Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Pewnie glupie pytanie, ale... mam pendrive, ktorego uzywam w domu, na lapkach z Win7 (64). Zanioslem go do roboty, bo mialem troche plikow do przerzucenia i lipa. Sluzbowe komputery (z Windows XP :/) w ogole pendrive''a nie widza, a jesli juz go zobacza, to twierdza, ze bardzo, ale to BARDZO by chcialy go sformatowac. Da sie cos z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - system uruchamia mi się strasznie wolno, rozruch trwa ok 7min. Przeskanowałem komputer Malwarebytes Anti-Malware, wykryło jakies dwa pliki, dałem je do kwarantanny, pousuwałem troche programów z autostartu (obecnie są tam same sterowniki, antywirus, zapora. Fakt, że jest ich sporo, głównie dlatego że to laptop, więc dochodzą programy do zarządzania energią, sterowniki gładzika itp). Niewiele pomogło, bo poprzednio miałem 8min. Jeszcze jakieś rady co zrobić? Mam Windowsa 7 Professional.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2015 o 21:12, JayL napisał:

Mam problem - system uruchamia mi się strasznie wolno, rozruch trwa ok 7min. Przeskanowałem
komputer Malwarebytes Anti-Malware, wykryło jakies dwa pliki, dałem je do kwarantanny,
pousuwałem troche programów z autostartu (obecnie są tam same sterowniki, antywirus,
zapora. Fakt, że jest ich sporo, głównie dlatego że to laptop, więc dochodzą programy
do zarządzania energią, sterowniki gładzika itp). Niewiele pomogło, bo poprzednio miałem
8min. Jeszcze jakieś rady co zrobić? Mam Windowsa 7 Professional.


1. uruchom HD-Tune i wykonaj benchmark.

Fotkę z wynikiem daj tutaj na forum do wglądu.

2. pokaż SMART dysku z HD-Tune.

3. wykonaj czyszczenie systemu i rejestru systemowego programem CCleaner.

4. wykonaj defragmentację partycji systemowej.


No i napisz, czy coś przyśpieszyło :)

HD-Tune: http://www.hdtune.com/

CCleaner: https://www.piriform.com/ccleaner/download/portable

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj mi się tak zrobiło ze stronami youtube, gmail, google. WTF? Wczoraj jeszce bylo wszystko ok. Przeleciałem antywirem i nadal nic. Nie mogę wejść na te strony

20150430123621

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki, oraz usunąć ciasteczka. Swoją drogą na innych przeglądarkach też tak masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2015 o 12:36, Jcl napisał:

Od dzisiaj mi się tak zrobiło ze stronami youtube, gmail, google. WTF? Wczoraj jeszce
bylo wszystko ok. Przeleciałem antywirem i nadal nic. Nie mogę wejść na te strony

Dziś jest 30 kwietnia a nie 17. Data ci się przestawiła w komputerze i dlatego strony z certyfikatami wywalają błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z CCleanera już korzystałem, więc zrobiłem jeszcze tylko defragmentację. Faktycznie, jest ciut lepiej, 6 minut. ;p Poniżej wklejam te foty, jeśli dobrze wyguglałem, to jako SMART mam rozumieć tę zakładkę health?

20150502141142

20150502141151

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2015 o 14:12, JayL napisał:

Z CCleanera już korzystałem, więc zrobiłem jeszcze tylko defragmentację. Faktycznie,
jest ciut lepiej, 6 minut. ;p Poniżej wklejam te foty, jeśli dobrze wyguglałem, to jako
SMART mam rozumieć tę zakładkę health?


Tak to jest SMART.

SMART wykazuje problem i na Twoim miejscu zainteresowałbym się nowym HDD.

Benchmark wykazuje, że dysk ledwo zipi.

Nawet nie ma 10MB/s !!

Dla tego system tak długo się ładuje, bo transfer dysku jest bardzo niski.

Powinieneś mieć przynajmniej taki:

20150502151129

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem teraz ten test ponownie i wyszedł ciut lepiej. Nadal nie tak jak na tym co wrzuciłeś, ale jednak, choć nie rozumiem czemu są aż tak wielkie spadki. Może też wina tego, że dysk ma 5600RPM? Bo laptop ma ledwie ze 3 lata, a wydatek na nowy dysk mi się nie uśmiecha w tej chwili.

20150502155146

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2015 o 15:52, JayL napisał:

Zrobiłem teraz ten test ponownie i wyszedł ciut lepiej. Nadal nie tak jak na tym co wrzuciłeś,
ale jednak, choć nie rozumiem czemu są aż tak wielkie spadki. Może też wina tego, że
dysk ma 5600RPM? Bo laptop ma ledwie ze 3 lata, a wydatek na nowy dysk mi się nie uśmiecha
w tej chwili.


W lapku masz jeden dysk i jest na nim system.

To dla tego są tak duże spadki transferu, ale to i tak tragicznie wygląda.

Test, który przedstawiłem dotyczy dysku 7200RPM, ale starego WD po naprawie - zmieniona nazwa dysku jak widać w HD-Tune.

Tak czy sia, Twój dysk umiera, lub masz taki bajzel w systemie, że dysk sobie poprostu nie radzi.

Masz dwa wyjścia:

Pożyczyć dysk laptopowy i postawić na nim świerzy system i wykonać test w HD-Tune - wtedy zobaczymy, czy dysk odzyskał transfer

Podjąć krytyczną decyzję i sformatować obecny dysk i postawić na nim świerzy system.

To co wykonaleś dotychczas, jest praktycznie już wszyskim, co mogłeś zrobić bez utraty danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2015 o 15:52, JayL napisał:

Zrobiłem teraz ten test ponownie i wyszedł ciut lepiej. Nadal nie tak jak na tym co wrzuciłeś,
ale jednak, choć nie rozumiem czemu są aż tak wielkie spadki. Może też wina tego, że
dysk ma 5600RPM? Bo laptop ma ledwie ze 3 lata, a wydatek na nowy dysk mi się nie uśmiecha
w tej chwili.


Spójrz na to:

http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/Samsung-HN-M750MBB/949.html

To Twój dysk i porównaj test.

Jak widzisz, Twój dysk albo jest już prawie martwy, albo masz zapaździaly system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - czy przed przeprowadzeniem testu powyłączałeś co się tylko da z programów działających w tle, z programem antywirusowym na czele? Bo jeśli tego nie zrobiłeś, to wynik testu najprawdopodobniej jest zafałszowany. W takim wypadku odłącz neta (wyjmij wtyczkę, wyłącz wifi), powyłączaj wszystko, co działa w tle (oczywiście z antywirusem na czele) i dopiero przeprowadź test (i módl się, żeby windowsowi nagle nie ubzdurało się np. robienie punktu przywracania systemu, wtedy można od razu przerwać test, bo wyniki wiarygodne nie będą).

Osobiście nie podoba mi się parametr BF, wygląda, że nie szczędziłeś wstrząsów laptopowi.
No i 3 lata... Dla dysku to zwykle kres gwarancji, sprzętu nie robi się teraz na "lata" (jak mój CD-ROM Pioneera, który 7 lat mi wiernie służył), tylko tak, żeby się rozsypał zaraz po zakończeniu okresu gwarancyjnego (jak mój DVD-ROM bodajże TEACa, który padł w tydzień po wygaśnięciu gwarancji).

Ciekawe, że producent dla Twojego dysku nie podaje w specyfikacji parametru MTBF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, prędzej skorzystałbym z opcji 1-szej, bo mam na dysku masę rzeczy potrzebnych mi na studia (w sensie programów, co prawda nie na dysku systemowym, jednak format systemu mógłby im zaszkodzić). To może jakieś rady na sprawdzenie i ew naprawienie bajzlu w systemie? Regularnie używam CCleanera, ale może to za mało, szczególnie że sporo programów mi się przewija przez dysk.

Zrobiłem też tak, jak radził Blackhand i puściłem test na czysto, bez żadnych programów czy internetu. Znów wyniki są ciut lepsze. Co do nie szczędzenia wstrząsów, hm... Nie przypominam sobie, by laptop coś większego przeżył. Większość czasu spędza na biurku, rzadko zabieram go na uczelnię. Jedynie co weekend pokonuje trasę z mieszkania do domu, ale też raczej niczego więcej wtedy nie doświadcza. Upadł mi w torbie chyba raz, kiedy zerwał mi się pasek od niej. I to tyle, jak na laptopa prowadzi on bardzo "stacjonarny" tryb życia.

20150503144646

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu upadek w torbie byl? Problem z szybkoscia ładowania juz wtedy sie zaczal czy dopiero niedawno?
zrob kopie zapasowe danych czy partycji czy dysku, a potem regularnie kopie nowych rzeczy i sprawdzaj stan smarta co jakis czas. Jak bys mial dostep do nowego dysku to moglbys zrobic kopie obrazu dysku-klonowanie dysku , ze na nowym dysku bez usterek bedzie twoj obecny system kopia 1:1 (pytanie tylko czy stan dysku pozwoli na zrobienie dobrego obrazu?? )

po przeczytaniu o
( 0B ) Recalibration Retries
(C8) Write Error Rate - chyba, ze wartosc ~20 000 to norma dla samsungow?
na np
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html
http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/smart/strona3.php
Sugeruje problem z mechanika dysku, rzecz raczej w domowych warunkach nienaprawialna zdaje sie?
Jakis czas moze dzialac, a pozniej nie wstanie, a moze bedzie dlugo zyl, ale sprawny jak na poczatku juz nie bedzie? Nie mam duzego doswiadczenia, ale obserwacja dysku/smart i regularne kopie to teraz bedzie podstawa.

Jak masz druga partycja to moglbys na niej zainstalowac jakis system(bez kasowania starego) i sprawdzic jak sie zachowuje-mozna tez na tej samej partycji co masz obecny windows, ale nie wiem czy nowsze windowsy tak pozwalaja.

Sprawdz jaki masz smart obecnie po zrobieniu tych testow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak już się uruchomi to chodzi tak, jak powinien. Jedynie od włączenia do osiągnięcia pelnej sprawności mija sporo czasu, ale jak już wejdzie na odpowiednie obroty to nie ma żadnych problemów. Dlatego nie wiem, czy aktualizacja coś da, a jakoś nie palę się do 8.

@Sarinew
Dawno. Rok temu minimum, nic się wtedy nie zmieniło. Smart jest bez zmian w stosunku do tego, co już wrzucałem. No cóż, to trzeba będzie robić kopie i w miare to monitorować, a z czasem być może wymienić.

Co do instalowania drugiego systemu na innej partycji - maszyna wirtualna też by się liczyła? Bo mam kilka i z nimi nie ma żadnych problemów, uruchamiają się szybko, są od razu gotowe do działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu nie działa mi gadżet pogoda na win 7. Ciągle jest ,,nie można połączyć z usługą".
Coś czytałem o podmianie jakiegoś pliku który naprawia to ale niestety nie mam pliku z kompa na którym ten gadżet działa.
Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2015 o 23:52, Citkowsky napisał:

/.../> Pomożecie?

Mogę spróbować pomóc, ale nie mam pojęcia, czy mi to wyjdzie. Są przynajmniej dwie aplikacje darmowe w internecie z pogodą (ja właśnie dwie testuję na smartfonie, która lepiej pokazuje przyszłą pogodę). Może po prostu poszukasz i ściągniesz tą drugą, a jak będzie działała, to odinstalujesz pierwszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować