Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Nie pomogło, a sytuację mam teraz jeszcze "lepszą"... W Firefoxie nie mogę dodać postu, a w Chrome''ie nie mogę otworzyć w ogóle okna do wpisania. Więc aby coś napisać, włączam firefoxa, otwieram okno, kopiuję adres do Chrome''a, a w nim dodaję post... Paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Windą XP Service Pack 3 mianowicie winda zajmuje mi 30 GB
Sprawdziłem co i jak i wyszło mi na to, że folder "TEMP" ma 25 GB. Co tam siedzi ? Można to jakoś wywalić ? Potrzebuję tego miejsca, macie jakieś pomysły, porady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W katalogu temp z zasady są pliki które przestają być potrzebne po zakończeniu pracy programu. więc albo coś ci się często wiesza albo źle po sobie sprząta. Generalnie możesz całkowiecie bezpiecznie usunąć stamtąd wszystko co nie ma dzisiejszej daty ostatniej modyfikacji (a jak się nie boisz o dane z aktualnie uruchomionych programów to wszystko co ci się uda usunąć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 13:51, S1G napisał:

W katalogu temp z zasady są pliki które przestają być potrzebne po zakończeniu pracy
programu. więc albo coś ci się często wiesza albo źle po sobie sprząta. Generalnie możesz
całkowiecie bezpiecznie usunąć stamtąd wszystko co nie ma dzisiejszej daty ostatniej
modyfikacji (a jak się nie boisz o dane z aktualnie uruchomionych programów to wszystko
co ci się uda usunąć)



No wywaliłem większość, dzięki za informacje. Zostało tylko 6 GB, ale jest napisane że ich nie można usunąć bo są używane przez inną osobę lub problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 19:47, S1G napisał:

zrestartuj system i spróbuj jeszcze raz


No wywaliłem większość, a po 2-3 h wszystko wróciło.
Znajdę dzisiaj stery do kompa i jutro robię formata, bo komp muli gorzej niz stary laptop, a to przecież nowa maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 14:08, Docent14 napisał:

> :(
>
> Problem z Vista Premium Package:
> 1. Nie mogę zainstalować SP2
> 2. Vista przeskoczyła w "Test Mode" i nie mogę powrócić wersji poprzedniej. Niestety

> nie zrobiłem System Back UP i nie mogę wrócić do wtórnego stanu. Mówimy oczywiście
o
> wersji legalnej. Staram się zasięgnąć języka, zanim przejdę do reinstalacji OS.

>
> Biegły?

W trybie lini komend polecenie:
bcdedit /set testsigning off

Więcej niestety bez podania powodów przejscia w testmode nie znam. Najbardziej prawdopodobna
jest zmiana jakiegoś drivera.


Dzięki za poradę. Niestety okienko pojawia się i znika w ułamku sekundy nie pozwalając mi wpisać żadnej komendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem ze swoim Windowsem.

Otóż po wizycie pana Vundo na moim kompie ( jakieś 2-3 miechy temu ) komp zaczął strasznie mulić podczas najprostszych czynności takich jak włączanie notatnika. Zaczęły się także czasami włączać "BSoD''y". Tak więc postanowiłem przeinstalować system.

I tu mam problem. Moja płytka kopiuje na dysk C pliki instalacyjne i potem w instalatorze nie pozwala usunąć partycji co bardzo chcę zrobić. I tu pytanie do was, jak powstrzymać kopiowanie plików instalacyjnych tak aby instalatow sobie spokojnie mógł usunąć dysk C. Da się zmienić lokacje wypakowywania plików np. na dysk D?

Jeszcze jedna sprawka. Wyczytałem, że LLF został usunięty i zastąpiony programami firmowymi. Czy jest możliwy totalny format dysku za pomocą jakiegoś programu?

Od 6 godzin siedzę przed kompem i kombinuję, jestem zdesperowany!

Mój miękki twardziel: Seagate Barracuda 200GB 7200.10 ( 8MB, serial ATA II, zapis prostopadły )
Moja płyta główna: Asus P5LD2 SE/C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że będziesz to musiał zrobić z innej płytki, np rescue boot cd albo instalatora dowolnego Linuksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie da się usunąć partycji na której jest umieszczony aktualnie uruchomiony system, więc tak czy siak trzeba by jakiś inny odpalić z płyty albo pen-drivea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce sformatowac C i zainstalowac system na nowo, ale po wybraniu jako pierwszego zrodla bootowania napedu DVD nie wykrywa mi plyty z systemem ;/ Pojawia sie napis ''Searching for boot record on cd / dvd room'' (czy cos takiego) a potem system startuje normalnie ;| Help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 17:10, lydathegreat napisał:

Chce sformatowac C i zainstalowac system na nowo, ale po wybraniu jako pierwszego zrodla
bootowania napedu DVD nie wykrywa mi plyty z systemem ;/ Pojawia sie napis ''Searching
for boot record on cd / dvd room'' (czy cos takiego) a potem system startuje normalnie
;| Help.


Jest jeszcze coś takiego, że trzeba kliknąć jakiś przycisk aby uruchomić z płyty, ewentualnie trafiłeś na felerną płytę która nie zawiera danych bootowalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 17:12, Nufiko napisał:

Jest jeszcze coś takiego, że trzeba kliknąć jakiś przycisk aby uruchomić z płyty, ewentualnie trafiłeś na felerną płytę która nie zawiera danych bootowalnych.

Wlasnie z tej plyty instalowalem juz system wczesniej i zawsze wszystko przebiegalo bez problemow. Plyta nie wyglada na zadna zarysowana ani nic, spod Windowsa uruchamia sie juz normalnie. A to wyglada tak, ze gdy pojawia sie sie wspomniany wyzej napis, komputer sie zamula (dwie kropki po napisie zamiast sekwencji . .. ... .... .....), a zamiast napisu o wcisnieciu przycisku sie pojawia sie logo Windowsa ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od jakiegoś czasu mam problem z plikami z rozszerzeniem .dat. Jakakolwiek próba dostania się do folderu z plikiem .dat wewnątrz kończy się błędem systemowym i rebootem explorer.exe. W przypadku gdy plik taki jest na pulpcie, następują niekończące się resety explorera (W trybie awaryjnym jest tak samo- tylko że już bez wyskakującego błędu. Mam wtedy sekundę na wywalenie tego pliku z pulpitu do kosza, ew. do innego folderu).

Jedna z gier ma ten plik w folderze głównym gry, co powoduje jej crash. Pytanie- da się coś z tym zrobić? Dodam, że przy zmianie widoku (rozszerzenie jest widoczne) można "widzieć" plik (błąd nie występuje), ale potraktowanie go prawym przyciskiem kończy się porażką.

Tak się dzieje z plikami .dat w całym systemie. Nie mogę dostać się do folderu Windowsa, itp.

Ps- zapomniałem. Windows Vista. Wymagania jej spełniane na wyrost. Problem trwa około pół roku. Być może pojawił się po zainstalowaniu service packa- sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 07:08, blacklio2 napisał:

Może przydałoby się zainstalować SP2



Z tego co wiem, Microsoft w końcu nie wydał jeszcze SP2 dla wersji polskiej? Ściągać polską betę, czy jest gdzies wersja ostateczna w "drugim" obiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować