Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2008 o 17:29, szypek26 napisał:

A masz stację dyskietek w komputerze?


Dobra już nie ważne. Naprawiłem już, wiem o co chodzi. Tylko dziwię się czemu, przez ten cały rok użytkowania kompa nic takiego nie było. I dopiero teraz zaczęło się coś takiego pojawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć bo może ktoś z Was to robił.
Jak przygotować obraz instalacyjny dysku z Windowsem by móc go wgrać na pendrive i z tamtąd instalowac na komputerku. Pytam bo jestem właścicielem czegoś takiego http://proline.pl/sklep.php?prodid=MSI+U100-404PL
No a że system mi padł to jedyne co mogę to od zera go instalować. A niestety Lapek nie posiada napędu optycznego a w biosie jest opcja mówiaca o ładowaniu z pena. Tylko jak tego Pena przygotować żeby sie dało instalke puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM!
mam maly problem. a zatem:
system<<<<Nowo zainstalowany>>>> nie czyta mi karty dzwiekowej wbudowanej
w plyte glowna.(plyta:Abit NF7-S V.2.0)
wczesniej wszystko bylo w porzadku (zasilacz nowy)(wczesniejszy mi sie spalil)
czy jest to wina ze nie mam sterownikow do tej karty dzwiekowej.
jesli tak to prosze o link do pobrania tych sterownikow.
PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Sterowniki na 100% masz na płycie ze sterownikami do płyty głównej...Pewnie nazywa się to Audio cośtam :)
A, jeżeli płytę zgubiłeś, to tu masz link:
http://www.abit.com.tw/page/pl/download/download_driver_detail.php?pFILE_TYPE=Driver&pMAIN_TYPE=Motherboard&pTITLE_ON_SCREEN=NF7-S+V2.0&pSOCKET_TYPE=Socket%20A
To, co jest ci potrzebne, to nForce Chipset Driver.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 15:24, ziptofaf napisał:

/.../
Sterowniki na 100% masz na płycie ze sterownikami do płyty głównej...Pewnie nazywa się
to Audio cośtam :)
A, jeżeli płytę zgubiłeś, to tu masz link:
http://www.abit.com.tw/page/pl/download/download_driver_detail.php?pFILE_TYPE=Driver&pMAIN_TYPE=Motherboard&pTITLE_ON_SCREEN=NF7-S+V2.0&pSOCKET_TYPE=Socket%20A
To, co jest ci potrzebne, to nForce Chipset Driver.

dzieki wielkie wszystko dziala.
pozdro:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wysyłał ktoś może fax z systemu? Chodzi o wysłanie 1 strony dokumentu napisanego w MS Word na nr faks. Czy jest to w ogóle możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 17:08, Kuboo PL napisał:

Witam. Zainstalowałem sobie iTune. Po chwili usunąłem ten program. Zostały mi jednak
jakieś zainstalowane programy po tym. M.in. Bonjour. Co to jest i czy mogę to usunąć?

Prawdopodobnie jakieś śmieci instalacyjno-reklamowe. Nierzadko takie programiki to jakieś cud-updatery softu nie do końca znanego.

Jeżeli po instalacji nie instalowałeś/deinstalowałeś niczego, to najszybszą metodą idealnie czystego odinstalowania jest po prostu przywrócenie stanu rejestru sprzed instalacji programu, który jak Ci się wydaje wyrzuciłeś. Mówiąc krótko przywracanie systemu.

A co do tego ostatniego narzędzia, to należy sobie wyłączyć monitorowanie dysków na których trzyma się tylko dane (lub same gry). Mniej miejsca zajmie, szybciej będzie działać i jeżeli chodzi o pliki, to będzie się zajmować tylko partycjami z samym softem. Z tego też powodu na dysku C: nie powinno trzymać się żadnych (własnych) danych, które można przenieść na inne partycje.

Dnia 09.11.2008 o 17:08, Kuboo PL napisał:

Mam jeszcze Apple Software Update, ale nie mogę tego usunąć.

Wiele programów pakuje swoje skróty do %ALLUSERSPROFILE%\$startmenu$\$programs$\$startup$
lub do
%HOMEPATH%\$startmenu$\$programs$\$startup$

Oprócz tego wpisy, które zawsze należy sprawdzić to:

HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices
HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce
HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServicesOnce

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServicesOnce

Aczkolwiek w ścieżkach z frazą "Once" nigdy nie spotkałem żadnego śmiecia/syfa.

Oprócz tego zawsze mogą się znaleźć takie ścieżki, w których programy mogą się zagnieździć:
HKLM\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Run
HKLM\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\RunServices
HKCU\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Run
HKCU\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\RunServices
HKEY_CURRENT_CONFIG\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_CURRENT_CONFIG\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Run

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 19:32, mrosi napisał:

Czy wysyłał ktoś może fax z systemu? Chodzi o wysłanie 1 strony dokumentu napisanego
w MS Word na nr faks. Czy jest to w ogóle możliwe?

Pewnie. Fax dla programów w komputerze jest niczym innym w systemie jak po prostu sterownikiem drukarki (do wysyłania) często połączonym z jakimś pojemnikiem na faksy - zwykle podobnym do programu pocztowego. Aczkolwiek spotkałem się ze sterownikiem, który obsługiwał zarówno drukowanie z programu, skanowanie jak i można było ustawić automatyczne drukowanie na drukarkę przychodzących faksów (oprócz ich składowania).

W Windows XP i następnych jest pełna obsługa faksu, którą można sobie zainstalować włączając odpowiedni składnik systemu. W folderze drukarek pojawi się wtedy sterownik drukarki o nazwie faks. Drukowanie na ta niby drukarkę nie powoduje drukowania lecz otworzy program służący do określenia na jaki numer należy wysłać faks. Kiedy potrzebne dane się poda i jest w komputerze sterownik faks/modemu, to jest za jego pomocą przesyłany faks, którego zawartością jest ten wydruk plus jakiś ustawiony wcześniej nagłówek.
Obecne urządzenie wielofunkcyjne plus modem w komputerze i program, który tym wszystkim zarządza jest idealnym faksem bo oprócz tego, że przesyła to co zeskanuje i wydrukuje to co odbierze, to jeszcze potrafi wysyłać wszystko to co się da wydrukować na komputerze oraz zachować wszystko to co odbierze bez drukowania i wysłać to jeszcze innym sposobem - na przykład w kosmos... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dobra. Wszystko (chyba) zrobiłem. Mam zainstalowane urządzenie wielofunkcyjne. W MS Word w funkcji drukuj wybrałem FAX. W okienku "Do" wpisałem numer telefonu. I nic... Czy coś nie tak? Czy może numery telefonu powinny być w innym formacie? (Zał. fotka)

20081129110448

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z aktualizacjami automatycznymi w windowsie, kiedy włącze kompa pokazuje mi się Alert Zabezpieczeniowy mówiący że aktualizacje są WYŁĄCZONE, kiedy klikam przycisk Włącz aktualizacje automatyczne wyskakuje komunikat "Przepraszamy. Centrum zabezpieczeń nie może zmienić ustawień Aktualizacji automatycznych.". Wchodze więc w Panel Sterowania-->System-->Aktualizacje Automatyczne i chce zmienić to ręcznie, ale zmieniać niema co bo aktualizacje są WŁĄCZONE, więc niewiem zkąd ten komunikat, da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wyłącz je i nakaż mu nie informowanie cię o tym fakcie. powód? Windows ma to do siebie że po instalacji łatki trzeba zrestartować komputer, co też zrobi nie zważając na to czy masz otwarte i niezapisane jakieś dokumenty czy też nie. Funkcja taka sprawdziła by się za to w systemach Linuksowych, gdzie łatek wymagających restartu kompa zwyczajnie niema (co więcej można mieć uruchomione naraz 2 wersje programu, jedną sprzed aktualizacji a drugą już po), nawet jeśli rzeczowa łatka aktualizowała by sam rdzeń systemu czyli jądro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 13:26, Shabranigdo napisał:

Ok dzięki. Może mi jeszcze doradzisz jak często mam ściągać sobie aktualizacje ręcznie?
Bo automatyczne miałem ustawione na sprawdzanie i ściąganie codziennie.

Microsoft ma to do siebie że na wskutek czyjegoś widzimisię wypuszcza aktualizacje w 2-gi wtorek miesiąca. wszelkie odstępstwa od tej reguły są mocno nagłaśniane, więc z pewnością o patchu ''poza kolejką'' usłyszysz. Możesz też (chyba) ustawić go tak żeby tylko sprawdzał i cię informował że są nowe aktualizacje, ale ich samodzielnie nie ściągał i nie instalował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 11:05, mrosi napisał:

Dobra. Wszystko (chyba) zrobiłem. Mam zainstalowane urządzenie wielofunkcyjne. W MS Word
w funkcji drukuj wybrałem FAX. W okienku "Do" wpisałem numer telefonu. I nic...

Nie wiem jak to działa w Viście bo nigdy nie uruchamiałem. Jak widać czasy nadania są przeterminowane o kilka minut, czyli same już się nie wyślą. Spróbuj jeżeli to możliwe mieć ten program w tle zanim jeszcze faks miałby być wysyłany. No i jeżeli miałbyś wybór (lub w opcjach) daj czas wysyłania nieco późniejszy. Najlepiej jednak gdybyś skorzystał z pomocy tego programu. Zazwyczaj powinno być tam wszystko opisane. Format numerów telefonów, to temat sam w sobie. Na pewno możesz sobie włączyć opcję zdalnego łączenia z siecią internetową przez telefon (np. tepsowe 0202122), żeby sprawdzić gotowość modemu do działania. Natomiast format faksu powinien być w Polsce taki 048XXXYYYYYYY. X - numer strefowy, Y - numer lokalny. Ale zależnie od ustawień w Windows można lub trzeba go skrócić do XXXYYYYYYY lub tylko do YYYYYYY.

ps. Dla ciekawych warto przypomnieć, że strefy numeracyjne po 15 latach od reformy administracyjnej wciąż odpowiadają malutkim województwom z dawnego PRL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki za pomoc.
Niestety nie udało się. Próbowałem chyba wszystkich opcji formatów numerów, Z opóźnionym wysłaniem i nic. Kicha totalna jakaś. Znajomy podpowiedział mi, że najprościej jest mieć program FAX-owy. Tyle tylko, że nie mam zamiaru wywalać kasy na wysłanie dwóch faksów. Wolę iść na pocztę... ;-)
BTW - udało mi się znaleźć numery telefonów, więc zadzwonię do Francji i tyle...
Tak czy owak - dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rejestr mojego systemu waży coraz więcej mimo iż kompletnie nic nie instaluję, etc. Chciałbym się dowiedzieć co tak na prawdę zżera mi miejsce. Dlatego też pytam - da się to jakoś sprawdzić, ew. czy jest jakiś program do diagnostyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Non stop mi wyskakują bluescreeny. Już nie wiem co z tym dziadostwem robić. Dziś mi już 4 razy wyskoczyły. W dodatku GTA San Andreas i GTA 3 zaczęło mi się mocno ciąć. Inne gry podobnie. Czego to może być wina.

20081213181034

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 18:10, Tomek1120 napisał:

Non stop mi wyskakują bluescreeny. Już nie wiem co z tym dziadostwem robić. Dziś mi już
4 razy wyskoczyły. W dodatku GTA San Andreas i GTA 3 zaczęło mi się mocno ciąć. Inne
gry podobnie. Czego to może być wina.

Sądząc po końcówce komunikatu to może być problem z ram-em, sprawdź go np memtestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować