Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Ja uważam, że generalnie strona główna gramsajtów wymaga przebudowania i promowania najnowszych wpisów w większej ilości i z np. początkiem treści wpisu czy też pierwszym użytym obrazkiem. Popieram również promowanie wpisów na stronie głównej, ciekawym pomysłem byłaby też być może publikacja takowych jako artykułów. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo taki ogień dyskusji jest, że ściany tekstu same z siebie powstają ;P

Ale to była jedna tylko ode mnie. Nie lubię takich rzeczy pisać na forum, bo ciężko mi się to potem ogarnia, a niekiedy nawet nie chce mi takiego kolosa wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przydałaby się. Generalnie myślę o tym, żeby może jednak zlikwidować rangi, a zamiast tego dawać czasowe ostrzeżenia lub bany, bo degrad na nikim już dzisiaj nie robi wrażenia. W dawnych czasach może tak, dzisiaj to już chyba nikogo nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 11:56, Demagol napisał:

Ale przydałaby się. Generalnie myślę o tym, żeby może jednak zlikwidować rangi, a zamiast
tego dawać czasowe ostrzeżenia lub bany, bo degrad na nikim już dzisiaj nie robi wrażenia.
W dawnych czasach może tak, dzisiaj to już chyba nikogo nie obchodzi.


To prawda rangi kiedyś miały większe znaczenie, tera raczej nikt na nie wraca no może są takie osoby, którym zależy na nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja bym je właściwie nawet usunął, zwłaszcza, że obecne są takie paskudne komunistyczne i aż dziwię się, że nikt tego nie zmienił przez tyle czasu. A nie sądzę, żeby zmiana była trudna, skoro dawno temu na potrzeby tygodnia z Company of Heroes zmieniono rangi na stopnie wojskowe.

Oczywiście w sumie szkoda tych rang, bo idea za nimi była ciekawa i niespotykana na żadnym innym forum, ale dzisiaj nie mają już raczej sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 12:03, Demagol napisał:

Dlatego ja bym je właściwie nawet usunął, zwłaszcza, że obecne są takie paskudne komunistyczne
i aż dziwię się, że nikt tego nie zmienił przez tyle czasu.


Z tego co pamiętam to ktoś kiedyś się burzył i powoływał na niezgodność z prawem (propagowanie systemu totalitarnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś było... tylko znowu - wcześniej to na początku istnienia serwisu nie przeszkadzało to nikomu tak jak to, że moderatorzy na gramie są niekiedy zbyt surowi. Teraz przeszkadza. Zawsze przecież można wrócić do rang z forum cdpu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę po raz enty - w sprawie rang. Jak dla mnie mogą zostać. A jeżeli zmieniać to już lepiej wrzucić w to miejsce coś w stylu ramki a tam info: data rejestracji, ilość postów, nick, znaczek płci. Miło by było gdyby znalazłoby się też miejsce na odpowiednik kozaków ze stalker.pl ale przy takiej ilości userów i braku osoby, która by nad tym panowała jest to zwyczajnie bardzo mało realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś przeszkadzało, ale nikt po prostu nie chciał tego powiedzieć? Czasami ktoś porusza temat, którego nikt nie ruszał i znienacka masz pan dyskusję :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy gram.pl to miejsce, gdzie każą za zdanie negatywne na jakiś temat związany z serwisem? Ja się z tym nie spotkałem tutaj, a nie raz coś o serwisie pisałem. No chyba, że ktoś pisze "onenoenoeonoe!!!1111 jest wujnia!" to wtedy nagroda go nie ominie ;P

Inna sprawa to to, że naprawdę sprawa rang wyszła właśnie z kosmosu i może to i dobrze. Tylko nie klasyfikowałbym tego jako problem związany z ich komunistycznym wydźwiękiem, a po prostu czas chyba je odświeżyć. Wraz z wersją 2.0 serwisu wszędzie powinny przyjść także nowe rangi, które nie będą związane ze starym porządkiem gramowym. Bo przecież cały gram.pl był stworzony na coś a''la kolektyw od samego początku. Jak ma być nowocześnie to i rangi nowoczesne można wprowadzić. Nawet byłbym za jakimiś komandorami czy czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Twojej listy dodam parę swoich zastrzeżeń/uzupełnień (z punktami których nie skomentowałem się zgadzam albo też są mi obojętne) ^^
>

Dnia 27.10.2013 o 09:05, Muradin_07 napisał:

- Gramsajty:

>

Dnia 27.10.2013 o 09:05, Muradin_07 napisał:

- Wsparcie dla facebooka - bo gdy chcę wstawić mój tekst i podzielić się nim z innymi pojawia mi się tylko suchy link do tekstu bez grafiki czy wstępu. Można sobie z tym poradzić, ale trochę słabo. Po prostu - wprowadzić to, co pojawia się także w newsach na końcu - możliwość dania łapki w górę, tweetnięcia czy też polubienia na google+

Pomysł jest fajny tak długo jak będzie opcjonalny, tzn. tak długo jak będzie można wybrać w opcjach czy coś takiego ma się pojawiać (albo autor będzie to ustawiał sam dla swoich wpisów albo też w profilu każdego użytkownika będzie opcja pozwalająca na wybranie czy podczas przeglądania GS-ów będzie się coś takiego pojawiało).
Wiele osób wychodzi z założenia że każdy lubi i używa FB oraz innych tego typu wynalazków ale mnie na przykład mocno wkurza gdy na siłę mi się takie rzeczy wciska wszędzie gdzie się tylko da (nawet do komórki) pomimo tego że w żadnym wypadku nie zamierzam z tego korzystać.

Dnia 27.10.2013 o 09:05, Muradin_07 napisał:

To tylko to co mi wpadło do głowy w tej kwestii.

Przydałoby się też poprawieni paru rzeczy jak np. tego że pod wpisami jest tylko przycisk pozwalający przenieść się do starszych wpisów ale brak takiego który pozwalałby na przejście do nowszych (wydaje mi się że kiedyś był ale zniknął z niewiadomych przyczyn) oraz tego żeby lista powiadomień z zakładki "MOI ZNAJOMI" resetowała się jedynie po odwiedzinach tejże zakładki a nie własnego GS-a czy też cudzych GS-ów (wydaje mi się że tak właśnie jest teraz).
>

Dnia 27.10.2013 o 09:05, Muradin_07 napisał:

- Główna gram.pl:

>
Przydałoby się aby w przypadku awarii forum ale w sytuacji gdy strona główna wciąż działa powiadomienie o awarii było zamieszczane właśnie na głównej stronie a nie na facebooku (dotyczy to sytuacji gdy ktoś już zauważył problem i miał czas oraz powód aby powiadomienie napisać).

Dnia 27.10.2013 o 09:05, Muradin_07 napisał:


- Forum:

- Zmiana szaty graficznej forum - nie uważam, że ona jest najważniejsza tutaj, ale niech będzie - co miłe oku ludzkiemu to częściej się z tego korzysta.

Jak dla mnie to właśnie obecna szata jest miła i uważam ją za o wiele atrakcyjniejszą od tych wszystkich "nowoczesnych" chaotycznych i migających for które odrzucają mnie tą masą zbędnych elementów.
Tak jak w przypadku wsparcia dla facebooka na GS-ach, jeśli w ustawieniach doszłoby parę nowych opcji pozwalających na dostosowanie wyglądu forum pod swoje indywidualne preferencje to byłaby to zmiana na lepsze, jeśli jednak wiązałoby się to z przymusowym "unowocześnieniem" dla wszystkich to ja jestem temu przeciwny.

Dnia 27.10.2013 o 09:05, Muradin_07 napisał:

- Przywrócenie statystyk na gram.pl - nie wiem dlaczego one zniknęły, po prostu zniknęły.

Myślę że wystarczyłoby uzyskać zgodę rob006 i podpiąć jego gramstaty pod przycisk "Statystyki" bo obecnie ich jedyną bolączką jest to że wiele osób po prostu o nich nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 13:10, Karharot napisał:

Pomysł jest fajny tak długo jak będzie opcjonalny, tzn. tak długo jak będzie można wybrać
w opcjach czy coś takiego ma się pojawiać (albo autor będzie to ustawiał sam dla swoich
wpisów albo też w profilu każdego użytkownika będzie opcja pozwalająca na wybranie czy
podczas przeglądania GS-ów będzie się coś takiego pojawiało).
Wiele osób wychodzi z założenia że każdy lubi i używa FB oraz innych tego typu wynalazków
ale mnie na przykład mocno wkurza gdy na siłę mi się takie rzeczy wciska wszędzie gdzie
się tylko da (nawet do komórki) pomimo tego że w żadnym wypadku nie zamierzam z tego
korzystać.


To znaczy bo to byłoby opcjonalne i mógłbyś wybrać czy udostępnisz to na fb czy też nie. Tylko jak już chcesz to zrobić, to wygląda to tylko jako dwa linki wstawione na sucho. Nie pokazuje ani tytułu, ani kawałka wstępu, ani pierwszej grafiki jeśli wiesz o czym mówię ;) Jak nie to spróbuję taką próbkę wrzucić w postaci obrazka i pokażę czego mi tutaj brakuje :)

Dnia 27.10.2013 o 13:10, Karharot napisał:

Przydałoby się też poprawieni paru rzeczy jak np. tego że pod wpisami jest tylko przycisk
pozwalający przenieść się do starszych wpisów ale brak takiego który pozwalałby na przejście
do nowszych (wydaje mi się że kiedyś był ale zniknął z niewiadomych przyczyn) oraz tego
żeby lista powiadomień z zakładki "MOI ZNAJOMI" resetowała się jedynie po odwiedzinach
tejże zakładki a nie własnego GS-a czy też cudzych GS-ów (wydaje mi się że tak właśnie
jest teraz).


Dlatego jestem za czymś takim, co wzięłoby i podsumowało wszystko za jednym zamachem. Może nawet zmienić zakładkę moi znajomi na obserwowane gramsajty. Bo znajomy to coś według mnie bliższego, a obserwować GSa mogę bez większych zobowiązań. Ale to już jest doczepianie się znaczenia słów.

Dnia 27.10.2013 o 13:10, Karharot napisał:

Przydałoby się aby w przypadku awarii forum ale w sytuacji gdy strona główna wciąż działa
powiadomienie o awarii było zamieszczane właśnie na głównej stronie a nie na facebooku
(dotyczy to sytuacji gdy ktoś już zauważył problem i miał czas oraz powód aby powiadomienie
napisać).


To znaczy zazwyczaj jak jest jakaś awaria to pojawia się strona informująca o tym. Na fb też, ale niekiedy nie można tego zobaczyć bo... fb ogranicza dostęp osób i tak dalej :/

Dnia 27.10.2013 o 13:10, Karharot napisał:

Jak dla mnie to właśnie obecna szata jest miła i uważam ją za o wiele atrakcyjniejszą
od tych wszystkich "nowoczesnych" chaotycznych i migających for które odrzucają mnie
tą masą zbędnych elementów.
Tak jak w przypadku wsparcia dla facebooka na GS-ach, jeśli w ustawieniach doszłoby parę
nowych opcji pozwalających na dostosowanie wyglądu forum pod swoje indywidualne preferencje
to byłaby to zmiana na lepsze, jeśli jednak wiązałoby się to z przymusowym "unowocześnieniem"
dla wszystkich to ja jestem temu przeciwny.


Możliwe, ale małe unowocześnienie forum byłoby całkiem dobre. Nie, że od razu przebudować totalnie. Ale znowu - unowocześnić, dodać nowe np. skórki i tak dalej. Chociaż w sumie ja na ciemnym motywie i jednym tle jadę już kilka lat. Ale tak czy inaczej trochę zmienić i będzie dobrze. Nikt nie każe budować forum podobnego do tego np. forum actionum czy coś takiego.

Dnia 27.10.2013 o 13:10, Karharot napisał:

Myślę że wystarczyłoby uzyskać zgodę rob006 i podpiąć jego gramstaty pod przycisk "Statystyki"
bo obecnie ich jedyną bolączką jest to że wiele osób po prostu o nich nie wie.


No właśnie... tylko kto był opiekunem statystyk wcześniej? Vilmar? Tak czy inaczej można je podpiąć, ale jeżeli już byśmy to robili, to muszą być one aktualizowane np. co minutę, a nie co 24 godziny. To tak dla nerdów, którzy takie bajery lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle mam wrażenie, że tak jakby redakcja gramu straciła zapał sprzed paru lat. Nie ma ani wielu materiałów wideo, nie mówię o unboxingach, bo nie rozumiem dlaczego ludzie tak to lubią (chyba że jest to wykonywane na poziomie http://uk.ign.com/videos/2013/08/30/nintendo-2ds-unboxing gdzie rzucają dużo cennych uwag), ale o prostych, np. podsumowaniach tygodnia czy krótkich, 3-4 minutowych REROspektyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem w swoim poście wspomnieć: wiadomości pomiędzy userami. W tej chwili taka możliwość jest głęboko zakopana w gramsajtach, imo powinno się to zrobić znacznie bardziej widocznym (odnośnik do poczty gdzieś koło nicka na samej górze?) i dodać jakiś przycisk pod nickiem na forum który od razu pozwalałby pisać do takiej osoby wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jest fajnie wiedzieć co jest w pudełku i jak to wygląda przed kupnem. Tak właśnie było jak wyszła PSVita albo 3DS i bardzo mi się podobało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 14:32, Muradin_07 napisał:

Bo jest fajnie wiedzieć co jest w pudełku i jak to wygląda przed kupnem. Tak właśnie
było jak wyszła PSVita albo 3DS i bardzo mi się podobało ;)

Widać to po prostu nie jest dla mnie :)

Swoją drogą, co do tego co napisałem o filmikach. Mogłyby też się pojawić gameplaya ale z komentarzem, tak jak te z Kotaku http://www.youtube.com/watch?v=_6WpW_P8HK8 czy w wykonaniu NoobToob http://www.youtube.com/watch?v=kTN5yLmJBjQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować