Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Feedback - pomysły Gramowiczów na zmiany:

- Serwis
Muradin
- Rozwiązanie kwestii problemów z przelogowaniem się, wylogowaniem się. Chodzi mi o to, że niekiedy gdy skaczę między kontem Gramika, a swoim... po prostu po wylogowaniu się z GSów dziwnym trafem skomentowałem na głównej jako Gramik, a nie ja. Nie wiem, może to jest związane z różnymi środowiskami forum/GSów i głównej. Chyba to podejrzewam...

- Gramsajty:
Muradin:
- Poprawienie modułu własnych belek - kod źrodłowy
- Połączenie prostych rozwiązań jak i tych nieco zaawansowanych
- Pasek "najnowsze wpisy na gramsajtach"
- Rozwiązania wtyczki Vilmara wprowadzone na stałe
- Rozwiązanie kwestii pojawiających się gramsajtów znikąd w topce GSowej
- Wsparcie dla zewnętrznych serwisów hostujących grafiki.
- Wsparcie dla serwisów społecznosciowych takich jak facebook, twitter czy google+
ManweKallahan
- dodanie opcji "zapamiętaj wybór" przy wchodzeniu na gramsajty oznakowane jako zawierające nieodpowiednie dla młodszych osób treści (tak, żeby nie trzeba było za każdym razem potwierdzać wejścia, bo aktualnie jest tak, że jeśli wchodzę na tak oznaczony gs linkiem bezpośrednio do jakiegoś wpisu, to po kliknięciu "wejdź na stronę" przekierowuje mnie na stronę główną tego gramsajta zamiast na wpis)
- naprawa systemu odpowiedzi na komentarze pod wpisem (żeby nie trzeba było kombinować z odświeżaniem aby mieć pewność, że komentarz dodawany jako odpowiedź na inny komentarz doda się w tym miejscu co powinien)
- naprawić wyszukiwarkę, ponieważ ta, która obecnie na gs'ach jest, chyba w ogóle nie działa - sprawdziłem teraz na szybko i nie wyszukuje ani treści wpisów, ani tytułów, ani tagów
- zmiana działania chmury tagów, która aktualnie pokazuje losowe tagi, a zróżnicowanie wielkości czcionki danego tagu w stosunku do ilości oznaczonych nim wpisów jest dość mało adekwatna (np u mnie tag 'oceny' (23 wpisy) ma w chmurze taką samą wielkość co 'podsumowanie' (8) czy nawet 'techniczne' (5)) - najlepiej byłoby chyba po prostu wyświetlać wszystkie użyte tagi w kolejności alfabetycznej lub częstości wykorzystania, co łatwiej pozwalałoby autorowi tymi tagami zarządzać
- naprawa dodawania filmów z YouTube do wpisu, bo obecnie nawet jeśli kursor jest w środku tekstu, to film doda się zawsze na samym końcu i trzeba kombinować z wycinaniem i wklejaniem, a w przypadku dodawania obrazków wszystko jest ok, dodaje się tam gdzie jest kursor; przy okazji może warto też umożliwić dodawanie filmów z innych serwisów, które zazwyczaj udostępniają kody do umieszczania oraz dodać większe możliwości przy tych filmach (niedawno ktoś próbował bezskutecznie wstawić do gramsajta film razem z playlistą), a to się chyba wiąże z wdrożeniem HTML5
- naprawa problemu wpisów znikających przy próbie dodania
- stworzenie podstrony, na której byłyby wypisane czasy gier jakie użytkownik dodał w serwisie i umieszczenie do niej linku na gramsajcie w panelu ''Moje statystyki'', obok obecnych tam odnośników do wszystkich postów, recenzji sklepowych i wpisów na sajcie
luzac
- Stare Gramsajty zablokować i napisać wszystko od nowa, pozostawiając ludkom możliwość przeniesienia starej zawartości na nową platformę.
- Pozwolić na mocowanie wyśrodkowanego tła które jeździ wraz z przesuwaniem w dół (obecnie mamy albo nieruchome wyśrodkowane tło, albo kafelkowe).
- Możliwość wprowadzenia własnych zakładek, oraz ukrywania obecnych.
- Możliwość ukrywania awatara i nicku z nagłówka.
- Elastyczna szerokość belek.
Zoso [ciekawe postulaty z Gram_Zmian]:
- Archiwum, w którym sposób podziału wpisów ustala autor [tematycznie, chronologicznie, etc.]
- Kilka ankiet równocześnie + ankieta wielokrotnego wyboru.
- Opcja komentarzy dla niezarejestrowanych [ewentualnie można zrobić tak, by autor sajta mógł zadecydować, czy chce taką możliwość udostępnić, czy nie - przyp. Z]
- Możliwość zmiany rodzaju czcionki, jej koloru i rozmiaru.
- Wszystkie obszerniejsze moduły dostępne wyłącznie jako podstrony, dostępne z poziomu głównej strony GSa - wpisy, w formie dużych, przewijających się grafik [a'la sklep gramu], o mozliwym do edycji rozmiarze i obramowaniu, kolorze podświetlenia przy najechaniu kursorem, czcionce tekstu, itp. Pozostałe w formie buttonów, których rozmiszczenie, ilośc i funkcję user będzie mógł sam określać
- Strona główna gramsajta raczej minimalistyczna - wyżej wspomniane elementy, plus odrobina miejsca poniżej/powyżej na opcjonalny avatar i nick [w formie do edycji wg. własnych upodobań], notkę o autorze, ostatnie odwiedziny
- Osobna podstrona dla gier, w formie tego, co mniej więcej oferuje strona profilowa na Raptr czy Xfire
- Powinienem to napisać już wyżej - gramsajty w HD ;] Niech to wykorzystuje coś więcej, niż tylko 850 pikseli szerokości.
- Pasek gram.pl, z linkami do forum, gramsajtów, sklepu, itp. niech będzie jako rozwijalny widgecik z boku lub z góry strony. Niech to nie wisi non stop i nie psuje efektu.
- Obserwowane sajty z mailowymi przypomnieniami o nowych wpisach.
- Mailowe powiadomienia o odpowiedziach w komentarzach, tak jak na forum.
- "Proponowane gramsajty" na stronie głównej GSów, zależne od znajomych, obserwowanych i odwiedzanych przez danego usera sajtów oraz ich tagów.
- Wbudowany edytor grafik w okienku dodawania wpisów - najprostsze przycinanie, skalowanie. Niech wrócą miniatury, które kiedyś były - mała grafika we wpisie, która jest po kliknięciu wyświetlana powiększona - w rzeczywistym rozmiarze.


- Główna gram.pl:
Muradin:
- Problem z avatarami na głównej - ROZWIĄZANY
- Aktualizacja modułu polecanych ciekawych artykułów na końcu tekstów
ManweKallahan
- jak dla mnie to zakładki w tym panelu na samej górze (wszystko, recenzje, przed premierą itd) mogłyby się przełączać ciut wolniej (obecnie to są jakieś 4 sekundy)
- aktualnie przez odliczanie do premiery Black Flag panel z newsami zniknął mi poza ekranem (poza tym najnowszym na innym tle niż reszta), a rozdzielczość mam wysoką, na przyszłość moglibyście spróbować takie odliczanie wcisnąć gdzieś indziej, albo w mniejszym rozmiarze
luzac
- Zastąpić głowy białymi polami w statsach, jeśli są tylko placeholderami.
- Justować teksty w newsach, błagam.
- Dostosowywalny pasek "Ulubione" pod paskiem gram.pl, gdzie można ustwić kilka szybkich łącz do danej części portalu, zamiast przelikiwac się przez menusy.


- Sklep:
Muradin:
- Cały temat sklepowy oddany we właściwe ręce. Zainteresowanych tymi problemami zapraszam do posta szczegółowego - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&pid=148
Dared00:
- dostawa do paczkomatów

- Artykuły, teksty i inne:
Muradin:
- Poprawić wyświetlanie grafik i screenów po kliknięciu na nie w newsie
- Projekt "Gram Greenlight" związany gramsajtami i ciekawymi wpisami.
Dared00:
- przywrócenie wyraźnie oddzielonej ramki "Moim zdaniem" w newsach i jednocześnie rezygnacja z subiektywizowania tytułów i treści
- linkowanie dobrych wpisów z GSów w sekcji tekstów, na równi z tekstami redakcji
- rozruszanie community - prezentacje ciekawych dyskusji z forum, teksty typu "Co Gramowicze sądzą o..."
luzac
- Więcej cykli pokroju kącika literackiego czy retrogramu.
- Zmusić Lucasa i Myszę do nagrania kolejnego pr0gramu.
- Redaktorzy powinni od czasu do czasu napisać coś na swoich GSach, tak luźniej, od siebie, niekoniecznie na chwałę strony głównej.

- Forum:
Muradin:
- Małe zmiany w szacie graficznej forum
- Zmiana systemu rang na forum, system "karmy" postów i plusy do nich
- Przywrócenie statystyk na gram.pl
Dared00:
- prywatne wiadomości
- dodanie opcji odpowiadania do wielu osób naraz
- przeniesienie subfor (zwłaszcza pomocy technicznej) w bardziej widoczne miejsce
- odświeżenie regulaminu
- nowi moderatorzy
- mniejsza tolerancja wobec kont uprawiających astroturfing
Isildur:
- inny kolor czcionki dla Moderatorów - służący jedynie do moderowania, tak by post wyróżniał się od innych i był bardziej widoczny dla innych użytkowników. - ZREALIZOWANY
ManweKallahan
- przycisk "mój gramsajt" widoczny u ludzi, które owe gramsajty mają, mógłby być widoczny przez cały czas, a nie tylko po najechaniu na obszar posta danego użytkownika; przy okazji można by go rozbudować - np. umieścić go pod awatarem, a przy nim mogłyby być podane tagi jakie autor ustalił dla swojego gramsajta
- opcja "podgląd" obok "dodaj post" - to funkcjonuje z poziomu newsów, więc nie sądzę, by większe problemy sprawiło zaimplementowanie tego do forum
- umożliwienie dodania/usunięcia załączników przy edycji posta, a nie tylko przy dodawaniu nowego
Ring5
Obywatele (ale nie osoby zdegradowane, tylko takie, ktore napisaly mniej, niz 5 postow) nie powinni miec mozliwosci zakladania nowych watkow. W ten sposob rozwiazuje sie trzy problemy jednoczesnie:
1) pozbywamy sie tysiac siedemset trzeciego tematu o grze ABC, "nowi" beda musieli nauczyc sie, jak uzywac wyszukiwarki;
2) koniec z watkami takimi, jak wspomniany wczesniej ("ma ktos kod do...") oraz reklamami i linkami referencyjnymi.
3) koniec z pojawiajacymi sie od czasu do czasu watkami typu "J...c gram" itp, wrzucanymi masowo przez alter ego frustratow, ktorzy dostali bana.

Przy probie zalozenia nowego tematu, Obywatelowi wyskakiwaloby okienko z informacja, ze przed stworzeniem nowego watku, musi miec x postow na koncie, oraz z informacja, jak szukac istniejacych tematow, gdzie zamieszczac linki do swoich filmikow badz ogloszenia. Jedynym wyjatkiem moglaby byc tu sekcja Pomocy Technicznej, gdzie rzeczywiscie nowe tematy zwykle sie przydaja. Widzialem podobne rozwiazania na innych forach i to naprawde zmniejsza drastycznie ilosc spamu.

Sugestia Moderatora oraz Muradin_07 i pawbuk: - By jednak nie wyskakiwała informacja ile potrzeba postów by móc założyć nowy temat.
luzac
- Dodać opcję 100x100 dla awatarków.
- Pozostawić minimalizm.
- Dodać nowe style (różowe obietnice never forget).
- Pozbyć się podforum "Rodzice i dzieci".
- Stworzyć nowe podforum "Newsy" (pisał bodajże o tym QST07, ale na razie nie widzę tego w przyklejonym poście).
Zoso [ciekawe postulaty z Gram_Zmian]:
- Zwijanie długich postów [widzi mnie się, że w przypadku długich postów byłby to po prostu przycisk "pokaż całość" na końcu pokazywanego fragmentu - przyp. Z]
Tyler_D
Otóż. Od jakiegoś czasu, nie wiem dokładnie [ piszę z pamięci, będzie to ja wiem ... ze dwa tygodnie, może nieco więcej ]:
- zniknęły wszystkie obrazki w postach, w jakimkolwiek temacie
- nie da się ich dodawać do posta
- nikt z góry [ nie liczę modów ] nie raczył poinformować modów [ chyba że się mylę ] co się dzieje ani tym bardziej userów - i nieważne czy coś ktoś grzebie 'by było lepiej' czy może coś się spier...niczyło i jest to naprawiane, kontakt na linii góra-modzi-userzy dość mocno leży

Więc może wypadałoby gdzieś na górze, dole, boku czy na środku nasmolić jakiś topic, info czy cokolwiek, że to i tamto 'nie działa' bo lub 'nie będzie działało tyle a tyle bo coś tam', co nie? Oczywiście ... oczywiście są wątki w których możemy zgłaszać swoje propozycje [ fak jea ] albo zgłaszać co nie działa [ tylko jak często tak ktoś wpada, czyta to co my piszemy i reaguje na to? ] tyle tylko, że wygląda to jak wygląda ... - ROZWIĄZANY


- Czas gry
ManweKallahan
- pisałem już o tym dość dawno, ale nadal to mam (nie wiem jak inni) - po najechaniu na któryś z awatarów w sekcji "najaktywniejsi gramowicze" (w ogóle to nigdzie nie jest napisane, że chodzi o ostatnie bodajże 14 dni) to on się nie wiedzieć dlaczego nieco zmniejsza i jeśli przytrzymam kursor na krawędzi to się zaczyna migawka
- po najechaniu na taki awatar w pasku powyżej pojawia się tytuł ostatnio dodanego czasu (no i czas), a przy kursorze wyskakuje pomocnicze okienko z ilością dodanych czasów (przez te ostatnie 2 tygodnie) - według mnie powinno być na odwrót
- kwestia podawania czasów dla różnych platform (a prawie wszyscy i tak podają dla PC, wystarczy spojrzeć na ranking) wiążąca się z wykorzystywanym katalogiem została przeze mnie poruszona w innym temacie, ale jak na złość nie mogę go teraz znaleźć - w skrócie: zamiast istnienia obok siebie podstron każdej gry dla każdej platformy, zrobić dla każdej gry jedną uniwersalną podstronę, a platformę na której się grało zaznaczać przy podawaniu czasu, tak jak aktualnie zaznacza się "przejście w 100%", "główny wątek", "speedrun" itp.
- poza rankingiem top 35 ilości dodanych czasów widocznym na stronie głównej tej sekcji, powinien być gdzieś dostępny trochę większy, np. top 100, najlepiej w formie podstrony
- w dalszej perspektywie można by było dodać wyszukiwarkę gier na podstawie czasu, np. ktoś by chciał sobie znaleźć grę do przejścia w 10h to by podał takie widełki w wyszukiwarce i wyświetliło by mu odpowiednie tytuły [ale to raczej mało istotne]
- stworzenie podstrony, na której byłyby wypisane czasy gier jakie użytkownik dodał w serwisie i umieszczenie do niej linku na gramsajcie w panelu ''Moje statystyki'', obok obecnych tam odnośników do wszystkich postów, recenzji sklepowych i wpisów na sajcie


Ja swoje dodałem, trochę zaktualizowałem. Jeżeli ktoś z Was chciałby tak samo przedstawić listę różnych pomysłów to też niech takową stworzy. I podobny system - jaka kwestia, nick pogrubiony i jakie pomysły. Wtedy tylko wystarczy nick wraz z pomysłami do odpowiedniej przegródki dodać.

I tak jak już rozmawialiśmy proszę ekipę moderatorską o przypięcie tego posta :)

[Moderator - Isildur - Podpinam]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, ode mnie dużo nie ma ;)

- Artykuły, teksty i inne:
Dared00:
- przywrócenie wyraźnie oddzielonej ramki "Moim zdaniem" w newsach i jednocześnie rezygnacja z subiektywizowania tytułów i treści
- linkowanie dobrych wpisów z GSów w sekcji tekstów, na równi z tekstami redakcji
- rozruszanie community - prezentacje ciekawych dyskusji z forum, teksty typu "Co Gramowicze sądzą o..."

-Sklep:
Dared00:
- dostawa do paczkomatów

- Forum:
Dared00:
- prywatne wiadomości
- dodanie opcji odpowiadania do wielu osób naraz
- przeniesienie subfor (zwłaszcza pomocy technicznej) w bardziej widoczne miejsce
- odświeżenie regulaminu
- nowi moderatorzy
- mniejsza tolerancja wobec kont uprawiających astroturfing

Reszta mnie nie interesuje, nie przeszkadza, bądź wspomniał już o tym Muradin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

Swoją drogą mam nadzieję, że więcej osób doda do tego swoją cegiełkę i coś z tego wyjdzie. I tak najciekawsze jest z tego wszystkiego to, że ten który dyskusję rozpoczął już w niej udziału nie bierze na własne życzenie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz do roboty. Każdy kto się zna, albo ma ciekawe pomysły niech się zgłasza. Do roboty ludzie. Niech to forum wreszcie wyglada tak jak ma/miało wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł to jedno, realizacja to drugie. Chociaż powiem szczerze - zaskoczony byłem niezmiernie tak szybką naprawą problemu z avatarami na głównej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=826368&n=3 <- trochę pomysłów z tego wpisu wprowadzono w życie, ale wielu nie, a warto by było:
Pomysł na jednoczesną odpowiedź na więcej niż jeden post (punkt 5 dla forum).
Możliwość "zmagazynowania" dodatkowych layoutów i możliwość ich wgrania jednym kliknięciem, bez konieczności ładowania od nowa wszystkich elementów (pkt 11 i 12).
Przy okazji chociaż kilka szablonów, tak jak można sobie ustawić skórkę dla forum (pkt 31) [nie wiem jak ZoSo czy inni obeznani z tym tematem userzy, ale ja mógłbym ewentualnie jakiś jeden czy dwa takie proste szablony przygotować]
Możliwość krótkotrwałej edycji komentarza pod wpisem, tak jak to działa na forum (pkt 15).
Bardziej zaawansowane ankiety (pkt 18, 19 i 8).
Zmiana/poprawa sposobu wyświetlania obrazków we wpisach (pkt 21).
Powiadomienie o odpowiedzi na mój komentarz pod czyimś wpisem (pkt 22, aktualnie częściowo rozwiązuje to wtyczka Vilmara, ale według mnie nie jest to najlepsze rozwiązanie).
Umożliwienie komentowania osobom niezarejestrowanym (pkt 26 w połączeniu z pkt 30)!

Ktoś pisał o zmianie funkcji "moi znajomi" na "obserwowani" (lub dodaniu takowej niezależnie), tak, żeby można było dostawiać powiadomienia o aktywności takich osób jednostronnie.

Ode mnie:
Gramsajty
ManweKallahan
- dodanie opcji "zapamiętaj wybór" przy wchodzeniu na gramsajty oznakowane jako zawierające nieodpowiednie dla młodszych osób treści (tak, żeby nie trzeba było za każdym razem potwierdzać wejścia, bo aktualnie jest tak, że jeśli wchodzę na tak oznaczony gs linkiem bezpośrednio do jakiegoś wpisu, to po kliknięciu "wejdź na stronę" przekierowuje mnie na stronę główną tego gramsajta zamiast na wpis)
- naprawa systemu odpowiedzi na komentarze pod wpisem (żeby nie trzeba było kombinować z odświeżaniem aby mieć pewność, że komentarz dodawany jako odpowiedź na inny komentarz doda się w tym miejscu co powinien)
- naprawić wyszukiwarkę, ponieważ ta, która obecnie na gs''ach jest, chyba w ogóle nie działa - sprawdziłem teraz na szybko i nie wyszukuje ani treści wpisów, ani tytułów, ani tagów
- zmiana działania chmury tagów, która aktualnie pokazuje losowe tagi, a zróżnicowanie wielkości czcionki danego tagu w stosunku do ilości oznaczonych nim wpisów jest dość mało adekwatna (np u mnie tag ''oceny'' (23 wpisy) ma w chmurze taką samą wielkość co ''podsumowanie'' (8) czy nawet ''techniczne'' (5)) - najlepiej byłoby chyba po prostu wyświetlać wszystkie użyte tagi w kolejności alfabetycznej lub częstości wykorzystania, co łatwiej pozwalałoby autorowi tymi tagami zarządzać
- naprawa dodawania filmów z YouTube do wpisu, bo obecnie nawet jeśli kursor jest w środku tekstu, to film doda się zawsze na samym końcu i trzeba kombinować z wycinaniem i wklejaniem, a w przypadku dodawania obrazków wszystko jest ok, dodaje się tam gdzie jest kursor; przy okazji może warto też umożliwić dodawanie filmów z innych serwisów, które zazwyczaj udostępniają kody do umieszczania oraz dodać większe możliwości przy tych filmach (niedawno ktoś próbował bezskutecznie wstawić do gramsajta film razem z playlistą), a to się chyba wiąże z wdrożeniem HTML5
- naprawa problemu wpisów znikających przy próbie dodania

Strona główna
ManweKallahan
- jak dla mnie to zakładki w tym panelu na samej górze (wszystko, recenzje, przed premierą itd) mogłyby się przełączać ciut wolniej (obecnie to są jakieś 4 sekundy)
- aktualnie przez odliczanie do premiery Black Flag panel z newsami zniknął mi poza ekranem (poza tym najnowszym na innym tle niż reszta), a rozdzielczość mam wysoką, na przyszłość moglibyście spróbować takie odliczanie wcisnąć gdzieś indziej, albo w mniejszym rozmiarze

Czas gry
ManweKallahan
- pisałem już o tym dość dawno, ale nadal to mam (nie wiem jak inni) - po najechaniu na któryś z awatarów w sekcji "najaktywniejsi gramowicze" (w ogóle to nigdzie nie jest napisane, że chodzi o ostatnie bodajże 14 dni) to on się nie wiedzieć dlaczego nieco zmniejsza i jeśli przytrzymam kursor na krawędzi to się zaczyna migawka
- po najechaniu na taki awatar w pasku powyżej pojawia się tytuł ostatnio dodanego czasu (no i czas), a przy kursorze wyskakuje pomocnicze okienko z ilością dodanych czasów (przez te ostatnie 2 tygodnie) - według mnie powinno być na odwrót
- kwestia podawania czasów dla różnych platform (a prawie wszyscy i tak podają dla PC, wystarczy spojrzeć na ranking) wiążąca się z wykorzystywanym katalogiem została przeze mnie poruszona w innym temacie, ale jak na złość nie mogę go teraz znaleźć - w skrócie: zamiast istnienia obok siebie podstron każdej gry dla każdej platformy, zrobić dla każdej gry jedną uniwersalną podstronę, a platformę na której się grało zaznaczać przy podawaniu czasu, tak jak aktualnie zaznacza się "przejście w 100%", "główny wątek", "speedrun" itp.
- poza rankingiem top 35 ilości dodanych czasów widocznym na stronie głównej tej sekcji, powinien być gdzieś dostępny trochę większy, np. top 100, najlepiej w formie podstrony
- w dalszej perspektywie można by było dodać wyszukiwarkę gier na podstawie czasu, np. ktoś by chciał sobie znaleźć grę do przejścia w 10h to by podał takie widełki w wyszukiwarce i wyświetliło by mu odpowiednie tytuły [ale to raczej mało istotne]

Forum
ManweKallahan
- przycisk "mój gramsajt" widoczny u ludzi, które owe gramsajty mają, mógłby być widoczny przez cały czas, a nie tylko po najechaniu na obszar posta danego użytkownika; przy okazji można by go rozbudować - np. umieścić go pod awatarem, a przy nim mogłyby być podane tagi jakie autor ustalił dla swojego gramsajta
- opcja "podgląd" obok "dodaj post" - to funkcjonuje z poziomu newsów, więc nie sądzę, by większe problemy sprawiło zaimplementowanie tego do forum
- umożliwienie dodania/usunięcia załączników przy edycji posta, a nie tylko przy dodawaniu nowego

Na chwilę obecną tyle mi przyszło do głowy.
Trochę te moje pomysły wyszły mocno rozpisane w porównaniu do tego co podali Muradin i Dared, jakby co to mogę potem zredagować, albo moderator niech sam wybierze najważniejsze fragmenty każdego podpunktu i czy w ogóle umieścić je w przypiętym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja pozwole sobie wrzucic mala sugestie. Przyszlo mi to do glowy w zwiazku z ostatnim zalewem watkow z prosba o kod do Margonem (czy jak to cholerstwo sie nazywa). Obywatele (ale nie osoby zdegradowane, tylko takie, ktore napisaly mniej, niz 5 postow) nie powinni miec mozliwosci zakladania nowych watkow. W ten sposob rozwiazuje sie trzy problemy jednoczesnie:
1) pozbywamy sie tysiac siedemset trzeciego tematu o grze ABC, "nowi" beda musieli nauczyc sie, jak uzywac wyszukiwarki;
2) koniec z watkami takimi, jak wspomniany wczesniej ("ma ktos kod do...") oraz reklamami i linkami referencyjnymi.
3) koniec z pojawiajacymi sie od czasu do czasu watkami typu "J...c gram" itp, wrzucanymi masowo przez alter ego frustratow, ktorzy dostali bana.

Przy probie zalozenia nowego tematu, Obywatelowi wyskakiwaloby okienko z informacja, ze przed stworzeniem nowego watku, musi miec x postow na koncie, oraz z informacja, jak szukac istniejacych tematow, gdzie zamieszczac linki do swoich filmikow badz ogloszenia. Jedynym wyjatkiem moglaby byc tu sekcja Pomocy Technicznej, gdzie rzeczywiscie nowe tematy zwykle sie przydaja. Widzialem podobne rozwiazania na innych forach i to naprawde zmniejsza drastycznie ilosc spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wtedy będą pojawiać się posty o to w każdym innym wątku, więc to akurat tego problemu nie rozwiązuje.

Ale pomysł jak najbardziej jest na plusie, bo często takie różne idiotyzmy się potrafiły pojawiać. Wtedy może nie, że 5 postów trzeba napisać, tylko zdobyć pierwszą rangę. A to się nie równa ilości napisanych postów, a po prostu przebywaniu na forum tak jak już było tłumaczone w kwestii awansów. Wtedy nie wiadomo ile postów musisz napisać, aby wątek założyć i spam będzie ograniczony jeszcze bardziej, bo nic nie będzie dawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 08:54, Muradin_07 napisał:

może nie, że 5 postów trzeba napisać, tylko zdobyć pierwszą rangę.


Z liczbą postów to był tylko pomysł :) Zresztą wydaje mi się, że na Robotnika wystarczy jeszcze mniej, jakieś 3 czy coś w tym stylu i chyba wejście na forum dwa dni z rzędu. Ja Robotnika miałem bardzo szybko. Ale naturalnie mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 08:47, Ring5 napisał:

Przy probie zalozenia nowego tematu, Obywatelowi wyskakiwaloby okienko z informacja,
ze przed stworzeniem nowego watku, musi miec x postow na koncie, oraz z informacja, jak
szukac istniejacych tematow, gdzie zamieszczac linki do swoich filmikow badz ogloszenia.


Problem jest wtedy, gdy ktoś chce naprawdę założyć nowy temat, który nie ma swojego odpowiednia. Normalny człowiek stwierdzi wtedy, że jak forum nie pozwala mu założyć tematu, to bez łaski i sayonara. Inny stwierdzi że na szybko naspamuje kilka postów i założy wątek. Ostatecznie mamy mniej nowych tematów, więcej spamerskich postów i mniej wartościowych użytkowników.
Pomysł z limitowaniem uprawnień dla nowych userów pojawiał się już kilkukrotnie i nie bez powodu nigdy nie został wdrożony. Jak już ktoś chce sprzątać forum, to warto by pousuwać pozamykane i bezwartościowe tematy. Tych nowych nie ma aż tak wiele, a zlokalizować jest je o wiele prościej niż spamerskie posty w istniejących wątkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ring5, Muradin_07
Bardzo fajny pomysł podsunęliście :) Możliwość tworzenia nowych tematów przez nieco bardziej zaangażowanych użytkowników (nie tych, którzy pierwszy raz odwiedzają forum) byłoby sporym ułatwieniem dla moderatorów i może trochę wyczyściło forum.
Proponowalbym, tak jak Muradin_07, żeby nie było informacji dla użytkownika ile postów musi napisać, żeby w końcu móc założyć nowy temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 09:44, rob006 napisał:

Problem jest wtedy, gdy ktoś chce naprawdę założyć nowy temat, który nie ma swojego odpowiednia.
Normalny człowiek stwierdzi wtedy, że jak forum nie pozwala mu założyć tematu, to bez
łaski i sayonara.


Patrząc na ostatnie, powiedzmy, pół roku, ile nowych wątków, które nie mają swoich odpowiedników, założyli nowi gramowicze? A ile spamerskich wątków (w tym wspomnianych przeze mnie wątków typu "PS3 to śmieć") się w tym czasie pojawiło? Jeśli komuś naprawdę zależy, by podyskutować o jakiejś grze, o której wątku jeszcze nie ma, podejrzewam, że spokojnie poczeka, aż będzie Robotnikiem. A jeśli ktoś ma problem techniczny, to - jak również napisałem - Pomoc Techniczna takich ograniczeń nie musi mieć.

Niestety, obawiam się, że w tej jednej kwestii potencjalne korzyści zdecydowanie przewyższają potencjalne straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 12:40, Ring5 napisał:

Patrząc na ostatnie, powiedzmy, pół roku, ile nowych wątków, które nie mają swoich odpowiedników,
założyli nowi gramowicze? A ile spamerskich wątków (w tym wspomnianych przeze mnie wątków
typu "PS3 to śmieć") się w tym czasie pojawiło?


Nie wiem ile wątków tego typu się pojawiło, ale przy moim filtrowaniu kategorii na liście tematów z ostatniego tygodnia zamknięte są tylko 4. To naprawdę nie jest dużo, już nie odbierajmy modom roboty, bo i tak z braku zajęcia niektórych chyba się w tyłkach przewraca i zaczynają na siłę doszukiwać się okazji do interwencji.
Co do tematów typu "PS3 to śmieć" - dla mnie problemem nie jest to, że one się pojawiają, tylko że po interwencji moderatora one ciągle są widoczne. To jakby sprzątać mieszkanie na zasadzie przyklejania karteczek "tu jest brudno" w miejscach, gdzie jest brudno. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak najciekawsze jest to, że niektórzy nadal myślą, iż ilość napisanych postów gra dużą rolę w kolejnych rangach ;) Ale w sumie to faktycznie teraz to na nie mało kto patrzy. Poza tym przecież na forum nie jesteś dla rang, ale są fajnym urozmaiceniem jak acziwki w grach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 13:50, rob006 napisał:

Nie wiem ile wątków tego typu się pojawiło, ale przy moim filtrowaniu kategorii na liście
tematów z ostatniego tygodnia zamknięte są tylko 4.


Dobrze, a ile z tych nowych tematów założyli Obywatele? Bo chyba to jest tu najważniejsze. Wrzucanie do jednego worka tematów założonych przez osoby "z ulicy" oraz przez "stałych bywalców" jest lekkim przekłamaniem.

Dnia 29.10.2013 o 13:50, rob006 napisał:

To naprawdę nie jest dużo, już nie odbierajmy modom roboty


Wybacz, ale moim zdaniem lepiej jest działać prewencyjnie, niż potem naprawiać szkody. Dlatego uważam, że lepszym rozwiązaniem jest uniemożliwienie zakładania dwudziestu tematów, które potem moderator musi zamknąć i skwitować komentarzem "nie dorosłem do korzystania z internet". Jak napisałem wcześniej, osoby, którym zależy na tym, by na forum zostać na dłużej i wnieść coś konstruktywnego, na pewno się nie zniechęcą czymś takim. Nie uniemożliwimy nikomu znalezienia pomocy w dziale technicznym, tylko pozbawimy niektórych możliwości zaśmiecania. Wpisz sobie w wyszukiwarkę "NIE DOROSŁEM", zobaczysz, ile takich wątków powstaje. I są one pisane zwykle przez jedną osobę. Wprowadzenie ograniczenia na tworzenie nowych tematów skutecznie to ukróci, nie rozumiem zatem, skąd taki opór.

Dnia 29.10.2013 o 13:50, rob006 napisał:

To jakby sprzątać mieszkanie na zasadzie przyklejania karteczek "tu jest brudno"


A może zamiast sprzątać mieszkanie codziennie, lepiej by było nauczyć domowników, jak utrzymywać porządek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, skoro ManweKallahan rzucił temat, to się dołączę:

Czas gry. Wywalić w diabły. Dobry pomysł, który został jednak totalnie zepsuty przez monitorowanie gier multi i głupiej opcji "ile grałem, zanim sobie odpuściłem". Jeżeli wchodzę na Czas Gry, to chcę sprawdzić, ile trwa przejście gry, a nie ile Jasiu Stasiu grał w multi albo ile grał zanim mu się znudziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież masz średnią przejścia, najdłuższą i najkrótszą czasówkę danego tytułu. Na resztę nie ma co patrzeć, bo to dane dla nerdów jak ktoś bardzo chce to wszystko zlustrować.

Inna sprawa to to, że powinno się to trochę podciągnąć także pod GSowe "ostatnio ograne tytuły". Czyli - dodaję czas do czasgry i automatycznie pojawia mi się najnowsza gra w module. Taka sytuacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 15:44, Muradin_07 napisał:

Ale przecież masz średnią przejścia, najdłuższą i najkrótszą czasówkę danego tytułu.

Które są wypaczone przez to, że np. Jasio Stasio grał w grę 15 minut i mu się znudziło, a Gucio Mamucio grał 300 godzin w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować