Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Ściągnąłem plik z muzodajni i przez pomyłkę anulowałem chyba instalowanie uaktualnienia do zabezpieczeń DRM. Ściągnąłem więc je, ale nie chce się zainstalować, mam błąd jak na obrazku. Mam Win7.

20100824192155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 17:14, In_The_End napisał:

Co to za dziwne foldery o nazwach: [...] etc. ?
Mam ich kilka na jednym z dysków i za nic nie wiem co to jest. Usunąć też się nie daje
- "odmowa dostępu...."

To pozostałości po debilnych instalatorach Microsoftu. Na przykład jeden z nich instaluje wirtualną drukarkę XPS (służy do "produkcji" PDF-ów z drukowanych dokumentów). Te foldery mają losowe nazwy i są zawsze tworzone na partycji z największą ilością wolnego miejsca.
Generalnie przeszukaj sobie wszystkie zainstalowane programy i wygoogluj wszystkie te, których nie instalowałeś lub nie wiesz do czego służą. Najczęściej warto je wszystkie po kolei wyrżnąć przeznaczonym dla nich deinstalatorem ponieważ praktycznie wszystkie mają lepsze zamienniki innych firm, które są sprawniejsze i ich instalatory nie zostawiają takich cyrków na dysku.

Dnia 23.05.2010 o 17:14, In_The_End napisał:

Bezpiecznie się z tym bawić;o?

Można usunąć je nie mając uruchomionego z twardego dysku systemu. Ale wpisy rejestru o lokalizacjach nadal zostaną. Poza tym w niektórych są sterowniki lub ich fragmenty, więc wycięcie może spowodować jakieś głupie błędy systemu.
Dlatego trzeba indywidualnie wyśledzić, znaleźć sposoby prawidłowej deinstalacji i sprawdzić sobie w czym te śmiecie były jako niejawny "bonus".
Na przykład XPS Writera można sobie przypadkiem zainstalować instalując drukarkę sieciową z komputera z Vistą lub siódemką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 08:29, Viitrik napisał:

Cześć. Czy może mi ktoś napisać jak sformatować tym całym biosem kompa? ;p

Zasadniczo to się nie da ;)
W BIOS-ie jedyne co ustawiasz to uruchamianie komputera z płyty CD (np. instalacyjnej windowsa)/pendrive''a/dyskietki/czegokolwiek z aplikacją do formatowania dysków.
Ta opcja różni się nazwą w zależności od płyty głównej, ale zazwyczaj ma w nazwie coś z bootowaniem. Wystarczy poszukać sobie mniej więcej takiej opcji:
Boot Sequence->1st Boot Device i tam zmieniasz na co chcesz. Wychodzisz i zapisujesz zmiany. Teraz komp zamiast od razu włączać Windowsa, uruchomi się z tego z czego mu kazałeś i będziesz mógł dokonać formatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema ,

Czy ktoś sie zajmował zmianą wielkość buforów jaki zajmuje system Windows Vista ?

Zauważyłem , że u mnie pakuje pakiety po 1.5Giga

i chciałbym ograniczyć jego bufor by nie zajmował 80% ram''ów (16GB)

Czy jest możliwość ograniczenia ilość zajmowanej pamięci przez bufor ? <zwalnianie np. 3GB Ramu przez system zwiesza kompa na 10-30s>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taki problemik. System padł, jakiś tam standatdowy komunikat o tym, że należy spróbować naprawić system płytą instalacyjną. Standardzik. Ale niestety ani opcja wejśćia w konsole, żeby odzyskać system, ani zwykła kolejna instalacja nie działa, jakiś tam tekst, że instalator czegoś nie może. Windows XP, próbowałem z dwóch różnych płyt. Co można zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, jak zmienić domyślnie zdefiniowaną przez system ścieżkę w konsoli cmd ?
Akurat muszę sporo z nią współpracować i denerwuje mnie już wpisywanie za każdym razem innej ścieżki.
Szukałem w google ale nie znalazłem jakiegoś konkretnego sposobu.
Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ponownie zainstalować system (stary XP home edition) żeby na święta komputer chodził nieco szybciej, ale nie doczytałem i ogólnie coś pomieszałem i teraz... mam 2 systemy na 2 różnych dyskach ! Mógłby ktoś powiedzieć jak 1 z nich usunąć? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 15:19, nolif3r napisał:

Mógłby ktoś powiedzieć jak 1 z nich usunąć? :P

Przerzuć wszystkie ważne dane które masz na partycji z systemem do usunięcia na inną partycję, po czym bootuj kompa z płyty z systemem, obojętnie którym (jeżeli oba systemy to Windowsy) - kiedy zaczyna się instalacja systemu i pokazuje Ci się menedżer partycji, gdy masz wybrać miejsce, na którym chcesz instalować system, Ty oczywiście nie instalujesz trzeciego, tylko usuń partycję z niechcianym systemem, stwórz ją na nowo i uruchom kompa normalnie, sformatuj nową partycję już normalnie z poziomu systemu. Zrób małe sprzątanie, wyrzuć pozostałe pliki, które były powiązane z usuniętym systemem. Gotowe.
Przynajmniej ja tak zrobiłem, kiedy wyrzucałem XP ze starego HDD, by zostawić tylko Sevena na nowym. Nie było żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej-więcej znaczy tyle, co nic. Ważne są liczby po STOP oraz nazwy plików, jeśli jakieś się pojawiają (i ewentualnie nazwa błędu, np. "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL "). Sprawdź, czy są jakieś zapisy błędów w "Podglądzie zdarzeń" (Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne) odpowiadające z grubsza czasowi "wyskoczenia" BSODa, jeśli został wygenerowany jakiś zrzut pamięci (to całe "Dumping physical memory to disk", plik będzie w folderze Windows\minidump, patrz na datę utworzenia pliku - ma być zbliżona do czasu wystąpienia BS), to go przeanalizuj za pomocą Debugging tools for windows (szukaj na stronie MS, zainstaluj wersję odpowiednią dla swojego systemu, bo są dwie - 32- i 64-bitowa). Jeśli nie dasz rady sam zinterpretować wyników (nawet z pomocą wujka Google''a :)) to po prostu wrzuć je na forum, ktoś na pewno wyciągnie z nich jakieś sensowne wnioski :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgra��em na nowo system (xp home edition), wszystko dzia��a tak jak powinno tylko jest jeden problem. Nie widz�� polskich znaków ;O. Pisa�� mog��, (co zreszt�� wida��), ale np. tutaj na forum zamiast tych znaków widze jakie�� dziwne znaczki. Poszuka��em troche w google, wszystkie opcje w ''opcje regionalne i j��zykowe'' mam ustawione na Polski, kto�� poradzi�� �Ÿeby pobra�� MUI ze strony Microsoftu, ale to niestety dziala tylko na Professional Edition, a na moim Home Edition nie :/. Zna kto�� mo�Ÿe sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 17:49, Diagnostyk napisał:

Moja diagnoza jest taka, ÂżebyÂś zainstalowaÂł serwis paka.


Mam Service Pack 2. Mam pobrać 3? Myslisz ze to w tym lezy problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 21:34, Diagnostyk napisał:

Zawsze warto prĂłbowaĂŚ.


Service Pack 3 zainstalowany. Nadal widze jakies krzaczki zamiast literek. Problem nie rozwiazany. Jakis inny pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 21:26, nolif3r napisał:

> Zawsze warto prĂłbowaĂŚ.

Service Pack 3 zainstalowany. Nadal widze jakies krzaczki zamiast literek. Problem nie
rozwiazany. Jakis inny pomysl?


Jakie masz kodowanie znakow ustawione w przegladarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 23:03, Nufiko napisał:

Jakie masz kodowanie znakow ustawione w przegladarce?


Nie wiem jakie miałem, ale sprawdziłem w google *(" Powinno by� ISO 8859-2 lub Unicode (UTF-8)")
Ustawiłem UTF-8 i jest troche lepiej, zamiast dziwnych krzaczków są puste kwadraciki :D. A ISO8859-2 to dalej dziwne znaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować