Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Po formatowaniu mam problem z zainstalowaniem SP3. Mianowicie: mam zainstalowaną łatkę spolszczającą [oficjalną, z zestawu], a wersja PL twierdzi, że język systemu jest inny niż aktualizacji. Wersja angielska też nie chce się zainstalować z tego samego powodu. Mam Windows XP Media Center. Da się coś na to poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 09:53, blacklio2 napisał:

Najpierw czysta instalka systemu w wersji ENG a później instalka spolszczenia

Tak zrobiłem, z wcześniejszym zainstalowaniem kilku łatek, które miałem na płycie w zestawie. Zresztą, nawet w instrukcji taka kolejność jest podana. A SP3 nadal nie chce się zainstalować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zarówno polską, jak i angielską, ale każda stwierdza, że jej język nie jest zgodny z językiem systemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 19:55, JayL napisał:

Próbowałem zarówno polską, jak i angielską, ale każda stwierdza, że jej język nie jest
zgodny z językiem systemu...

A próbowałeś najpierw service packa a potem spolszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 21:10, JayL napisał:

Hm, no nie. A da się jakoś to spolszczenie usunąć?

W moim przypadku rolę "media center" pełni duet amarok + VLC (oba pod Linuksa). Ale logicznie myśląc kombinacja insalka Windowsa + sp3 + spolszczenie rozwiąże problem, bo język dalej będzie ten sam przy instalacji megałaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argh... Czyli muszę znów instalować system? A da radę grać w nowe gry bez SP3? Bo jeśli tak, to chyba to oleję, i tak mam mało czasu, a jeden dzień już straciłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;-).
Moja dziewczyna na swoim lapku z Windowsem XP założyła admina na hasło z polskimi literami (nie wiem jaki był w tym cel :<). Jednak nastąpiła pewna komplikacja - otóż prawdopodobnie zmienił jej się język domyślny (klawisze), przez co nie może wpisywać tych polskich znaków = nie może się zalogować = nie może zmienić języka domyślnego na polski. Ma ktoś jakąś solucję? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie logowania wciskasz 2 x Trzej Królowie i wchodzisz na ukryte konto administratora.
Dalej: menu Start -> Uruchom -> wpisujesz control userpasswords2. Wybierasz konto i resetujesz hasło. Potem niech Twoja dziewczyna zaloguje się normalnie i stworzy nowe hasło, najlepiej bez polskich znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 11:06, Siriondel napisał:

Na ekranie logowania wciskasz 2 x Trzej Królowie i wchodzisz na ukryte konto administratora.
Dalej: menu Start -> Uruchom -> wpisujesz control userpasswords2. Wybierasz
konto i resetujesz hasło. Potem niech Twoja dziewczyna zaloguje się normalnie i stworzy
nowe hasło, najlepiej bez polskich znaków.


Poradziłem sobie w inny, dość banalny sposób, o którym, o dziwo, wcześniej nie pomyślałem. :( Sprawdziłem u siebie jaki jest skrót do zmiany języka klawiatury i dzięki temu można było bez problemu wpisać hasło z polskimi znakami. Jednakże to rozwiązanie było na opak, bo równie dobrze coś mogłoby przyblokować ten skrót, bądź mógł być on wcześniej usunięty. I tutaj Twoja solucja jest świetna, nie miałem pojęcia o ukrytym koncie administratora dodatkowym :). Sprawdziłem z ciekawości i faktycznie ładnie działa. Człowiek uczy się całe życie. Dzięki wielkie, pozdrawiam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie trochę głupie pytanie (raczej proste, ale się nie znam). Dlaczego w Excelu, po wpisaniu liczb zamieniają się one w takie coś ###. Ponadto dlaczego jakieś większe wyniki mnożenia są zapisywane tak: 9,71702E+12? Mam takie pytanie z informatyki i muszę odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 19:36, kindziukxxx napisał:

Pytanie za 100 punktów, czy standardowy windows XP odtwarza pliki o rozszerzeniu .WMV?

Tak, wersja bez WIndows Media Playera to czysta iluzja. Aczkolwiek może okazać się potrzebna aktualizacja tego programu.

edit: cdpunktów? czy jakiś innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 20:58, S1G napisał:

> Pytanie za 100 punktów, czy standardowy windows XP odtwarza pliki o rozszerzeniu
.WMV?
Tak, wersja bez WIndows Media Playera to czysta iluzja. Aczkolwiek może okazać się potrzebna
aktualizacja tego programu.


dzięki ale już na IRC byli pierwsi, bo chodzi o fragmenty filmów na prezentacje maturalną.... a sprzetem do odtwarzania mająbyć szkolne laptopy, które coś tam mają wgrane i WMP na 100% jest więc powinno być ok a jak się nie uda to będą 3 min improwizacji więcej :)

Dnia 19.04.2010 o 20:58, S1G napisał:

edit: cdpunktów? czy jakiś innych?


w sumie to tak ogólnie, ale możesz sobie doliczyć 100 punktów do statusu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za dziwne foldery o nazwach:
be69d0735b84b604539c652676bb9f
43c197241bd6b9ffb6ae29c2
b572da74679b57f469ace4eb7760
etc. ?
Mam ich kilka na jednym z dysków i za nic nie wiem co to jest. Usunąć też się nie daje - "odmowa dostępu....", a przynajmniej wszystkiego na raz nie można wyrzucić. Bezpiecznie się z tym bawić;o?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bleh. Usiłuję zeskanować kilka paragonów [genialna akcja Cenegi - rejestrują WSZYSTKIE oryginalne gry], ale nie wiem czemu, wtrąca mi się do tego Winda. Wcześniej normalnie załączał mi się skaner od HP, wszystko ładnie leciało. Teraz najpierw włącza mi się okno oprogramowania, ale zaraz potem kolejne okienko Windy, która "konfiguruje skanowanie". WTF? Dopiero co zainstalowałem drukarkę ponownie, ale nadal mam ten sam problem. Da się to jakoś wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o pomoc z moim problemem ,a problem jest taki-gdy naciskam " start" ->wyłącz komputer->wyłącz komputer się zawiesza i nie mogę wykonać żądnej operacji. na ekranie jest wtedy pulpit jedyne co mogę zrobić to zresetować komputer i wyłączyć komputer przed zalogowaniem .bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować