Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Witam!
Niedawno zainstalowalem sobie na nowo WinXP SP2. Z jakiegos dziwnego powodu nie jestem w stanie wpisac "ó". Moge wpisac "Ó", ale malego juz za nic nie chce chwycic. W opcjach regionalnych mam wybrany uklad klawiatury polski programisty. Moze ktos spotkal sie juz z takim problemem? Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:17, mrosi napisał:

/.../

Dobra, ale kiedy, jak?
Wywala się w trakcie grania, czy prozaicznych czynności typu korzystanie z netu.
Druga sprawa w jaki sposób. Nie bardzo kumam co to znaczy niebieski ekran. (Przykładowo, może
masz monitor CRT z funkcją błękitnego tła w przypadku braku sygnału i wniosek z tego, że grafa
padła bo nie daje sygnału na monitor). Sytuacje mogą być przeróżne. Opisz dokładnie, czy się
sam restartuje, czy są jakieś komunikaty, itp.

Są komunikaty: Pisze że pamięć pod jakimś tak adresem nie może być written a teraz dołączyło się read.Komp daje mi minutę żeby się wylogować. A ja restart i od początku.... Robi się tak często kiedy włączam NET.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie złapałeś jakiś syf w stylu MSBlast - ściągnij i zainstaluj SpyBota, Ad-aware i jakiegoś dobrego antywirusa (AVPersonal lub Avast!). Potem zupdateuj wszystkie te programy, odepnij neta, LAN (jeśli masz) i po kolei - skan antywirusem (przynajmniej partycji, na której masz system), SpyBotem i Ad-awarem (full system scan). Istnieje ryzyko, że masz system zwalony do tego stopnia, że nie uda się zainstalować lub uruchomić któregoś z tych programów - wtedy już tylko reinstall windy pomoże :( (oczywiście zachowujemy higienę, neta podpinamy po zainstalowaniu Windowsa, poprawek/service packów i trzech ww. programów, które warto wcześniej, przed reinstalką systemu, zrzucić gdzieś na dysk).

>Vipek
Sprawdź, czy jakiś program nie przechwytuje skrótu Alt+o (zawsze w ostateczności możesz wciskać Ctrl+Alt+o), coś takiego występowało np. w sterownikach do kart Ati oraz jakiś SiSów zintegrowanych z płytą, tyle, że przechwytywany był skrót Alt+l (trzeba było wyłączyć w sterownikach karty skróty klawiszowe albo usunąć problematyczny programik z autostartu). Podejrzanego zacznij szukać w Tray''u (tam, gdzie wyświetla się zegar, symbol układu klawiatury itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 14:22, Blackhand napisał:

>Vipek
Sprawdź, czy jakiś program nie przechwytuje skrótu Alt+o (zawsze w ostateczności możesz wciskać
Ctrl+Alt+o), coś takiego występowało np. w sterownikach do kart Ati oraz jakiś SiSów zintegrowanych
z płytą, tyle, że przechwytywany był skrót Alt+l (trzeba było wyłączyć w sterownikach karty
skróty klawiszowe albo usunąć problematyczny programik z autostartu). Podejrzanego zacznij
szukać w Tray''u (tam, gdzie wyświetla się zegar, symbol układu klawiatury itd.).


Dzieki wielkie, miales racje. Okazalo sie, ze pod tym skrotem byla optymalizacja pamieci w pewnym rezydentnym programie. Wywalilem skrot i wszystko dziala, jak nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko - koles wczoraj przeinstalował XP i ma problem , nie wyświetla mu małej litery " ć " zaznaczam małej duża jest , co to może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 14:23, tosz napisał:

małe pytanko - koles wczoraj przeinstalował XP i ma problem , nie wyświetla mu małej litery
" ć " zaznaczam małej duża jest , co to może być ?

Zła konfiguracja...niech pobawi się przy ustawieniach Windka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 14:30, Jaki Ganh1 napisał:

> małe pytanko - koles wczoraj przeinstalował XP i ma problem , nie wyświetla mu małej litery

> " ć " zaznaczam małej duża jest , co to może być ?
Zła konfiguracja...niech pobawi się przy ustawieniach Windka

tak ale co ma zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 14:39, Jaki Ganh1 napisał:

Ojej. Pamiętam że miałem coś z "ś" problemy...Wtedy skontaktowałem się z Microsoftem

no ale jakie rozwiązanie tego jest ? co ci powiedzieli i co zrobiłes aby to poprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam. Ale niech wyłączy komputer. Potem go włączy, i przed wczytywaniem Windows Xp pokazują mu się takie napisy. Niech kliknie F8 i wybierze Otwórzy (czy włącz) ostatnio dobrze działający system..napewno to nie bylo tak, ale coś w tym stylu] i zatwierdzi ENTER''em. To powinno pomóc. Jak nie będzie wiedział jak, to poświęce się i zrestartuje kompa, i sprawdze jak dokładnie to się nazywa (ta ostatnio dobrze działający system)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 14:46, Jaki Ganh1 napisał:

Nie pamiętam. Ale niech wyłączy komputer. Potem go włączy, i przed wczytywaniem Windows Xp
pokazują mu się takie napisy. Niech kliknie F8 i wybierze Otwórzy (czy włącz) ostatnio dobrze
działający system..napewno to nie bylo tak, ale coś w tym stylu] i zatwierdzi ENTER''em. To
powinno pomóc. Jak nie będzie wiedział jak, to poświęce się i zrestartuje kompa, i sprawdze
jak dokładnie to się nazywa (ta ostatnio dobrze działający system)


tak tylko problem polega na tym że to jest już na nowo zainstalowanym systemie wczoraj - on od samego początku ma ten błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może do tego klawisza "alt+c" przypięty jest jakiś skrót klawiaturowy ?
"f1" wyświetli się pomoc - tam poszukać coś na temat skrótów klawiaturowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, czy jesli kupuje procesor P 4 D Dual Core''a to musze zainstalowac windows xp 64 bit? Czy moge nadal pracowac na zwyklym windowsie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Możesz. Tyle tylko, że przygodę z 64-ma bitami na dzień dzisiejszy zakończysz. Mam AMD X2, i przez tdzień miałem XP-64 Professional. Dałem sobie spokój i wróciłem na 32-bitowego XP-ka. Poza sterownikami w zasadzie nie ma programów optymalizowanych pod 64-bity. Podstawowe programy typu Shockwave, Gadu-Gadu i wiele, wiele innych wywalają się co rusz. Jednym słowem serdecznie odradzam. Zainstaluj 32-bitowego. Wprawdzie faktem jest, że sam komputer pracuje o wiele wydajniej na 64-bitach, no ale co z tego? Nie samym Windowsem człowiek żyje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Mam pewien problem. Mój komp. nie działa normalnie. Co chwilę sam się wyłącza. Nie wiem co robić. To bardzo utrudnia mi życie jak się sam z siebie sam co chwilkę wyłącza... pomóżcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Wirus
2. Przegrzewa się / wyczyść go
Ja również mam problem a mianowicie wind..mediaplayer nie chce mi działać(i tak go nie używam :*) ale przy wielu stronach jak chce coś obejrzeć to niestety jest potrzebny:/ Czy jest możliwość "zmiany" w taki sposób, że np.Nero będzi mi automatycznie(priorytetowo) te "filmiki" odtwarzrał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 16:59, cedricek napisał:

Witajcie.
Mam pewien problem. Mój komp. nie działa normalnie. Co chwilę sam się wyłącza.

Witaj
Oprócz tego co napisał In The End dodam jeszcze dość częstą przypadłość: kończący swój żywot zasilacz marki bliżej nie znanej [napisz może jaki masz - powinna być nalepka na zasilaczu].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować