Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie


Rzecz

Dnia 08.12.2010 o 08:45, ziptofaf napisał:

jasna podajesz swój numer seryjny osobiście więc dostęp do internetu w ogóle nie jest
potrzebny.


Okej dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób na usunięcie gry, jeśli instalator się zawiesza? Mam tak z TDU2 - uruchamiam deinstalację, udaje się deaktywować klucz, ale potem instalator całkiem staje, a komp zaczyna ciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam dosyc dziwny problem z ktorym wlasciwie spotykam sie po raz pierwszy i totalnie nie wiem o co chodzi.Otoz wczoraj caly system chodzil wzorowo wszystko bylo ok.Dzisiaj wlaczam kompa i praktycznie juz nic nie dziala.Otoz po wlaczeniu komputera wszystko mi sie ladnie laduje ekrany powitalne itp po czym zaczyna mi sie wczytywac windows xp,po zaladowaniu(nie przechodze do ekranu logowania) pokazuje sie czarny ekran ktory trwa gdzies przez srednio minute po czym pokazuje sie niebieski ekran(nie blu screen)ze znaczkiem windowsa w prawym gornym rogu i nic sie nie dzieje,nie ma zadnych napisow,bledow komunikatow nic,trwa to dobre pare minut po czym komputer sie resetuje i na ekranie bootowania pojawia sie komunikat zebym wlozyl plyte z windowsem a nastepnie wcisna klawisz enter,nie da sie przejsc dalej bez wlozenia plyty pomaga tylko reset.Probowalem wejsc z trybu awaryjnego,odpalic ostatnia dzialajaca konfiguracje ale nic nie pomaga caly czas to samo.Nie chce robic formata bo jakies 2 tygodnie temu takowego robilem i do tego na dysku systemowym mam wazne pliki ktorych nie chce stracic(tak wiem trzeba bylo zgrac gdzies indziej).Po formacie zainstalowalem tylko wszystkie sterowniki,programy i dwie gry wszystko chodzilo jak nalezy a tu nagle takie cos;/

Moj sprzet to:
Windows XP SP3 32bit
Intel core2duo e8400(3.0)
Geforce gtx260 896ddr3
Gigabyte EP45-DS3
PDP Patriot 2x2GB(nie pamietam dokladnej specyfikacji)
Dysk 500gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij to:
http://download.geo.drweb.com/pub/drweb/livecd/drweb-livecd-600.iso
wypal na CD (dowolnym programem, który potrafi nagrywać płyty z obrazu) i uruchom z takiej płyty komputer. Jak się załaduje, to przeskanuj cały dysk, najlepiej skan pełny (czy jak to się tam nazywa).
Możliwe też, że to problem sprzętowy - pokombinuj z taśmą sygnałową i kabelkiem zasilania od HDD (sprawdź, czy nie są obluzowane, użyj innej taśmy, podłącz do innego złącza na płycie głównej), w najgorszym razie niestety mógł Ci się rozsypać dysk, w takim wypadku metodami chałupniczymi niewiele się zdziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 17:14, Blackhand napisał:

Ściągnij to:
http://download.geo.drweb.com/pub/drweb/livecd/drweb-livecd-600.iso
wypal na CD (dowolnym programem, który potrafi nagrywać płyty z obrazu) i uruchom z takiej
płyty komputer.


Jaki program do tego polecasz?Najlepiej jakis freeware

Dnia 09.05.2011 o 17:14, Blackhand napisał:

Jak się załaduje, to przeskanuj cały dysk, najlepiej skan pełny (czy
jak to się tam nazywa).
Możliwe też, że to problem sprzętowy - pokombinuj z taśmą sygnałową i kabelkiem zasilania
od HDD (sprawdź, czy nie są obluzowane, użyj innej taśmy, podłącz do innego złącza na
płycie głównej),


Chodzi Ci o okablowanie ktore jest podlaczone do dysku twardego z plyty glownej tak?

Dnia 09.05.2011 o 17:14, Blackhand napisał:

w najgorszym razie niestety mógł Ci się rozsypać dysk, w takim wypadku
metodami chałupniczymi niewiele się zdziała.


Niestety ale wlasnie tego sie obawiam,jest to chyba najbardziej prawdopodobna opcja.Jakis czas temu transportowalem caly komputer i byc moze wlasnie w transporcie cos sie uszkodzilo bo tak naprawde od podlaczenia go mam caly czas z nim jakies problemy a to przy formatowaniu a to systemowe itp

No nic dzieki za porady sprobuje zrobic to co mowisz jak sie nie uda to najwyzej sformatuje caly dysk i wtedy sie zobaczy czy dalej bedzie sprawial problemy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 21:33, szaryczlowiek napisał:


Jaki program do tego polecasz?Najlepiej jakis freeware


ImgBurn, tym programem nie da się źle wypalić obrazu płyty :) (Write image file to disc -> klikając Browse for a file... wskazujemy nasz plik ISO i klikamy na Write).

Dnia 09.05.2011 o 21:33, szaryczlowiek napisał:

...

Chodzi Ci o okablowanie ktore jest podlaczone do dysku twardego z plyty glownej tak?


Tak, i te kabelki idące do zasilacza też, wszystkie posprawdzaj, któryś mógł się obluzować lub ulec uszkodzeniu.

Daj jeszcze screena ze smartem dysku (zakładka Health w programie HDTune) i ewentualnie z benchmarkiem z HDTune, oczywiście po zrobieniu benchmarka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam problem z dźwiękiem i nikt nie wie jak go rozwiązać- często się zdarza, że windows wycisza inne dźwięki gdy wykryje jakąś mowę przez skype, gg lub teamspeaka. Próbowałem już wszystkiego. "Tak znam opcje dźwięki-konfiguracja-nie rób nic" ale owa opcja nie działa. Ciągle wycisza mi np. dźwięki z gier, muzyki itd. Miał ktoś może podobny problem?

Edit*
Słuchawki to Creative Wirless Gaming HS-1200, zainstalowałem najnowsze aktualizacje do słuchawek i karty.
Może, dodam jak pomoże to, że ścisza mi dźwięk o 80% i nie da się tego zmienić. (sprawdzilem to podglasniajac dzwiek na maxa- potem wlaczalem tsa i patrzylem o ile pi spadaly paski- spadały wszystkie poza głównym oraz teamspeakowskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalny windows xp. Co jesli spalil mi sie komp. i chcialbym go wgrac jeszcze raz po wymianie ? Moze to byc ten sam win. z tym samym kluczem, czy musze kupic nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 19:38, Izrafel92 napisał:

Mam oryginalny windows xp. Co jesli spalil mi sie komp. i chcialbym go wgrac jeszcze
raz po wymianie ? Moze to byc ten sam win. z tym samym kluczem, czy musze kupic nowy?


Nie powinno być problemu, w takiej sytuacji nawet w wersji OEM (która "przywiązuje się" do płyty głównej) MS pozwala na przeniesienie licencji na nowy komputer, jedynie by wszystko było jak trzeba, dobrze mieć potwierdzenie zniszczenia starego PC (np. jakiś dokument z serwisu). W przypadku wersji box w ogóle nie ma problemu, spokojnie można instalować na nowym PC (ze starego należy oczywiście system usunąć, ale skoro komp został zniszczony, to za bardzo nie ma jak :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 21:33, szaryczlowiek napisał:

Niestety ale wlasnie tego sie obawiam,jest to chyba najbardziej prawdopodobna opcja.

Jeżeli dysk chrupie lub miarowo stuka i w tym czasie się zawiesza, to tak.
Rozwiązaniem, które może pomóc jest odpięcie twardziela. Podłączenie sobie karty SC lub jakiegoś pendrvive''a o rozmiarze min. 6 GB, zainstalowanie na nim windy wraz ze wszystkimi sterownikami.
Jeżeli z flasha system już normalnie startuje, to zmieniasz w biosie opcje startu tak aby zawsze zaczynał szukanie systemu od Twojego urządzenia w trybie legacy.
Wtedy podłączasz podejrzany dysk i kopiujesz wszystko co potrzebujesz na inne partycje nie pochodzące z tego samego dysku z ignorowaniem wszystkich błędów. Można do tego wykorzystać znacznie bezpieczniejsze konsolowe polecenie xcopy z opcją kopiowania nawet po wystąpieniu błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie wiecie może jak na koncie gościa w windows 7 z włączonym trybem blokady rodzicielskiej spowodować aby nie odpalał się internet explorer?
Gdy próbuję dodać do listy, system twierdzi, że jest włączony cały czas i nie można go wyłączyć.
Jest na to jakiś sposób?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pewien problem,
a mianowicie nie mogę poradzić sobie z ustawieniem wielkości ikon,
Tzn przy ustawieniu obojętnie czy małe,średnie czy duże one puchną do wielkich rozmiarów,wszędzie te na pulpicie jak i te w folderach,
mam windows xp.
Może ktoś wie jak to zrobic, z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam pewien problem, nie wiem czy to odpowiedni temat, ale cóż, lepszego nie znalazłem. Otóż, chcę zainstalować sobie Windows 7 z pendrive''a. (Oryginalny rzecz jasna.) Wykonałem dzięki Microsoftowej aplikacji bootowalnego pendrive''a, z moim plikiem iso. Ustawiam w Biosie, że ma bootować z rzeczonego pendrive''a, po czym przy uruchamianiu pojawia się tylko czarny ekran z migającym ''podkreślnikiem''. Niby bootuje, ale nic się nie dzieję. Co zrobić? Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem laptopa z windowsem 7 po paru aktualizacjach wyskoczyl mi komunikat komplikacja 7600 i nie wiem czemu tak sie stalo wydaje mi sie ze mogla mi lecencja wygasnac o ile to mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam instalować widowsa(xp!) - pierwszy raz :)
Trochę się boję, żeby nic nie stracić. Mam dwa dyski: C(na nim jest stary windows) i E. Na E zgrałem wszytsko z C co miało dla mnie wartość.
Oglądałem filmiki, ale chce się upewnić.
Jeśli wybiorę instalację na C to cała partycja zostanie sformatowana, ale dysk E zostanie nietknięty, tak?

Zainstaluje i ... wszytstko już gra :)? Sterowniki do karty graficznej etc. bedę mugł sobie póżniej ściągnąć z internetu i zanstalować. Czy lepiej zrobić to od razu po instalacji windowsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 23:33, In_The_End napisał:

Zamierzam instalować widowsa(xp!) - pierwszy raz :)
Trochę się boję, żeby nic nie stracić. Mam dwa dyski: C(na nim jest stary windows) i
E. Na E zgrałem wszytsko z C co miało dla mnie wartość.
Oglądałem filmiki, ale chce się upewnić.
Jeśli wybiorę instalację na C to cała partycja zostanie sformatowana, ale dysk E zostanie
nietknięty, tak?


Dokładnuie jest jak mówisz

Dnia 17.05.2012 o 23:33, In_The_End napisał:

Zainstaluje i ... wszytstko już gra :)? Sterowniki do karty graficznej etc. bedę mógł
sobie póżniej ściągnąć z internetu i zanstalować. Czy lepiej zrobić to od razu po instalacji
windowsa?


Od razu po instalacji windowsa zalecam instalację poprawek ze strony windows update (po każdej instalacji odpalasz do momentu pojawienia się komunikatu że nic nie znalazło), na sterowniki przyjdzie czas potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować