Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Problem w tym, że ja nie mogę zrobić screena. Moja klawiatura nie ma takiej opcji:/...ale wygląda to mniej więcej tak.

20070215212340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 21:23, In The End napisał:

Problem w tym, że ja nie mogę zrobić screena. Moja klawiatura nie ma takiej opcji:/...ale wygląda
to mniej więcej tak.

Liczyłem na fotkę :/ szkoda że nie masz "print scr" dziwna ta twoja klawiatura. Ciężko mi tak z pamięci coś powiedzieć bo moja dziewczyna na laptopie ma hiszpańskiego worda, a mój komp jest popsuty. Zobacz w "widoku" tam będziesz miał "normalny", "jakiś tam", "jakiś tam" i tam poklikaj. Nie gwarantuje że pomoże. Zobacze w pracy i odpisze jutro po 16:00 jak wrócę. Powiem ci wszystko krok po kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak powiedział iro1979. Wychodze z biosa komputer się restartuje i po chwili ładowania wyskakuje mi taki komunikat: Disk Boot Failure, insert system DISK and press enter. Czy potrzebuje dyskietki startowej? Jeżeli tak to skąd mam ją ściągnąć lub jak ją zrobić? MAM Windows XP Professional

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wchodzę na stronę z aktualizacjami do Windowsa i oczom moim ukazuje się spis z dziesięcioma sztukami. Myślę sobie, że nie aktualizowałem już dawno kompa to pewnie się tego trochę nazbierało. Posprawdzałem daty tych aktualizacji i okazało się, że są one wszystkie z 13 lutego - czyżby chłopaki z microsoftu dostali tego dnia podwyżkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 08:54, cieju04 napisał:

Zrobiłem tak jak powiedział iro1979. Wychodze z biosa komputer się restartuje i po chwili ładowania
wyskakuje mi taki komunikat: Disk Boot Failure, insert system DISK and press enter. Czy potrzebuje
dyskietki startowej? Jeżeli tak to skąd mam ją ściągnąć lub jak ją zrobić? MAM Windows XP Professional

może nie ten napęd - masz 2? albo nie ta płyta bo tak jak mówisz to powinno działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 10:07, Jarys napisał:

Dzisiaj wchodzę na stronę z aktualizacjami do Windowsa i oczom moim ukazuje się spis z dziesięcioma
sztukami. Myślę sobie, że nie aktualizowałem już dawno kompa to pewnie się tego trochę nazbierało.
Posprawdzałem daty tych aktualizacji i okazało się, że są one wszystkie z 13 lutego - czyżby
chłopaki z microsoftu dostali tego dnia podwyżkę?

Ja razem z łatkami do OFFICE miałem 17 poprawek co też mnie na początku trochę zaniepokoiło ale po przeczytaniu tytułów łatek zassałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat to zależy chyba od faz księżyca albo czegoś takiego (bo napewno nie od liczby nie załatanych błędów), czasem są 2 a czasem parenaście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 12:57, deecom napisał:

> Zrobiłem tak jak powiedział iro1979. Wychodze z biosa komputer się restartuje i po chwili
ładowania
> wyskakuje mi taki komunikat: Disk Boot Failure, insert system DISK and press enter. Czy
potrzebuje
> dyskietki startowej? Jeżeli tak to skąd mam ją ściągnąć lub jak ją zrobić? MAM Windows
XP Professional
może nie ten napęd - masz 2? albo nie ta płyta bo tak jak mówisz to powinno działać

Mam tylko 1 napęd F. Płyta jest dobra ponieważ jak ją włączam już w windowsie to wyświetla się czy chce zainstalować. A w biosie mam ustawione jako pierwsze cd rom. Już niewiem co robić :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy bios widzi napęd? bo to że windows go widzi nie ma w tym przypadku znaczenia. Pozatym widziałem już biosy z osobnym zabezpieczeniem przed startem z dyskietki, może u ciebie jest coś takiego rozszerzone dla wszystkich nośników wymiennych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tu może jakiś specjalista od Win 98?
Mam taki głupi problem. Po padzie internetu, przyszedł fachowiec od dostawcy, przywrócił mi internet, ale przy okazji tego padu pozmieniała mi się cała konfiguracja i to do tego stopnia, że niektóre programy musiałem instalować od nowa, bo nie chciały się uruchamiać.
A teraz problemik. Poprzednio foldery otwierały i się w pełnym oknie (tak wolę), a teraz zawsze otwierają się w malutkim okienku. I nie pomagają żadne majstrowania w opcjach Foldery.
Jak zrobić, żeby zapamiętały ustawienie i otwierały się tak samo jak były zamknięte?
Pamiętam, że w Win 95 była taka opcja w Widoku: zapamiętaj ustawienia. Tu tego nie ma i sytuacja już mnie zaczyna powoli wkurzać :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 16:08, sig. napisał:

a czy bios widzi napęd? bo to że windows go widzi nie ma w tym przypadku znaczenia. Pozatym
widziałem już biosy z osobnym zabezpieczeniem przed startem z dyskietki, może u ciebie jest
coś takiego rozszerzone dla wszystkich nośników wymiennych

A jak to się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 17:27, A-cis napisał:

Jest tu może jakiś specjalista od Win 98?
Mam taki głupi problem. Po padzie internetu, przyszedł fachowiec od dostawcy, przywrócił mi
internet, ale przy okazji tego padu pozmieniała mi się cała konfiguracja i to do tego stopnia,
że niektóre programy musiałem instalować od nowa, bo nie chciały się uruchamiać.
A teraz problemik. Poprzednio foldery otwierały i się w pełnym oknie (tak wolę), a teraz zawsze
otwierają się w malutkim okienku. I nie pomagają żadne majstrowania w opcjach Foldery.
Jak zrobić, żeby zapamiętały ustawienie i otwierały się tak samo jak były zamknięte?
Pamiętam, że w Win 95 była taka opcja w Widoku: zapamiętaj ustawienia. Tu tego nie ma i sytuacja
już mnie zaczyna powoli wkurzać :-/

Też tak miałem. Ja zrobiłem tak, że kliknąłem na widok, później opcje folderów i znów widok i tam zaznaczyłem "Zapamiętaj ustawienia wyświetlania każdego folderu" i wszystko było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 17:42, cieju04 napisał:

Też tak miałem. Ja zrobiłem tak, że kliknąłem na widok, później opcje folderów i znów widok
i tam zaznaczyłem "Zapamiętaj ustawienia wyświetlania każdego folderu" i wszystko było OK.

Niestety w Win 98 nie ma opcji "Zapamiętaj ustawienia wyświetlania każdego folderu". W opcjach folderów jest zakładka Widok i tam jest zapis "Możesz sprawić, aby wszystkie foldery wygladały tak samo" oraz 2 przyciski.
Pierwszy jest: "Takie jak bieżący folder" (Klikałem. Nic nie pomaga). Drugi: "Resetuj wszystkie foldery", który przywraca ustawienia domyślne.
Eksperymentowałem już chyba ze wszystkimi możliwościami i wciąż bez efektu.
Uparte bydle ten Win :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 09:34, cieju04 napisał:

Ja mam win 98 se

To jest to samo w widoku zewnętrznym. I opcję "Zapamiętaj ustawienia wyświetlania folderu" mam odhaczoną. Ale to nie ma żadnego wpływu. Jakby nie działało :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden dość poważny problem. Nie dawno zaczął mi się pojawiać błąd stop ( więcej info na screenie ) i w ogóle moja kartka graficzna 128 MB nie chciała działać, więc zmieniłem na 2 MB i nadal się to pojawia ( ale na szczęście nie za często ). Po raz pierwszy mi się to pojawiło podczas instalowania Microsoft Framework 3.0 i właśnie to się pojawiło. Instalacja się nie dokończyła, i po jakimś czasie nie odczytywało tą kartę 128 MB. Proszę o pomoc w tej sprawie, żeby to naprawić.

20070217171608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moich informacji wynika, że najczęstrzą przyczyną występowania błędu jest wadliwie napisany sterownik.

Usuń MF 3.0 i przeinstaluj sterownik do karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 17:33, Tomi_323 napisał:

Usuń MF 3.0 i przeinstaluj sterownik do karty graficznej.


No a jak mam usunąć jeśli nawet nie zainstalował się do końca, bo pojawił się ten błąd. Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej.

A zapomniałem powiedzieć że jak coś sprawdzałem i wyjąłem kartę graficzną 128 i później włączyłem to już komputer nie chciał się włączyć tylko pojawiał się pisk z komputera 2 długie i 2 krótkie ( tak samo było jak wkładam tam kartę 32 MB ). I ta 128 i 32 wkłada się w tym samym miejscu na płycie głównej a to 2 w innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Zakupiłem Windows XP Home OEM i dowiedziałem się o jakiejś rejestracji windowsa czy cuś takiego. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć o co w tym wszystkim chodzi? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować