Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Jesli widac na zrzucie ekranu --> wina karty
Jesli widac tez na zdjeciu z monitora --> wina monitora / kabla i/lub karty graf

zeby wykluczyc najlepiej podpiac pod inny monitor

ale jak jest BSOD to jest na pewno cos ze sprzetem - pewnie GPU

sciagnac GPU-Z, zalaczyc logowanie z czujnikow do pliku .txt i uruchomic cos co obciazy grafe
na poczatek moze gre na pare minut, jesli temp nie beda jeszcze wysokie to dopiero wtedy FurMarka (jakby byly w grze wysokie furmarkiem mozna byc karte przegrzac)

jesli temperatury w porzadku to przeinstaluj sterownik wg instrukcji w watku o kartach graficznych

+ to co Pietro87 wyzej napisal o BSODach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 20:28, Puszkin napisał:

Aparat cyfrowym nie robiłem
zdjęcia tylko poszło przez print screena. Widocznie te błędy widać tylko u mnie nie na
obrazkach.

...
Jak wyskakuje BSOD to cały system się zatrzymuje, więc nie działa nic. Ze schowkiem włącznie. Ten sam schowek zresztą czyści się za każdym razem po włączeniu komputera, więc jak chcesz cokolwiek z niego odtworzyć po restarcie?
Kodów BSOD są setki, a dodatkowo wiele z nich może informować jednocześnie o kilkunastu błędach, z których tylko część faktycznie wystąpiła. Bez kodu błędu twoje pytanie wygląda tak: "Jadę sobie samochodem i nagle się zatrzymał." a oczekujesz od mechanika, żeby przez telefon ci powiedział, jak to naprawić. Jednak nie podajesz takich istotnych rzeczy, jak marka i model samochodu, silnik, co się dokładnie działo zanim się zatrzymałeś (Silnik wypadł? Koło odpadło? Wjechałeś w słup? Masz pusty bak?).
Dlatego zanim zaczniesz dalej krytykować osoby, które próbują ci pomóc proponuję przeczytać to:
http://rtfm.killfile.pl/#precyzja

A karta graficzna może się popsuć natychmiastowo. Działać normalnie przez cały dzień, a po szybkim restarcie nagle się wykrzaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2013 o 21:39, kuba9876543210 napisał:

jesli temperatury w porzadku to przeinstaluj sterownik wg instrukcji w watku o kartach
graficznych



Oj wstrzymał bym się z furmarkiem.
To jest imho narzędzie dla bardziej doświadczonych, w sensie stricte do testowania stabilności np podkręconej karty.
Na podejrzanej o usterkę karcie bym tak ciężkim softem nie robił testów, bardziej rozsądny imho był by video card stability test.

Tzn jasne furmark ma pełny monitoring i można go w każdej chwili wyłączyć lub ustawić bezpieczne progi automatycznego wyłączenia, ale to jest dla mnie personalnie dosyć niebezpieczny tester do obciążania kart podejrzanych o usterki.

O ile wysokie temperatury nie są groźne o tyle jeśli karta ma problemy z napięciem i dostanie za duże obciążenie w fm to może spowodować np przepięcie które pociągnie za sobą inne sprawne elementy.

Aczkolwiek wiadomo - ilu userów tyle opinii, nie mniej tak tylko od siebie dodając, ja z fm zachowywał bym większą ostrożność :) [asekuracji nigdy za wiele]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prawdopodobnie zdechł mi windows na laptopie, problem leży w tym, że miałem tam hasło i po podpięciu dysku do stacjonarki komputer w ogóle nie chce pokazać mi partycji z laptopa.
Da się to jakość obejść? Czy z systemem typu live cd dam radę zgrać dane z dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 10:22, maniekk napisał:

Witam.

Prawdopodobnie zdechł mi windows na laptopie, problem leży w tym, że miałem tam hasło
i po podpięciu dysku do stacjonarki komputer w ogóle nie chce pokazać mi partycji z laptopa.
Da się to jakość obejść? Czy z systemem typu live cd dam radę zgrać dane z dysku?

Po co pytasz 2x o to samo? http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=38173

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2014 o 22:44, In_The_End napisał:

Niedługo będzie w posiadaniu Windows 8.1 i zastanawiam się czy instalować wersję 32,
czy 64 bitową.
Nie mam pojęcia co będzie lepsze, co radzicie ?


Jeżeli nie masz jakiś bardzo starych aplikacji, które muszą być uruchamiane na systemie 32 bit to ja bym brał 64. A jeśli zadajesz takie pytanie to na 99,9% nie masz konieczności używania systemu 32 bit - więc instalujesz 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze trafiłem, ale nie mam pomysłu z czego może wynikać problem. Koleżanka ma windows 8 i dzisiaj obudziła się bez surówki (znaczy się surowego materiału filmowego, nie posiekanej kapusty), którą musi zmontować. Na pewno tego nie usunęła, bo w głównym folderze miała 4 różne foldery z materiałem z różnych kart. Główny folder jest, ale zawartości nie ma. :P W opcji "pokaż ukryte foldery" pokazują się te foldery, tylko że puste.

Pytanie: czy to możliwe, że foldery "usunęły się same", ew. jak można je odzyskać? Przywracanie systemu do stanu sprzed wczoraj nie działa. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy :( nie mogęzainstalować windows 8.1. Mam http://pl.msi.com/product/mb/Z87G43.html#hero-overview i tak wygląający bios i sie męcze od godziny. Mma podobno ustawić, ze odpala mi z napędu dvd/cd i tak robie.... chyba.
Najpier miałem ten komunikat reboot system, a teraz EFI SHELL VERSIO 2.31 i nie wiem co robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, chyba wiem co jest grane, bo sam się kiedyś mordowałem z notebookiem znajomej :). Znajdź w BIOSie opcje bootowania i gdzieś tam będzie coś takiego jak UEFI. Przestaw to na Legacy i wtedy komp powinien zabootować z płyty jak IBM przykazał :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A boot order? Napęd optyczny jest na pierwszym miejscu? Masz coś takiego, jak "Try other boot devices"? Jak tak, to spróbuj ustawić na disabled. Dziwne, że się nie da samego Legacy ustawić, bo mam wrażenie że to UEFI bruździ, a jak to obejść bez czystego Legacy to nie wiem, trzeba by pogooglować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh tracę nadzieję. Dopiero w poniedziałek po swiętach lub w nowym roku pójdę by mi to zrobili :(
Kupiłem dopiero co w morele net ze składaniem to chyba muszę zanieść do nich by mi sprawdzili omg i jeszcze czekanie bo od ręki pewnie tego nie zrobią !!!!

20141223233046

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam problem z drugim komputerem. Otóż kiedy próbuję go odpalić, po załadowaniu się biosu wyskakuje mi takie okienko (screen). Windows w ogóle się nie wczytuje. Co mogę w tym przypadku zrobić?

20141227214433

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 21:45, 143872 napisał:

Witam,
mam problem z drugim komputerem. Otóż kiedy próbuję go odpalić, po załadowaniu się biosu
wyskakuje mi takie okienko (screen). Windows w ogóle się nie wczytuje. Co mogę w tym
przypadku zrobić?


Najłatwiej, reinstalacja systemu.
Lepiej spróbować skopiować brakujący plik z innego komputera z takim samym systemem (wymaga przełożenia dysku do innego komputera lub uruchomienia jakiegoś systemu np z płyty cd).
Można jeszcze spróbować opcji naprawy systemu z płyty instalacyjnej - niestety nie znam osoby której takie coś pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 22:27, 143872 napisał:

A jak mogę uratować dane które są na tym dysku?


Poprzez odpalenie jakiegoś systemu LiveCD (np Ubuntu) i skopiowaniu danych na inny dysk. Ewentualnie podłączasz dysk do innego komputera i z tamtego komputera robisz kopiowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do podmiany pliku wystarczy plyta instalacyjna, w necie jest opisana procedura, a podobno przywracanie systemu tez pomaga(i to chyba nie wymaga plytki?) A jak chcesz odkryć zródlo problemow to trzeba przejrzec bluescreeny i minidumpy bo przyczyny moga byc rozne np. pamiec ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować