Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

I takie się pojawiały nie raz. Inna sprawa, że po tym masowym urodzaju gameplayów z GTA V to wszystko trochę zwolniło. Ale za to pojawiły się wywiady, a takich to chciałbym oglądać jak najwięcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 13:22, Muradin_07 napisał:

To znaczy bo to byłoby opcjonalne i mógłbyś wybrać czy udostępnisz to na fb czy też nie. Tylko jak już chcesz to zrobić, to wygląda to tylko jako dwa linki wstawione na sucho. Nie pokazuje ani tytułu, ani kawałka wstępu, ani pierwszej grafiki jeśli wiesz o czym mówię ;) Jak nie to spróbuję taką próbkę wrzucić w postaci obrazka i pokażę czego mi tutaj brakuje :)

Nie ok, już łapię. Chodziło mi o to aby zestaw ikonek do FB i innych portali społecznościowych nie był automatycznie umieszczany pod każdym wpisem ale te które nie byłyby połączone z facebookiem i tak chyba nie mogłyby tych ikonek dostać (mam nadzieję).
Przepraszam, to był mój błąd ^^

Dnia 27.10.2013 o 13:22, Muradin_07 napisał:

Dlatego jestem za czymś takim, co wzięłoby i podsumowało wszystko za jednym zamachem. Może nawet zmienić zakładkę moi znajomi na obserwowane gramsajty. Bo znajomy to coś według mnie bliższego, a obserwować GSa mogę bez większych zobowiązań. Ale to już jest doczepianie się znaczenia słów.

Nie, myślę że to jest coś więcej niż tylko semantyka. Aby kogoś dodać do listy znajomych trzeba jego pozwolenia i udzielenie tego pozwolenia oznacza że obie osoby będą "obserwowały" się wzajemnie, dodanie czyjegoś gramsajta do listy obserwowanych pozwoliłoby na śledzenie tych najciekawszych jednostronnie - dla obserwującego ułatwieniem byłoby to że nie musi otrzymać potwierdzenia autora i że otrzymuje powiadomienia jedynie o wpisach, dla autora oznaczałoby to że nie otrzymywałby na "liście znajomych" powiadomień o nowych wpisach i postach każdego kto chce jednostronnie obserwować jego wpisy.

Dnia 27.10.2013 o 13:22, Muradin_07 napisał:

To znaczy zazwyczaj jak jest jakaś awaria to pojawia się strona informująca o tym. Na fb też, ale niekiedy nie można tego zobaczyć bo... fb ogranicza dostęp osób i tak dalej :/

No właśnie przy tych najpoważniejszych awariach na początku zeszłego roku było tak że forum leżało przez kilkanaście godzin a na działającej stronie głównej nie było o tym żadnej informacji, później w wątku technicznym gramu Laid_back mówił że informacje na ten temat można było znaleźć na FB.
Nie wiem jak od tamtego czasu się zmieniło to podejście i czy obecnie na stronie głównej są umieszczane powiadomienia bo na szczęście nie było więcej takich awarii i nie czułem potrzeby sprawdzania do kiedy mam sobie odpuścić próby odwiedzenia forum.

Dnia 27.10.2013 o 13:22, Muradin_07 napisał:

Możliwe, ale małe unowocześnienie forum byłoby całkiem dobre. Nie, że od razu przebudować totalnie. Ale znowu - unowocześnić, dodać nowe np. skórki i tak dalej. Chociaż w sumie ja na ciemnym motywie i jednym tle jadę już kilka lat. Ale tak czy inaczej trochę zmienić i będzie dobrze. Nikt nie każe budować forum podobnego do tego np. forum actionum czy coś takiego.

Dodanie nowych skórek do wyboru nie jest "unowocześnieniem" którego się obawiam ^^ To o czym myślę to bannery, emotikonki, dowolne zmiany wielkości koloru i rodzaju czcionki, umieszczanie obrazków (często w pełnej wielkości) w treści posta i tym podobne rzeczy.

Dnia 27.10.2013 o 13:22, Muradin_07 napisał:

No właśnie... tylko kto był opiekunem statystyk wcześniej? Vilmar? Tak czy inaczej można je podpiąć, ale jeżeli już byśmy to robili, to muszą być one aktualizowane np. co minutę, a nie co 24 godziny. To tak dla nerdów, którzy takie bajery lubią.

Wydaje mi się że w najbardziej zamierzchłych czasach statystyki Vilmara aktualizowały się jeszcze rzadziej (co kilka dni albo nawet co tydzień). Aktualizacja co parę minut to dosłownie "bajer" który jest fajny tak długo jak w niczym innym nie przeszkadza, jeśli obciążenie zwiększyłoby się przez to tak że utrudniłoby to korzystanie z forum to zyski byłyby niewspółmierne do strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 15:24, Karharot napisał:

Nie ok, już łapię. Chodziło mi o to aby zestaw ikonek do FB i innych portali społecznościowych
nie był automatycznie umieszczany pod każdym wpisem ale te które nie byłyby połączone
z facebookiem i tak chyba nie mogłyby tych ikonek dostać (mam nadzieję).
Przepraszam, to był mój błąd ^^

To znaczy w sumie... chyba, że po prostu zrobiłoby się to jako taki "ficzer", który możesz na GSie dodać jak teraz moduły. Czyli Ustawienia GSa -> Społecznościowe -> I wybór jakie nas interesują. Tylko nie wiem czy to by nie było zbytnie rozkładanie tego na czynniki pierwsze.

Dnia 27.10.2013 o 15:24, Karharot napisał:

Nie, myślę że to jest coś więcej niż tylko semantyka. Aby kogoś dodać do listy znajomych
trzeba jego pozwolenia i udzielenie tego pozwolenia oznacza że obie osoby będą "obserwowały"
się wzajemnie, dodanie czyjegoś gramsajta do listy obserwowanych pozwoliłoby na śledzenie
tych najciekawszych jednostronnie - dla obserwującego ułatwieniem byłoby to że nie musi
otrzymać potwierdzenia autora i że otrzymuje powiadomienia jedynie o wpisach, dla autora
oznaczałoby to że nie otrzymywałby na "liście znajomych" powiadomień o nowych wpisach
i postach każdego kto chce jednostronnie obserwować jego wpisy.

Nie zawsze ;) Niekiedy jak kogoś ktoś dodał to potem do niego nawet nie wpadał powiedzieć cześć ;) No ale dobra - po prostu np. wtedy zrobić coś takiego, że najnowsze wpisy obserwowanych dostawalibyśmy albo w innym miejscu, albo byśmy byli powiadamiani o tym albo w zakładce obserwowani, albo np. mailowo jaki taki newsletter generowany automatycznie. Coś jak ma twitter czy youtube.

Dnia 27.10.2013 o 15:24, Karharot napisał:

No właśnie przy tych najpoważniejszych awariach na początku zeszłego roku było tak że
forum leżało przez kilkanaście godzin a na działającej stronie głównej nie było o tym
żadnej informacji, później w wątku technicznym gramu Laid_back mówił że informacje na
ten temat można było znaleźć na FB.

Czyli widocznie właśnie wtedy zadziałała nowa polityka fb, która nie informuje wszystkich lubiących o tym, że coś nowego się pojawiło na profilu, jeśli nie jest to opłacone. Ostatnio Emil streamer SC II pokazał statystyki, a tam chyba z 10 % osób dostało info o kolejnych rozgrywkach w ramach Acer Teamstory Cup... Podobnie więc pewnie sprawa się miała z promocją na ArmA III, która była na gramie przez 2 dni chyba, a mało kto o niej wiedział.

Dnia 27.10.2013 o 15:24, Karharot napisał:

Wydaje mi się że w najbardziej zamierzchłych czasach statystyki Vilmara aktualizowały
się jeszcze rzadziej (co kilka dni albo nawet co tydzień). Aktualizacja co parę minut
to dosłownie "bajer" który jest fajny tak długo jak w niczym innym nie przeszkadza, jeśli
obciążenie zwiększyłoby się przez to tak że utrudniłoby to korzystanie z forum to zyski
byłyby niewspółmierne do strat.

No ja nie wiem w czym on przeszkadzał tak naprawdę. Raz na jakiś czas można było zobaczyć swoje "dokonania" i tak dalej. Też nawet jak była zasada o tym, aby tych statystyk nie przepisywać na forum i nie błagać tekstami "ile mi brakuje do następnej rangi" to dużo zamieszania z tym nie było. Tylko właśnie - z jakiegoś powodu zniknęły z gramu i ciągle się też zastanawiam dlaczego. No ale widocznie nie jest trudnym wyciągnięcie tych statów, jeżeli potrafi to zrobić sprytny użytkownik za pomocą prostych skryptów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 15:40, Muradin_07 napisał:

To znaczy w sumie... chyba, że po prostu zrobiłoby się to jako taki "ficzer", który możesz na GSie dodać jak teraz moduły. Czyli Ustawienia GSa -> Społecznościowe -> I wybór jakie nas interesują. Tylko nie wiem czy to by nie było zbytnie rozkładanie tego na czynniki pierwsze.

Mi wystarczyłaby opcja "Żadne" ^^

Dnia 27.10.2013 o 15:40, Muradin_07 napisał:

Czyli widocznie właśnie wtedy zadziałała nowa polityka fb, która nie informuje wszystkich lubiących o tym, że coś nowego się pojawiło na profilu, jeśli nie jest to opłacone.

Nie bardzo wiem o czym mowa bo ja w ogóle nie korzystam z FB...

Dnia 27.10.2013 o 15:40, Muradin_07 napisał:

No ja nie wiem w czym on przeszkadzał tak naprawdę. Raz na jakiś czas można było zobaczyć swoje "dokonania" i tak dalej. Też nawet jak była zasada o tym, aby tych statystyk nie przepisywać na forum i nie błagać tekstami "ile mi brakuje do następnej rangi" to dużo zamieszania z tym nie było. Tylko właśnie - z jakiegoś powodu zniknęły z gramu i ciągle się też zastanawiam dlaczego. No ale widocznie nie jest trudnym wyciągnięcie tych statów, jeżeli potrafi to zrobić sprytny użytkownik za pomocą prostych skryptów ;)

Staty nie zostały usunięte dlatego że komuś przeszkadzało to że ludzie mogli sobie do nich zajrzeć. Jakiś czas temu (chyba pod koniec 2011 albo gdzieś na początku 2012) była awaria i jedną z rzeczy które poleciały były właśnie statystyki, potem była cała seria poważnych problemów z forum (m.in. wspomniany kilkunastogodzinny pad forum oraz cała seria krótszych) z którymi sobie w końcu poradzono a potem statystyki zostały na próbę wprowadzone z powrotem... i zaraz jak to nastąpiło forum zamuliło tak że nie dało się z niego korzystać (czasami dosłownie bo przeglądarka wyświetlała jedynie "oczekiwanie na..."). Sprawy wróciły do normy dopiero po tym jak staty zostały ponownie odstrzelone. Nie wiem czy to wynikało bezpośrednio z tego jak często były one odświeżane czy też coś bardziej subtelnego gryzło się gdzieś z silnikiem forum, możliwe że to co napisał rob006 działałoby bez problemu nawet przy częstszym odświeżaniu ale możliwe też że cominutowego odświeżania forum by po prostu nie wytrzymało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 16:25, Karharot napisał:

Mi wystarczyłaby opcja "Żadne" ^^

Heh, no Tobie. Ale też było wiele osób, które np. rozpoczynając swój gramsajt od razu robiło nawet fanpage''a na fb. Więc niektórym to się bardzo przyda ;)

Dnia 27.10.2013 o 16:25, Karharot napisał:

Nie bardzo wiem o czym mowa bo ja w ogóle nie korzystam z FB...

No to powiedzmy, że tak lekko naświetliłem Ci sytuację. Tak czy inaczej raczej mało osób mogło się dowiedzieć o jakichkolwiek problemach z serwisem z widoku walla, a musiało wejść na profil gram.pl i tam szukać odpowiedzi.

Dnia 27.10.2013 o 16:25, Karharot napisał:

Staty nie zostały usunięte dlatego że komuś przeszkadzało to że ludzie mogli sobie do
nich zajrzeć. [...]

Czyli tak jak zrozumiałem widocznie stara strona już sobie nie radziła z tym wszystkim i trzeba było ją odciążyć przez odjęcie statów? Bo tak to zrozumiałem. To nie jest tak, że mnie boli ich brak tutaj... Ale z drugiej strony wiele rzeczy poznikało stąd. Plus podupadł konsulat po całości i mało która strona działa. Ech... tutaj to by się przydali ludzie z Domu nie do poznania i by to wszystko bum na nowo postawili w tydzień :D Albo i nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 16:36, Muradin_07 napisał:

Czyli tak jak zrozumiałem widocznie stara strona już sobie nie radziła z tym wszystkim i trzeba było ją odciążyć przez odjęcie statów?

Najprawdopodobniej tak ale możliwe też jest że podczas tych paru miesięcy przez które statystyki nie działały coś w oprogramowaniu forum zostało zmienione na tyle że staty nie były już z nim w pełni kompatybilne (to jest jednak tylko mój strzał w ciemno).

Dnia 27.10.2013 o 16:36, Muradin_07 napisał:

Ale z drugiej strony wiele rzeczy poznikało stąd.

Mi trochę brakuje grasza ale mam nadzieję że kiedyś jeszcze wróci.

Dnia 27.10.2013 o 16:36, Muradin_07 napisał:

Plus podupadł konsulat po całości i mało która strona działa.

Przynajmniej temat konsula gramu się ostatnio ożywił i znowu można tam uzyskać odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 16:59, Karharot napisał:

Najprawdopodobniej tak ale możliwe też jest że podczas tych paru miesięcy przez które
statystyki nie działały coś w oprogramowaniu forum zostało zmienione na tyle że staty
nie były już z nim w pełni kompatybilne (to jest jednak tylko mój strzał w ciemno).

To prawie jak te możliwości grzebania w kodzie źródłowym GSowym. Pojawił się, fajnie bo to dużo ułatwia... ale myślałem, że pojawi się jako taki dodatkowy button w edytorze, a nie zaawansowany edytor. No ale nie będę na to narzekał, bo już się nauczyłem z tego korzystać.

Dnia 27.10.2013 o 16:59, Karharot napisał:

Mi trochę brakuje grasza ale mam nadzieję że kiedyś jeszcze wróci.

A czy czasem ktoś coś nie pisał o tym, że Grasz jednak istnieje? o.O Może mi się z czymś innym pomyliło, ale już ktoś wspominał o pewnym powrocie na stronie.

Dnia 27.10.2013 o 16:59, Karharot napisał:

Przynajmniej temat konsula gramu się ostatnio ożywił i znowu można tam uzyskać odpowiedzi.

No ale też konsulat sklepowy leżał i to długi okres czasu, a zwłaszcza podczas promocji urodzinowych. Po prostu chyba coś przestało w pewnym momencie ogarniać. Zdarza się i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 17:08, Muradin_07 napisał:

A czy czasem ktoś coś nie pisał o tym, że Grasz jednak istnieje? o.O Może mi się z czymś innym pomyliło, ale już ktoś wspominał o pewnym powrocie na stronie.

Nie tak dawno temu grasz wrócił i przez jakiś czas działał ale potem znowu zniknął (jeśli istnieje jakaś okrężna droga wejścia na niego to ja nic o niej nie wiem). Zgaduję że podobnie jak statystyki sprawiał jakieś problemy techniczne dla których musiał zostać (mam nadzieję że tymczasowo) zdjęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl - tajemnica znikających wpisów, graszów i innych funkcjonalności. CSI:Gram.pl

Tak czy inaczej no mam nadzieję, że w nowej wersji serwisu pojawią się stare funkcjonalności właśnie jak grasz. I także mam nadzieję, że inne funkcjonalności takie jak LOL będą bardziej promowane. Niby tam przez pewien okres czasu było co nieco promowane i nagradzane... ale nie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian w wyglądzie forum popieram Karharota, wszelkie rewolucyjne zmiany wyglądu byłyby zgubne, bo pod wieloma względami aktualnie jest wręcz idealnie. Ale da się coś poprawić, poza prywatnymi wiadomościami, o których już pisano, warto by dodać możliwość odpowiadania na więcej niż jeden post jednocześnie (coś takiego było omawiane lekko w którymś z innych tematów, Forum 2.6 albo podobnym). To znaczy, żeby móc napisać jeden post, który by funkcjonował jako odpowiedź dla kilku userów (i tym samym wyświetlał im wykrzykniki na głównej forum). Była mowa o wykorzystaniu znacznika @nick, który by wysyłał powiadomienia adresatom. Może tak, może inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 18:10, ManweKallahan napisał:

Co do zmian w wyglądzie forum popieram Karharota, wszelkie rewolucyjne zmiany wyglądu
byłyby zgubne, bo pod wieloma względami aktualnie jest wręcz idealnie. Ale da się coś
poprawić, poza prywatnymi wiadomościami, o których już pisano, warto by dodać możliwość
odpowiadania na więcej niż jeden post jednocześnie (coś takiego było omawiane lekko w
którymś z innych tematów, Forum 2.6 albo podobnym). To znaczy, żeby móc napisać jeden
post, który by funkcjonował jako odpowiedź dla kilku userów (i tym samym wyświetlał im
wykrzykniki na głównej forum). Była mowa o wykorzystaniu znacznika @nick, który by wysyłał
powiadomienia adresatom. Może tak, może inaczej.


http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=826368&n=3

Ostatni punkt. I nie zapomnij sprawdzić daty ;]
Potrwa to chyba jeszcze dłuuugo, zanim opcja taka faktycznie się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, czy mógłbym poprosić o BANA dla siebie? Będzie to dla mnie bardzo ważne, zajmę się wreszcie czymś pożyteczniejszym niż burdami na forum.

Z góry dzięki za realizację prośby, mam nadzieję, że nie będę musiał popełniać żadnego poważnego błędu jak kaligula chociażby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli co Demagol dostał bana i obrady skończone? Oj dużo zostało do poprawienia, nikt już nie ma pomysłow jak usprawnić strone/forum/gramsajty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 09:59, QST07 napisał:

Czyli co Demagol dostał bana i obrady skończone?

Przecież wszystko kręciło się wokół tego, że mu się nudziło. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 10:07, Muradin_07 napisał:

Demagol się prosił to dostał... Legenda umarła... ;(

A pomysłów dałem ja i wielu innych cały worek. Tak więc no... wystarczy wziąć łopaty
i pracować. Cap''n Muradin on duty!

http://shirtoid.com/wp-content/uploads/2010/09/zealots-grill.jpg


Tylko teraz jak wyekzekwować na wladzy, żeby ta ruszyla tyleczki i coś jednak zrobila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 02:42, QST07 napisał:

Dzień 356 wyprawy, zbliżam się do końca tematu, za chwilę nastąpi próba napisania kolejnego
posta.
Tyle tytułem wstępu.
Temat o zmianach, więc od nich zacznę.
Uważam, iż na forum znajduje się za wiele "tekstów" o tych samych grach, już śpieszę
z wyjasnieniem chodzi mi o to jak wątki są rozparcelowywane, mimo że dotyczą tego samego
tytułu, np: gra X - recenzja i gra X: deweloper zwolniony, gra X - prezentacja bohaterów.
Moim zdaniem jest to niepotrzebne, możnaby utworzyć subforum dla tekstów, które z poziomy
strony gram.pl wyświetlałoby się normalnie tak jak teraz, a z poziomu forum widać by
było porządek, przy czym na forum "ogólnym" utworzyć "temat: gra x - temat ogólny/dyskusja/itd"
A na subforum "gra x - newsy" Pierwszy post byłby podklejony i zawierałby wszystkie
odnośniki do strony głownej z newsami o grze x (pod ktorymi dalej moznaby sie wypowiadać)


Przykladowo:

"Newsy na temat gry X
http://www.asdasldkjadsa.gram.pl
http://www.sdasdkdadl.gram.pl
itd... "
I tak dla każdej omawianej gry, żeby był jakiś porządek w tym. Podczas pojawiania się
nowego newsa, autor poprostu dokleja link do poprzedniej listy. Mam nadzięję, że wytłumaczłyem
moją propozycję w sposób nieskomplikowany. Poprostu denerwuje mnie trochę fakt, że tematy
ogólne są pomieszane z tekstami, i przez to tematy starsze/z mniejszą częstotliwością
wpisów sa spychane na dalsze strony i utrudnia to ich odnalezienie. Pol biedy jak pamietam
jak się wątek nazywa, gorzej jak widziałem jakis ciekawy temat, tylko przelotnie, a bardzo
mnie zainteresował i chciałbym do niego wrócić i nie pamietam jego nazwy a orientacyjne
polożenie na pierwszej stronie...

Wg mnie również ciekawą opcją byłoby dodanie chatu/IRC, choć to tylko opcjonalnie, i
tak pewnie wiekszośc ludzi wypowiadałaby się na forum.
Chyba tyle, wypowiedziałbym się również na temat offtopu o cosplayu, ale wstrzymam się
ze swoją opinią, niech Panowie załatwią to miedzy sobą. No to by było na tyle. Dziękuję
za uwagę.


Zapomniałeś o jednym – jak rozwiązać temat komentarzy gdy wpis dotyczy kilku gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować