Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2015 o 13:03, Muradin_07 napisał:

> Ale dlaczego nie można tego zrobić teraz, aby później nie męczyć się z przestawianiem?

> Lepiej robić zmiany, kiedy jest mniej użytkowników, czy kiedy teoretycznie będzie
ich
> więcej i może być więcej przez to pracy?
Prosty powód - stare forum jest tak stare, że każde ruszenie czegoś w nim oznacza posypanie
się całości ;]


No skoro to taki trup ;)

Dnia 22.09.2015 o 13:03, Muradin_07 napisał:

> No nie, tak jest wam drogi każdy user, że stajecie na głowie, żeby go zadowolić?
mowa
> o tym scrollowaniu? Kto jest takim pro userem? :D Zawalenie miejsca, bo są wypisane
podstawy
> korzystania z forum.
> Nie przesadzasz aby? :)
Nie, nie przesadzam - była taka akcja kiedyś tylko nie pamiętam kto dokładnie zwrócił
uwagę na to, że jest za dużo jakichś tematów związanych z targami lub też podpiętych
i nie można znaleźć "tematów dla niego ważnych".


Jakaś rozwijana belka tutaj spełniłaby swoje zadanie ;)

Dnia 22.09.2015 o 13:03, Muradin_07 napisał:

> No tak, czyli znowu wracamy do ogólnej ilości kont, bo to najważniejsze. Przecież
Ring
> nie mówi o tym, żeby każde rozdawnictwo było tylko i wyłącznie dla forumowiczów.
Jest
> mowa o tym, aby czasem dać tym co siedzą na forum. No chyba, że chodzi o liczbę
kont,
> a nie faktycznie użytkujących. Wtedy róbcie co tydzień jakieś rozdawanie kodów i
będzie
> można patrzeć z dumą jak rośnie liczba nowych obywateli. Co z tego, że to tylko
jednorazowe
> konto, ważne że liczba ich stale rośnie. :)
> No i będzie można powiedzieć, że gram się rozwija, bo co tydzień przyrost userów
jest
> o 100%. A potem: nagrody, promocje, awanse, ordery dla pomysłodawców tak wspaniałego

> rozwiązania :D:D:D cholera idę pracować w marketingu :D:D
Ale przecież powiedziałem, że takie rzeczy tylko dla forumowiczów lub też gramsajtowiczów
możemy spróbować ogarniać i to nie raz. Tylko mówię o tym, że rozdawnictwo ogólnoserwisowe
nie może być ograniczane, bo każdy ma dostęp do newsów taki sam jak Ty, ja i inni. A
naprawdę nie wiem czy jest sens niekiedy walczyć o takie no... bzdury, które są rozdawane
masowo. Dla mnie naprawdę one nimi są i nie - nie dostaję kodów "dla siebie" żebym mógł
sobie wykorzystać i dlatego mogę sobie tak mówić. Po prostu kłócenie się o takie rzeczy
jest naprawdę dziwne. Gdyby faktycznie rozdawane były pudełka z grami czy kody na pełne
wersje gier to faktycznie - dziwnym jest że 9/10 użytkowników, którzy wzięli kody to
robotnicy bez stażu... Ale kody na bety/itemy bez większej wartości... Come on guys!
Naprawdę jest o co denerwować? I pytam poważnie, ale nie o grubsze konkursy tylko o rozdawnictwo
drobiazgów.


Widzisz, bo patrzysz przez pryzmat siebie :)"dla mnie to nie ma sensu" ergo wydaje Ci się, że nie warto się tym zajmować. Oczywiście głupotą jest pomyśleć, że można zadowolić każdego, ale skoro lud woła, to czemu tego nie zrobić?

Dnia 22.09.2015 o 13:03, Muradin_07 napisał:

No ale też doceniony tym, że mam jakąś kapotę w darmowym MMO, której inny nie ma to tak...
Eh, może powoli stary się robię, ale zawsze nie przywiązywałem do tego wielkiej wagi
tak samo jak do dostępów do jakichś wcześniejszych wersji darmówek - dostęp do Heroes
of the Storm dostałem z kolejnego rzutu kluczy, podobnie było z Hearthstone. Betę Heart
of the Swarm i Diablo III wygrałem w konkursach na gram.pl. Co do reszty to jeśli wiem,
że nie będę grał to nawet nie klikam "wygeneruj kod", a jeśli to zrobię to po prostu
daję go komuś innemu - tak było z Wildstarem, tak było z R6:Siege.

Ale nie w tym rzecz - po prostu to już jest temat dla każdego z osobna co robi z kluczem,
który dostaje i też kto go kupuje. To, że zrobimy tak czy inaczej wcale nie oznacza,
że ograniczymy tego typu praktyki, bo tak jak mówię - ograniczymy to do jakiejś tam rangi
to za dwa rozdawnictwa będziemy mieli to samo na Forum. Tak więc nie tędy droga.


Odpowiem w ten sposób:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=99237&tpage=1

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82578#end

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=66626&tpage=12

W przypadku dwóch ostatnich, to nawet były odgrzebany temat z przed X czasu. Posty obywateli co 1-2 minuty. Pamiętam, też coś było z betą do Herosów bodajże. No ale, ty masz większe możliwości obejrzenia sobie tego niż ja plus wyszukiwarka forumowa :) Naprawdę nie da się tego ukrócić w żaden sposób? Jakie szanse na zdobycie kodu mam ja, czy inna osoba, która nie siedzi non stop na forum?
Co dana osoba zrobi z kluczem dla mnie nie ma znaczenia, ale chciałbym też mieć w miarę równe szanse.
Co znaczy zdanie: "To, że zrobimy tak czy inaczej wcale nie oznacza, że ograniczymy tego typu praktyki, bo tak jak mówię - ograniczymy to do jakiejś tam rangi
to za dwa rozdawnictwa będziemy mieli to samo na Forum."
Chcesz mi powiedzieć, że obawiasz się dużej ilości spamu tudzież dużej ilości bezsensownych postów?

No z tym chyba blue-boye sobie poradzą, bo od tego chyba są prawda? :) Kontrola i ewentualne usuwanie/moderacja postów.

Dnia 22.09.2015 o 13:03, Muradin_07 napisał:

> Tak sobie pomyślałem, że może jakieś info jak sprawy stoją by się przydało: np.
rozważamy
> punkty te i te, tych nie rozważamy, bo koszty byłby za duże, itp. itd. Teraz to
jest
> jedna wielka tajemnica ze wszystkiego, czyli jest jak zawsze.
Na razie czekam cały czas na odpowiedzi, z niektórymi zapytaniami wstrzymuję się do momentu,
gdy zobaczę coś w sprawie samego nowego Forum.

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że poruszyłem wyżej kwestię tych rzeczy związanych
stricte z naszym community (nazwałem to community event - te rozdawnictwa i inne sprawy).
Podrzuciłem także kwestię sklepu tak jak zresztą mówiłem o tym wcześniej Ringowi. O tym
w tym momencie głównie rozmawiamy. Natomiast resztę zapisuję i trzymam do momentu, kiedy
pojawią się pierwsze grubsze informacje odnośnie wyglądu forum i funkcjonalności. Niestety
jednak nie wiem kiedy to dokładnie nastąpi


Soon by Blizzard ;)
A tak z ciekawości, od września do grudnia dużo się dzieje w kwestii konwentów/zlotów. Będą jakieś reportaże?

http://www.pixelheavenfest.com
http://retrokomp.org/?page_id=1610&lang=pl_PL
http://warsawgamesweek.pl
http://gdyniagamefestival.com

Nie mówię, że na każdym macie być i klepać reportaż, ale wspomnienie chociażby w newsie by się przydało. Podejrzewam, że wydarzeniem dużego kalibru będą: pixel haven i warsaw game week. Sam wybieram się na retrokomp, ale bez części muzycznej, co nie zmienia faktu, że demka chętnie bym sobie obejrzał :)

Bonus od Alexy:

http://www.alexa.com/siteinfo/gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2015 o 14:00, maniekk napisał:

No skoro to taki trup ;)

Bardziej żywy trup ;>

Dnia 22.09.2015 o 14:00, maniekk napisał:

Jakaś rozwijana belka tutaj spełniłaby swoje zadanie ;)

To w tym momencie można to samo dać w czymś w rodzaju "podforum" ważne. Nie wiem czy będzie się komuś chciało aż tak bawić w rozwijanie, ale to też jest pomysł

Dnia 22.09.2015 o 14:00, maniekk napisał:

Widzisz, bo patrzysz przez pryzmat siebie :)"dla mnie to nie ma sensu" ergo wydaje Ci
się, że nie warto się tym zajmować. Oczywiście głupotą jest pomyśleć, że można zadowolić
każdego, ale skoro lud woła, to czemu tego nie zrobić?

Nie, nie patrzę przez pryzmat siebie tylko patrzę przez pryzmat całości, bo "lud" w tym momencie to osoby korzystające z forum i tych jest naprawdę mało (porównaj jakieś 100 osób tutaj codziennie do kilku tysięcy). I to nie jest moja myśl, że to dla mnie jest bez sensu tylko bezsensem jest to, aby ograniczać wszystko tylko przez pryzmat tych 100 osób. Zresztą jakby zrobić ankietę dla wszystkich userów to mogłoby się okazać, że wielu z nich raczej by się ten pomysł nie spodobał w przypadku takich drobnych rozdawnictw, a nie większych rzeczy.

Dnia 22.09.2015 o 14:00, maniekk napisał:

Odpowiem w ten sposób:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=99237&tpage=1

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82578#end

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=66626&tpage=12

W przypadku dwóch ostatnich, to nawet były odgrzebany temat z przed X czasu. Posty obywateli
co 1-2 minuty. Pamiętam, też coś było z betą do Herosów bodajże. No ale, ty masz większe
możliwości obejrzenia sobie tego niż ja plus wyszukiwarka forumowa :) Naprawdę nie da
się tego ukrócić w żaden sposób? Jakie szanse na zdobycie kodu mam ja, czy inna osoba,
która nie siedzi non stop na forum?
Co dana osoba zrobi z kluczem dla mnie nie ma znaczenia, ale chciałbym też mieć w miarę
równe szanse.

Ale każdy ma równe szanse! Jedni są akurat dostępni, inni nie. Przecież to jest normalne i nie każdy siedzi tutaj 24/7 tylko po to, aby zabrać klucz do gry i tak jest wszędzie. To się nazywa po prostu życie, nie można mieć wszystkiego i okazje zdarzają się różne. Zresztą - o której godzinie by się nie robiło jakiegokolwiek rozdawnictwa to się okazuje, że albo jest za wcześnie (bo szkoła), albo za późno (bo uczelnia), a potem jeszcze dochodzi to, że ktoś o północy nie może kliknąć kodu, bo zrobiło się to w miarę godziny takiej no... Ludzkiej, że wiele osób ma szansę zdobyć klucz, a nie podbramkowo o 10:00.

Dnia 22.09.2015 o 14:00, maniekk napisał:

Co znaczy zdanie: "To, że zrobimy tak czy inaczej wcale nie oznacza, że ograniczymy
tego typu praktyki, bo tak jak mówię - ograniczymy to do jakiejś tam rangi
to za dwa rozdawnictwa będziemy mieli to samo na Forum."
Chcesz mi powiedzieć, że
obawiasz się dużej ilości spamu tudzież dużej ilości bezsensownych postów?

No z tym chyba blue-boye sobie poradzą, bo od tego chyba są prawda? :) Kontrola i ewentualne
usuwanie/moderacja postów.

Szczerze? Nie za bardzo, choć tego też pewnie byłoby sporo. Chodziło mi o to, że ci, którzy będą chcieli te klucze zdobyć to nawet mimo ograniczeń rangowych po nabiciu danej rangi po prostu będą dalej robić to samo. To rozwiązuje problem na krótko, a wtedy by były narzekania, że trzeba to wszystko podnieść, bo "Przodownik to za mało". A "niebiescy" chciałbym przypomnieć, że także jak i Wy są użytkownikami gram.pl i nie są tutaj pracownikami. Oznacza to także, że mają swoje życie - pracę, rodzinę i tak dalej. To nie jest tak, że by sobie nie poradzili, bo radzą sobie z wieloma rzeczami znakomicie... tylko że tak naprawdę działoby się to samo, co dzieje się i teraz. Tylko byłoby pełno Przodowników bez avków i każdy by pisał "klikam i nic!!!" :>

Dnia 22.09.2015 o 14:00, maniekk napisał:

Soon by Blizzard ;)

Ja bym to nazwał "In development by Blizzard w terminologii Heroes of the Storm" ;)

Dnia 22.09.2015 o 14:00, maniekk napisał:

A tak z ciekawości, od września do grudnia dużo się dzieje w kwestii konwentów/zlotów.
Będą jakieś reportaże? [...]

Być zapewne będą, nie wiem czy akurat z tych eventów. Nadal staram się dogadać w sprawie Poznań Game Arena, bo tak jak byłem w ubiegłym roku mam ochotę zrobić powtórkę i zrobić relację z Poznania. Co do WGW to najprawdopodobniej też gramowi tam wpadną. Co do innych - niestety nie mam pojęcia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2015 o 10:11, Muradin_07 napisał:

Później, jeśli będzie więcej nowych osób można o tym myśleć, żeby był porządek.


Nie wiem, może się nie znam (zapewne tak właśnie jest), ale wydaje mi się, że odkładanie różnych spraw "na później" zwykle kończy się tym, że albo nie są zrobione w ogóle, albo robi je się na "odp... się ode mnie". Co jak co, ale myślenie o porządku "później" jest dla mnie dziwnym pomysłem. Zdecydowanie lepiej by było zacząć robienie porządku już teraz, żeby przyzwyczajać ewentualnych "nowych" do tego, że jednak jakieś reguły na tym forum panują.

Dnia 22.09.2015 o 10:11, Muradin_07 napisał:

To, co jest istotne z Twojego punktu widzenia dla kogoś innego jest zawalaniem miejsca
i koniecznością przescrolowania o te pół rolki w dół.


I dlatego uważasz, że takie tematy nie zasługują na to, by je przypiąć? O_o Nie wiem, jak wygląda panel admina na forum, ale powiem tak: wysiłek, jaki poświęcasz na dyskutowanie o tym, czy warto przypinać te tematy, czy nie, wystarczyłby na przypięcie ich już kilkanaście razy :D

Dnia 22.09.2015 o 10:11, Muradin_07 napisał:

Co będzie działo się z tym dalej to niestety ode mnie nie zależy ;/


Może w takim razie warto by było zasugerować jakiś czat na żywo z osobami za to odpowiedzialnymi? Jakąś sesję Q&A, podczas której gramowicze mogliby zadawać pytania?

Dnia 22.09.2015 o 10:11, Muradin_07 napisał:

to nie jest wymóg, aby otrzymać kod na jakiś pakiet broni, który mu kompletnie nie przyda się w grze, ale i tak fajnie go mieć


Oczywiście, wymóg nie. Dlatego napisałem to, co napisałem: że może warto by było rozważyć jakąś hierarchię rozdzielania takich rzeczy? Albo rezerwować pulę (nie wiem, 10% powiedzmy) do rozdania "weteranom". Jeśli nie zgłoszą się w ciągu, na przykład, 24 godzin od ogłoszenia giveaway''a, pula może wrócić do puli ogólnej.

Dnia 22.09.2015 o 10:11, Muradin_07 napisał:

Ale przy trzecim faktycznie będziesz miał wysyp kont na Przodownikach, którym już faktycznie się należy


Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jednak na tego Przodownika trzeba sobie zapracować. Ja na forum siedziałem prawie 3 miesiące, zanim dostałem Przodownika. I prawie pół roku, zanim zostałem Brygadzistą. Nie wydaje mi się, by komuś, kto farmi kody, chciało się tyle czasu bawić.

Dnia 22.09.2015 o 10:11, Muradin_07 napisał:

tu nie tylko osoby, które wystawiają klucze na sprzedaż robią to źle, tutaj działa także to że ktoś to jednak kupuje.


Owszem. Różnica polega jednak na tym, że na kupujących wpływu gram nie ma, natomiast liczbę "farmerów" ograniczyć może.

Dnia 22.09.2015 o 10:11, Muradin_07 napisał:

była taka akcja kiedyś tylko nie pamiętam kto dokładnie zwrócił
uwagę na to, że jest za dużo jakichś tematów związanych z targami lub też podpiętych
i nie można znaleźć "tematów dla niego ważnych".


No cóż, jeśli uważasz, że argument "jest za dużo tematów o targach", wysunięty przez "kogośtam" jest ważniejszy, niż faktycznie istotne przypięcie na pierwszym miejscu tematów o tym, jak działa forum, to naprawdę nie wiem, jakiego argumentu mógłbym użyć, by przekonać Cię, że jest inaczej. Powiem tylko, że jakoś przytłaczająca większość for, na których się udzielam lub robiłem to w przeszłości, miała tego typu tematy przypięte. Zawsze. A te, które tego nie miały, bardzo szybko dochodziły do wniosku, że warto by było to zrobić. Ale ok, rozumiem, że może być to wyjątkowo skomplikowana procedura, wymagająca dużo wysiłku i pracy. Bo (sądząc po tym, jaki przeciwko temu jest opór) z pewnością nie może to być coś tak prostego, jak kliknięcie w pustą krateczkę obok tematu, tak, jak robi to zwykły użytkownik, chcący przykleić sobie wątek do Ulubionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2015 o 17:34, Ring5 napisał:

Nie wiem, może się nie znam (zapewne tak właśnie jest), ale wydaje mi się, że odkładanie
różnych spraw "na później" zwykle kończy się tym, że albo nie są zrobione w ogóle, albo
robi je się na "odp... się ode mnie". Co jak co, ale myślenie o porządku "później" jest
dla mnie dziwnym pomysłem. Zdecydowanie lepiej by było zacząć robienie porządku już teraz,
żeby przyzwyczajać ewentualnych "nowych" do tego, że jednak jakieś reguły na tym forum
panują.

Nie nie, chodzi mi o to, że dopóki nie będę widział całości i tego jak zostało to wszystko zaplanowane już teraz to ciężko będzie powiedzieć cokolwiek lub dodać jeszcze kilka sugestii czy pomysłów. Tylko o to chodzi ;]

Dnia 22.09.2015 o 17:34, Ring5 napisał:

I dlatego uważasz, że takie tematy nie zasługują na to, by je przypiąć? O_o Nie wiem,
jak wygląda panel admina na forum, ale powiem tak: wysiłek, jaki poświęcasz na dyskutowanie
o tym, czy warto przypinać te tematy, czy nie, wystarczyłby na przypięcie ich już kilkanaście
razy :D

Bo jeśli już mielibyśmy coś przypiąć to przypiąłbym wtedy jako ogłoszenie/rzeczy ważne przygotowane w tym celu specjalne tematy i coś w rodzaju FAQ przygotowany wraz z Moderatorami. Tam wtedy można dać odniesienia także do tematów w podforach chociażby.

Dnia 22.09.2015 o 17:34, Ring5 napisał:

Może w takim razie warto by było zasugerować jakiś czat na żywo z osobami za to odpowiedzialnymi?
Jakąś sesję Q&A, podczas której gramowicze mogliby zadawać pytania?

Pamiętasz jak pisałem niedawno o tym "że albo pokochają, albo zlicznują?"? A na serio to nie jestem pewny czy ktoś będzie na tyle odważny, aby to zrobić.

Dnia 22.09.2015 o 17:34, Ring5 napisał:

Oczywiście, wymóg nie. Dlatego napisałem to, co napisałem: że może warto by było rozważyć
jakąś hierarchię rozdzielania takich rzeczy? Albo rezerwować pulę (nie wiem, 10% powiedzmy)
do rozdania "weteranom". Jeśli nie zgłoszą się w ciągu, na przykład, 24 godzin od ogłoszenia
giveaway''a, pula może wrócić do puli ogólnej.

Czuję, że mogłoby to wprowadzić jeszcze więcej zamieszania niż byłoby to faktycznie potrzebne, tym bardziej jeśli mówilibyśmy o kodach, które rozdają wszędzie - u nas i w innych miejscach. Zresztą ktoś, kto powiedzmy nie dostałby kodu (Robotnik powiedzmy) napisałby "nie ma kodów", a potem taki weteran napisałby "dzięki za kod" to mógłby poczuć się nieco oszukany. Ja wiem, że to tylko tych kilkanaście osób, ale jednak wszyscy powinni mieć w takich drobnostkach równe szanse.

Dnia 22.09.2015 o 17:34, Ring5 napisał:

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jednak na tego Przodownika trzeba sobie zapracować.
Ja na forum siedziałem prawie 3 miesiące, zanim dostałem Przodownika. I prawie pół roku,
zanim zostałem Brygadzistą. Nie wydaje mi się, by komuś, kto farmi kody, chciało się
tyle czasu bawić.

No wiesz, ja na awans z Robotnika na Przodownika czekałem 2 lata... ;>

Ale zobacz też, że wcale nie trzeba dużo postów napisać, aby tam wskoczyć. Wystarczy coś tam regularnie pisać i samo wychodzi. A jak wiemy dobrze - niektórym chce się naprawdę w to bawić tak samo jak zakładać miliony trollkont ;]

Dnia 22.09.2015 o 17:34, Ring5 napisał:

Owszem. Różnica polega jednak na tym, że na kupujących wpływu gram nie ma, natomiast
liczbę "farmerów" ograniczyć może.

Ja naprawdę nie ogarniałbym wszystkich userów jako farmerów, ok - zdarzają się, ale wszystkich bym nie podejrzewał. To tak samo jak w większości rozdawnictw internetowych "winne wszystkiemu są boty" ;)

Dnia 22.09.2015 o 17:34, Ring5 napisał:

No cóż, jeśli uważasz, że argument "jest za dużo tematów o targach", wysunięty przez
"kogośtam" jest ważniejszy, niż faktycznie istotne przypięcie na pierwszym miejscu tematów
o tym, jak działa forum, to naprawdę nie wiem, jakiego argumentu mógłbym użyć, by przekonać
Cię, że jest inaczej. Powiem tylko, że jakoś przytłaczająca większość for, na których
się udzielam lub robiłem to w przeszłości, miała tego typu tematy przypięte. Zawsze.
A te, które tego nie miały, bardzo szybko dochodziły do wniosku, że warto by było to
zrobić. Ale ok, rozumiem, że może być to wyjątkowo skomplikowana procedura, wymagająca
dużo wysiłku i pracy. Bo (sądząc po tym, jaki przeciwko temu jest opór) z pewnością nie
może to być coś tak prostego, jak kliknięcie w pustą krateczkę obok tematu, tak, jak
robi to zwykły użytkownik, chcący przykleić sobie wątek do Ulubionych.

Wiesz, podałem to jako przykład tego, że ktoś na to narzekał - to nie było nic wiążącego ;]

Ja nie mówię, że tego nikt nie wprowadzi czy też olejemy temat, koniec i kropka. Mówię o tym, że chciałbym z tymi wszystkimi rzeczami ruszyć faktycznie od nowego Forum tak, aby w tym wszystkim nie robić rewolucji. Cały czas rozmawiamy o tym czego chcemy od nowego Forum i tego się trzymajmy. A też chcę, aby to wszystko było przejrzyste w sensie takim, że w ogłoszeniach faktycznie niech będą rzeczy jakieś sezonowe i chwilowe (choć już podrzuciłem info o tym temacie ze screenami czy można to zdjąć). Potem w zależności jak będzie wyglądała sytuacja na nowym Forum będziemy dostosowywać to jakie tematy i gdzie podpiąć, co powinno być na głównej całości, a co w poszczególnych podforach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2015 o 14:28, Muradin_07 napisał:

> No skoro to taki trup ;)
Bardziej żywy trup ;>


Pierwsze na świecie zombi-forum :D

Dnia 22.09.2015 o 14:28, Muradin_07 napisał:

Ale każdy ma równe szanse! Jedni są akurat dostępni, inni nie. Przecież to jest normalne
i nie każdy siedzi tutaj 24/7 tylko po to, aby zabrać klucz do gry i tak jest wszędzie.
To się nazywa po prostu życie, nie można mieć wszystkiego i okazje zdarzają się różne.
Zresztą - o której godzinie by się nie robiło jakiegokolwiek rozdawnictwa to się okazuje,
że albo jest za wcześnie (bo szkoła), albo za późno (bo uczelnia), a potem jeszcze dochodzi
to, że ktoś o północy nie może kliknąć kodu, bo zrobiło się to w miarę godziny takiej
no... Ludzkiej, że wiele osób ma szansę zdobyć klucz, a nie podbramkowo o 10:00.


Nie piję do tego, że może mi się nie uda zdobyć kodu. Boli raczej to, że tyle multikont farmi sobie kody na sprzedaż ;)

Dnia 22.09.2015 o 14:28, Muradin_07 napisał:

> Co znaczy zdanie: "To, że zrobimy tak czy inaczej wcale nie oznacza, że ograniczymy

> tego typu praktyki, bo tak jak mówię - ograniczymy to do jakiejś tam rangi
> to za dwa rozdawnictwa będziemy mieli to samo na Forum."
Chcesz mi powiedzieć,
że
> obawiasz się dużej ilości spamu tudzież dużej ilości bezsensownych postów?
>
> No z tym chyba blue-boye sobie poradzą, bo od tego chyba są prawda? :) Kontrola
i ewentualne
> usuwanie/moderacja postów.
Szczerze? Nie za bardzo, choć tego też pewnie byłoby sporo. Chodziło mi o to, że ci,
którzy będą chcieli te klucze zdobyć to nawet mimo ograniczeń rangowych po nabiciu danej
rangi po prostu będą dalej robić to samo. To rozwiązuje problem na krótko, a wtedy by
były narzekania, że trzeba to wszystko podnieść, bo "Przodownik to za mało". A "niebiescy"
chciałbym przypomnieć, że także jak i Wy są użytkownikami gram.pl i nie są tutaj pracownikami.
Oznacza to także, że mają swoje życie - pracę, rodzinę i tak dalej. To nie jest tak,
że by sobie nie poradzili, bo radzą sobie z wieloma rzeczami znakomicie... tylko że tak
naprawdę działoby się to samo, co dzieje się i teraz. Tylko byłoby pełno Przodowników
bez avków i każdy by pisał "klikam i nic!!!" :>


No panie, teraz pan raczysz żartować :) Zanim ktoś dojdzie do poziomu przodownika, czy też brygadzisty, minie trochę czasu. Odfiltruje to ancymonów, a tych którzy będą broić mimo to utemperują moderatorzy. Co kieruje mnie do drugiej części wypowiedzi: co ma praca w gramie do moderowania? Przypominam, że chłopaki sami się zgłosili do tej roli, więc obrona tematem, że mają rodziny nie ma tu nic do rzeczy. Będzie miał chęć i stwierdzi, że da radę to będzie działać, nie da rady, to przecież zawsze można wzmocnić zespół, adekwatnie do ilości piszących. Naprawdę mogłeś wymyślić coś bardziej oryginalnego :D

Dnia 22.09.2015 o 14:28, Muradin_07 napisał:

> Będą jakieś reportaże? [...]
Być zapewne będą, nie wiem czy akurat z tych eventów. Nadal staram się dogadać w sprawie
Poznań Game Arena, bo tak jak byłem w ubiegłym roku mam ochotę zrobić powtórkę i zrobić
relację z Poznania. Co do WGW to najprawdopodobniej też gramowi tam wpadną. Co do innych
- niestety nie mam pojęcia :/


Zawsze możemy się dogadać ;)
Jakaś tymczasowa akredytacja prasowa ;) jak pojawię się na retrokompie, porobię parę zdjęć z konkursu demowego:

a) 8-bit, ze szczególnym uwzględnieniem ZX Spectrum, Commodore 64 oraz Atari XL/XE;
b) Amiga OCS/ECS oraz Amiga AGA.

Posłucham seminariów i obejrzę konkursy dla graczy. Zweryfikujesz i będzie git ;) W sumie i tak planuję tam być, można powiedzieć, że mam po sąsiedzku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2015 o 21:29, maniekk napisał:

Pierwsze na świecie zombi-forum :D

A niedługo będzie pierwsze na świecie zombi-forum po operacji plastycznej! Nie no to za daleko poszło...

Dnia 22.09.2015 o 21:29, maniekk napisał:

Nie piję do tego, że może mi się nie uda zdobyć kodu. Boli raczej to, że tyle multikont
farmi sobie kody na sprzedaż ;)

A to już tak jak powiedziałem - dziwnie jest odpowiadać za moralność człowieka, który to robi i nieświadomego kogoś, który to kupuje. Po prostu głupota ludzka nie zna granic i od niedawna zaczynam wierzyć w to na nowo...

Dnia 22.09.2015 o 21:29, maniekk napisał:

No panie, teraz pan raczysz żartować :) Zanim ktoś dojdzie do poziomu przodownika, czy
też brygadzisty, minie trochę czasu. Odfiltruje to ancymonów, a tych którzy będą broić
mimo to utemperują moderatorzy. Co kieruje mnie do drugiej części wypowiedzi: co ma praca
w gramie do moderowania? Przypominam, że chłopaki sami się zgłosili do tej roli, więc
obrona tematem, że mają rodziny nie ma tu nic do rzeczy. Będzie miał chęć i stwierdzi,
że da radę to będzie działać, nie da rady, to przecież zawsze można wzmocnić zespół,
adekwatnie do ilości piszących. Naprawdę mogłeś wymyślić coś bardziej oryginalnego :D

Nie, patrz punkt wyżej dlaczego tak myślę... Poza tym tak jak mówię - ja tutaj jestem codziennie, nie we wszystkich tematach ale staram się na bieżąco ogarniać większość rzeczy. Tak czy inaczej to wszystko jest wolontariatem i jakby nie patrzeć - jest dobrowolne i w ramach wolnego czasu, a także możliwości i chęci. Fakt, że wielu "niebieskich" tutaj jest także dlatego, iż lubi się tutaj udzielać, ale no kurczę... gdybyśmy ich faktycznie najęli to wtedy siedzenie i odsalanie wszystkiego byłoby jeszcze ciekawsze no i mógłbym tego od nich wręcz wymagać.

Dnia 22.09.2015 o 21:29, maniekk napisał:

Zawsze możemy się dogadać ;)
Jakaś tymczasowa akredytacja prasowa ;) jak pojawię się na retrokompie, porobię parę
zdjęć z konkursu demowego:

a) 8-bit, ze szczególnym uwzględnieniem ZX Spectrum, Commodore 64 oraz Atari XL/XE;
b) Amiga OCS/ECS oraz Amiga AGA.

Posłucham seminariów i obejrzę konkursy dla graczy. Zweryfikujesz i będzie git ;) W sumie
i tak planuję tam być, można powiedzieć, że mam po sąsiedzku. ;)

Jeśli tak to hm... jeśli możesz to podeślij mi maila większego na ten temat (na michal.grabowski@gram.pl), opisz o co chodzi, a ja spróbuję napisać do naczelnego w tej sprawie. Może uda się coś w tej sprawie podziałać, jeśli nie jako relacja na głównej to na pewno na gramsajcie tak jak zresztą mówiłem, że możemy to robić i podrzucać tego teksty do czytelni, a taki jeśli byłby dobry na pewno by się tam nadawał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że na 100% umarło, skoro po nacisku przez niektórych raz na pół roku zrobią jakąś małą aktualizacje na forum, a potem znikają bez słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2016 o 21:24, Joorg napisał:

I jak tam z nowymi GSami? Coś się rusza czy całkiem to już umarło?

Toś się wstrzelił w czas. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2016 o 23:05, meryphillia napisał:

Takie coś dla zainteresowanych kondycją gramu:
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,20485110,fiskus-uderza-w-jednego-z-najwiekszych-sprzedawcow-elektroniki.html

Oby gram.pl nie było pierwszą ofiarą aktualnych problemów właściciela...



Proszę zapoznać się z tym: http://www.gram.pl/news/2016/08/03/oswiadczenie-w-sprawie-sytuacji-portalu-i-sklepu-gram-pl.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować