Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2013 o 19:17, pawbuk napisał:

Jeśli dobrze pamiętam, to dopiero później jednoznacznie zapowiedziano, że takie praktyki
skończą się "karami" ;)

Bo nikt wcześniej nie był na tyle bezczelny by w komentarzach do newsów o np. nowych grach albo promocjach w sklepie rzucać oferty innych sklepów.

Ja też znam parę sklepów i fajnych ofert z grami ale nie rzucam ich na lewo i prawo w konkurencyjnym serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 19:26, Darkstar181 napisał:

Bo nikt wcześniej nie był na tyle bezczelny by w komentarzach do newsów o np. nowych
grach albo promocjach w sklepie rzucać oferty innych sklepów.


Jeśli coś nie jest zabronione...

Dnia 30.10.2013 o 19:26, Darkstar181 napisał:

Ja też znam parę sklepów i fajnych ofert z grami ale nie rzucam ich na lewo i prawo w
konkurencyjnym serwisie.


To zacznij rzucać w wątku o promocjach, który ostatnimi czasy strasznie opustoszał. Chyba wszyscy na Łowców Gier się przerzucili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2013 o 19:29, pawbuk napisał:

To zacznij rzucać w wątku o promocjach, który ostatnimi czasy strasznie opustoszał. Chyba
wszyscy na Łowców Gier się przerzucili ;)

Cóż, rzucono parę razy linka, to tam ludziska zaczęły zaglądać.
Inna sprawa że oni też wszystkich promocji na czas nie ogarniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 19:23, Ring5 napisał:

Akurat ta zmiana została zaproponowana parę lat temu, to raz, a dwa - to była jedna z
propozycji. Serio, nie wiem, czemu odpowiadasz tak wybiórczo na moje posty - wybierasz
fragment, który pasuje do twojej wizji, resztę wygodnie pomijasz.

A co konkretnie pominąłem, choć nie powinienem tego robić? Że były inne propozycje? Jakie? Z ogólnikami nie mam zamiaru dyskutować.

Dnia 30.10.2013 o 19:23, Ring5 napisał:

Fakt, że forum dodawało tego samego posta 3 razy (albo nie dodawało go wcale, generując
błędy) też nie miał bezpośredniego związku z silnikiem?

Serio, nie pamiętam. Błędy zwykle związane były z przeciążeniem bazy danych, tego nie przeskoczy żaden silnik. Jedyny naprawdę upierdliwy błąd jaki pamiętam, dodawanie odpowiedzi na post jako zwykły post, przez co krzaczyły się cytaty itp. No i jak dla mnie bezsensowny jest system podpinania postów, który zabija wydajność w dużych wątkach.
Poza tym mówisz tak, jakby przerzucenie się na inny silnik wyleczyło wszystkie problemy jak za dotknięciem magicznej różdżki. Praktyka jest jednak taka, że jest to zwykle zamiana starych problemów na zupełnie nowe problemy.

Dnia 30.10.2013 o 19:23, Ring5 napisał:

Jest krytyka, i jest krytykanctwo. To raz. Dwa, krytykowanie propozycji zmian tylko po
to, by zachować status quo (wiedząc doskonale, że źle się dzieje w państwie duńskim)
jest, jak dla mnie, czymś trochę niezrozumiałym.

Może niektórzy lubią obecny system forum? For opartych na popularnych silnikach jest mnóstwo, takie jest tylko jedno. Może nie bez powodu akurat jest takie popularne. Czemu tak nie możesz znieść, że komuś nie podobają się propozycje zmian? Ja osobiście wolałbym forum w obecnej postaci niż nawet najbardziej niezawodne forum oparte na phpBB albo innym o podobnej logice, bo system podpinania postów i brak poszatkowania tematów na działy bije je na głowę. O braku migających awatarów i stopek nie wspomnę... Każdy lubi co innego, dziwi cię że ludzie siedzą na tym forum i lubią je w takiej formie w jakiej jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 18:55, Darkstar181 napisał:

Ale nie komentarze do newsów w których często rzucałeś takie reklamy
(bo tak to wyglądało) i za które dostawałeś ochrzan.

Tak jak wspomniał pawbuk. Dopiero później nastapiła zmiana zasad w trakcie gry, na wyraźne życzenie ówczesnego szefa serwisu, czyli Wiktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 18:11, rob006 napisał:

>/.../. Np na gramsajtach jest wyświetlana data rejestracji - w moim przypadku jest
duża rozbieżność pomiędzy datą na gramsajcie a tą w gramstatach, bo konto założyłem niedługo
po starcie serwisu, ale na forum udzielać zacząłem się dużo później.

W pełni się zgadzam.To samo miałem na poprzednim forum - między datą rejestracji pierwszej gry, a pierwszym wpisem na forum upłyneło sporo czasu. Tym niemniej, tamto forum było jakby żywsze, ludzie garneli się do nowości, teraz to wszystko spowszedniało i to jest, moim zdaniem powód pewnego zastoju. Drugą przyczyną jest cena wprowadzenia zmian - o tym jakoś nowi "działacze" nie chcą pamiętać. Czy poniesione koszty przełożą się na zwiększone wpływy? Odnoszę wrażenie, że niemal nikt (Ciebie nie wliczam) o tym nie myśli. A przecież, jeśli ktoś czegoś chce (i oczywiście potrafi!), to może sam to zrobić (wybacz, ze znowu powołuje Cię na świadka - ale właśnie Ty jesteś tego żywym przykładem - chciałeś, potrafiłeś i zrobiłeś). Dlatego też wiekszość żądań co poniektórych forumowiczów porównałem do żądań rozkapryszonych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przeczytać fragment posta Zajanskiego, do którego się odnosisz jeszcze raz i to uważnie. A najlepiej kilka razy. Zajanski ani słowem nie postuluje o zmianę rang. Wyręczę Cię - sformułował spostrzeżenie, że zachowanie społeczności jest adekwatne do socjalistycznego wydźwięku rang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 20:26, KrzysztofMarek napisał:

Drugą przyczyną jest cena wprowadzenia zmian - o tym jakoś nowi "działacze" nie chcą pamiętać.


A nie bierzesz pod uwagę tego, że osoby związane "emocjonalnie" z forum, będą chętniej wybierać sklep gram? Kiedyś, zanim zostałem stałym bywalcem gramu, zakupy robiłem w różnych miejscach, np. w Ultimie. Teraz wszystkie pudełkowe wersje, jakie kupuję, kupuję właśnie tu. Wersje elektroniczne to trochę inna broszka, bo to akurat bardziej się opłaca np. na keye.pl. Podejrzewam, że podobnie do tematu podchodzi więcej osób. Tymczasem o tym jakoś nikt nie chce pamiętać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 20:57, Ring5 napisał:

>/.../ > A nie bierzesz pod uwagę tego, że osoby związane "emocjonalnie" z forum, będą chętniej
wybierać sklep gram? /.../

Piszę o tym od początku - a cały sens sprowadza się do tego, żeby osiągnięte zyski przewyższały koszty. Policz, ile osób pragnie zmian i na ile poniesione koszty przełożą się na wzrost zakupów. Tylko policz realnie, jak ekonomista. Bo mój syn (dwa magisteria Szkoły głównej Handlowej) wzruszył ramionami i odpowiedział krótko: za mało danych, a bez tego zmiany nie mają sensu. Stąd i mój postulat ankiety wśród najstarszych stażem forumowiczów. Bo niby skąd masz wiedzieć, że ci młodzi, to nie nastolatkowie, którzy i tak nie wydadzą swoich pieniędzy, tylko naciągną na zakup swoich rodziców, sprawdziwszy w Skąpcu, Ceneo czy nawet na Allegro, gdzie można najtaniej? Albo wręcz skąd ściągnąc grę?
Zróbmy prosty test: ja już zamówiłem na gram.pl Wiedźmina 3. Zrobiłeś to samo? Jeśli tak, to dobrze. Ale teraz zapytaj jakiegoś Przodownika o to samo. I podaj, czego się dowiedziałeś.

P.S.

Z Forum gram.pl jestem związany od wielu lat - jeszcze na poprzednim forum zdobyłem pierwszy własny tytuł. Na tym forum drugi, a na forum CDP doszedłem do Księcia. Czyli staż mam niezły i niewielu ma dłuższy. Stąd i moje widzenie forum jestinne, niekoniecznie lepsze, ale na pewno bardziej cyniczne. To znaczy bardziej realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nadal nie zmienia tego, że Przodownik może mieć z 25 lat i dopiero założyć konto na gram.pl...

... a poza tym nie rozumiem tego testu. Po co miałbym kupować grę, po której wiem tylko kilka rzeczy, nie widziałem jej na oczy, a poza tym nie pójdzie ona na moim komputerze? Wyprzedzam odpowiedź - mam zamiar kupić lepszy sprzęt gdy tylko unormuje się sytuacja z nową generacją konsol, aby nie bawić się w kupno sprzętu, który nie będzie spełniał wymagań minimalnych gier przez następne max 5 lat (bo co tyle kupuję komputer z tego co wyliczyłem).

Ale dobrze, już przestanę. Bo widocznie mój "Sekretarz" mówi o mnie naprawdę sporo w kwestii stażu i tak dalej... Głowy nie zawracam i nie wtrącam się już do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sklep - popieram Paczkomaty w 100%! Wiele osób ma do nich blisko, może odebrać o dowolnej porze itp. :) Sam korzystałbym jedynie z tej opcji dostawy.

Pytanie tylko, w czym sklep będzie wysyłać gry? Mam nadzieję, że jakieś kartoniki, a nie koperty a''la UPS?

No i jeszcze jedna propozycja pierdółkowej zmiany w sklepie - możliwość usuwania anulowanych zamówień z sekcji "moje zamówienia" przez użytkownika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 16:06, Muradin_07 napisał:

Inna sprawa to to, że niektórzy naprawdę traktują internet jak prawdziwe życie, gdzie
odbiera się prawo do dyskusji, mówienia, a moderatorzy niczym gestapo każdego za byle
co karają i to tak dotkliwie, żeby mu życie obrzydło. Po prostu naprawdę niektórzy internety
biorą zbyt poważnie...


A co w tym jest takiego trudnego do zrozumienia, że niektórych to uwiera? Ty masz np. problem z kolorem czcionki, czy tym że coś tam nie działa na gramsajtach. Mnie strasznie męczyło od ostatnich 2-3 miesięcy na tym forum to, że gdzie nie zajrzę, tam moderator zachowuje się jak urzędnik ze swoim tekstem (wcześniej tego problemu nie widziałem). Na wypadek, gdybyś tego nie wyczytał z moich wypowiedzi - niezbyt mnie obchodzi moja własna sprawa sensu stricto, więc nie będę prywatnie pisał do moderatorów - dostałem w swojej karierze jeden degrad za głupi żart zresztą, tak więc nie żywię jakiejś szczególnej, osobistej z tego powodu urazy. Po prostu na tym forum nie można się poruszać, w ciągu ostatnich tygodni, żeby nie trafić na niesłuszną decyzję moderatora, głównie Wojmana (żeby się uwiarygodnić w twoich oczach, to dodam, że ja akurat od Wojmana nie dostałem nawet ostrzeżenia). Ciebie straszliwie uwiera szata graficzna na forum. Jestem w stanie to zrozumieć. A mnie uwiera jak Sigu (którego zresztą całkowicie nie trawię, ale jedna rzecz to osobiste sympatie, a inna tzw. sprawiedliwość) dostanie jakieś degrady od Wojmana za to, że powiedział coś, co moderatorowi się nie spodobało (choć było całkowicie zgodne zarówno z regulaminem, jak i z obyczajem). Skoro tobie przeszkadza szata graficzna forum i na to zwracasz uwagę, to dlaczego inni nie mogą zwrócić uwagi na wszechwładzę moderatorów, bo to od razu branie internetów zbyt poważnie i dziecinne roszczenia?

@Ring5;

Mówisz o szacunku, a szacunek wymaga właśnie tego, żeby założyć, iż nowy użytkownik nie będzie szkodnikiem (przynajmniej dopóki nie udowodni, że faktycznie jest szkodnikiem). Zakazanie nowym otwierania tematów to właśnie domniemanie idiotyzmu i bycia szkodnikiem, tak więc rob006 ma w tej kwestii stuprocentową rację. Nawet jeśli faktycznie jest tak, że dziewięć z dziesięciu "obywateli" zakładających nowe tematy założy tematy bezużyteczne czy reklamowe, to i tak nie stanowi podstawy dla tego, żeby zakazać tego temu dziesiątemu. Bo niby dlaczego ten dziesiąty - normalny - ma odpowiadać za pozostałych dziewięciu? Zwłaszcza że zamykanie tematów raczej moderatorów nic nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 21:20, Muradin_07 napisał:

/.../ > ... a poza tym nie rozumiem tego testu. /.../

To proste: jeśli czujesz się tak emocjonalnie związany z forum gram.pl, to zamówisz grę odpowiednio wcześnie w pre-preorderze, prawda? Przecież sam napisałeś o "emocjonalnym związku", prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 21:14, KrzysztofMarek napisał:

Zróbmy prosty test: ja już zamówiłem na gram.pl Wiedźmina 3. Zrobiłeś to samo? Jeśli
tak, to dobrze. Ale teraz zapytaj jakiegoś Przodownika o to samo. I podaj, czego się
dowiedziałeś.


Test, obawiam się, trochę bez sensu. Nie zamówiłem Wiedźmina. Nie dlatego, że mam coś do gramu. Po prostu nie jestem fanem serii ;) Natomiast zamówiłem Edycję Bukaniera AC IV na PC. Ale podam inny przykład - nie wrócę więcej do sklepu Muve, bo zostałem przez nich zrobiony w konia. W dniu premiery XComu, którego edycję specjalną miałem u nich pre-orderowaną, otrzymałem od nich telefon, że tak właściwie, to mojego egzemplarza nie mają, bo przyjęli więcej zamówień, niż mają kopii gry. Ooops, sorki. Ok, fajnie, dostałem do wyboru inną wersję (wziąłem XCom+Civ V), ale akurat zależało mi na naszywce XComu, która przeszła mi koło nosa. W dniu premiery ES była wyprzedana już wszędzie. W ten prosty sposób Muve straciło klienta.

Jasne, może moje kilkaset złotych, które rocznie wydaję na gry, nie jest wiele dla nich warte, może dla gramu również nie jest wiele warte. Ale jak patrzę na to, co dzieje się na tym forum (i jak jest ono traktowane przez ekipę), to odnoszę wrażenie, że choćbym wydawał tu po parę tysięcy miesięcznie, i tak mogę sobie gadać do woli. Zmian nie było, nie ma i raczej nie będzie. A przynajmniej nie tam, gdzie byśmy chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 21:28, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > ... a poza tym nie rozumiem tego testu. /.../
To proste: jeśli czujesz się tak emocjonalnie związany z forum gram.pl, to zamówisz grę
odpowiednio wcześnie w pre-preorderze, prawda? Przecież sam napisałeś o "emocjonalnym
związku", prawda?

To jest związek emocjonalny z grą, a nie ze sklepem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, tak. Myszkę na gramie jakieś kilka miesięcy temu, bo już stary Razer ledwo zipał. Ale nie zmienia to tego po co mi gra, w którą i tak nie będę mógł zagrać już teraz po premierze? Przecież gry premierowo kupuje się wtedy, kiedy od razu biorę ją w ręce, wsadzam do czytnika i gram, tak? Inna sprawa to to, że zawsze jeżeli mam jakiś sklep wybrać (podobnie jak Ring5) i kupić pudełkową wersję gry to kupuję tutaj, bo zawsze jakoś nie miałem tutaj problemu z czymkolwiek i wszystko przychodziło szybko. Dodatkowo sporo tutaj piszę, udzielam się na forum i GSach. Już nie będę wspominał o tym, co robimy już od pół roku...

@Zajanski - Mnie nie uwiera szata graficzna, to była tylko lista hm... pomysłów na rozwój, a nie żądań strajkujących. To primo... Inna sprawa to to, jak moderator reaguje na coś. Jeżeli powiedzmy przygląda się bliżej działalności kogoś to jest do tego jakiś powód. Nie wnikam w to dlaczego tak akurat moderator robi - to powinniście załatwić między sobą. Jeżeli uważasz, że jest to niesprawiedliwe czy coś takiego to droga dalsza - napisać do góry i już wtedy oni się tej sprawie powinni przyjrzeć. Inaczej tego nie widzę. O tym, o czym mówię to to, że niektórzy naprawdę potrafią w każdym miejscu pisać o tym, jak bardzo boli ich niesprawiedliwość na forum, a powinni to załatwiać prywatnie, a nie tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 21:27, Zajanski napisał:

Bo niby dlaczego ten dziesiąty - normalny - ma odpowiadać za pozostałych dziewięciu?


A dlaczego, w takim razie, ten szacunek nie należy się mnie? Skoro wymaga się ode mnie okazywania szacunku komuś, kto dopiero pojawił się na forum, kogo nie znam, dlaczego nie mogę oczekiwać, że taki nowy okaże ten szacunek mnie? Chociażby w ten sposób, że nie będzie spamował?

W każdej instytucji, w prawie każdej firmie itp. jest coś takiego, jak okres próbny, gdzie człowiek cały czas jest na cenzurowanym. Zwykle ma wtedy ograniczony dostęp do... hmm... właściwie wszystkiego. Właśnie po to, by zminimalizować ewentualne straty. Podczas tego okresu "młodego" uczy się tego, jak dana firma działa, jakie panują w niej zwyczaje, co gdzie jest i z czym to się je. Czemu, zatem, coś takiego w tym miejscu uważasz za coś niesprawiedliwego i ograniczającego swobodę nowych użytkowników? Taką straszną rzeczą będzie to, że przez kilka dni nie będą mogli założyć tematu pt. "Wbijajcie na muj kanau Jótób!!1!!111!eleven!111!!one"? Owszem, nie będzie mógł. I zapewne taki gostek się zniechęci, bo nie będzie mu się chciało udzielać w dyskusjach, żeby tylko zareklamować swoje filmiki czy wstawić ref-linka. Natomiast nowy forumowicz, któremu będzie zależało na tym, by tu zostać na dłużej, na pewno się czymś takim nie zniechęci. Sam przez kilka takich for przeszedłem i doskonale rozumiałem ideę przyświecającą takim rozwiązaniom. Nie, nie czułem się w żaden sposób ograniczany, represjonowany itp. Wiedziałem, że nie jest to nic osobistego pod moim adresem, lecz sposób na to, by utrzymać na forum ład i porządek, które leżą w interesie wszystkich użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może nie pytać najstarszych stażem forumowiczów o propozycje zmian, tylko wysłać ankiety do forumowiczów, którzy najwięcej przeciętnie (miesięcznie, kwartalnie, rocznie) wydają w sklepie gram.pl? :D Może wysłać ankietę do forumowiczów, którzy mają ponad 1000 postow napisanych (to jest dośc sporo) i ostatniego posta napisali przynajmniej w ciągu ostatnich 6 miesięcy? ;)
To jest bardzo arbitralna kwestia, ale być może warta rozważenia :)
Zależy czy zmiany na forum mają służyć zwiększeniu wpływów ze sklepu, czy też mają mieć inny cel (wzrost komfortu obsługi forum...) - od tego zależy czyje zdanie warto rozważyć. Ja bym się jednak się nie ograniczał jedynie do grupy osób o odpowiednim stażu (choć sam na forum jestem od 2922 dni - zresztą, śmieszna sprawa, dzisiaj mija 8 rocznica mojej obecności tutaj), ponieważ często nowe osoby mają świeże podejście do tematu, a bardziej doświadczeni użytkownicy mogą być mniej przychylni zmianom, nawet pozytywnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to podobnie jak ty i rob006, możemy się w tej kwestii zgodzić co do tego, że się nie zgodzimy. Dowód anegdotyczny - kiedy widzę na forum takie ograniczenia, to rezygnuję z korzystania i szukam innego miejsca (hoho, zapewne znaleźliby się i tacy, którzy stwierdziliby, że to i lepiej). Nie dlatego, że chcę koniecznie założyć bezużyteczny czy reklamowy temat, tylko dlatego, że IMO społeczność, która stosuje takie praktyki jest nieprzyjazna nowym użytkownikom, a więc lepiej sobie najzwyczajniej w świecie znaleźć inną.
Powoływanie się na instytucje, firmy itd. niezbyt do mnie przemawia, ponieważ nie po to przecież wchodzimy na fora, żeby mieć powtórkę z tego, czego wszyscy mamy nadmiar w tzw. "prawdziwym życiu", a od czego wielu z nas chce od czasu do czasu odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 23:37, Zajanski napisał:

Powoływanie się na instytucje, firmy itd. niezbyt do mnie przemawia, ponieważ nie po
to przecież wchodzimy na fora, żeby mieć powtórkę z tego, czego wszyscy mamy nadmiar
w tzw. "prawdziwym życiu", a od czego wielu z nas chce od czasu do czasu odpocząć.


Zasadniczą różnicą pomiędzy forum a pracą jest skala profitów, jakie "użytkownik" otrzymuje. Ciężko porównać regularną pensję do korzyści jakie wynikają z wypowiadania się na forum. Jednak dostęp do stron internetowych nie jest jakimś wybitnie wartościowym dobrem, skoro statystycznie 25% użytkowników rezygnuje z nich, gdy wczytywanie strony trwa dłużej niż 4 sekundy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować