Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2006 o 22:37, penny napisał:

> Jak schowac podmenu "dokumenty" w menu start? win xp prof.
klinij prawym przyciskiem w pasek -> właściwości -> menu start -> dostosuj -> zaawansowane
tam będziesz miał sporo przydatnych opcji.


to to ja wiem, ale tego co szukam tam nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 23:05, Kamiloos napisał:

> > Jak schowac podmenu "dokumenty" w menu start? win xp prof.
> klinij prawym przyciskiem w pasek -> właściwości -> menu start -> dostosuj ->
zaawansowane
> tam będziesz miał sporo przydatnych opcji.

to to ja wiem, ale tego co szukam tam nie ma

jest. opcja "wyświetlaj moje ostatnio otwierane dokumenty". jak ją wyłączysz to znikną one z menu start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 23:13, penny napisał:

jest. opcja "wyświetlaj moje ostatnio otwierane dokumenty". jak ją wyłączysz to znikną one
z menu start.


Jest, pod warunkiem, ze sie uzywa nowego menu start :-) Ja korzystam z klasycznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 23:54, Kamiloos napisał:

> jest. opcja "wyświetlaj moje ostatnio otwierane dokumenty". jak ją wyłączysz to znikną
one
> z menu start.

Jest, pod warunkiem, ze sie uzywa nowego menu start :-) Ja korzystam z klasycznego :)

no to powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach pojawił się DirectX 9.0c wersja sierpień2006. Ja mam też wersję 9.0c ale u mnie wszystkie pliki są z 2004-2005 roku. Czy ja coś poplątałem czy jest coś nie tak z nazewnictwem wersji u wytwórcy.
Czy warto uaktualniać (nadinstalować) tego DirectX-a ? Plik instalacyjny (54 MB)mam już ściągnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powyższe pytanie wiążę z tym, że nie zawsze opłaca się instalować najnowsze sterowniki, programy a czasem lepiej trzymać sie sprawdzonej dobrze działajacej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 00:01, jadam napisał:

W ostatnich dniach pojawił się DirectX 9.0c wersja sierpień2006


e? a DX9.0c to przecież stara wersja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz stosunkowo nowy sprzęt, to pewnie się opłaca. Ale jak masz np. GF4, to wiele na aktualizacji DX nie zyskasz. MS cały czas wypuszcza nowe wersje DX 9.0c ze zaktualizowanymi sterownikami, bibliotekami itp. Niestety wprowadza w ten sposób też zamieszanie - sam pamiętam, jakie były numery w czasach DX 5.2 - z każdą grą trzeba było instalować dołączonego do niej DXa, bo inaczej zdarzało się, że nie chciała działać, tyle różnych wersji DXa było :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować nowszego DirectX nie zaszkodzi, ale z tego co widzę w tych nowych edycjach 9.0c zmiany są kosmetyczne, wszystkie główne pliki DirectX pozostają niezmienione (co można sprawdzić przez dxdiag), np. u mnie daty plików to 2001 lub 2004 rok (a mam w tej chwili tę najnowszą wersję sierpniową).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 13:18, Blackhand napisał:

Jak masz stosunkowo nowy sprzęt, to pewnie się opłaca. Ale jak masz np. GF4, to wiele na aktualizacji
DX nie zyskasz. ...


Kartę mam Radka 9600 , procka 1,6 i resztę też kilkuletnią , więc chyba sobie odpuszczę, a zwłąszcza jeśli Zebius twierdzi, że nie widzi jakiś szczególnych różnic w zawartości pakietu.

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 13:25, Zebius napisał:

Zainstalować nowszego DirectX nie zaszkodzi, ale z tego co widzę w tych nowych edycjach 9.0c
zmiany są kosmetyczne, wszystkie główne pliki DirectX pozostają niezmienione (co można sprawdzić
przez dxdiag), np. u mnie daty plików to 2001 lub 2004 rok (a mam w tej chwili tę najnowszą
wersję sierpniową).


No więc jak to jest z tym DX? Miałem wersję 9.0c ale żeby pograć w Heroes V musiałem zainstalować 9.0c z płytki HV - ta wersja znowu była 2 razy większa niż ta z gazetki czy z czegoś tam. O Gothicu 3 piszą że wymaga 9.1 - czy ten Microsoft robi sobie jaja tak jak Tepsa? Co, wydadzą DX 10 a każda nowa gra będzie wymagała zainstalowania tego DX z płytki, bo ten z netu niestety nie działa...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 07:47, morthi napisał:

kiedy wyjdzie DX 10 to bez visty go nie zainstalujesz:)


Ostatnio nie pamiętam na jakim serwisie czytałem, że DX 10 będzie dostępny na XP/2000. Chyba dobreprogramy.pl ale musiałbym poszukać. Szkoda, że podobno pisanie orpogramowania/gier tylko pod OpenGL jest trudne - trudne? Co to znaczy dla programistów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to by byla pewna nowosc :) i bardzo dobra informacja dla wszystkich posiadaczy starszych systemow :)

tylko co z tego kiedy dx 10 ma nie byc kompatybilny wstecz z poprzednimi wersjami i trzeba bedzie emulowac srodowisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 12:07, morthi napisał:

to by byla pewna nowosc :) i bardzo dobra informacja dla wszystkich posiadaczy starszych systemow
:)

tylko co z tego kiedy dx 10 ma nie byc kompatybilny wstecz z poprzednimi wersjami i trzeba
bedzie emulowac srodowisko?


Gdyby ci od MS nie rucali się tak na kasę, to zrobiliby wszystko żeby działało cacy tu i tam. Pomyślie co by było, gdyby udało się stworzyć coś, co pozwala odpalać na Linuxach to co działa tylko na Windzie, ale bez emulacji - z pełną wydajnością. Już widzę ten pogrzeb MS. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie MS jest firma ktora nalezy podziwiac - nie znam zadnej innej firmy czy tez panstwa czy tez nawet konsorcium korporacji ktoreby zdominowaly praktycznie caly swiat :)

wystarczy jedna aktualizacja ktora wylacza windowsy a to co znamy z dnia dzisiejszego przestaje istniec :)

z malej firmy garazowej do wielkiego imperium ktore dyktuje warunki i wyznacza kierunki wrozwoju? to jest marzeniem chyba kazdego by osiagnac tak wielki sukces :)

Vista bedzie zmiana :) tak jak zmiana byl juz sam windows :) - to ze problemowy coz :D ale za to prosty w obsludze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 12:14, morthi napisał:

Vista bedzie zmiana :) tak jak zmiana byl juz sam windows :) - to ze problemowy coz :D ale
za to prosty w obsludze :)


Gdy wyszedł XP w dwóch wersjach na początku były spore problemy. Dopiero SP2 i najnowsze poprawki coś dają. A teraz gdy wyjdzie te kilka wersji Visty, to będzie okropna zamota. Zamiast wydać 2 wersje - normalną i serwerową/biznesową to robią sobie okrojone badziewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla graczy najciekawsza i chyba jedyna opcja bedzie akup wersji Ultimate :) ale ja najwczesniej kupie swoj egzemplarz po roku od premiery :) zeby sie wszystkie sterowniki poukazywaly i najwieksze problemy juz zostaly rozwiazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie to, co opisałem w poście wyżej - zamiast ponumerować jakoś sensownie te wersje, MS stale stosuje oznaczenie DirectX 9.0c, co tylko wprowadza chaos (bo dziewiątka dziewiątce nierówna). Jedynym sensownym uzasadnieniem takiego postępowania jest chyba niechęć do wprowadzania co jakiś czas kolejnych oznaczeń wersji (w takim tempie, to bylibyśmy dziś w okolicach końca alfabetu ;)). A tak przy ściąganiu lub instalacji trzeba patrzyć nie tylko na wersję ale i na datę (to na pewno w żaden sposób nie pomaga początkującym użytkownikom komputera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować