Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2006 o 07:51, Tomaszek92 napisał:

Mam takie pytanko. Czy kiedykolwiek wyjdzie windows xp x64 po polsku? Jak tak to kiedy?

biorąc pod uwagę że vista już niedługo (chyba że następne opóźnienia będą) to nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spowolnienie wynika z tego że areo ma działać cały czas (jak grasz na pełnym ekranie też). wyjściem w przypadku dbającego o swoich klientów producenta było by wyłączenie areo, ale ponieważ to produkt microsoftu może sie okazać że wtedy też działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 13:28, sig. napisał:

> Mam takie pytanko. Czy kiedykolwiek wyjdzie windows xp x64 po polsku? Jak tak to kiedy?

biorąc pod uwagę że vista już niedługo (chyba że następne opóźnienia będą) to nie wyjdzie.


Vista to jest większości przereklamowana, a ta jej pojemność systemu zajętości dysku to jakiś horror. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. Mam windows''a w wersji OEM. Tłumaczono mi, że jest to licencja pod jeden komputer, tzn., że jak wymienię procesor, dysk, czy płytę to już nie pójdzie. Czy dotyczy to również karty graficznej, czy już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kartę graficzną możesz, przywiązuje sie bowiem do płyty głównej (niezależnie od tego z czym kupiłeś tego windowsa). aczkolwiek nie jest to nigdzie oficjalnie zapisane,więc pzy wymianie płyty możesz próbować wkręcić przy aktywacji telefonicznej że wymieniałeś różne rzeczy (przestaje działać o ile dobrze pamiętam przy 6 wymienionych elementach innych niż płyta główna) ale płyta ta sama. jak sie uda to dostajesz kod który sie wpisuje zamiast tego z licencji, i sie wtedy "przywiąże" do nowej płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale też pamiętam, że pan w sklepie ostrzegał mnie, że kombinowanie z działem technicznym Microsoftu (czy kto tam się tym zajmuje) to prawdziwa droga krzyżowa i nie warta zachodu. Ale jakby co będę próbował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 17:35, Dux napisał:

Dzięki. Ale też pamiętam, że pan w sklepie ostrzegał mnie, że kombinowanie z działem technicznym
Microsoftu (czy kto tam się tym zajmuje) to prawdziwa droga krzyżowa i nie warta zachodu. Ale
jakby co będę próbował.

co fakt to fakt ichtejsze umowy są dość nieprecyzyjne, ale i tak jest lepiej niż było bo teraz oem możesz kupić bez niczego (tyle że staniesz sie producentem, i sam będziesz swoją pomocą techniczną). Wcześniej można było z "istotnym elementem komputera". oficjalnej listy takowych naturalnie nigdy nie było, wiec było na niej to co aktualnie twierdzili co wyżsi rangą pracownicy microsoftu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 17:11, Dux napisał:

Takie pytanie. Mam windows''a w wersji OEM. Tłumaczono mi, że jest to licencja pod jeden komputer,
tzn., że jak wymienię procesor, dysk, czy płytę to już nie pójdzie. Czy dotyczy to również
karty graficznej, czy już nie?


Własnie też wymieniałem wszystko w kompie no prócz dysku i nie miałem żadnych problemów z zarejstrowaniem ponownie windowsa a również posiada wersję OEM. Z tego co mi powiedziano w bok-u microsoftu za każdym razem generowany jest nowy klucz z tym że przy pierwszej instalce wina miałeś 30 dni czasu na zarejestrowanie za drugim razem musisz to zrobić odrazu gdyż win nie pozwoli Ci włączyć kompa, tzn. zatrzyma się na logowniu do systemu i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 07:13, fx22 napisał:

> Takie pytanie. Mam windows''a w wersji OEM. Tłumaczono mi, że jest to licencja pod jeden
Własnie też wymieniałem wszystko w kompie no prócz dysku i nie miałem żadnych problemów z zarejstrowaniem
ponownie windowsa a również posiada wersję OEM.


A jak to wszystko wyglądało? Nie pytali dlaczego chcesz zarejestrować na nowo Windowsa? Też planuję wymienić sprzęt, ale jak mam kupować nowego XP to słabo mi się robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 09:22, Pingus napisał:

A jak to wszystko wyglądało? Nie pytali dlaczego chcesz zarejestrować na nowo Windowsa? Też
planuję wymienić sprzęt, ale jak mam kupować nowego XP to słabo mi się robi...


Zadzwoniłem i spytałem co mam zrobić bo miałem problem ze sprzętem i bede musiał jeszcze raz rejestracji dokonać. Pan w słuchawce dpowiedział tak jak pisałem wyżej.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 11:05, fx22 napisał:

Zadzwoniłem i spytałem co mam zrobić bo miałem problem ze sprzętem i bede musiał jeszcze raz
rejestracji dokonać. Pan w słuchawce dpowiedział tak jak pisałem wyżej.
Pozdrawiam.


Dzięki za info, teraz spokojniej przystąpię do wymiany sprzętu, zwłaszcza, że DX10 ma być dostępny także dla Wibdowsa XP, więc wymiana na Vistę nie będzie konieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 20:40, Full Wypas napisał:

Ja mam problem, czasem nie chce mi się wyłączyć komputer, klikam wyłącz, a on powraca do systemu,
o co chodzi?

może być tak, że system nie może zamknąć jakiegoś procesu, który sobie pracuje i nie ma ochoty odpowiadać na wywołania systemowe. zdaża się to w przypadku kiepsko napisanych programów działających wtle i cośtamrobiących. sprawdź, czy nie zainstalowałeś sobie przypadkiem czegoś co zachowuje się podejrzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 20:40, Full Wypas napisał:

Ja mam problem, czasem nie chce mi się wyłączyć komputer, klikam wyłącz, a on powraca do systemu,
o co chodzi?

polecam proces exploler odpal i zobacz co chodzi w tle i tyla :P Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 22:16, Tomi_323 napisał:

Czy ktoś się orientuje, jak z menu start usunąć Wiersz Wyszukaj i ukryć Autostart?


Co do wyszukaj, to klik PPM na start i wlasciwosci->dostosuj, tam znajdz i odhacz "wyszukaj".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 15:28, In The End napisał:

Od penego czsu na stronach ( na przykład www.gametrailers.com) nie mogę oglądać filmików z
windows media player, jakaś rada?


Ja widzę dwie możliwe przyczyny. Albo musisz zainstalować najnowszy pakiet kodeków albo masz w systemie MsWinPlayer 9 a filmiki są optymalizowane dla MsWinPlayer 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować