalowanie go. Da się cos z tym zrobić? Jakoś nie mam ochoty co pare dni instalowac znów Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie w twoim biosie niekonieczni musi to byc C tylko HDD albo jescze cos innego chodzi tu o to ze twoj bios nie szuka sektora startowego na dysku twardym tylko na cd-rom''ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wszystko zaczęło działac i chodziło sobie jak trzeba...przez kilka uruchomień, do dziś konkretnie. Po napisie Verifying DMI Pool Data pojawia się napis o nieprawidłowym dysku. w Biosie wszystko jest ustawione jak trzeba. W napedzie brak jakiejkolwiek płytki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 21:52, Carve napisał:

Dzięki, wszystko zaczęło działac i chodziło sobie jak trzeba...przez kilka uruchomień, do dziś
konkretnie. Po napisie Verifying DMI Pool Data pojawia się napis o nieprawidłowym dysku. w
Biosie wszystko jest ustawione jak trzeba. W napedzie brak jakiejkolwiek płytki :)


Czesc podam Ci kilka rozwiazan tego problemu [napewno ktorys zadziala]:

1- Prosty ale hardcorowy ;)
Przywroc ustawienia fabryczne biosu - opcja "Load bios to default setings"

2- Wykryj w biosie jeszcze raz dyski twarde lub ustaw wykrywanie dyskow na "Auto"

3- Jesli mozesz otworzyc komputer sprawdz tasme do dysku twardego [czasami potrafi zasniedziec ] i nie kontaktuje

4- przepnij dysk twardy na inny kontroler [masz ich dwa :) ]

5- Sproboj zalozyc inna/nowa tasme do dysku lub podepnij inne zasilanie [moze byc brudne]

6- Takze hardcorowe ;)
Wykonaj Clear CMOS [robi sie to zworka na plycie glownej]

7- Moze masz dyskietke wlozana do stacji dyskietek ? ;)

Jesli TO nie pomoze to pisz a inaczej zaczniemy dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2006 o 11:33, Qr4 napisał:

Czesc podam Ci kilka rozwiazan tego problemu [napewno ktorys zadziala] (...)


Wielkie dzięki, sprawdzę wszystko po kolei jak znów padnie.

Mam tylko takie pytanie - po formacie i zainstalowaniu systemu na nowo wszystko przez parę dni chodzi dobrze, potem zaczyna wariować. Czy to przypadkiem nie wyklucza możliwości zasnidzenia taśmy do dysku twardego i innych takich? Czy cała sytuacja może być spowodowana np. wirusem jakimś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Eksploratorze (pod W2000, pod 9x jest podobnie, tylko nazwy opcji mogą się trochę różnić):
Narzędzia->Opcje Folderów->Typy Plików->(wybierasz rozszerzenie z listy)->Zaawansowane->Zmień Ikonę
Hurtowo dla kilku rozszerzeń jednocześnie nie da się zrobić, dla każdego trzeba robić osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może wydać się głupie lecz wiąże się z sensownością wydania kasy:
Na czym polega różnica dla użytkownika indywidualnego w funkcjonalności (pomijając nazwę)
pomiędzy windowsXP: profesional, a HomeEdition, czyli krótko, czy warto tak naprawdę dokładać
do wersji prof. zwykłemu użytkownikowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 16:51, Lord pinio_SGSTB napisał:

Mam pytanie, może wydać się głupie /.../

1. Podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi...
2. Wiesz, co ja wybrałem? Win2000... Potem, jak wejdzie Vista, zapewne kupię WinXP Pro, w wersji box...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować