Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2013 o 15:59, Darkstar181 napisał:

Nigdy już nie było takiego spokoju jak za jego czasów.


Gram.pl niewątpliwie dąży do spokoju, kiedy zostaną tu sami moderatorzy, to będzie spokój i będzie można uznać, że wypełnili swoją misję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 16:01, Zajanski napisał:

> Nigdy już nie było takiego spokoju jak za jego czasów.

Gram.pl niewątpliwie dąży do spokoju, kiedy zostaną tu sami moderatorzy, to będzie spokój
i będzie można uznać, że wypełnili swoją misję.

I bardzo dobrze, serwis upadnie a ludzie przeniosą się do tych lepiej zarządzanych.
Po co niby ratować ten serwis jak są lepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z tymi linkami jest zabawna, bo po pierwsze ja np. nie wiedziałem, że tamto konto było "reklamowe", myślałem, że koleś po prostu daje linki do konsolowego kabaretu. Sam bym zacytował je, żeby pokazać, do czego się odnoszę i miałbym w nosie jakąś "reklamę".

Durr, jakby tu poważniejszych problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2013 o 14:56, Darkstar181 napisał:

> Gramsajty to przestarzała technologia i trzeba ją zastąpić czymś nowym,
A po cholerę, i tak nikt ich nie czyta. Reaktywowałem swój 2 miesiące temu, pojawia się
w podsumowaniu tygodnia, ale i tak nikt tam nie zagląda.


Na Gramsajty nikt nie zagląda? To chyba błędne informacje skoro jakoś sam na Gramsajtach piszę i komentarze się pojawiają. Zresztą zobacz na moją listę odwiedzin. Przypadek? Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby upadł, bo wciąż pojawiają się nowe czarne avatary, ale starzy wyjadacze pójdą sobie stąd. Niewielu z nich zostało, większość sobie odpuściła, a jak nie, to zazwyczaj nie są tu aktywni i ograniczają się do swoich dobrych znajomych stąd. To transakcja wiązana, jak ich braknie, to cała grupa przepada.

A ten kNOT to mi się wydaje być chyba największym wypaczeniem instytucji moderatora, jakie tu mogło być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 16:07, Darkstar181 napisał:

I bardzo dobrze, serwis upadnie a ludzie przeniosą się do tych lepiej zarządzanych.
Po co niby ratować ten serwis jak są lepsze ?


Gotów byłbym się z tym zgodzić, ale społeczność i tak sama zdycha. Wpadłem tu właściwie przez przypadek osiem miesięcy temu i od tamtej pory nie widziałem na forum żadnej nowej twarzy, której właściciel (huh) by został na dłużej i był aktywny (akurat pod tym względem GSy mają się lepiej - tam czasami pojawiają się nowe osoby). Właściwie jest tu tylko stara gwardia, która też powoli się wykrusza. No ale nic dziwnego, że nowi się nie chcą udzielać, skoro pierwsze co widzą to "poważny błąd" albo zamykają im temat i zamiast ich grzecznie skierować gdzie indziej (tak jak to robił np. Karharot), to dostają jakąś pyskówę w stylu "forum to nie jest miejsce na emocje" (tak jak to robi Sami-Wiecie-Kto, wielki stróż pokoju, porządku i komfortu korzystania z forum).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można po prostu oczekiwać, że komentarze i odwiedziny pojawią się z miejsca od razu po opublikowaniu pierwszego wpisu. Poza tym - niestety - dłuższe teksty są mniej atrakcyjne dla czytelników z racji samej objętości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy kiedyś był czarnym avatarem. Problem jest taki, że jeżeli starsi stażem nie dadzą pewnego sygnału to tu nigdy lepiej nie będzie. Inna sprawa to oczywiście zainteresowanie góry w tej sprawie i powiedzmy, że wszyscy jesteśmy po tej samej stronie barykady.

Tylko też niestety community się zmieniło także. Teraz łatwiej jest stworzyć profil na facebooku i komentować na nim, niż wejść na stronę i skomentować. Taka niestety jest prawda. I powiem tak: już nie raz było przedstawiane przez wiele osób to, co tutaj powinno się zmienić. Jakbym tak zaczął wymieniać to pewnie wszystkiego nie wymienił. Więc teoretycznie wiadomo co trzeba zrobić. Pytanie - kiedy i ile można czekać? :/

@ManweKallahan - co prawda to prawda. Chyba, że napiszemy jakiś kontrowersyjny tekst... a potem sobie nie poradzimy z tym, co będą o nim mówić ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 16:15, ManweKallahan napisał:

Nie można po prostu oczekiwać, że komentarze i odwiedziny pojawią się z miejsca od razu
po opublikowaniu pierwszego wpisu. Poza tym - niestety - dłuższe teksty są mniej atrakcyjne
dla czytelników z racji samej objętości.

Oczywiście, że nie zgadzam się z Tobą w zupełności, Ale nie można mówić że nikt nie wchodzi na Gramsajty. Początki zawsze są trudne. Na Gramsajtach jestem trzy miesiące i dopiero teraz pojawia się to coraz więcej komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem ci - olej to. Kilka razy tak wtykałem kij w mrowisko, żeby userzy rozliczyli pewnych Obiecujących z tych Obietnic przez duże WAŁA. Kończyło się to zawsze "o, chętnie posłucham opinii" i "na to potrzeba czasu".

ile to już minęło
2 lata? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest. Na samym początku gramsajtów co prawda każdy odwiedzał każdego, bo to było coś nowego, fajnego i w ogóle, ale później trzeba było pracować na zdobycie stałego grona czytelników przez obecność na forum i komentowanie wpisów innych gramowiczów. Dzisiaj też się da, choć jest to trudniejsze z wiadomych względów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to powinienem był mój post dodać jako odpowiedź do Darkstara, ale odpisałem Tobie i to raczej w formie poparcia tego co stwierdziłeś.
Smutną prawdą jest też niestety to, że komentujących na gsach jest stosunkowo niewiele. Ale z drugiej strony podobnie jest na forum, chociaż nie zgadzam się, że zostało tylko kilkanaście osób tak jak pisał Zajanski. Raczej kilkadziesiąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 15:40, Zajanski napisał:

Jak zaczynałem się udzielać na tym forum to aktywnymi moderatorami byli Karharot i
Isildur i nie było żadnej offtopowej akopalipsy, która podobno ma nastąpić za każdym
razem, kiedy ktokolwiek napiszę coś niezwiązanego bezpośrednio w treścią newsa.

Nigdy nikogo nie ukarałem za pojedynczą uwagę niezwiązaną z treścią newsa. Nie pamiętam, kiedy kogokolwiek ukarałem za offtop, który nie przerodził się w pyskówkę (choć nie wykluczam, że kiedyś mogło to nastąpić). Natomiast za coś standardowego uważam przypominanie użytkownikowi, jaki jest temat dyskusji, i że wypada się go trzymać. Tak postępuję od początku mojej działaności moderatorskiej na tym forum, tak ogólnie działają fora i grupy dyskusyjne od początku funkcjonowania tych usług w sieci Internet, tego wymaga netykieta odkąd w ogóle istnieje.

Dnia 26.10.2013 o 15:40, Zajanski napisał:

Oprócz tego obserwujemy wielki powrót Hellmuta,
który każdą swoją uwagę musi opatrywać tekścikiem poniżającym użytkowników typu
POWAŻNY BŁĄD" albo "łaski nie robisz".

Przykro mi, jeżeli zostało to tak odebrane.

Dnia 26.10.2013 o 15:40, Zajanski napisał:

Kiedyś był porządek, a dziś gdzie nie zajrzę
tam degrad -100 od Hellmuta albo Wojmana i jakiś tekst, który zniechęca do zaglądania
na to forum.

Ostatni degrad wręczyłem dwa miesiące temu. Co do tekstu - jednych pewne komentarze zachęcają, innych zniechęcają do czytania i niestety wszystkich uszczęśliwić się nie da. Mimo to bardzo proszę także o zacytowanie towarzyszącemu tekstu któregokolwiek z moich degradów, który jest według Ciebie zniechęcający.

Dnia 26.10.2013 o 15:40, Zajanski napisał:

Nic dziwnego, że zrobił się tu burdel - dzieje się tak wszędzie, gdzie jest zbyt wielu
urzędników (czterech moderatorów na kilkunastu aktywnych użytkowników - serio?)

Na chwilę obecną liczba aktywnych użytkowników wynosi kilkaset, a nie kilkanaście. Jesteś ponadto pierwszą osobą, która zarzuca, że Moderatorów jest zbyt dużo. Kiedyś było ich o wiele więcej, a i tak częściej słyszałem o niedoborze niż nadmiarze.

Dnia 26.10.2013 o 15:40, Zajanski napisał:

po prostu muszą udowodnić, że są do czegoś użyteczni, więc będą postępować zgodnie z
zasadą "dajcie nam człowieka, a znajdzie się paragraf".

Nigdy mi taka potrzeba nie przyświecała. Zresztą żadnemu Moderatorowi raczej nie przyświeca.

Twoja wizja porządku na forum dość znacznie rozmija się z tą, którą egzekwuję. To chyba jest problem, któremu trzeba się przyjrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 16:25, Hellmut napisał:

Twoja wizja porządku na forum dość znacznie rozmija się z tą, którą egzekwuję.

+100

>To chyba jest problem, któremu trzeba się przyjrzeć.
poważny błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak dobrze wiesz - jestem z tych, co broni nie składają i wojować będą do końca o coś. Dlatego też tak naprawdę sprawę GSową powinienem rzucić już dawno, bo motywacji było zero z każdej strony. A teraz? Motywacja jest, bo jednak ktoś pisze, zawsze coś ciekawego się znajdzie do przedstawienia i dodatkowo to czego chciałem, czyli pojawianie się tych moich wypocin na głównej gramu. Czyli mała cegiełka do zmian została dołożona, ale do zbudowania chaty i powiedzenia niczym Peon z WIII "Work''s done" jest daleko.

Tak jak już mówiłem i zawsze będę mówił - gdy tylko pojawi się zielone światło jestem zwarty i gotowy do działania, testowania i tak dalej. Podobnie jak było w przypadku inicjatyw wcześniej tak samo i teraz.

A co do degradów to pamiętam jak dawno temu sam dostałem podobny za źle sformatowaną odpowiedź z przekleństwem. Ot zawsze kasuję i teraz tego nie zrobiłem... dostałem degrada - 2. I co? Żyję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze tylko dodam, że góra powinna zapewnić pewną "rotację" gramsajtów. Wiadomo, że nie każdy będzie aktywny - część założy własnego stroblona i potem go porzuci, część się znudzi i przestanie prowadzić, warto byłoby jednak zadbać o to, żeby rezygnujących rekompensowali nowi autorzy.

Ale to już nie moja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już twoja sprawa, choć upór godny podziwu. Mimo wszystko jednak warto się zastanowić czy jest sens wspierać "gramowy przemysł pogardy" i plwanie w twarz, czym w istocie są "obietnice zmian" czy po prostu to wszystko olać. I już nie chodzi tu o moje poglądy i zapatrywanie na tę sprawę a tych, co by chcieli, żeby serwis był lepszy i traktował nas wszystkich poważnie, a nie miał głęboko w d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma czego podziwiać jak i nie odczuwam tego, że ktoś na mnie coś z czegoś. Po prostu wychodzę z założenia, że jeżeli chce się zmian to trzeba coś zrobić. Przykład pierwszy z brzegu i rzecz, o którą pytał jakiś czas temu cedrik - czy można swoje teksty do gramu wysyłać? Tak. Tak więc jeżeli chcesz zmieniać zawartość serwisu na bardziej publicystyczną i ciekawszą merytorycznie coby nie było "faktoidu" - napisz coś. Jak będzie coś dobrego to kto wie, może będziesz pisał częściej? To było przy okazji propozycji pracy grafika w gramie.

Podobnie było z GSami. Tylko tutaj trzeba rozgraniczyć dwie trzeczy - MyGramy nigdy jako inicjatywa GSowa nie miała być i sami autorzy o tym wspominali. To ktoś wziął i przypiął im taką łatkę. Ale już to pomińmy i do rzeczy - pracowali na rzecz GSów, potem pojawił się "rywal" Gramik, który tak naprawdę teraz to kontynuuje, bo MG już nie ma. Wszystko to zaczęło się od jednej rzeczy - ktoś wstał i powiedział, że coś trzeba zrobić. I teraz to robi nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale te ew. zmiany to tworzycie wy + MartivaR, a nie szefowie.

Ja się w ogóle zastanawiam czemu MartivaR nie został menedżerem community - góra boi się, że byłby za bardzo aktywny i dawałby ludziom nadzieję, że cokolwiek mogą? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować