Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2008 o 05:12, Terrorite napisał:

A ze sie tak zapytam skad takie twierdzenie?? Wystarczy uzyc np. XPLite i mozna smialo
sie pozbyc IE z windy, jak zreszta wielu innych niechcianych komponentow . Jesli nie

Sami autorzy xplite ostrzegają że to niebezpieczne (a co za tym idzie niezalecane). zresztą uruchom ekspolator windows, i wpisze adres strony tam gdzie jest podana ścieżka do dysku. Jak najbardziej się pokaże, mimo "wyłączonego" ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 06:57, morthi napisał:

zycze zatem szczescia w korzystaiu z witrynu windows update po usunieciu IE jesli takis
madry :)

akurat to jest chyba od jakiegoś czasu możliwe, z tego co pamiętam zastąpiono kontrolkę activex osobnym programem. Pozatym wszystkie łatki można ściągnąć jako pliki exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 06:57, morthi napisał:

zycze zatem szczescia w korzystaiu z witrynu windows update po usunieciu IE jesli takis
madry :)


A co ma windows update do mozliwosci usuniecia IE? Ktos zapytal czy mozna wiec pokazalem ze owszem mozna. A poza tym automatyczne aktualizacje raczej nie wykorzystuja IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czym innym sa automatyczne aktualizacje a czym innym jest witryna windows update :)
chociaz sig. twierdzi ze i bez ie mozna z niej korzystac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w dalszym ciagu nie rozumiem co to ma wspolnego z mozliwoscia odinstalowania IE. Chodzi o fakt ze takie cos jest mozliwe i wykonalne, co bedziesz sobie robil czy nie robil przez windows update tez nie ma nic do tego ze mozna. Analogicznie jesli odkrecisz kola w samochodzie to nie pojedziesz, ale mozesz to zrobic, prawda? Wiec twierdzenie ze "no to sprobuj teraz pojechac "jest rownie bystre jak doszukiwanie sie problemow "na sile". Poza tym XPLite to nie tylko mozliwosc odinstalowania IE ale rowniez innych komponentow ktorych koniecznosc istnienia w windows jest conajmniej problematyczna ale oczywiscie odinstalowac ich w normalny sposob sie nie da, jesli nie masz np. w2k3 advanced server w ktorym juz, o dziwo, nie sa do zycia potrzebne i mozesz ich w ogole nie instalowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem.Wiem, że trafiłem na niewłaściwą strone ale nie wiem już gdzie mam z tym iść. Otóż chciałbym obejrzeć filmik na patrz.pl i na ekranie pojawia się napis windows media i nic. A inne filmiki działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 14:06, macned napisał:

> Próbowałem, ale nie można, zmienić nazwy, lub wykonać innej operacji również.
> Chodzi o to drugie, ale na tej stronie nic o moim problemie się nie znajduje...


Nie możesz pliku edytować, ponieważ korzysta z niego Harmonogram zadań. Spróbuj go wyłączyć,
a potem wyczyścić log.

Opis jak uruchomić usługę: http://support.microsoft.com/kb/308558/pl Ty musisz ją WYŁĄCZYĆ.

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, tylko zamiast uruchomić - zatrzymaj.

1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Panel sterowania, a następnie kliknij dwukrotnie
aplet Narzędzia administracyjne.
2. Kliknij pozycję Zarządzanie komputerem.
3. Rozwiń węzeł Usługi i aplikacje, a następnie kliknij pozycję Usługi.
4. Kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję Harmonogram zadań, a następnie kliknij polecenie
Właściwości.
5. Na karcie Ogólne sprawdź, czy jest ustawiony automatyczny typ uruchomienia i czy stanem
usługi jest Uruchomiono. Jeśli usługa nie jest uruchomiona, kliknij przycisk Uruchom.
6. Na karcie Logowanie sprawdź, czy jest zaznaczone lokalne konto systemowe i pole wyboru
Zezwalaj usłudze na współdziałanie z pulpitem.
7. Kliknij przycisk OK, a następnie zamknij okno Zarządzanie komputerem.


Możesz powiedzieć mi, gdzie jest aplet narzędzi administracyjnych, bo jakoś w panelu sterowania go nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 16:16, Kuboo PL napisał:

Co to jest Microsoft Net Framework (czy jakoś tak, piszę z pamięci)? Bo przy instalacji
gry, to także muszę instalować.

Znacznie upraszczając sprawę jest to zestaw "gotowców" do wykorzystania w własnych programach. jeśli programista z nich korzystał, to są potrzebne także do uruchomienia softu, A znajdziesz go np tu http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=0856eacb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5&displaylang=pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 16:20, sig. napisał:

Znacznie upraszczając sprawę jest to zestaw "gotowców" do wykorzystania w własnych programach.
jeśli programista z nich korzystał, to są potrzebne także do uruchomienia softu, A znajdziesz
go np tu http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=0856eacb-4362-4b0d-8edd-aab 15c5e04f5&displaylang=pl

Możliwość zainstalowania tego jest podczas instalacji samej gry. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy opłaca się instalować Service PAcka 3 do Windows XP? Już automatycznie się ściągnął i dopomina o instalację, a naczytałem się w internecie, że wręcz rozwalał system, a dopiero co robiłem reinstall... Czy te problemy są już zażegnane, i co w ogóle usprawnia ten SP3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 16:38, Mściwój napisał:

Mam pytanie, czy opłaca się instalować Service PAcka 3 do Windows XP? Już automatycznie
się ściągnął i dopomina o instalację, a naczytałem się w internecie, że wręcz rozwalał
system, a dopiero co robiłem reinstall... Czy te problemy są już zażegnane, i co w ogóle
usprawnia ten SP3?


Usprawnia caly system, bo SP to nic innego jak zbior wszystkich poprawek jakie byly do XP plus kilka nowych specyficznych dla SP3. Przynajmniej w teorii powinien usprawniac, ja zainstalowalem i nie widze wiekszych roznic, nic sie nie rozjechalo a jedyna smieszna rzecz jaka mi sie przytrafila to jak musialem logowac sie na zdalny pulpit, XP z SP3 rozlacza automatycznie po uplywie bodajze 15 czy 20 minut niezaleznie od tego czy jest idle czy cos robisz. Trzeba to po prostu sobie poustawiac przez gpedit. Teoretycznie ma to wplynac w jakis sposob na poprawe bezpieczenstwa w XP. Zreszta tu masz overview SP3.
http://tnij.org/sp3overview

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem dla mnie bardzo poważny :(
Otóż dzisiaj rano mrugnął prąd i wyłączyło mi komputer a co za tym idzie wystąpiły pewne komplikacje, z którymi walczę do tej pory a mianowicie nie mogę się połączyć sieciowo z drugi, komputerem a co za tym idzie nie mogę mieć w swoim komputerze internetu wymieniłem już kartę sieciową i nic. Może to coś się stało z windowsem? Sprawdziłem już wszystko host ma sprawną i kabel sieciowy również jest sprawny więc sprawy techniczne wykluczam. Co może być tego winą? W systemie już wszystkie opcje i warianty sprawdzałem i prawdę mówiąc zgłupiałem. Proszę kogoś kto się na tym zna o pomoc. Z góry dziękuję. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza rzecz, udostepnianie polaczenia jest wlaczone? Jak rozumiem masz w kompie 2 karty sieciowe, jedna do netu i druga do sieci lokalnej, ta druga w przypadku udostepniania polaczenia powinna miec adres 192.168.0.1 z maska podsieci 255.255.255.0. Czy mozesz pingowac komputery w sieci lokalnej? Jakie masz adresy poustawiane i maski? Najprosciej sprawdzic to przez ipconfig /all, mozesz tez na komputerze klienckim sprobowac ipconfig /release i potem ipconfig /renew bo on powinien dostac automatycznie adres z komputera hosta. Czasami tez, ale bardzo rzadko, moze sie windowsowi wysypac stos tcp/ip albo wystapic problem z winsock, wtedy wystarczy sciagnac tcp/ip fix ktory przywraca ustawienia "fabryczne" tcp/ip w windows XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 19:02, Terrorite napisał:

/ciach/


Już tak robiłem i dalej nic ;/ Teraz wgrywam system na nowo może pomoże ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem w jakim temacie to ując. Co oznacza np. w sklepach agito przy karta czy procesorach na koncu pisze OEM albo BOX co oznacza jestno i drugie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 20:08, Lukas813 napisał:

Nie wiedzialem w jakim temacie to ując. Co oznacza np. w sklepach agito przy karta czy
procesorach na koncu pisze OEM albo BOX co oznacza jestno i drugie?

OEM oznacza wersję w zasadzie przeznaczoną dla "składaczy sprzętu" i nie zawiera żadnych dodatków. natomiast wersje boxowe maja np wentylator (procesory) czy też dodatkowy soft (np karty graficzne czy napędy optyczne). Generalnie kupić możesz legalnie oba, więc sprawdź jakie są między nimi różnice i się zastanów czy te dodatki są ci potrzebne. Jest jeszcze windows w wersji OEM, w jego przypadku wymiana płyty głównej oznacza konieczność wytłumaczenia się z tego rejestracji telefonicznej celem uzyskania nowego klucza rejestracyjnego (bo takowe "przywiazują się" do konkretnej płyty głównej (w wersji retail (boxowa) można dokonać o ile pamiętam 9 zmian takowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować