Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2010 o 23:32, nolif3r napisał:

Nie wiem jakie mia�em, ale sprawdzi�em w google *(" Powinno by� ISO 8859-2 lub Unicode
(UTF-8)")
Ustawi�em UTF-8 i jest troche lepiej, zamiast dziwnych krzaczków s� puste kwadraciki
:D. A ISO8859-2 to dalej dziwne znaczki.


To jeszcze moze w ustawieniach reginalnych i języka sprawdź czy masz poustawiane odpowiednie opcje. Nic wiecej nie przychodzi mi do głowy już poza całkowita wymianą trzcinek systemowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 10:33, Nufiko napisał:

> To jeszcze moze w ustawieniach reginalnych i jązyka sprawdą czy masz poustawiane odpowiednie
opcje. Nic wiecej nie przychodzi mi do gąowy juą poza caąkowita wymianą trzcinek systemowych.


Juz pisałem, wszystko dobrze ustawione. Przynajmniej tak mi się wydaje, wszystko ustawiłem na Polski.
Zresztą zobacz sam na screenie ;p.

20101202182825

20101202182830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby jest dobrze, ale martwi mnie początkowa liczba ''fajeczek'' w Tabelach konwersji stron kodowych - z ciekawości sprawdziłem, początkowe mam zaznaczone, dalej trochę pustych jest, gdyż niczego nie zmieniałem(oprócz dorzucenie wschodnioazjatyckich).
Nic tutaj nie zmieniałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 18:59, Niewiernus napisał:

Nic tutaj nie zmieniaÂłeÂś?


EEee... zmieniałem. Najpierw miałem zaznaczone wszystkie (albo i nie, nie pamiętam) a później odznaczyłem wszystkie gdy próbowałem naprawić to na własną rękę :P. Tak czy siak teraz mam chyba tylko te, które są ''automatycznie'' (takie szare, nic sie nie da z nimi zrobić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może jak jesteś świeżo po wgraniu systemu to... spróbuj jeszcze raz? Niewiele tracisz(wychodzę z takiego założenia), tylko czas na wgrywanie wszystkiego od nowa. Niby to jest ostateczność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, otóż mam dość starą płytkę z Windows XP (czysty XP chyba nawet bez SP1) i gdy próbuje z niego instalować system na dysku SATA (podłączony przez przejściówkę) to z czterech partycji na które podzielony jest dysk widzi tylko jedną (C: a i tak partycja ma dużo większy rozmiar niż powinien) no i teraz moje pytanie czy gdybym miał nową płytkę z XPkiem z wbudowanym SP2/3 to czy widziało by mi te partycje normalnie bo boję się instalować tego XPka (system mam już od dawna i zaczyna mocno zwalniać) żeby nie skasować pozostałych partycji, albo czegoś w nich nie namieszać.
Ach właśnie partycje ustawiałem sobie Parition Magicem w Dosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak duży dysk? Pierwsze wersje XP miały później problemy z identyfikowaniem dużych dysków twardych, w SP2 zostało to naprawione wiec polecam instalować taką wersję minimum.

Dnia 03.12.2010 o 12:42, Hubi_Koshi napisał:

Ach właśnie partycje ustawiałem sobie Parition Magicem w Dosie


Nawet nie używaj tego badziewia, od tego masz darmowy gparted

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 16:29, blacklio2 napisał:

Jak duży dysk? Pierwsze wersje XP miały później problemy z identyfikowaniem dużych dysków
twardych, w SP2 zostało to naprawione wiec polecam instalować taką wersję minimum.

Nom też tak sądziłem bo dysk to 600 GB podzielony na 4 partycje, C: ma jakieś 30 GB żeby zmieścić system i co mu potrzebne a pozostałe mają ponad 150 GB

Dnia 03.12.2010 o 16:29, blacklio2 napisał:

Nawet nie używaj tego badziewia, od tego masz darmowy gparted

Hokay, będę pamiętał na przyszłość, wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włączam dzisiaj komputer i moim oczom ukazuje się bios z komunikatem:
''''Message confirmation
The system intruded, chassis opened
or tempered before, Please check the system''''.

Wie ktoś może w czym rzecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mój komputer po włączeniu pokazuje zupełnie inną godzinę niż jest w rzeczywistości. Dziś włączyłem go około 18:40, a w rogu widniała godzina 10:22. Gdy komputer nie jest dłużej używany to ma odcięte źródło zasilania przez przełącznik na listwie. Czy to może być wirus, błąd systemu, czy też problem z wymienioną wyżej baterią na płycie głównej? Bo w tym trzecim przypadku to raczej po wznowieniu zasilania komputer zaczynał by od północy, a u mnie każdego dnia pojawiają się zupełnie losowe godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 19:48, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

Od kilku dni mój komputer po włączeniu pokazuje zupełnie inną godzinę niż jest w rzeczywistości.


Miałem taki problem na starym PC, wymiana bateryjki pomogła Godzina nie zaczynała mi się od północy a losowo ... daty też były inne. Wymiana powinna pomóc

Witam, niedługo mam zamiar zrobić upgrade komputera ... niestety chwilowo nie mam kasy na nowy system ...
W tej chwili jadę na legalnym Windows Vista Home Premium - OEM.
Niestety komputer jest pół roku po gwarancji a właściwie płyta główna.
Jeśli założyć, że zmieniam części do kompa bo obecna płyta główna uległa awarii ale już po okresie gwarancyjnym mam jakąkolwiek szansę na to, że szanowny Microsoft przyzna mi nowy klucz czy pozostaje mi się przesiąść na linuksa do czasu aż uzbieram kasę na nowy system ? W internecie piszą różnie więc pytam tutaj.A może da się to jakoś inaczej załatwić ? Np. co by było gdyby po instalacji na tym samym dysku ale po wyminie MOBO,CPU,GPU,RAM aktywacja przez internet przeszła pomyślnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2010 o 07:48, mrosi napisał:

Wymień bateryjkę znajdującą się na płycie głównej. Koszt - ok.8PLN.

A czy ta bateryjka może być przyczyną przegrzewania się płyty głównej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 13:25, Dark_Sebat napisał:


> Wymień bateryjkę znajdującą się na płycie głównej. Koszt - ok.8PLN.
A czy ta bateryjka może być przyczyną przegrzewania się płyty głównej?



Nie sądzę, zmień pastę termo przewodzącą pod radiatorami i sprawdź jak jest.

Ponawiam pyt.


Niedługo mam zamiar zrobić upgrade komputera ... niestety chwilowo nie mam kasy na nowy system ...
W tej chwili jadę na legalnym Windows Vista Home Premium - OEM.
Niestety komputer jest pół roku po gwarancji a właściwie płyta główna.
Jeśli założyć, że zmieniam części do kompa bo obecna płyta główna uległa awarii ale już po okresie gwarancyjnym mam jakąkolwiek szansę na to, że szanowny Microsoft przyzna mi nowy klucz czy pozostaje mi się przesiąść na linuksa do czasu aż uzbieram kasę na nowy system ? W internecie piszą różnie więc >pytam tutaj.A może da się to jakoś inaczej załatwić ? Np. co by było gdyby po instalacji na tym samym >dysku ale po wyminie MOBO,CPU,GPU,RAM aktywacja przez internet przeszła pomyślnie ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2010 o 13:27, Codipar napisał:

Nie sądzę, zmień pastę termo przewodzącą pod radiatorami i sprawdź jak jest.

Właśnie tak podejrzewałem, że to może być winą pasty, ale jak usłyszałem o tej bateryjce to chciałem się upewnić.
mrosi & Codipar dzięki Wam obu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktywację prawdopodobnie system przejdzie ale nie będzie już legalny. OEM "przywiązuje" się do mobo, jedynie w przypadku jej awarii (permanentnej) jej wymiana jest dopuszczalna (trzeba mieć też jakiś dokument potwierdzający uszkodzenie płyty, np. zaświadczenie z serwisu) i tylko wówczas MS idzie na rękę. W przeciwnym wypadku nowa płyta = konieczność zakupu nowej licencji. Oczywiście to bardziej kwestia uczciwości użytkownika bo, jak napisałem na początku, system może przejść aktywację na nowej płycie (zawsze można supportowi wkręcić jakąś ściemę) ale, jeszcze raz podkreślę, jednocześnie straci legalność (mimo posiadania oryginalnych nośników, naklejek i Bóg wie czego jeszcze formalnie będzie tak, jakbyś zainstalował "pirata").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 17:10, Blackhand napisał:

Aktywację prawdopodobnie system przejdzie ale nie będzie już legalny. OEM "przywiązuje"
się do mobo, jedynie w przypadku jej awarii (permanentnej) jej wymiana jest dopuszczalna
(trzeba mieć też jakiś dokument potwierdzający uszkodzenie płyty, np. zaświadczenie z
serwisu) i tylko wówczas MS idzie na rękę. W przeciwnym wypadku nowa płyta = konieczność
zakupu nowej licencji. Oczywiście to bardziej kwestia uczciwości użytkownika bo, jak
napisałem na początku, system może przejść aktywację na nowej płycie (zawsze można supportowi
wkręcić jakąś ściemę) ale, jeszcze raz podkreślę, jednocześnie straci legalność (mimo
posiadania oryginalnych nośników, naklejek i Bóg wie czego jeszcze formalnie będzie tak,
jakbyś zainstalował "pirata").



Okej dzięki za odpowiedź ... może spróbuje z tym tą vistą jak się nie uda to zainstaluje Linuksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 21:13, Niewiernus napisał:

To może jak jesteś świeżo po wgraniu systemu to... spróbuj jeszcze raz? Niewiele tracisz(wychodzę
z takiego założenia), tylko czas na wgrywanie wszystkiego od nowa. Niby to jest ostateczność...


Udało się ! I wcale nie musiałem ponownie wgrywać systemu :D. Wyszło na to że wina Opery. Zainstalowałem Firefoxa i wszystko działa :P. Przeinstaluje Opere i zobacze co i jak.

Tak czy siak, dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie.

Jeśli załóżmy kupiłbym Windows 7 PL OEM i zainstalował na nowym komputerze ale nie aktywował go przez internet tylko telefon jakby wyglądała sytuacja jeśli chciałbym go zainstalować później na laptopie ? Albo na kolejnym kompie ? Czy byłoby tak, że musiałbym podać jakiś numer seryjny płyty albo coś takiego ? czy może po aktywacji przez telefon Windows sam pobrał by informacje na temat komputera i przesłał je do Microsoftu ? A co w przypadku kiedy instaluje system na komputerze, który nie będzie nigdy podłączony do internetu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 03:20, Codipar napisał:

Jeszcze jedno pytanie.

Jeśli załóżmy kupiłbym Windows 7 PL OEM i zainstalował na nowym komputerze ale nie aktywował
go przez internet tylko telefon jakby wyglądała sytuacja jeśli chciałbym go zainstalować
później na laptopie ? Albo na kolejnym kompie ? Czy byłoby tak, że musiałbym podać jakiś
numer seryjny płyty albo coś takiego ? czy może po aktywacji przez telefon Windows sam
pobrał by informacje na temat komputera i przesłał je do Microsoftu ? A co w przypadku
kiedy instaluje system na komputerze, który nie będzie nigdy podłączony do internetu
?


Legalnie to w ogóle nie masz prawa zainstalować OEM''a na kolejnym kompie bo licencja jest przypisana do płyty głównej. W rzeczywistości jednak takie praktyki są powszechne, pracownicy MS po usłyszeniu że "system jest zainstalowany tylko na jednym komputerze, po prostu go przeinstalowuję" (tja....) podają ci niezbędne do aktywacji dane. Rzecz jasna podajesz swój numer seryjny osobiście więc dostęp do internetu w ogóle nie jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować