Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Czy nie chodzi Ci przypadkiem o nieoficjalny Service Pack (tylko dla 98SE), który (oprócz poprawek) dodaje tapetę w stylu XP oraz przezroczyste etykietki tekstowe ikon (tych na pulpicie)? Jeśli tak, to zajrzyj tu:
http://www.sp.up.pl/
i ściągnij najnowszą wersję (2.1b).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę głupie pytanie ;P ale będę wdzięczny za pomoc:

Jak usunąć ekran powitalny w Win XP? Tzn. nie chodzi mi o ekran "Zapraszamy", który zawsze mi się pojawiał i zaraz znikał, ale chodzi mi o to, że od pewnego czasu pojawia mi na tym ekranie wybór userów (po co mi to skoro jedynym userem - "adminem" jestem ja, hasła nie mam więc... a kliknąć w to muszę, żeby się dalej system włączył...). Gdzie to można wyłączyć?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Start >>> Uruchom >>> control userpasswords2 >>> zaznaczasz swoją nazwę użytkownika >>> Następnie na górze odznaczasz ptaszek przy "Aby używać tego komputera..." >>> Naciskasz zastosuj >>> wyskakuje okienko w którym podajesz hasło użytkownika (jeżeli go nie masz to pozostawiasz pola puste) OK i restart PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nagrywaniem płyt z pod Windows, stworzenie obrazu dvd zajmuje ponad 20 minut (Linux- niecałe 10) zaś nagranie potrafi i 40 minut (spod Linuksa ok 10), dodatkowo (co może być przyczyną takich różnic w czasie) mimo ustawienia w windowsowym menagerze(?) urządzeń korzystaj z dma jeśli dośtępne, nagrywarka dalej uparcie pracuje w pio (nie jest to problem natury sprzętowej typu kabel (p)ata czy coś w biosie, bo pingwin jak zwykle niezawodny i jak wszystko inne nagrywanie przebiega szybko i bezproblemowo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 21:53, sig. napisał:

mimo ustawienia w windowsowym menagerze(?) urządzeń korzystaj
z dma jeśli dośtępne, nagrywarka dalej uparcie pracuje w pio (nie jest to problem natury sprzętowej
typu kabel


Mimo iż masz ustawione na "DMA jeśli dostępne" to spróbuj ustawić "na przymus" w poniższej zakładce "Tryb DMA". Mnie też zdarzyło się, że mimo ustawienia "DMA jeśli dostępne" Windows ustawiał sobie tryb PIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 23:26, mrosi napisał:

Mimo iż masz ustawione na "DMA jeśli dostępne" to spróbuj ustawić "na przymus" w poniższej
zakładce "Tryb DMA". Mnie też zdarzyło się, że mimo ustawienia "DMA jeśli dostępne" Windows
ustawiał sobie tryb PIO

obawiam się że w win xp +sp2 nie ma takiej możliwości, załączam screena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 14:41, Crazy frogus napisał:

Może ktoś podać linka skąd mogę ściągnąć skiny do Windowsa? :)

lepiej się zastanów bo jak ja zainstalowałem sobie skórkę do xp to system dostał wariacji i mósiałem ją odinstalować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No przecież możesz rozwinąć? Wybierasz DMA jeśli dostępne, zatwierdzasz wybór klikając we wszystkich tablicach OK, restart i powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 17:07, mrosi napisał:

/.../

No przecież możesz rozwinąć? Wybierasz DMA jeśli dostępne, zatwierdzasz wybór klikając we wszystkich
tablicach OK, restart i powinno być.

tylko w teorii....... mimo wyboru dma jeśli dostępne dalej jest pio o czym już zresztą pisałem (jak by sie przestawiło nie było by problemu, albo szukał bym rozwiązania w innym miejscu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:40, mrosi napisał:

/.../
I taśmy masz 100?

jak by nie były 100 to bym pod Linuksem normalnych czasów nie uzyskiwał...... no chyba że ten wredny pingwin je "zhackował" i teraz zmienia standard w zależności od uruchomionego systemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A może faktycznie Winda pogryzła się z Pingwinem? Tym bardziej dziwne, że Pingwin ma DMA a Winda nie. Gdybyś miał systemy na dwóch dyskach (fizycznie) to można by spróbować wywalić ten z Linuxem i wtedy sprawdzić. Jest jeszcze inna szansa. Spróbuj może przeinstalować stery od chipsetu. Może to coś da. Tyle tylko, że w sposób taki jak w temacie kart graficznych - czyli najpierw odinstalowanie starych, restart do trybu awaryjnego, usunięcie resztek sterów jakimś programem czyszczącym (chodzi o rejestr), ponowny restart do trybu normalnego i zainstalowanie na nowo sterów. Mówimy oczywiście o Windzie, bo o Linuxie nie mam szczerze mówiąc zielonego pojęcia. Może warto spróbować oryginalnych sterów ze strony producenta chipsetu. Ostatnio dowiedziałem się od gościa z AMD Polska, że najnowsze stery "zrobione przez kogoś" wcale nie muszą być najlepsze tylko dlatego, że są najnowsze. Ponoć najlepsze są stery dedykowane, takie ze strony producenta i przez niego wykonane (bo są optymalizowane do danego produktu a nie do tego modelu bez względu na producenta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:51, GRAMmer napisał:

Windows cały czas wywala mi się do Windowsa. Co robić??


Polecilbym zainstalować jakaś gre, może wtedy bedzie Cie wywalac do gry?
Mozesz dokladniej napisac, co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:05, mrosi napisał:

Nie rozumieć. Windows do Windowsa? A coś bliżej....?

taki niebieski ekran. Ale kilkukrotne restarty pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fachowo, takie coś nazywa się bluescreen.
Powodów może byc wiele, praktycznie nieskonczona ilość.
do najwazniejszych mozna zaliczyć:
Klopoty z RAMem.
Sterowniki nie sa kompatybilne z dana wersją windowsa
Masz uszkodzony system
Kłopoty z zasilaczem i napięcie skacze
Kłopoty z prockiem. Generlanei popytaj znajomego który się na tym dobrze zna i musicie testować każdą z tych cześci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dobra, ale kiedy, jak?
Wywala się w trakcie grania, czy prozaicznych czynności typu korzystanie z netu.
Druga sprawa w jaki sposób. Nie bardzo kumam co to znaczy niebieski ekran. (Przykładowo, może masz monitor CRT z funkcją błękitnego tła w przypadku braku sygnału i wniosek z tego, że grafa padła bo nie daje sygnału na monitor). Sytuacje mogą być przeróżne. Opisz dokładnie, czy się sam restartuje, czy są jakieś komunikaty, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować