Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2006 o 11:57, KrzysztofMarek napisał:

> Mam pytanie, może wydać się głupie /.../
1. Podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi...
2. Wiesz, co ja wybrałem? Win2000... Potem, jak wejdzie Vista, zapewne kupię WinXP Pro,
w wersji box...




Chodzi mi o prosta sprawe, czy uzasadnić osobie kupujacej Windę w wersji OEM, że wydanie
nie ok. 340 zł, 560 zł na wersję XP jest uzasadnione. A właśnie może nie jest, może różnice pomiędzy
edycją Home, a Professional są na tyle nie znaczace dla przeciętnego uzytkownika, że wręcz pomijalne,
a zatem zasadność iakie zakupu jest bezcelowa i zaoszczędzoną kase przy zakupie kompa można,
np. przeznaczyć na zakupup lepszej karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 12:08, Lord pinio_SGSTB napisał:

> > /.../

Ja całkiem serio: mam komputer dwusystemowy z Win2000 i WinXP Home. Wolę Win2000, XP nie daje, moim zdaniem, znaczącego postępu. WinXP Pro daje lepsze zabezpieczenia w dostępie do plików przed innymi użytkownikami, innych korzyści nie widzę. Ale pewnie się na tym nie znam... Dlaczego więc kupię, jak wyjdzie Vista WinXP Pro? Bo gry jeszcze będą chodziły na WinXP Pro a Vista wprowadzi mnóstwo ograniczeń i sprawdzeń legalności, prawdopodobnie nie pozwoli też na nagrywanie filmów z telewizora, o ile nadawca nie udzieli zezwolenia.
Dla jasności: mam wszystkie, co do jednej sztuki, legalne programy, filmy, muzykę, z programów typu Kaaza nie korzystam. Tylko strasznie nie lubię, jak aż tak bardzo utrudnia mi się realizację moich praw, jak to będzie w Viście - o ile wierzyć doniesieniom prasowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam xp pro od nie wiem kiedy i jeszcze chyba nie uzywalem funkcji wysteopujacych tylko w pro. jak chcesz uzywac do zastosowan typowo domowych (gry, filmy) i masz tylko jeden procesor to home wystarczy. 220 zostaje

Popieram podejscie KrzysztofMarek ale troche z innego powodu - zobaczylem wymagania. Ludzie, system powinien jak najstabilniej udostepniac zasoby a nie je zrzerac. poza tym rozumiem zamiane win98 na xp, ale xp na viste? zeby miec ladniejszy pulpit (w moim xp i tak te wszystkie bajery wylaczylem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 12:39, gmx napisał:

Popieram podejscie KrzysztofMarek ale troche z innego powodu - zobaczylem wymagania. Ludzie,
system powinien jak najstabilniej udostepniac zasoby a nie je zrzerac. poza tym rozumiem zamiane
win98 na xp, ale xp na viste? zeby miec ladniejszy pulpit (w moim xp i tak te wszystkie bajery
wylaczylem)?


Choćby dlatego żeby mieć pulpit o podobnej funkcjonalności co "byle" desktop w Linuksie o MacOS X nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unixach wogle, ponieważ większośc nakładek ma wersje dla różnych systemów z rodziny unix (linuchy, *bsd itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 14:48, Vh napisał:

Unixach wogle, ponieważ większośc nakładek ma wersje dla różnych systemów z rodziny unix (linuchy,
*bsd itp)


Racja - ogólnie w Uniksach. I teraz nie trzeba dodawać MacOS X... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 14:56, W3 napisał:

> Unixach wogle, ponieważ większośc nakładek ma wersje dla różnych systemów z rodziny unix
(linuchy,
> *bsd itp)

Racja - ogólnie w Uniksach. I teraz nie trzeba dodawać MacOS X... ;)

no kurde, juz drugi raz dzis znalezlismy porozumienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

funkcjonalnosci? ta zatrzymała sie w ubiegłym wieku....... teraz dodają tylko zbędne bajery. dlageto też viste zainstaluje tylko na wskutek przegłosowania mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 16:44, sig. napisał:

funkcjonalnosci? ta zatrzymała sie w ubiegłym wieku....... teraz dodają tylko zbędne bajery.
dlageto też viste zainstaluje tylko na wskutek przegłosowania mnie


Uważasz zintegrowany z systemem czytnik RSS za zbędny bajer? Czy może mówisz tak o kartach w IE 7? Bo jeśli tak, to chyba zatrzymałeś się w ubiegłym wieku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 16:44, sig. napisał:

dlageto też viste zainstaluje tylko na wskutek przegłosowania mnie


:) ja sie w demokracje nie bawie - u mnie jest pelna dyktatura :) jak bym dal dziewczynom wolna reke to komp by sie zamienil w jednego wielkiego trojana w pluszowe misie :)

a co do funkcjonalnosci - mi wystarczy jak moge 2 razy kliknac ikonke na pulpicie i uruchomic wybrany program - nie potrzebuje do tego orkiestry i fajerwerkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2006 o 16:52, gmx napisał:

a co do funkcjonalnosci - mi wystarczy jak moge 2 razy kliknac ikonke na pulpicie i uruchomic
wybrany program - nie potrzebuje do tego orkiestry i fajerwerkow.

A ja lubię taki system, gdzie mogę decydować, czy to ma być jedno kliknięcie czy dwa. Albo choćby pięć, jak mi się zechcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) chodzi mi o to ze windows z wersji na wersje staje sie zaprzeczeniem tego jaki powinien byc system operacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 16:49, W3 napisał:

w IE 7? Bo jeśli tak, to chyba zatrzymałeś się w ubiegłym wieku ;)

nie z systemem tylko z ie (a ten będzie od wreszcie systemu odzielony, dzieki czemu będzie działał na prawach użytkownika który go uruchomił a nie wyższych niż administrator (system ma najwyższe) zresztą od dawna mam go w thunderbirdzie. panele? mam od daaaaawna w firefoxie. Lepiej by zrobili w końcu przeglądarke zgodną z oficialnymi standardami, które nota bene microsoft jako stały członek W3C współtworzy (a potem je konsekwentnie ignoruje, np nadal nie będzie pełnej obsługi css2 mimo żę już sie 3 kończy robić. niewiem co z xhtml ale pewnie tez marnieńko). pozatym mój post dotyczył interfejsu a nie instalowanego na siłe substytutu przeglądarki internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2006 o 16:49, W3 napisał:

Uważasz zintegrowany z systemem czytnik RSS za zbędny bajer? Czy może mówisz tak o kartach
w IE 7? Bo jeśli tak, to chyba zatrzymałeś się w ubiegłym wieku ;)

Karty są w FF od dawien dawna, czytniki rss nie wymyślił MS i nie trzeba instalować visty, by to mieć. Na razie to wygląda, że MS goni konkurencję. A filtrowania pakietów wychodzących z kompa dalej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 22:46, sig. napisał:

nie z systemem tylko z ie (a ten będzie od wreszcie systemu odzielony, dzieki czemu będzie
działał na prawach użytkownika który go uruchomił a nie wyższych niż administrator (system
ma najwyższe) zresztą od dawna mam go w thunderbirdzie. panele? mam od daaaaawna w firefoxie.
Lepiej by zrobili w końcu przeglądarke zgodną z oficialnymi standardami, które nota bene microsoft
jako stały członek W3C współtworzy (a potem je konsekwentnie ignoruje, np nadal nie będzie
pełnej obsługi css2 mimo żę już sie 3 kończy robić. niewiem co z xhtml ale pewnie tez marnieńko).
pozatym mój post dotyczył interfejsu a nie instalowanego na siłe substytutu przeglądarki internetowej.


Nie wiem czy wiesz, że nie ma na świecie przeglądarki która w pełni obsługiwałaby CSS 2. Nawet Firefox, z którego sam korzystam nie jest tu ideałem.
A propos Firefoksa - mówisz że masz tam panele od daaawna. Ja też. Ale Internet Explorer paneli nie ma i ich obecność w nowym systemie (i starym też, bo teraz mam IE 7) to dobra wiadomość dla innych. Nie zapominaj że mamy wolność wyboru, a jak publicznie nazwiesz użytkownika IE tumanen, baranim łbem, czy idiotą ze skłonnościami samobójczymi, ów użytkownik może Ci nawet proces o zniesławienie wytoczyć.

A mówiąc o RSS miałem na myśli longhornowy sidebar, z którego - jak mi się zdaje - Microsoft nie zrezygnował.

Aha - spytaj jakiegokolwiek użytkownika KDE, co by zrobił gdyby usunięto mu Konquerora - wciskaną na siłę przeglądarkę. Tak krytykujemy ten WMP jako odtwarzacz otrzymywany na starcie i IE jako "substytut przeglądarki", a jednocześnie chwalimy tego AmaroKa i Konquerora dołączone do KDE, czy ich odpowiedniki w GNOME, i mówimy że jak to fajnie że większość potrzebnych aplikacji otrzymujemy z naszym środwiskiem graficznym.

A aktualizacje Uniksów są w takim samym stopniu gadżeciarskie jak kolejne wersje Windows - np. w takim Ubuntu, najważniejsze w nowych relase''ach jest GNOME i jego features, nie nowa wersja jądra, czy X.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten boczyny panel pewnie zaraz wyłączą bo zajmuje o wiele za dużo miejsca. co do kde to sam używam, ale od konqueora trzymam sie z daleka (mam firefoxa i krusadera) Mysle nad przerzuceniem sie na icewm, wiec może niedługo sie go pozbęde. jak sam pisałeś ważny jest wybór, a windows takowego nie daje (nieważne czego używasz, ie,oe,messager. move maker i tak będą na twoim dysku).
ps ie chociaż oddzielony odsystemu, nadal będzie działał cały czas. korzysta z niego np eksplolator windows,oe przy mailach w htmlu, panel sterowania i inne elementy systemu (tak wiec i na boczny panel może zawędrować).
ps2 co zaś sie tyczy użytkowników ie, to wchodzi przez jego dziury (które swoją drogą są zbyt wolno łatane) masa szkodliwego oprogramowania. a po zamianie komputera w rozsyłające spam/wirusy zombiee, zagrażają nie tylko temu jednemu ale i wszystkim innym (w przypadku spamu/phisingu także tym który o swój system dbają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 11:58, sig. napisał:

ten boczyny panel pewnie zaraz wyłączą bo zajmuje o wiele za dużo miejsca. co do kde to sam
używam, ale od konqueora trzymam sie z daleka (mam firefoxa i krusadera) Mysle nad przerzuceniem
sie na icewm, wiec może niedługo sie go pozbęde. jak sam pisałeś ważny jest wybór, a windows
takowego nie daje (nieważne czego używasz, ie,oe,messager. move maker i tak będą na twoim dysku).


Wszystko zależy od rozdzielczości ekranu - 1280x1024 to za mało na sidebar, ale przy większej z chęcią bym z niego korzystał. Tak w ogóle to marzy mi się trzeci monitor, albo wręcz tablet obok klawiatury, na kórym miałbym tylko ikonki, iTunes, wszystkie powiadomienia i takie tam ;).
A co do wyboru - teraz bardzo wiele się zmieniło i dzięki ustawieniom domyślnych aplikacji z IE możesz mieć styczność tylko w explorer.exe, czy Outlooku - w ramach eksperymentów wprowadziłem na chwilę na pasek zadań pasek "Adres". Stronę otworzyło w Firefoksie.
BTW, spróbuj pozbyć się Konquerora z KDE... :P

Dnia 02.05.2006 o 11:58, sig. napisał:

(w przypadku spamu/phisingu
także tym który o swój system dbają)


Co do phishingu, w IE 7 jest jakieś zabezpieczenie antyphisingowe. Nie wiem jak to działa - trochę im tu nie ufam i myślę że to tylko ikonka... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2006 o 12:09, W3 napisał:

na chwilę na pasek zadań pasek "Adres". Stronę otworzyło w Firefoksie.
BTW, spróbuj pozbyć się Konquerora z KDE... :P

jak będe to robił to razem z całym kde (w końcu to nie windows, wybrałem kde (bo gnome mi sie wogle nie podoba) i moge sie go w każdej chwili pozbyć), co najwyżej biblioteka qt zostanie na wypadek jak by potrzebny mi program był robiony pod kde

Dnia 02.05.2006 o 12:09, W3 napisał:

o phishingu, w IE 7 jest jakieś zabezpieczenie antyphisingowe. Nie wiem jak to działa

ano może działać doskonale, ale tylko w przyapdku najprostrzej odmiany phisingu czyli maila namawaijacego cie do odwiedzienia strony banku/systemu płatnosci online i zalogowania sie tam (starczy że ie będzie miał liste "lewych" stron, i po kłopocie. są już takie rozwiązania) co innego oszukanie serwera dns (dzieki podmianie ip wpisując prawdziwy adres banku zostaniesz przekierowany na fałszywą witryne. atak wprawdzie cieżki do przeprowadzenia ale zdażający sie) albo zaintalowany przez wirusa keylogger/snifer (tu już przeglądarka nie ma nic do gadania) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować