Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2009 o 09:21, blacklio2 napisał:

Jest na C: na 100%, jeśli nie masz patrz obrazek ( zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery
)

Ja wiem, ze jest, ale gdzie!? To znaczy, gdzie dokładnie na WinXP? Mam pokazane wszystkie pliki ukryte a naleźć nie mogę. Chyba, ze ząćmę mam, dawniej mówiło się, ze diabeł ogonem nakrył albo, że najciemniej jest pod latarnią ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj
http://support.microsoft.com/kb/289022/pl

A dokładniej
Edytowanie pliku Boot.ini
Aby wyświetlić i wyedytować plik Boot.ini:

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder Mój komputer, a następnie kliknij polecenie Właściwości.
-lub-
Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie sysdm.cpl, a następnie kliknij przycisk OK.
2. Na karcie Zaawansowane kliknij przycisk Ustawienia w obszarze Uruchamianie i odzyskiwanie.
3. W obszarze Uruchamianie systemu kliknij przycisk Edytuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 15:06, blacklio2 napisał:

/.../> Aby wyświetlić i wyedytować plik Boot.ini: /.../

Masz u mnie duuuże piwo!
Zupełnie o tym zapomniałem i szukałem nie tam, gdzie trzeba. Już sobie naprawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami gdy np chcemy usunąa piosenke z pulpitu, a akurat jej s3uchamy to wyskakuje komunikat, ?e najpierw trzeba zakonczya aplikacje, które u?ywają tego pliku. I w tym przypadku wy3ączamy winampa i mo?emy usunąa piosenke.
Ale ja mam na pulpicie plik instalacyjny (ju? nawet nie pamietam od czego) i chce go usunąa, ale pojawia mi sie w3aśnie ten komunikat, ?e jest u?ywany przez inną osobe lub program i nie moge tego usunąa. Ja nie mam ?adnych programów, które tego u?ywają, ani nie mam tego w3ączonego. Czy moge jakoś sprawdzia jaka aplikacja u?ywa tego w tym momencie albo po prostu jest jakiś sposób by mimo tego to usunąa?

20090427105746

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować skasować ten plik w trybie awaryjnym, gdy ilość uruchomionych aplikacji jest ograniczona do minimum. innym wyjściem jest poszukanie programu, który jest w stanie skasować plik przy starcie systemu. A jak masz inny system operacyjny spróbuj skasować plik spod niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 11:29, Nufiko napisał:

Możesz spróbować skasować ten plik w trybie awaryjnym, gdy ilość uruchomionych aplikacji
jest ograniczona do minimum. innym wyjściem jest poszukanie programu, który jest w stanie
skasować plik przy starcie systemu. A jak masz inny system operacyjny spróbuj skasować
plik spod niego.

Tryb awaryjny nie pomagał, ale użyłem programu KillBox i pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z ręką na sercu, to co z tego, ze zakończyło sie wsparcie do Win98? Dopóki na Win98 działa jakiś system antywirusowy nie musisz sie przejmować niczym. Wystarczy archiwizować pocztę i dokumenty na jakimś pendrivie i regularnie, co pół roku, albo co rok przeinstalowywać system. Jeśli nie masz dotychczas wydanych poprawek, to gdzieś mam zgrane na CD, może nie wszystkie, ale na pewno większość. Gdybyś potrzebował, daj znać, wtedy podam Ci maila, Ty podasz adres i Ci wyślę.

Problem jest że nie działa żaden program antywirusowy.

Mój email: piotr.markert@op.pl z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 14:24, kerkas napisał:

/.../z góry dziękuję za pomoc.

Wysłałem w załaczniku do maila - samorozpakowujące się archiwum prosto z Microsoftu. Jeśli nie dojdzie - daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 17:12, KrzysztofMarek napisał:

> /.../z góry dziękuję za pomoc.
Wysłałem w załaczniku do maila - samorozpakowujące się archiwum prosto z Microsoftu.
Jeśli nie dojdzie - daj znać.


Działa jak złoto dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miała/ma być dostępna wersja Windows 7 RC.
Szukałem na stronie Microsoftu, ale nie znalazłem - moze z powodu braku umiejętności albo z powodu różnicy czasowej między Polską a USA. Gdyby ktoś znalazł - proszę o podanie linka. Ponoć te wersję będzie można zaktualizować do gotowej, po zukupie programu, bez utraty ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 21:31, blacklio2 napisał:

mi zassało w 1h, łącze 5Mb/s

U mnie trwało to 2x3,5 godziny. Dlatego dwa razy, bo pierwsze sciągniecie było z błedem. Nagrałem juz sobie płytę z obrazu, ale nie mam gdzie wgrać. Na bieżący komputer boje sie, bo stracę to, co mam (podobno żeby wybrac program, trzeba najpierw wgrać Windows 7 a potem WinXP. Drugi komputer oddałem synowi, bo jego nawalił... ech, zycie...
Zaczekam, aż ktoś pierwszy wgra na XP i nauczę się na jego doświadczeniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem.
Zacznę od tego że ewentualna odpowiedź ma być na pisana PO POLSKU i bez mieszania
A więc.
Mam dwa komputery jeden z XP PRO drugi z XP HOME i Neostradę na obu komputerach. Komputery stoją w różnych lokalizacjach ale w jednym mieście ( jak by to coś zmieniało co nie ???)
Otóż co i jak mam wykonać i czym by mieć dostęp do zdalnego pulpitu.
Zaznaczam że komputer który ma być kontrolowany zdalnie jest pod kontrolą XP HOME
W grę wchodzi także zmienne IP (Wynik Posiadania Neostrady)

Jak i czym i za pomocą czego to wykonać.
Poproszę odpowiedź najlepiej krok po kroku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2009 o 01:37, Iiyama napisał:

Jak i czym i za pomocą czego to wykonać.
Poproszę odpowiedź najlepiej krok po kroku .


Ok już nie trzeba...rozwiazałem problem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik z vistą w laptopie

Jak włożę Pendrive lub płytkę z czymś tam to ładuje mi się taki pasek zielony na górze , ale przy tym cały czas wywala mi błąd rundll.dll takie chyba nie wiem czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 13:59, Crew_900 napisał:

Mam taki problemik z vistą w laptopie

Jak włożę Pendrive lub płytkę z czymś tam to ładuje mi się taki pasek zielony na górze
, ale przy tym cały czas wywala mi błąd rundll.dll takie chyba nie wiem czemu



ummm spróbuj wyłączyć autostart... w moim lapku o zgrozo mam VHB i na to masz albo wyłączyć autostart.
albo przywracanie systemu nortonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.

Zawsze jak loguje się na konto to mi włącza się Windows Live Messenger. Nie używam go i nie chce mi się za każdym razem go zamykać. Co zrobić żeby się sam nie włączał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować