Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Drodzy Państwo, muszę wyrazić fakt, że jestem bardzo rozczarowany stanem, do jakiego został doprowadzony ten serwis.

Nie zamierzam proponować żadnych zmian odnośnie treści, bo nie mam pomysłów, a poza tym i tak zostaną zignorowane, natomiast są bardziej naglące problemy, a mianowicie to, że NA TEJ STRONIE NIC NIE DZIAŁA JAK NALEŻY, zaś przede wszystkim gramsajty i moderatorzy XD.

Gramsajty to przestarzała technologia i trzeba ją zastąpić czymś nowym, ale dlaczego np. usunięto opcje edycji z modułu WŁASNY WPIS, przez co ich edytowanie to jest prawdziwa katorga.

Ostatnio też można zauważyć, że moderatorzy są chyba najmniej aktywnymi użytkownikami gram.pl. Isildura to już tu nie widziałem od dawna, Hellmut też pojawia się od czasu do czasu, a ciągle dochodzą mnie głosy, że decyzje moderatorów są czasem krzywdzące, rozsądny, ciekawy offtop zabijany w imię "ZGODNOŚCI Z TEMATEM TEMATU", skontaktować się z nimi jest bardzo trudno lub olewają wiadomości, a na dodatek są tutaj pewne osobniki karane od dawna bzdurami pokroju ostrzeżeń czy degradów. Kogo obchodzi status, gdy można dalej się wypowiadać?

Osobiście jestem bardzo rozczarowany stanem serwisu i naprawdę nie podoba mi się postawa msgr. Krzysztofa Ogrodnika, barmana na tym dancingu czy msgr. Łukasza Wiśniewskiego, obecnego zarządcy spółdzielni mieszkaniowej, którzy niestety naobiecywali wiele, a nic się nie zmieniło. Jesteśmy zapewniani o tym, że nasze głosy są słuchane, a potem w odpowiedzi dostajemy wyłącznie obronę obecnego stanu rzeczy lub "e, z takimi ogólnikami to nigdzie nie dojdziemy :(".

Zapraszam do dyskusji na ten temat, bo propozycja taka pojawiła się pod wpisem skyline20, który to user w prostych, żołnierskich słowach wylał z siebie, co go w tym serwisie drażni. Link:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=928651&n=61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 14:46, Demagol napisał:

Drodzy Państwo, muszę wyrazić fakt, że jestem bardzo rozczarowany stanem, do jakiego
został doprowadzony ten serwis.

Tzn. ? Do jakiego stanu ? Że mało ludzi ? Wysokie ceny to i ludzie przestali tu zaglądać.

Dnia 26.10.2013 o 14:46, Demagol napisał:

Gramsajty to przestarzała technologia i trzeba ją zastąpić czymś nowym,

A po cholerę, i tak nikt ich nie czyta. Reaktywowałem swój 2 miesiące temu, pojawia się w podsumowaniu tygodnia, ale i tak nikt tam nie zagląda.

Dnia 26.10.2013 o 14:46, Demagol napisał:

Ostatnio też można zauważyć, że moderatorzy są chyba najmniej aktywnymi użytkownikami
gram.pl.

So what ? Nie mają kogo karać to są mało aktywni. Nie mają obowiązku nas zabawiać.
>Isildura to już tu nie widziałem od dawna
To źle patrzysz, ja jego posty widziałem na początku tego tygodnia.

Dnia 26.10.2013 o 14:46, Demagol napisał:

do czasu, a ciągle dochodzą mnie głosy, że decyzje moderatorów są czasem krzywdzące,

Nom, użytkownicy są zawsze niewinni a moderatorzy to gestapowcy.

Dnia 26.10.2013 o 14:46, Demagol napisał:

rozsądny, ciekawy offtop zabijany w imię "ZGODNOŚCI Z TEMATEM TEMATU", skontaktować się
z nimi jest bardzo trudno lub olewają wiadomości,

Offtop to offtop. Jak ktoś chce sobie rozmawiać pod newsem dotyczącym gier Pokemon o seksie i erotyce (hah!) to niech to robi gdzie indziej.

Dnia 26.10.2013 o 14:46, Demagol napisał:

a na dodatek są tutaj pewne osobniki
karane od dawna bzdurami pokroju ostrzeżeń czy degradów. Kogo obchodzi status, gdy można
dalej się wypowiadać?

No to jak z tymi karami ? Za wysokie czy za niskie w końcu ?

Dnia 26.10.2013 o 14:46, Demagol napisał:

Osobiście jestem bardzo rozczarowany stanem serwisu i naprawdę nie podoba mi się postawa
msgr. Krzysztofa Ogrodnika, barmana na tym dancingu czy msgr. Łukasza Wiśniewskiego,
obecnego zarządcy spółdzielni mieszkaniowej, którzy niestety naobiecywali wiele, a nic
się nie zmieniło. Jesteśmy zapewniani o tym, że nasze głosy są słuchane, a potem w odpowiedzi
dostajemy wyłącznie obronę obecnego stanu rzeczy lub "e, z takimi ogólnikami to nigdzie
nie dojdziemy :(".

Urzekła mnie Twoja historia.

Dnia 26.10.2013 o 14:46, Demagol napisał:

Zapraszam do dyskusji na ten temat, bo propozycja taka pojawiła się pod wpisem skyline20,
który to user w prostych, żołnierskich słowach wylał z siebie, co go w tym serwisie drażni.
Link:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=928651&n=61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz powód, by się cieszyć, bo będziesz mógł sobie teraz W SPOKOJU PISAĆ O GRACH.

A to, że twojego gramsajta nikt nie czyta, to znaczy, że pewnie nikt cię nie lubi XD. Jest przynajmniej kilka takich, gdzie toczą się aktywne dyskusje, ale też ich autorzy są bardziej zaangażowani w społeczność i w gramsajty.

Offtop to offtop. Jak ktoś chce sobie rozmawiać pod newsem dotyczącym gier Pokemon o seksie i erotyce (hah!) to niech to robi gdzie indziej.


Zacznijmy od tego, że w newsie było zdjęcie dość erotycznego cosplaya, stąd się wzięła cała dyskusja.

No i miło, że wpadłeś, choć zupełnie nie wiesz, o co chodzi. Jak sam gramsajtów nie czytasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak ktoś czyta, jeżeli komentarze się pojawiają ;)

Inna sprawa to to, że faktycznie spadek ilości komentarzy jak i wpisów jest zauważalny od dłuższego czasu. Po prostu dzisiaj, tak jak zawsze mówię, liczy się tl;dr - facebooki, twittery, instagramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 14:46, Demagol napisał:

Drodzy Państwo, muszę wyrazić fakt, że jestem bardzo rozczarowany stanem, do jakiego
został doprowadzony ten serwis.


A ja na przykład jestem bardzo rozczarowany, że pewien domorosły janko muzykant zaprzestał zarzucac mnie klimatycznymi maniurakmi mniej lub bardziej ambientowymi i zajął się bardziej czynną spameriadą na pewnym forume krajowym. :3

Gramie zrób coś by ów osobnik się opamiętał!
Bana mu najlepiej, to wróci do jankomuzykowania znowu i przestanie zawracać głowe pierdołami i próbami burzenia miłej stagnacji! ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tutaj tego nie ma? Jest...

Inna sprawa to właśnie to, że Gramsajty same w sobie są w tyle od długiego czasu i dlatego też nie są aż tak atrakcyjne jak jeszcze może z 2 lata temu. Sama zmiana szaty graficznej, budowy i tak dalej nie gwarantuje tego, że będą one oblegane, a wpisów będzie pojawiało się o wiele więcej. Może to spowodować, ale wcale nie musi.

Tak czy inaczej dobrze wiesz, że ja to bym chętnie już był beta testerem nowych GSów. Mógłbym siedzieć przy nich, sprawdzać co i jak... tylko no... jestem szarym Muradinem, co Wasze teksty w jedno podsumowuje co tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 15:00, Demagol napisał:

Masz powód, by się cieszyć, bo będziesz mógł sobie teraz W SPOKOJU PISAĆ O GRACH.

A to, że twojego gramsajta nikt nie czyta, to znaczy, że pewnie nikt cię nie lubi XD.

To tylko dowodzi odwieczną prawdę, że popularność na forach nie zależy od wartości merytorycznej tekstów, a od popularności zyskanej często przez zwykłe zgrywanie pajaca.

Inna sprawa że jestem na tym forum od jego początku, i wielu użytkowników z którymi miałem tutaj dobre kontakty darowała sobie przebywanie tutaj idąc swoją drogą. Pewnie wyszło im to tylko na dobre.

Dnia 26.10.2013 o 15:00, Demagol napisał:

Jest przynajmniej kilka takich, gdzie toczą się aktywne dyskusje, ale też ich autorzy
są bardziej zaangażowani w społeczność i w gramsajty.

Tzn. ? Bardziej zajęci spamowaniem ?
Bo wiesz, moje teksty na gramsajcie pojawiają się także na innych forach/blogach i tam mają ZNACZNIE większe zainteresowanie niż tutaj.
Sorry, to forum umiera i tyle. Ja tutaj długo też nie postoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sam widzisz. Sprawa jest taka, że ja nie zamierzam nic zmieniać, bo mnie nie obchodzi strona, która kompletnie olewa swoich użytkowników.

Mam tylko dwa słowa do Ojca Prowadzącego: niech każdy kolejny Szef gram.pl przy swoim przyjściu po prostu przywita się z userami jakąś tam grzecznościową formułką i tyle, bo obietnice zmian są śmieszne XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli coś by się miało zmienić, to musiało by się zmienić WSZYSTKO. Gramsajty są stare i ledwo działają, dział wiadomości zamienił się w prywatne blogaski autorów, a forum jest śmietnikiem, na którym ciekawe i rzeczowe dyskusje są zatrzymywane, a dziesiątki kont reklamowych CI Games bez problemu spamuje peanami na temat swoich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka dyskusja wydaje mi się cokolwiek jałowa. Były już różne inicjatywy "polepszania" strony typu My Gramy czy Gramik i wszystko to padło, nic się nie zmieniło. Gramsajty to raczej rzecz już martwa, bo większość woli portale społecznościowe albo dedykowane tematyczne o dużo większej oglądalności. Sam pomysł zresztą nie jest już rozwijany, więc to w sumie jest próba obrony przegranej już sprawy. Liczą się sklep i newsy generujące przychody dzięki reklamom, które coraz bardziej pisane są (niestety) w stylu znanym z tabloidów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jest ich tutaj aż tyle? o.O Nie zauważyłem ich...

@Arcling - hola hola, Gramik jakoś nie upadł. Upadłości nie ogłaszaliśmy. Chyba, że Zosieł coś, a ja nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 15:30, Muradin_07 napisał:

Naprawdę jest ich tutaj aż tyle? o.O Nie zauważyłem ich...

Pod każdym newsem o CI pojawiają się ci sami userzy, którzy wychwalają każdą grę i ganią każdego z innym zdaniem. Szczególnie dobrze to widać po sprawdzeniu ich na Gramstatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A podobno CI zżera czornyj pijor... łohoho XD

Tak czy inaczej zawsze takie akcje były i to się chyba nie zmieni. Inna sprawa to to, że nie jestem pewny czy pewien użytkownik reklamujący sklep w temacie o promocjach (z nickiem jako nazwą sklepu) ma tutaj prawo takie posty publikować. Dziwne to, ale prawdziwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem się udzielać na tym forum to aktywnymi moderatorami byli Karharot i Isildur i nie było żadnej offtopowej akopalipsy, która podobno ma nastąpić za każdym razem, kiedy ktokolwiek napiszę coś niezwiązanego bezpośrednio w treścią newsa. Potem wpadł Lucas, który obiecał precyzję w regulaminie (lol) i zamiast spełnić obietnicę, dał nam Wojmana, który z braku precyzji chętnie korzysta i wlepia ludziom degrady za byle co (przykładowo ostatni degrad -2 dla gościa, który nie wyciął linka z cytatu albo degrad -1 dla Janka_Izdebskiego za "pecetowych piratów" czy coś w tym stylu). Oprócz tego obserwujemy wielki powrót Hellmuta, który każdą swoją uwagę musi opatrywać tekścikiem poniżającym użytkowników typu "HURR POWAŻNY BŁĄD" albo "łaski nie robisz".
Ponoć moderatorzy mają strzec porządku. Kiedyś był porządek, a dziś gdzie nie zajrzę tam degrad -100 od Hellmuta albo Wojmana i jakiś tekst, który zniechęca do zaglądania na to forum.
Nic dziwnego, że zrobił się tu burdel - dzieje się tak wszędzie, gdzie jest zbyt wielu urzędników (czterech moderatorów na kilkunastu aktywnych użytkowników - serio?), bo oni po prostu muszą udowodnić, że są do czegoś użyteczni, więc będą postępować zgodnie z zasadą "dajcie nam człowieka, a znajdzie się paragraf".
Niewykluczone, że za ten post również dostanę degrad, ale teraz to mnie to już niezbyt obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2013 o 15:40, Zajanski napisał:

Ponoć moderatorzy mają strzec porządku. Kiedyś był porządek, a dziś gdzie nie zajrzę
tam degrad -100 od Hellmuta albo Wojmana i jakiś tekst, który zniechęca do zaglądania

Nom, kiedyś jak był porządek moderatorem był niejaki kNOT. Ten się nie patyczkował rozdawał bany na lewo i prawo, bo po co degradować ?
Nigdy już nie było takiego spokoju jak za jego czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować