Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Ech... Edycja się już niestety mi skończyła :/
Mam jeszcze pytanie dot. samych programów "Windowsowych". Mam tu na myśli Painta, WordPada, Outlook Express i parę innych - czy można to usunąć? Ew. jak? :)
Po prostu mam już zamienniki, które są miliard razy lepsze od tego badziewia, które tylko miejsce zajmuje. IE też bym wywalił, ale czasem może się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 13:13, DJ Danielus napisał:

Ech... Edycja się już niestety mi skończyła :/
Mam jeszcze pytanie dot. samych programów "Windowsowych". Mam tu na myśli Painta, WordPada,
Outlook Express i parę innych - czy można to usunąć? Ew. jak? :)
Po prostu mam już zamienniki, które są miliard razy lepsze od tego badziewia, które tylko
miejsce zajmuje. IE też bym wywalił, ale czasem może się przydać.


To proste - wchodzisz w dodaj/usuń programy, dodaj/usuń składniki systemu Windows. I tam masz możliwość usunięcia większości programów Windowsowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 13:25, ziptofaf napisał:

To proste - wchodzisz w dodaj/usuń programy, dodaj/usuń składniki systemu Windows. I
tam masz możliwość usunięcia większości programów Windowsowych.

Aha ^^ W ogóle tej opcji nie zauważyłem ;) Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 13:13, DJ Danielus napisał:

Po prostu mam już zamienniki, które są miliard razy lepsze od tego badziewia, które tylko
miejsce zajmuje. IE też bym wywalił, ale czasem może się przydać.

IE jest częścią systemu, i pozbycie się go mogło by go znacznie utrudnić korzystanie z niego. nie miał byś np dostępu ani do eksploratora windows, ani do panelu sterownia. Cała reszta zaś mogła by się "posypać". No chyba że w viśŧa-prrrrrrrr to zmienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wyżej nadal otwarte, teraz czas na kolejne ;)

Otóż przeglądając rejestr i optymalizując go natknąłem się na ciekawe wpisy - były w nim zawarte programy, które już dawno usunąłem. Do optymalizacji rejestru używam CCleaner, niestety nie wykrył on błędnego wpisu. I tu moje pytanie - czy jest możliwość, że wpis jest jakoś powiązany z jeszcze jakimś innym programem? Można to jakoś sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 18:50, DJ Danielus napisał:

> użyj RegSekera a potem NTREGOPT i po robocie
To znaczy ja mam kilka programów od czyszczenia rejestru, ale mimo to są jakieś klucze/drogi
donikąd....

jeśli jesteś pewny, że to są klucze do nikąd, to wywal ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 18:52, szypek26 napisał:

jeśli jesteś pewny, że to są klucze do nikąd, to wywal ;P

W 100% nie jestem pewien, bo programy do czyszczenia w ogóle go nie usuwają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy i jak można edytować plik SchedLgU.tXt? Chciałbym zmienić w nim daty wchodzenia na kompa. Czy jest może jakiś inny sposób sprawdzenia, kiedy był uruchamiany komputer? To bardzo ważne i z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 10:47, PJ MW napisał:

Mam pytanie: Czy i jak można edytować plik SchedLgU.tXt? Chciałbym zmienić w nim daty
wchodzenia na kompa.

A próbowałeś edytować plik w notatniku?

Dnia 19.08.2008 o 10:47, PJ MW napisał:

Czy jest może jakiś inny sposób sprawdzenia, kiedy był uruchamiany
komputer? To bardzo ważne i z góry dzięki za odpowiedź.


Nie wiem czy ty chcesz monitorować logowania, czy chcesz uniknąć wykrycia ;) Jeśli to pierwsze to zobacz tutaj: http://www.daktik.rubikon.pl/windows_inaczej.htm#Monitorowanie pracy komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 11:26, macned napisał:

> Mam pytanie: Czy i jak można edytować plik SchedLgU.tXt? Chciałbym zmienić w nim
daty
> wchodzenia na kompa.
A próbowałeś edytować plik w notatniku?

> Czy jest może jakiś inny sposób sprawdzenia, kiedy był uruchamiany
> komputer? To bardzo ważne i z góry dzięki za odpowiedź.

Nie wiem czy ty chcesz monitorować logowania, czy chcesz uniknąć wykrycia ;) Jeśli to
pierwsze to zobacz tutaj: http://www.daktik.rubikon.pl/windows_inaczej.htm#Monitorowanie
pracy komputera


Próbowałem, ale nie można, zmienić nazwy, lub wykonać innej operacji również.
Chodzi o to drugie, ale na tej stronie nic o moim problemie się nie znajduje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 12:07, PJ MW napisał:

Próbowałem, ale nie można, zmienić nazwy, lub wykonać innej operacji również.
Chodzi o to drugie, ale na tej stronie nic o moim problemie się nie znajduje...


Nie możesz pliku edytować, ponieważ korzysta z niego Harmonogram zadań. Spróbuj go wyłączyć, a potem wyczyścić log.

Opis jak uruchomić usługę: http://support.microsoft.com/kb/308558/pl Ty musisz ją WYŁĄCZYĆ.

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, tylko zamiast uruchomić - zatrzymaj.

1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Panel sterowania, a następnie kliknij dwukrotnie aplet Narzędzia administracyjne.
2. Kliknij pozycję Zarządzanie komputerem.
3. Rozwiń węzeł Usługi i aplikacje, a następnie kliknij pozycję Usługi.
4. Kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję Harmonogram zadań, a następnie kliknij polecenie Właściwości.
5. Na karcie Ogólne sprawdź, czy jest ustawiony automatyczny typ uruchomienia i czy stanem usługi jest Uruchomiono. Jeśli usługa nie jest uruchomiona, kliknij przycisk Uruchom.
6. Na karcie Logowanie sprawdź, czy jest zaznaczone lokalne konto systemowe i pole wyboru Zezwalaj usłudze na współdziałanie z pulpitem.
7. Kliknij przycisk OK, a następnie zamknij okno Zarządzanie komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 23:45, Kuboo PL napisał:

Witam. Uruchomiłem ponownie komputer i wyskoczyło mi coś takiego:
Czy ktoś wie, o co tu chodzi?


Chyba coś brzydkiego wpakowało Ci się do autostartu systemu, najwyraźniej jakaś instalka (albo wirus...). Jeśli nie da się tego usunąć przez wejście do Menu Start -> Programy -> Autostart i wywalenie stamtąd skrótu, to najlepiej będzie zainstalować jakiś program typu Starter i usunąć wpis za jego pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 00:38, Yorguś napisał:

> Witam. Uruchomiłem ponownie komputer i wyskoczyło mi coś takiego:
> Czy ktoś wie, o co tu chodzi?

Chyba coś brzydkiego wpakowało Ci się do autostartu systemu, najwyraźniej jakaś instalka
(albo wirus...). Jeśli nie da się tego usunąć przez wejście do Menu Start -> Programy
-> Autostart i wywalenie stamtąd skrótu, to najlepiej będzie zainstalować jakiś program
typu Starter i usunąć wpis za jego pomocą.

W autostarcie mam tylko coś od drukarki. Bo to właściwie było tak: odinstalowałem grę i wyszukałem pliki, które się nie usunęły. Były dwa, skrót do pliku exe wywaliłem, ale został w Moich dokumentach inny. Nie mogłem go usunąć, bo wyskakiwało, że jest używany czy coś tam, zrestartowałem komputer, ale wyskoczyło mi coś. Nie mogłem odczytać, bo napis "Zapraszamy" i te tło zasłaniało. Czekałem i czekałem, w końcu zresetowałem komputer. Wychwyciłem tylko (przez moment było widać tą informację) "Upewnij się..." i dalej nic. Gdy komputer się ponownie uruchomił wyskoczyła informacja jak na obrazku i mój antywirus zakomunikował, że jakaś dziwna aplikacja uzyskała połączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mniej więcej orientujesz się w uruchamianych aplikacjach to wejdź w Start/Uruchom, wpisz ''msconfig'' a następnie przejdź do zakładki "Uruchamianie". Tutaj już możesz znaleźć ten program i go odhaczykować, prawdopodobnie jest to jakiś wynik błędu w instalce, być może coś zainstalowałeś i nie skończyło się to instalować albo utworzyło w autostartach błędne skróty. Być może był to wirus, kto wie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 02:11, Choinix napisał:

Jeżeli mniej więcej orientujesz się w uruchamianych aplikacjach to wejdź w Start/Uruchom,
wpisz ''msconfig'' a następnie przejdź do zakładki "Uruchamianie". Tutaj już możesz znaleźć
ten program i go odhaczykować, prawdopodobnie jest to jakiś wynik błędu w instalce, być
może coś zainstalowałeś i nie skończyło się to instalować albo utworzyło w autostartach
błędne skróty. Być może był to wirus, kto wie :).

No weź mnie z tym wirusem nie dobijaj. Tyle z nimi złych przeżyć miałem i normalnie w paranoje wpadnę ;) .Może to i racja z tym nie do końca zainstalowanym programem. Na razie (2 razy uruchamiałem ponownie komputer) jest wszystko ok. I niech tak zostanie. O bardziej normalnej porze się za to zabiorę. Teraz mi się nie chce, a spać nie idę, bo nie (nie mam powodu, żeby zostać, ale spać na razie też nie idę). Dzięki wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 14:51, sig. napisał:

IE jest częścią systemu, i pozbycie się go mogło by go znacznie utrudnić korzystanie
z niego.


A ze sie tak zapytam skad takie twierdzenie?? Wystarczy uzyc np. XPLite i mozna smialo sie pozbyc IE z windy, jak zreszta wielu innych niechcianych komponentow . Jesli nie wierzysz to popatrz tutaj:
http://www.litepc.com/xplite/internettop.htm

Mozna wyraznie przeczytac ze:

XPlite Professional can completely uninstall Internet Explorer and reinstall to repair Internet Explorer on:

* Windows XP Professional: orig, SP1, SP2
* Windows XP Home: orig, SP1, SP2
* Windows 2000 Professional: orig, SP1, SP2, SP3, SP4
* Windows 2003 Server: orig, SP1, SP2(coming!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować