Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2006 o 11:45, ferbi napisał:

Dzisiaj automatyczna aktualizacja windowsa zaproponowała mi instalcję programu do wykrywania
legalności Windowsa. Z góry zaznaczam, że jestem posiadaczem oryginalnej wersji, tylko nie
mam płytki, bo Win był juz zainstalowany na laptopie który kupiłem. Może mi ktoś naświetlić,
do czego Microsoft używa tego oprogramnowania?

chodzi o to, ze niektore zasoby dostepne na www.microsoft.com i www.msdn.com wymagaja potwierdzenia legalnosci oprogramowania, aby mozna bylo je sciagnac. do tej pory jedynym sposobem na zrobienie tego bylo odwiedzenie tej strony uzywajac internet explorera. ladowal on jakis activex, ktory potrafil zweryfikowac czy twoja winda jest w pelni legalna. od niedawna dostepny jest tez inny sposob na weryfikacje legalnosci - trzeba zainstalowac taki mikro programik z ich strony, ktory robi autentyfikacje bez twojego udzialu. mozliwe, ze wlasnie o to chodzi.
generalnie mozesz smialo to zainstalowac. to cos nie stwarza zadnych problemow. mi sie to przydaje, bo czesto odwiedzam wspomniane strony i naprawde wkurzajace bylo to, ze do niedawna za kazdym razem musialem je odpalac pod ie tylko po to zeby udowodnic ze mam legalna winde. generalnie nie ma sie co im dziwic, staraja sie walczyc z piractwem jak moga. nawet na swoich stronach jasno podaja ze ich metoda na zachecenie do posiadania legalnej kopii jest oferowanie dodatkow tylko legalbym userom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze troche nie na temat pytam, ale nie mogłem znaleźć tematu gdzie bym mógł zapytać. Co to znacz DLL?? Mojemu koledze pojawia sie to przy instalowaniu gry, czy wiecie co to moze być???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 16:53, graczomaniak napisał:

Przepraszam ze troche nie na temat pytam, ale nie mogłem znaleźć tematu gdzie bym mógł zapytać.
Co to znacz DLL?? Mojemu koledze pojawia sie to przy instalowaniu gry, czy wiecie co to moze
być???:)


Nie masz za co przepraszac. DLL (Dynamic Link Library) to tzw. dynamiczne biblioteki, bedace plikami wspoldzielonymi przez windowsowe programy. Nie wiem jednak co sie koledze pojawia przy instalowaniu - czy brak jakiegos DLLa, czy prosba o doinstalowanie, czy cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 16:53, graczomaniak napisał:

Przepraszam ze troche nie na temat pytam, ale nie mogłem znaleźć tematu gdzie bym mógł zapytać.
Co to znacz DLL?? Mojemu koledze pojawia sie to przy instalowaniu gry, czy wiecie co to moze
być???:)

DLL - dynamically linked library. w skrocie i uproszczeniu to kawalek programu dynamicznie laczony z innym programem. z jednego pliku dll moga kozystac rozne programy. taki plik dll wykonuje na zlecenie innego programu pewne operacje. przykladowo mozesz napisac program, ktory bedzie robil obliczenia matematyczne i zmaknac go w pliku dll. potem napisac drugi program, ktory bedzie wysylal do pierwszego polecenia dokonania obliczen, a odbieral jego wyniki.

co do problemu - najwyrazniej instalacja domaga sie jakiegos pliku, ktorego nie moze znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 16:53, graczomaniak napisał:

Co to znacz DLL?? Mojemu koledze pojawia sie to przy instalowaniu gry, czy wiecie co to moze
być???:)

Chodzi może o The Settlers - Dziedzictwo Królów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem podczas aktualizacji Windowsa... Wyskakuje mi blad 0x80070005 iiii nie wiem co dalej, szukalem pomocy na grupach dyskusyjnych Microsoftu i niby costam jest, ale nie pomoglo :( napisalem do pomocy technicznej ale zanim oni odpowiedza to uhuhuuuu... W kazdym razie, moze ktos wie w czym problem? Blad ten dotyczy dostepnosci, ale jak to naprawic to nie mam pojecia... Z gory dzieki za odpowiedz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 14:44, The-Darkest napisał:

Mam taki problem podczas aktualizacji Windowsa... Wyskakuje mi blad 0x80070005
iiii nie wiem co dalej, szukalem pomocy na grupach dyskusyjnych Microsoftu i niby costam jest,
ale nie pomoglo :( napisalem do pomocy technicznej ale zanim oni odpowiedza to uhuhuuuu...
W kazdym razie, moze ktos wie w czym problem? Blad ten dotyczy dostepnosci, ale jak to naprawic
to nie mam pojecia... Z gory dzieki za odpowiedz:D

mozesz podac pelna tresc komunikatu? ktorego windowsa masz?

btw, do pomocy microsoftu polecam dzwonic. naprawde staraja sie wtedy rozwiazac problem od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 15:20, penny napisał:

mozesz podac pelna tresc komunikatu? ktorego windowsa masz?
btw, do pomocy microsoftu polecam dzwonic. naprawde staraja sie wtedy rozwiazac problem od
razu.


Mam windows xp prof sp2 :) pelna tresc komunikatu to w zasadzie sie nie rozni od tego co napisalem:P

Kod błędu: 0x80070005
Spróbuj zainstalować aktualizację ponownie lub poproś o pomoc w jednym z poniższych źródeł.

I to wszystko :( czasem zamiast 0x80070005 pojawia sie 0x80070003, ale opis itp jest taki sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys podobny problem ale z win server 2k
jakby link od tomiego nie pomogl to daj znac, moze uda mi sie doszukac rozwiazania, ktore wtedy mi pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 17:09, penny napisał:

mialem kiedys podobny problem ale z win server 2k
jakby link od tomiego nie pomogl to daj znac, moze uda mi sie doszukac rozwiazania, ktore wtedy
mi pomoglo.


No i nic, dalej ta kaszanka :( jakbys mogl to poszukaj tego rozwiazania a bylbym bardzo very wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, problem dotyczy narzedzia sprawdzalnosci orginalnosci sys windows genuine advantage validation tool czy cuś takiego:) oczywiscie mam orginalka, nawet jak uruchamiam sciagnieta instalke z folderu to podczas procesu "updating registry keys" wyskakuje błąd Odmowa Dostępu i numer poprawki KB892130. Wogole bez zainstalowania tego syfu nie ma mozliwosci pobrania jakichkolwiek innych poprawek do wina... :( a tu taki zonk, sprawa z rejestrami, najpierw zablokowalem wszystkie wpisy a potem nadalem prawa raz jeszcze, też nie pomoglo... Wiele osob ma z tym problem, jak czytalem na zagranicznych forach, a mi juz sie koncza pomysly... Reczna instalacja tez nie pomogla, tez blad, WU tez blad, z plikow inf tez blad 0x80070005 ... Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 17:44, The-Darkest napisał:

> mialem kiedys podobny problem ale z win server 2k
> jakby link od tomiego nie pomogl to daj znac, moze uda mi sie doszukac rozwiazania, ktore
wtedy
> mi pomoglo.

No i nic, dalej ta kaszanka :( jakbys mogl to poszukaj tego rozwiazania a bylbym bardzo very
wdzięczny :)

no to sprobujmy jeszcze tak: jesli problem dotyczy wogole niemoznosci zainstalowania czegokolwiek z windows update, to moze pomoc: http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;910336

jesli dotyczy tylko i wylacznie KB892130, to jeszcze nic mi sie nie udalo wygrzebac. przyznam, ze ja sie ze swoim problemem uzeralem jakis rok temu i wtedy to byla kwestia przerejestrowania jakis dll''ek. tylko cholera jasna nie moge sobie przypamniec pod jakim numerem KB znalazlem rozwiazanie, ktore pomoglo.

mozesz sprobowac jeszcze tego: http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;910338 wprawdzie nie jest to bezposrednio zwiazane, ale jesli mowa o problemie z dostepem, moze jednak cos pomoze.

no i wrescie moze cos z tego:
http://support.microsoft.com/kb/902093/ (zeby sprawdzic co mowi log wndowsupdate)
albo z tego:
http://support.microsoft.com/kb/906602/

pomoze. ja niestety nie gwarantuje, ze cos mi sie uda teraz wymyslec. moja przypadlosc zdazyla sie dosc dawno i trudno mi teraz odszukac rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest rozwiazanie :) http://www.microsoft.com/communities/newsgroups/en-us/default.aspx?dg=microsoft.public.windowsupdate&mid=9b63099b-06b9-4 a16-8875-2e7928910faa

przez taki programik jak pexec, tylko po sukcesie znowu jest aktualka ten sam syf zreszta tylko z innym numerem, narzedzie do sprawdzania orginalnosci sys windows grrrr, i znowu ten blad, nie wiem skad wziac hotfixa tego programiku by miec to wszystko raz na zawsze z glowy... hotfix do pierwszej laty jest pod adresem

http://www.microsoft.com/communities/newsgroups/en-us/default.aspx?dg=microsoft.public.windowsupdate&mid=9b63099b-06b9-4 a16-8875-2e7928910faa
http://www.download.windowsupdate.com/msdownload/update/v3-19990518/cabpool/windowsxp-kb892130-enu-x86_7e1189ce89fb0c6 93cad6432a4c2f982dcea49a0.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowy problem. Otóż ni z tego ni z owego Pasek Zadań nagle powędrował do pozycji pionowej i obecnie znajduje się po lewej stronie ekranu. Za nic nie mogę go zmusić do powrotu do dołu ekranu. Całe zamieszanie spowodował zapewne sterownik do myszki. Kursor miał czasem zapędy do nagłego pojawiania się w prawej dolnej części ekranu. Co zrobić by Pasek Zadań wrócił na swoje miejsce? Bo muszę przyznać że jego obecna pozycja sprawia, że w takiej sytuacji praca pod WinXP nie jest komfortowa.

Mam nadzieję że reinstalka nie będzie konieczna, bo ponowna konfiguracja całości zajmie mi dobrych kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 03:25, malpka napisał:

Mam nietypowy problem. /.../

Najprostrzy sposób to jest najechanie wskaźnikiem myszy, naciśnięcie lewego klawisza myszu i ściągnięcie paska przy wciśniętym cały czas klawiszu wypróbowałeś, jak rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ostatnio jakieś odpały z kompem. Otóż problem jest taki... po niedawnym formacie myślałęm że wszystko będzie działać cacy ale ten sam problem jednak pozostał. Otóż gdy włączam komputer po jakimś czasie dopiero włączam jakiś program nie chce się odpalić ale w pamięci systemu nadal pozostaje. Jednak gdy włącze go na samym starcie to działa normalnie. W przypadku odtwarzacza mp3 jest tak że jak go włoże komp go widzi jednak nic nie wyświetla gdy zrobię reset widzi mp3 i mogę normalnie powrzucać co chcę ale po jakimś czasie już nic nie idzie wcisnać wyskakuje błąd. CZy ktoś mógłby coś na to zaradzić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 20:45, Puszkin napisał:

Ja mam ostatnio jakieś odpały z kompem. Otóż problem jest taki... po niedawnym formacie myślałęm
że wszystko będzie działać cacy ale ten sam problem jednak pozostał. /.../

A jak formatowałeś ten dysk?
Bo ja ostatnio formatowałem stary dysk z Win98. Włożyłem dyskietkę, uruchomiłem komputer, potem fdisk, format, wgrywanie Win98 i problemy zostały.
Ale jak za pomocą fdisk''a zlikwidowałem partycję i na jej miajsce założyłem nową, to instalator Win98 ślicznie sam na nowo sformatował dysk, potem wgrał się idealnie i po starych problemach nie zostało śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować