Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Mam pytanie - zainstalowałem sobie ponownie Kroniki Ridicka na nowym systemie(W7) i gra nie chce się uruchomić, bo ponoć nie mam uprawnień administratora - chociaż moje kont ma. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 19:41, darth_16 napisał:

Mam pytanie - zainstalowałem sobie ponownie Kroniki Ridicka na nowym systemie(W7) i gra
nie chce się uruchomić, bo ponoć nie mam uprawnień administratora - chociaż moje kont
ma. O co chodzi?


Konto może i ma ale domyślnie programy nie są odpalane jako administrator, aby to zmienić kliknij prawym w skrót i wybierz uruchom jako administrator. Na stałe możesz to zmienić we właściwościach pliku w zakładce zgodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dość dziwny problem bo przy uruchamianiu peceta mam do wyboru dwa systemy operacyjne - tyle tylko że nie mogę [ od jakiegoś czasu ] sobie wybrać który bym chciał w tym momencie włączyć, krótko mówiąc - nie dziajałą wtedy strzałki. Czym to może być spowodowane? Jak to naprawić?

Anyobody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 17:54, Tyler_D napisał:

Mam pewien dość dziwny problem bo przy uruchamianiu peceta mam do wyboru dwa systemy
operacyjne - tyle tylko że nie mogę [ od jakiegoś czasu ] sobie wybrać który bym chciał
w tym momencie włączyć, krótko mówiąc - nie dziajałą wtedy strzałki. Czym to może być
spowodowane? Jak to naprawić?

Anyobody?

Nie resetowałeś ostatnio BIOSU?
W każdym razie rozchodzi się o to, że czasami klawiatury podpinane pod USB nie działają do czasu uruchomienia się w pełni systemu. Wejdź do BIOSu i poszukaj opcji włączającej klawiaturę USB. Może się bardzo różnie nazywać. Od UB keyboard support przez legacy USB itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem który niestety mnie irytuje. Jest nim problem z dźwiękiem a dokładniej z mikserem. Czy jest jakaś możliwość aby aplikacje nie wyciszały się wzajemnie, chodzi mi oto, że jak np gram w SR3 i korzystam z Skype to Skype jest przyciszony, gdy słucham muzyki i rozmawiam przez gg to mi każda wiadomość z gg przycisza muzykę na stałe. Czy jest jakaś możliwość zablokowania tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problem tkwi w ustawieniach komunikatorów. O ile pamiętam, to one natywnie wyciszają tło aby można było usłyszeć, że masz wiadomość. Pokombinuj w ustawieniach GG i Skype.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2012 o 22:52, Bracio napisał:

Mam mały problem który niestety mnie irytuje. Jest nim problem z dźwiękiem a dokładniej
z mikserem. Czy jest jakaś możliwość aby aplikacje nie wyciszały się wzajemnie, chodzi
mi oto, że jak np gram w SR3 i korzystam z Skype to Skype jest przyciszony, gdy słucham
muzyki i rozmawiam przez gg to mi każda wiadomość z gg przycisza muzykę na stałe. Czy
jest jakaś możliwość zablokowania tego?


Prawy na głośniczek przy zegarze i wybierz Urządzenia nagrywania/ Urządzenia odtwarzania / Dźwięki (wszystko jedno i tak otworzy się to samo okienko) i zakładka komunikacja masz opcje co komputer ma robić z innymi programami gdy jeden ma opcję komunikacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam oryginalny klucz win 7 professional sp1
skąd mogę pobrać czystą, niemodyfikowaną i legalną instalke? na stronie microsoftu nie widzę takiej możliwości. klucz otrzymałem za pośrednictwem mojej uczelni, ale nie mam płyt instalacyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2012 o 11:41, Maurycy_69 napisał:

mam oryginalny klucz win 7 professional sp1
skąd mogę pobrać czystą, niemodyfikowaną i legalną instalke? na stronie microsoftu nie
widzę takiej możliwości. klucz otrzymałem za pośrednictwem mojej uczelni, ale nie mam
płyt instalacyjnych

MSDN AA? Jeżeli tak, to na tej samej stronie, na której dostałeś klucz, będzie możliwość ściągnięcia obrazu płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I need help.

Postawiłem sobie od nowa system [ Win XP ], w międzyczasie będę na innej partycji instalował Linuxa ale tak czy inaczej potrzebuję programu / programów zabezpieczających. Co byście polecili? Chodzi mi o wyłapywanie wszelkiego syfu z sieci, pendrive''ów, przenośnych dysków etc. Ogólnie rzecz biorąc - dobry zestaw ochronny. A ... no i z mojego dotychczasowego doświadczenia wynika, że czasem antywiry blokują całkowicie legalne / nieinwazyjne pliki lub programy jak komunikatory lub gry [ to miałem z jednym z popularniejszych ale już nie pomnę z którym ] - doradzilibyście coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak stawiałem XPka to wpierw korzystałem w WWDC. Po wszystkich aktualizacjach dostosowywałem sobie za pomocą xpAnti-spy.
Ogólnie poleciłbym tobie kombinacje jakiś firewall + antywirus na życzenie(typu Emsisoft Emergency Kit albo Malwarebytes)
Na same syfy z płytek pendrive''ów to podstawowązasadą jest wyłączenie autoruna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam windows 7 ultimate i pojawił się od wczoraj taki problem jak widzicie na obrazku. Kolory zaczęły się pojawiać niewiadomo skąd i nie wiem o co chodzi. Działał komp na 2 dyskach bez problemu. Nie wiem czy to wina windowsa czy biosu ale czasem wyskakują takie dziwne cyfry i literki przy uruchamianiu że można za głowę się złapać... czy może być to wina kabla ?

20130127134250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 14:45, Niewiernus napisał:

To nie kwestia softu. Zapewne masz artefakty. Grafika siada.
Napisz tutaj http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=36405
Może potwierdzą albo poprawią.


Czy ja wiem... to by na początku w biosie nie było takiego kosmosu. Teraz specajlnie zostawiłem kompa włączonego żeby zobaczyć co się stanie. I stało się jedynie to że się właśnie sam zrestartował. Bluescreen itp. nie wiem o co chodzi. Grafikę mam 9800GT winda przeinstalowałem wczoraj, przez przypadek dałem wersje 32 bity -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2013 o 15:32, Puszkin napisał:

Czy ja wiem... to by na początku w biosie nie było takiego kosmosu. Teraz specajlnie
zostawiłem kompa włączonego żeby zobaczyć co się stanie. I stało się jedynie to że się
właśnie sam zrestartował. Bluescreen itp. nie wiem o co chodzi. Grafikę mam 9800GT winda
przeinstalowałem wczoraj, przez przypadek dałem wersje 32 bity -.-



A możesz zacząć pisać po ludzku ?
Co dałeś "32 bity" ?
Sterowniki ? Nie zainstalowało by ci sterów 64bit na 32 bitowym systemie i vice versa.
Druga sprawa - na cholerę ci był windows ultimate przy takiej karcie graficznej ? Jak go kupiłeś - to zbędnie przepłaciłeś, chyba, że ściągnąłeś go z jakiegoś torrenta.

Ja tez obstawiam, ze karta zdechła.

Zdjęcia tego BSOD [robione aparatem cyfrowym rzecz jasna], zdjęcia komunikatów z biosu - bez tego nikt ci wiele nie pomoże bo nikt tu nie kończył korespondencyjnego kursu jasnowidzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tobie już za pomoc podziękuję :D

W każdym razie jeśli już chcesz wiedzieć do 7 jest na 32 bity zainstalowana sterowniki też. Procesor jest pod 64 bity robiony AMD Phenom X4. Sorry sprzęt ma 4 lata, działał bez problemu do wczoraj. Nie wiem czemu miałby nagle wysiąść. Aparat cyfrowym nie robiłem zdjęcia tylko poszło przez print screena. Widocznie te błędy widać tylko u mnie nie na obrazkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 20:28, Puszkin napisał:

Tobie już za pomoc podziękuję :D


Nikt ci z powietrza nie wyczaruje rozwiazania na wyskakujący BSOD jak nie podasz kodu błędu, az takich "kozaków" tu nie ma [nie czytamy w myslach]

Dnia 27.01.2013 o 20:28, Puszkin napisał:

W każdym razie jeśli już chcesz wiedzieć do 7 jest na 32 bity zainstalowana sterowniki
też. Procesor jest pod 64 bity robiony AMD Phenom X4. Sorry sprzęt ma 4 lata, działał
bez problemu do wczoraj. Nie wiem czemu miałby nagle wysiąść. Aparat cyfrowym nie robiłem
zdjęcia tylko poszło przez print screena. Widocznie te błędy widać tylko u mnie nie na
obrazkach.


O matko... od nowa łopatologicznie :
Piszesz, że w biosie wyskakują ci jakieś komunikaty a sprzęt wywalił ostatnio BSOD - weź do reki aparat cyfrowy i zrób zdjęcia tych komunikatów z biosu [chyba, ze wolisz je przepisać tekstowo, mi wszystko jedno] i ewentualnie kodu błędu z tego BSOD jeśli znów się pojawi to ci rozjaśnię ja czy ktokolwiek kto udziela się w takich tematach co to za komunikaty i czemu wyskakują lub co sygnalizują.

Artów graficznych na screenie nie widać bo mechanika działania print-screena łapie czysty obraz.
Aczkolwiek jeśli są jakieś graficzne zaburzenia, kolorki, migawki, paski to to wskazuje na uwalona kartę graficzną.
elektronika ma to do siebie, że psuje się z dnia na dzień. Jedno np drobne spięcie na wysłużonej kilkuletniej karcie graficznej potrafi pożegnać ją z życiem. Tak wiec sytuacja gdzie coś się psuje z dnia na dzień jest jak najbardziej normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować