Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Mam dla was zaje... zagadkę, jak ją ktoś rozwikła, to ma u mnie piwo (bezalkoholowe :)). Mianowicie jest sobie XP, który łączy się z Internetem przez sieć LAN - wszystko gładko śmiga. Ale wystarczy podłączyć do portu szeregowego (COM) modem (który nie służy bynajmniej do łączenia się z Internetem) i durnowaty system M$ cały ruch sieciowy pcha na COMa (sprawdzone Etherealem, eee, Wiresharkiem) zakładając zapewne optymistycznie, że co PPP to nie Ethernet (w efekcie dostęp do Internetu pada, bo pakiety trafiają w czarną dziurę). Jak na razie na "gnoja" sposobu nie znalazłem a grzebałem wszędzie, gdzie tylko się dało. Jak ktoś ma pomysły (inne, niż np. oczywiste grzebanie w Panelu Sterowania), to byłbym zobowiązany :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Tak się zastanawiam czy jeżeli zainstaluję razem XP i Win 7 na osobnych partycjach to nie będą się gryźć ze sobą?
Xp przydałby się dla kilku bardzo starych gierek a 7 do pracy i już nowszych gier.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 22:55, maniekk napisał:

Witam.
Tak się zastanawiam czy jeżeli zainstaluję razem XP i Win 7 na osobnych partycjach to
nie będą się gryźć ze sobą?
Xp przydałby się dla kilku bardzo starych gierek a 7 do pracy i już nowszych gier.
Pozdrawiam.

Nie, a jeśli zachowasz kolejność instalacji będzie bezproblemowo przy starcie kompa wybór systemu. Najpierw instaluj xp, instalator sevena go wykryje i zaproponuje dodatnie stosownego menu startowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z nieznanych mi powodów dziś rano program soundmax przestał działać i proponował mi ponowną instalacje. Sądziłem, że wszytko przebiegnie sprawnie i przyjemnie jak ściągnąłem, później zainstalowałem program oraz zrestartowałem komputer. Po uruchomienie wyskoczył kreator sprzętu/widnows (?) i najpierw chciał aktualizacji, potem płytki z programem, której najprawdopodobniej nie mam i... coś jeszcze, o czym już zdążyłem zapomnieć.
Aktualnie nie mam dźwięku w kompie i niezbyt wiem co teraz zrobić. Pomoże mi ktoś:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy pytaniu o płytę trzeba było wybrać inną lokalizację i wskazać katalog do którego wypakowałeś sterowniki. zakładam naturalnie że chociał płytkę z wspomnianym soundmaxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 09:17, sig. napisał:

przy pytaniu o płytę trzeba było wybrać inną lokalizację i wskazać katalog do którego
wypakowałeś sterowniki.

Yyy soundmax ściągnąłem z tej lub z tej strony http://www.softwarepatch.pl/plik/4770/sterowniki-i-biosy/SoundMAX-Integrated-Digital-Audio-Driver-V512013620-for-Windows-95-98-ME-2000-XP.html http://www.softwarepatch.pl/plik/2673/56/16/SoundMAX_Audio_Driver_v510014100_dla_Windows_2000_XP_2003.html
Sry, ale już wszytko mi się miesza:P Sterowników żądnych nie wypakowywałem, wiec siłą rzeczy nie wiem gdzie są;/ Mógłbyś mi troszeczkę dokładniej opisać co powinienem zrobić?

Dnia 21.03.2009 o 09:17, sig. napisał:

zakładam naturalnie że chociał płytkę z wspomnianym soundmaxem

Tak

20090321092727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 09:17, sig. napisał:

przy pytaniu o płytę trzeba było wybrać inną lokalizację i wskazać katalog do którego
wypakowałeś sterowniki. zakładam naturalnie że chociał płytkę z wspomnianym soundmaxem

Trochę ruszyłem głową i już wszytko działa xD Ale boję się czy po restarcie kompa będzie tak samo:P
Najnormalniej w świecie wpisałem w google nazwę mojej płyty i słówko soundmax. Wybrałem do ściągnięcia program dla xp, zainstalowałem i wszytko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam kolejny problem: mianowicie chciałbym na pewną stronę wrzucić kilka fotek własnego autorstwa, ale przydałoby się je zabezpieczyć.
Przydałby się jakiś znak wodny, aby ktoś sobie ich nie "pożyczył" przypadkiem. Wiecie może jakim programem można by to zrobić?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powitał.
Pytanie - jestem po formacie i kompletnie zapomniałem, jak powinienem ustawic plik stronicowania.
Mam dwie partycje, C: (Windows) i D: (reszta, w tym gry). Ram - 768 MB.
W tym momencie mam:
Rozmiar początkowy - 1152
Rozmiar maksymalny - 2304

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... cześć

Mam problem z dodaj/usuń składniki systemu windows w dodaj/usuń programy w panelu sterowania. Otóż rzecz w tym, że po naciśnięciu tej opcji po prostu nic się nie dzieje, tak samo jeśli próbuję zainstalować z płyty WinXP - wyskakuje Autorun i opcja zainstalauj dodatkowe składniki windows też nie działa (podczas gdy inne działają). Muszę się dostać do składników żeby reinstalować IIS (problem z NET Framework), więc proszę o pomoc z tym dodaj/usuń... lub może jakiś alternatywny sposób instalacji składników.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 09:34, WorldWar3PL napisał:

W tym momencie mam:
Rozmiar początkowy - 1152
Rozmiar maksymalny - 2304

Na oba ustaw 1536 MB. Plik może siedzieć na C lub D - bez większego znaczenia w tej sytuacji. Zdefragmentuj partycję, która go będzie zawierać z opcją uzyskania spójnego wolnego miejsca (o ile masz coś lepszego do defragmentowania niż defrag) i wtedy dopiero zakładaj plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 11:07, lord dredy napisał:

Otóż rzecz w tym, że po naciśnięciu tej opcji po prostu nic się nie dzieje, tak samo jeśli próbuję zainstalować z płyty WinXP

Witaj w klubie Windows. Najpierw sprawdź i pozbądź się ewentualnych wirusów. Spróbuj następnie użyć opcji przywracania systemu aż do skutku. Na koniec znowu powtórzyć skan antywirusowy i usunąć wszystkie zapisane stany przywracania systemu jeżeli jakiś wirus został znaleziony (oczywiście tylko po przywróceniu, które rozwiąże problem). Robi się to przez wyłączenie przywracania na wszystkich dyskach, restart i włączenie ponowne.

Jeżeli to nie pomoże, to musisz użyć różnych naprawiaczy Windows (lub zwrócić się do pomocy technicznej Microsoftu - o ile system nie jest OEM).
Jak żadne z tych działań nie pomoże, to przygotuj się do reinstalacji.

Dnia 24.03.2009 o 11:07, lord dredy napisał:

lub może jakiś alternatywny sposób instalacji składników.

Są sposoby ręczne, ale trzeba się z tym mocno grzebać. Moim zdaniem nie warto tracić czasu bo gdybyś to potrafił, to byś nie szukał pomocy na tym forum.

A tak na marginesie .NET i IIS, to dwie zupełnie nie powiązane ze sobą technologie. Konieczność dużej wydajności serwera WWW i antywydajność .NET pasują do siebie jak pięść do nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, miałem nadzieję, że obejdzie się bez reinstalki ale wygląda na to że nic z tego. Obecnie na moim komputerze panuje zaraza (zainstalowany avg free ale to nie dużo daje) raz na jakiś czas wywali BSoD, znikąd pojawiają się dźwięki błędu i procesy IEXPLORER.exe a na dodatek avg wykrywa wirusy a po ich usunięciu są wykrywane nadal i nie można ich usunąć bo ich już po prostu nie ma. Poza tym ostatnio chciałem odinstalować neostradę (sagem f@st to był teraz mam livebox - narzędzie szatana) i byłem po raz pierwszy w życiu świadkiem padnięcia Windowsa "na żywo" bo zazwyczaj było tak, że się włączyć nie chciał. A tym razem taka niespodzianka, zaraz po odinstalowaniu zniknęły ikony z pulpitu i wszystko z menu start a potem już koniec :D.
A teraz jest tak popie... że Win mam na D, z pierwotnego D zrobiło się F, E -> G itd. toteż w tym momencie czekam tylko na głośny huk.

Tak czy siak dzięki za poświęcenie czasu na ten problem i powodzenia w pomaganiu innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 21:02, The Nemezis napisał:

Jak ustawić, żeby gra ustawiała sobie wysoki przydział procesora bez bawienia się z tym
co włączenie?

Trzy-palce, zakładka procesy, prawy klawisz na konkretnym i ustaw priorytet.
Co do podwyższania priorytetu, to powód dla takiego działania niemal nie istnieje ponieważ jedyną przyczyną może być konieczność korzystania ze źle napisanego programu przydzielającego sobie na sztywno wysoki priorytet (taką przyczyną może być również aktywny w systemie wirus).
Znacznie częściej występować może potrzeba obniżenia priorytetu dla procesów, które tak intensywnie pracują, że powodują spowalnianie działania całego systemu a nie posiadają własnej kontroli priorytetu (przykładem mogą być starsze wersje 7-zip).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z zainstalowaniem Wina...
Był instalowany raz. Teraz jak chcę zainstalować, pojawia się błąd, że nie mogę zaaktywować. Czy muszę teraz dzwonić do M$, by mi podali ten specjalny kod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 15:05, lord dredy napisał:

Obecnie na moim komputerze panuje zaraza (zainstalowany avg free ale to nie dużo daje)

Antywirus współcześnie albo jest bezrobotny, albo jest zwykle za późno na jego działanie (może wręcz roznieść zarazę skanując wszystkie pliki). Najważniejsze jest istnienie firewala (najlepiej inteligentnie blokującego) oraz eliminowanie znajdowanych dziur w systemie i używanej przeglądarce. Jako przeglądarkę mogę polecić FF2 lub 3 z dodatkiem noscript. Sądzę, że warto w tym względzie zaufać mi, skoro w całej swojej karierze nie miałem ani jednego wirusa na swoim osobistym komputerze.

Na Twoim miejscu zainteresowałbym się programem serwera Apache.
IIS wymusza konieczność używania IE, a ta przeglądarka to często otwarta brama dla wirusów z powodu mikromiękkiego założenia, że uruchamiać ma się wszystko co możliwe - wszędzie. :)
No to się uruchamia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 11:12, The Nemezis napisał:

Ale ja potrzebuje podwyższenia priorytetu, bo wtedy mi się gra nie zatnie podczas multi.

Właśnie o tym mówiłem. Jeżeli musisz podwyższać priorytet, to masz w systemie jakiegoś śmierdziela. Nie "być może" - na pewno masz. Żaden proces poza systemowymi nie posiada wyższego priorytetu niż normalny. Możesz to jawnie wymusić w niektórych programach, które mają taką obsługę, ale jeżeli nic takiego nie robiłeś, to jakiś program zrobił to bez Twojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować