Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Wspierać to może by i wspierał... po jakimś czasie. Problem w tym, że najlepsze [bo jedyne] społecznościowe "projekty" na gramie są robione na boku, albo przez osoby niezwiązane z gramem. Jeżeli tym osobom się odechce, to gram ma to gdzieś i nie będzie tych pomysłów kontynuował. Założę się, że tak samo by było z Podsumowaniami, gdyby Muradin nie był już w stanie ich pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 18:46, Thrandir napisał:

To też robię z moim kółkiem wzajemnej adoracji, ale czasami jednak tak wyjdzie, że dyskusja
pod newsem jakoś tak sama się pojawi, i wtedy bach- przychodzi moderator z niemiłym spamerskim
komentarzem, doczepiając się tego, że dyskutujemy o newsie (materiale graficznym z niego,
a potem dyskusja przeszła na zjawisko w ogólności).

Po pierwsze to nic się nie robi samo. Po drugie - moderator wpada ze spamerskim komentarzem? Czyli warn/degrad to jest moderatorski spam? To chcesz powiedzieć...? Rotfl. Przeczytaj to co napisałeś poza tym ... bo stwierdziłeś, że modek was ostrzega / karze po tym jak dyskutujecie na temat niusa ... pod niusem. Się pomieszało coś ci ostro ...
>Mam prawo do wyrażenia swojego zdania

Dnia 26.10.2013 o 18:46, Thrandir napisał:

i powiedzenia, że mi się to nie podoba.

Jasne tylko trzeba mierzyć siły na zamiary.
>Olać newsy powinienem dopiero wtedy, kiedy z

Dnia 26.10.2013 o 18:46, Thrandir napisał:

mojego narzekania nic konstruktywnego nie wyniknie, bo ci, którzy są wyżej to oleją.

A to narzekanie to nie trwa już wystarczająco długo?
>których regulamin nie obowiązuje, a wręcz łamią go (dając

Dnia 26.10.2013 o 18:46, Thrandir napisał:

posty niezwiązane z tematem) w imię regulaminu. Jak żyć? :D

Lol. Example needed.

Dnia 26.10.2013 o 18:46, Thrandir napisał:

Jeżeli stwierdzamy "nic nowego" przy każdej okazji, to na pewno nic z tego nie wyjdzie.
Ale są sygnały, że i userom, i ekpie chyba zależy na tym, aby coś zmienić. Więc próbujmy
dyskutować. Nie masz ochoty, bo nic nie wyjdzie? To nie dyskutuj, nikt nie zmusza. Ale
"to nic nowego" to żaden argument.

Pytałem wcześniej - chcecie jako userzy doprowadzić do mniejszych lub większych zmian tutaj? Jak niby? Co więcej poza tymi inicjatywami Gramikowymi? Zmusić do redukcji / przyjęcia nowych modków? Rewitalizacji strony od podstaw? Chodzi mi po prostu o to, że macie nieadekwantnie małe szanse w stosunku do możliwości i chęci. Co z tego że będziecie sobie pisać czy robić inne cuda wianki skoro niemalże wiecie, że to się nie uda? Już chyba lepsze osiągniecie mielibyście gdybyście sami założyli jakąś stronę / portal / wortal czy innego blogaska i tam coś działali. Od podstaw i po swojemu. A tak to możecie tu sobie klepać do usr... śmierci i stety niestety nic wam to nie da. Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 18:52, Demagol napisał:

pinionszki może


Filmy takie jak "socj0patch" generują za mało wyświetleń, żeby chociaż starczyło na jedno piwo dla każdego xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem odpalić np. Vilmarowi działkę, żeby zrobił fajną nową główną stronę dla gramsajtów, a nie bawił się w partyzanckie rozwiązania (za które i tak serdeczne Bóg zapłać). Wielu ludzi by pewnie chętnie podpięło się pod gram.pl, żeby wypromować swoje projekty - inna sprawa, że np. jak jakaś strona dołączała do Kolektywu, to szybko zdychała, a było parę kompromitujących historyjek w rodzaju settlers.gram.pl i niezłej chryi z Soleilą i Tuddrussellem w roli głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 18:57, Tyler_D napisał:

Czyli warn/degrad to jest moderatorski spam? To chcesz powiedzieć...? Rotfl.


Tak. Dlatego na innych forach używa się do kar PM + notka moderatora. Żeby nie zaśmiecać wątku postami moderatora, które NIE są związane z tematem.

Dnia 26.10.2013 o 18:57, Tyler_D napisał:

Przeczytaj
to co napisałeś poza tym ... bo stwierdziłeś, że modek was ostrzega / karze po tym jak
dyskutujecie na temat niusa ... pod niusem. Się pomieszało coś ci ostro ...


To ogarnij wątek: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=88110&u=31
W newsie jest obrazek z cosplayem. Dyskutowaliśmy na temat pani z obrazka i cosplayu (w ogólności ,co z niego wynika, czym tak naprawdę jest etc). Rozmowa dotyczyła obrazka = dotyczyła newsa. Była jego bezpośrednim wynikiem. Po to są komentarze pod newsem, aby omawiać każdy jego aspekt, i redaktor jakoś nie miał z tym problemu, wręcz sam dodał post również odbiegający od tematu (nick trocz). Na pewno zaś nie wyraził dezaprobaty dla naszej dyskusji. Jedyny zaś post nie związany z tematem- ani z tekstem, ani z materiałem graficznym- to: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=88110&pid=24
To jak to jest, redaktor nie ma problemu z tym, żeby była fajna dyskusja pod jego newsem, i sam w niej uczestniczy (znaczy, nie uczestniczy, tylko sam dodaje post niezwiązany z tematem, o tak, żeby nie wprowadzać w błąd), ale moderator ma, tak? :D

Dnia 26.10.2013 o 18:57, Tyler_D napisał:

Lol. Example needed.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=88110&pid=24

Dnia 26.10.2013 o 18:57, Tyler_D napisał:

Pytałem wcześniej - chcecie jako userzy doprowadzić do mniejszych lub większych zmian
tutaj? Jak niby? Co więcej poza tymi inicjatywami Gramikowymi? Zmusić do redukcji / przyjęcia
nowych modków? Rewitalizacji strony od podstaw? Chodzi mi po prostu o to, że macie nieadekwantnie
małe szanse w stosunku do możliwości i chęci. Co z tego że będziecie sobie pisać czy
robić inne cuda wianki skoro niemalże wiecie, że to się nie uda? Już chyba lepsze osiągniecie
mielibyście gdybyście sami założyli jakąś stronę / portal / wortal czy innego blogaska
i tam coś działali. Od podstaw i po swojemu. A tak to możecie tu sobie klepać do usr...
śmierci i stety niestety nic wam to nie da. Taka prawda.


Ale próbować można, i cały czas "to nic nowego" to żaden argument. Wolno Ci się tym kierować, ale mówienie innym "to już było" na 100% nic nie zmieni. A narzekanie tylko na 99% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 19:01, Ventil napisał:

Filmy takie jak "socj0patch" generują za mało wyświetleń, żeby chociaż starczyło na jedno
piwo dla każdego xD


Eee... nołp - wiele osób pytało się o to kiedy kolejny socj0patch czy pr0gram. I właśnie one były naprawdę ciekawe, tym bardziej że wiele osób lubi słuchać o grach, niż czytać. Really...

@Demagol - co do kolektywu to powiedzmy sobie szczerze: do momentu gdy gram być częścią cdp była to forma promocji, bo i gry pojawiające się tam często także pojawiały się w kalendarzu wtydawniczym cdp. Teraz mało która strona działa. Pierwszy przykład z brzegu to Przystań Szarego Strażnika. Robią tam naprawdę sporo dobrej roboty i bardzo fajnie, że ta strona nadal działa i ma się naprawdę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dawna powtarzałem, że jak strona pójdzie do kolektywu to zdechnie. Zdania nie zmieniłem i nie zmienię i mam chyba podstawy twierdzić, że słuszną mam postawę w tej sprawie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 19:04, Muradin_07 napisał:

Eee... nołp - wiele osób pytało się o to kiedy kolejny socj0patch czy pr0gram.


Jak widać, "wiele osób" to i tak za mało :/

socj0patch odc. 4 - 515 wyświetleń
socj0patch odc. 3 - 635 wyświetleń
socj0patch odc. 2 - 779 wyświetleń
socj0patch odc. 1 - 1312 wyświetleń

Teraz doliczmy do tego osoby, które oglądają filmy na platformach niegenerujących przychodów (tj. smartfonach) i mają włączonego AdBlocka, a wyjdzie, że Gram.pl naprawdę nic z tego nie ma. Co najwyżej potencjalną reklamę serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że jednak ktoś to ogląda/ł i było to ciekawe. Pamiętajmy, że z każdym odcinkiem czegoś oglądalność spada. Tak samo jest w przypadku gier, filmów, seriali... normalne zjawisko, nic nadprzyrodzonego.

Ja bym się bardziej zapytał ile boli ten adblocker tutaj na gramie niż na YT. Bo YT już od dawna walczy z adblockerem i wygrywa batalię, bo coraz częściej reklamy nie są filtrowane i przechodzą przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 19:03, Thrandir napisał:

Tak. Dlatego na innych forach używa się do kar PM + notka moderatora. Żeby nie zaśmiecać
wątku postami moderatora, które NIE są związane z tematem.

Cóż ... nie powiem, żebym udzielał się na wielu forach - tak kiedyś jak i obecnie ale tam gdzie bywałem zawsze klepało się ''nagrody'' w formie postów i nikt na to nie narzekał. Nawet tutaj a samo forum ma tutaj co najmniej 7 lat bo tyle ja tutaj siedzę ... I po drugie takie posty ''uczą'' innych - zwłaszcza nowych userów za co i dlaczego oberwali inni. A także oszczędzają czas modków bo tak to by odbierali setki maili a czemu, a po co, a dlaczego, a ja się nie zgadzam z tobą bo xxx itp. A tak sytuacja jest jasna dla obu stron. Jak dla mnie to jest naprawdę szukanie dziury w całym ...

Dnia 26.10.2013 o 19:03, Thrandir napisał:


Lekko zaoftopowałeś tam swoim ostatnim postem - niby na temat ale zacząłeś jechać po bandzie. Trzeba było napisać do moda, że masz takie a takie zastrzeżenia. A nie jojczyć tam i pisać ''na granicy'' tematu i jeszcze przy okazji prowokować moda do reakcji. Albo napisać na sajcie o tym. Ale nie - lepiej narzekać. No i cóż ... standardowo niusy ... I przy okazji - ile było podobnych przypadków? No ile? Bo jak może jeszcze jeden albo dwa to jest przesada by rzucać się z takim czymś w dyskusji ''antygram.pl''.

Dnia 26.10.2013 o 19:03, Thrandir napisał:

W newsie jest obrazek z cosplayem.

To już nie moja brocha a pomiędzy wami-modami-górą ale ... poza forum. Bo to jest właśnie spam [ po części ].

Dnia 26.10.2013 o 19:03, Thrandir napisał:

To była raczej delikatna sugestia byście wrócili do tematu [ nie oceniam sensowności posta w danym wątku ].

Dnia 26.10.2013 o 19:03, Thrandir napisał:

Ale próbować można, i cały czas "to nic nowego" to żaden argument. Wolno Ci się tym kierować,
ale mówienie innym "to już było" na 100% nic nie zmieni. A narzekanie tylko na 99% :D

Dla mnie to po prostu strata czasu. Mnie wystarczy pisanie tutaj - wam nie. Tylko że subtelna różnica polega na tym, że ja nie zamierzam dawać od siebie niczego więcej bo już tutaj niektóre osoby z ''góry'' sobie wystarczająco nagrabiły w moim osobistym rankingu. That''s all. To tak jakbym miał jako świadek Jehowy 20x dzwonić do tych samych drzwi. Jest sens? Absolutnie nie ma. Ale spoko, róbcie jak chcecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 19:14, Demagol napisał:

Gram.pl nie bierze kasy za nabijanie odwiedzin.


O widze, że mówisz o czymś z pozycji eksperta, nie mając pojęcia o czym. Tak jak eksperci Macierewicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I portal nie zarabia na wejściach :>

- Krzysztof Ogrodnik, 2013

Link:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=928651&n=61

Całość wypowiedzi:
I portal nie zarabia na wejściach :> Reklamy sprzedajemy w systemie „;wyświetlamy to w danym dniu”;, nie odsłonowym, stąd też nie mamy parcia na galerie, stronicowanie tekstów i inne tego typu zagrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak jak eksperci Macierewicza.

profesor Binienda jest rektorem Inżynierii Cywilnej na Uniwersytecie w Akron, cytowanym w pracach naukowych kilkaset razy

profesor Lasek od szesnastu lat nie napisał niczego, nigdy nikt go nie cytował, zaś jedyne wypadki, jakimi się zajmował, to były awionetki

z łaski swojej Wojman przestań powtarzać kalumnie i oszczerstwa choćby i z racji piastowanego urzędu, bo brzydzę się Moderatorem-kłamcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2013 o 19:15, Tyler_D napisał:

Cóż ... nie powiem, żebym udzielał się na wielu forach - tak kiedyś jak i obecnie ale
tam gdzie bywałem zawsze klepało się ''nagrody'' w formie postów i nikt na to nie narzekał.
Nawet tutaj a samo forum ma tutaj co najmniej 7 lat bo tyle ja tutaj siedzę ... I po
drugie takie posty ''uczą'' innych - zwłaszcza nowych userów za co i dlaczego oberwali
inni. A także oszczędzają czas modków bo tak to by odbierali setki maili a czemu, a po
co, a dlaczego, a ja się nie zgadzam z tobą bo xxx itp. A tak sytuacja jest jasna dla
obu stron. Jak dla mnie to jest naprawdę szukanie dziury w całym ...


Ależ nie, ja nie mam z tym problemu! Ale jak ktoś rzuca mi taki tekst napominając "bo moim zdaniem to offtop" (kiedy to nie offtop), to sorry, ale coś tu nie gra. Przy zarzucie offtopu właśnie ów post napominający jest największym offtopem. Pół biedy, kiedy napomnienie było słuszne. Ale w tym przypadku było "z kosmosu"... I to mi się nie podoba.
Nie mam nic do kar w postaci postów. Zgadzam się z Tobą. Ale wóz albo przewóz. Jeżeli w tak chory sposób podchodzimy do kwestii offtopu, to moderatorzy powinni też dawać przykład- jest skrajna postawa "władzy", niech nie daje cienia wątpliwości. Nie ma zaś tak dobrze, że tępimy offtop w sposób skrajny, a z drugiej strony pod niego podpada samo tępienie. I jeszcze wisienka na torcie- to nie był offtop :D

Jak napisałem- offtop jest, jak ktoś prowadzi taką dyskusję o cosplayu w wątku o gospodarce. To przeszkadza. W wątku o lolu- też przeszkadza (acz mniej, a zupełnie nie przeszkadza, kiedy to LoLowy cosplay). Tak samo jak ktoś wrzuci instrukcję obsługi wiertarki do tematu o Skyrim. To SPAM i offtop. Ale nie w takim przypadku...

Dnia 26.10.2013 o 19:15, Tyler_D napisał:

Lekko zaoftopowałeś tam swoim ostatnim postem - niby na temat ale zacząłeś jechać po
bandzie. Trzeba było napisać do moda, że masz takie a takie zastrzeżenia. A nie jojczyć
tam i pisać ''na granicy'' tematu i jeszcze przy okazji prowokować moda do reakcji. Albo
napisać na sajcie o tym.


Napisałem na sajcie wpis o cosplayu, który nawet został przez gramik wyróżniony tytułem wpisu tygodnia. Zawierał też link i odniesienie do dyskusji. A jeżeli chodzi o prowokowanie moda do reakcji- jasne, że nie było to miłe i fajne. Ale głupotę tępi się głupotą. To tylko forum, ja mogę robić z siebie debila xyz razy, i nie boli mnie to jakoś strasznie. A niektóre bzdurne "nawyki" warto by było wykorzenić, szczególnie, kiedy jak w tym przypadku- zabijają dyskusję! A o to na forum chodzi.

Dnia 26.10.2013 o 19:15, Tyler_D napisał:

I przy okazji - ile było podobnych przypadków? No ile? Bo jak może jeszcze jeden albo
dwa to jest przesada by rzucać się z takim czymś w dyskusji ''antygram.pl''.


Narzekamy na całość, to tylko iskra. Sam na pewno pamiętasz akcje "masz 24h na...". Regulamin i kary za piractwo to kpina (od małego wpajano mi, że istnieje domniemanie niewinności, aby ukarać, należy udowodnić, a prawo niższego rzędu musi być zgodne z prawem wyższego rzędu). Wśród niektórych moderatorów widać przejawy prywaty (ostatnia kara dla Sigu, który dał sensowną propozycję, a moderator na nią zareagował karając za inne przewinienia- nie wolno tak odnosić jednej sprawy do drugiej, to kwestia etyki "zawodu"). I liczymy na dyskusję ze strony ekipy- Knicz wyraził wolę, myślę, że Lucas też będzie chętny, skoro jest community managerem. W najgorszym wypadku zostaniemy zbyci. Trudno.

Dnia 26.10.2013 o 19:15, Tyler_D napisał:

To była raczej delikatna sugestia byście wrócili do tematu [ nie oceniam sensowności
posta w danym wątku ].


Ale oceniać ją byłoby warto. Czy delikatna- kwestia skali porównawczej (jeżeli porównam z reakcjami Isildura i Wilka Astralnego- bardzo mało delikatna, ale do nich akurat mam wielki szacunek i uważam ich za osoby na właściwym miejscu- niezależnie od tego, czy w danym momencie są aktywni czy nie, w moim odczuciu po prostu się do tego nadają).

Dnia 26.10.2013 o 19:15, Tyler_D napisał:

Dla mnie to po prostu strata czasu. Mnie wystarczy pisanie tutaj - wam nie. Tylko że
subtelna różnica polega na tym, że ja nie zamierzam dawać od siebie niczego więcej bo
już tutaj niektóre osoby z ''góry'' sobie wystarczająco nagrabiły w moim osobistym rankingu.
That''s all. To tak jakbym miał jako świadek Jehowy 20x dzwonić do tych samych drzwi.
Jest sens? Absolutnie nie ma. Ale spoko, róbcie jak chcecie.


I niech tak będzie, każdy robi to, co uważa za słuszne ;) Tak jak i ja doskonale rozumiem to, że nie chce Ci się w to bawić- bo sam kilka wojenek już przetrwałem i wiem, że nic z nich nie wynika, i to marnowanie czasu. I logicznie rzecz biorąc mam świadomość, że i tym razem pewnie nic z tego nie będzie. Ale z drugiej strony- bardzo liczę, że Knicz i Lucas się pojawią, i że może jednak coś ruszy. Nie oczekuję rewolucji. Starczy mi sygnał, że ktoś rozumie to, że część społeczności ma inną wizję pewnych aspektów- na przykład "utrzymywania porządku"- co moderatorzy. I skoro tak jest, to może warto się zastanowić, która wizja jest lepsza dla portalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 19:26, Ostrowiak napisał:

profesor Binienda jest rektorem Inżynierii Cywilnej na Uniwersytecie w Akron, cytowanym
w pracach naukowych kilkaset razy

profesor Lasek od szesnastu lat nie napisał niczego, nigdy nikt go nie cytował, zaś jedyne
wypadki, jakimi się zajmował, to były awionetki


Nie czas i nie miejsce na to, więc nic nie wspomnę o prof. Rońda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie czas i nie miejsce na to, więc nic nie wspomnę o prof. Rońda...

a zastanów się jeszcze jaka była pierwsza reakcja Macierewicza gdy wyszło na jaw kłamstwo prof Rońdy

rzucać w ludzi gównem to łatwo, Wojman, tyle że się ono przylepia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam taką dziwną ochotę napisać "Władimir Putin dzwoni"... :D

Ale dobra, wracam do tematu. Jeżeli chodzi o Gramik to tak jak sam Demagol zauważył: cały czas się rozwija. To, co było jeszcze jakieś 6 miesięcy temu teraz wygląda całkiem inaczej. Duża tutaj zasługa gramu, bo też przecież dzięki nim mogliśmy zorganizować konkurs Artifexów czy też co miesiąc jedna osoba ma szansę wygrać coś za Wpis Miesiąca. I oczywiście CWGP, które wróciło po dobrym roku niebytu, a może i półtora.

Tak więc to nie jest tak, że "góra" jest głucha na to, co robi społeczność. Inna sprawa to zmiany, które były zapowiadane w zeszłym roku, zaczęły się od głównej, w tym roku wprowadzono nowy sklep... to może w następnym roku będą nowe GSy. Tylko czy to nie będzie za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 19:44, Muradin_07 napisał:

Tak więc to nie jest tak, że "góra" jest głucha na to, co robi społeczność. Inna sprawa
to zmiany, które były zapowiadane w zeszłym roku, zaczęły się od głównej, w tym roku
wprowadzono nowy sklep... to może w następnym roku będą nowe GSy. Tylko czy to nie będzie
za późno?


Zmiany technologiczne są potrzebne, ale nie nawet, jeżeli ich nie ma- jakoś to działa.
Zmiany o charakterze społecznym- podejście do forum, rola ekipy, kooperacja z użyszkodnikami, jasne ustalenie regulaminu i roli moderatorów, ograniczenie ich kompetencji i nakreślenie, jaka jest idea (czy interesuje nas forum oparte o "spoko news" "o paczcie literówka" "nie zgadzam się z Tobą, to po prostu forma będąca rusycyzmem, która jednak jest akceptowana!", czy też ceniona jest dyskusja i tam, gdzie odejście od tematu nikogo nie boli- nie ma sensu trzymać się regulaminu tylko w celu jego egzekwowania, co nikomu nie pomaga i nie jest w NICZYIM interesie) to nie jest kwestia takiej pracy, jak nowe silniki dla gieesów, forum itp. To jest rzecz, którą da się zrobić, ot tak- po sensownej debacie. I chodzi tu nie tylko o offtop, ale też o kwestię nadużywanego pojęcia "propagowania piractwa" (w moim odczuciu przyznanie się, że ktoś piracił, ale już nie piraci na karę nie zasługuje- a to widziałem w wątku o Piractwie; tak samo nie można od nikogo żądać, aby udowodnił, że nie jest piratem; generalnie w naszym prawodastwie kwestia piractwa jako czynu karalnego jest problematyczna, i dlatego nie mam nic do banów jak ktoś pisze "idioci płacicie za gry a ja mam za darmo" czy daje linki do stron, na których można coś pobrać, ale za "byłem piratem" bym nie karał), czy kwestię kar związaną z rangami (która jest poroniona i nie daje żadnego efektu poza swoistym "wykluczeniem społecznym"- "bo inne usery sie śmiejo, żem bumelant"- bardzo złe zjawisko, a jednak wielokrotnie widziałem narzekania, że jest taki problem; potrzebna jest więc realna kara, ktora nie dyskryminuje w oczach innych użytkowników- bany na tydzień, miesiąc, trzy miesiące, gdzie wymiar kary zależy, które przewinienie danego użytkownika, to chyba lepszy trop).
Regulamin to już cięższa sprawa (trzeba do tego prawników), ale Lucas powiedział, że w tej kwestii coś się dzieje, więc może niedługo skończy się regulamin jako "moderator ma zawsze rację".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nowe GS-y. Żyjemy w post-gramsajtowym społeczeństwie, jeśli padną stare to czy ktoś będzie miał ochotę się w to bawić? Inna sprawa, że o ile dobrze pamiętam martivarowy projekt to miało być to coś innego, biorącego pod uwagę dzisiejsze trendy i technologie.

Odpowiednio zareklamowane mogłyby być nowym początkiem, chociaż dzisiaj społeczeństwo już nie te.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować