Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Ale tak czy inaczej newsy byłyby posegregowane więc miałoby miejsce to o czym pisałem wyżej. Czy będziemy mieli osobne podforum na nie czy będą posegregowane [ swoją drogą - po co taka segregacja dla jakiegokolwiek działu? skoro teraz możemy sobie odhaczyć to co chcemy i przeglądać ... ] to nie sądzę by góra się na to zgodziła z powodów takich o jakich wspominałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 09:09, Tyler_D napisał:

Osobny dział na newsy i tak nigdy nie przejdzie, taka jest przecież idea newsów by o
nie zahaczyć ''przypadkowo'' przeglądając powiedzmy forum czy wtedy gdy wchodzimy na
gram [ gdy ktoś ma na przykład odnośnik na główną a nie na forum bezpośrednio ]. To się
zwyczajnie nie będzie im opłacało. Chociaż sama idea jest oczywiście słuszna ale niestety
nierealna ...


Niby masz rację, ale z drugiej strony jest możliwość odfiltrowania newsów z forum. Sam kiedyś apelowałem o możliwość wydzielenia komentarzy do oddzielnego podforum, ale po braku reakcji zwyczajnie je usunąłem, bo zbyt zaśmiecały listę wątków. Efekt jest taki, że teraz nie widzę komentarzy wcale, a do oddzielnego podforum pewnie bym zaglądał, częściej lub rzadziej, ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 09:00, luzac napisał:

Pewien anonimowy człek podsunął mi wczoraj bardzo prostą metodę zapobiegnięcia temu chaosowi
- wymusić by w tym temacie pojawiały się JEDYNIE SUGESTIE, a nie dyskusje o tym, jak
racja jednego jest lepsza od drugiego.


Sugestie masz ekstremalnie czytelnie wypisane w podpiętym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to w sumie nie przeszkadza, bo zazwyczaj u mnie kolejność przeglądania gramu wygląda tak, że najpierw wchodzę na forum i sprawdzam komentarze do danych newsów, a dopiero potem wchodzę do newsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest fakt - kwestia tylko tego ile osób postępowałoby tak jak ty a po drugie - jak namówić na to górę. ;-) Patrząc na poprzednie akcje ''apgrejdowania'' może to być deczko trudne. Choć rzecz jasna teoretyzować to my tu sobie możemy przez następne 50 stron ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 10:01, Tyler_D napisał:

To jest fakt - kwestia tylko tego ile osób postępowałoby tak jak ty a po drugie - jak
namówić na to górę. ;-) Patrząc na poprzednie akcje ''apgrejdowania'' może to być deczko
trudne. Choć rzecz jasna teoretyzować to my tu sobie możemy przez następne 50 stron ...


Ja wtedy proponowałem stworzenie podforum, które mogłoby być customizowalne, czyli każdy mógłby sobie wybrać, co chce na tym drugim forum widzieć. Można by tam sobie wrzucić tematy "drugiej kategorii", czyli takie, które średnio nas interesują, ale jak się nudzimy to możemy je przejrzeć. W ten sposób domyślnie tematy pozostałyby na głównym forum, a jeśli komuś one przeszkadzają, to mógłby je sobie przerzucić do podforum, dzięki czemu nie będą mu zaśmiecały głównego widoku, a jednocześnie nie traci do nich dostępu i zawsze może je przejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 09:50, rob006 napisał:

Sugestie masz ekstremalnie czytelnie wypisane w podpiętym poście.

Nie chodzi mi o wypisywanie sugestii, a uchylenie się od jakiejkolwiek dyskusji w nim. Czytelnie napisałem to w swoim poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 07:54, Muradin_07 napisał:

To już zależy kto ma jakie oczekiwania. Jeżeli np. ktoś wymaga filmów takich, jakie ma
IGN czy inne, wywiadów z gwiazdami i tak dalej... no to wiadomo, że tego nie dostanie.
Jednak co powiem szczerze - materiały gramowe już teraz mi się podobały tylko było ich
coraz mniej, a teraz jest ich bardzo mało. Ewentualnie trochę trzeba podciągnąć kilka
elementów i będzie dobrze. Trzeba dążyć do najlepszych, ale nie każdą rzecz da się wykonać
;)

Naturalnie, nie chodzi mi o pompę na miarę IGNu, co nie zmienia faktu, że można się od nich czegoś nauczyć i dać np. cholerną kamerę do pr0gramu. Następnie, czy można dać po prostu ostrzeżenie, że filmik jest zalecany do oglądania od lat 16, aby Mysza i Lucas i goście mogli spokojnie napić się mleka? - tutaj powinniśmy się uczyć od Czechów i w ogóle innych państw słowiańskich, bo czy to w Serbii, Czechach czy Macedonii życzliwie wybuchają śmiechem na wieść, że u nas za picie piwa w miejscu publicznym grozi kara. - Bo przecież zbrodnią to nie jest wielką, a chłopaki mogliby bezstresowo pracować.
Mnie chodzi o to, żeby zniknęło sztywniactwo i staranie się, aby w tekstach wychodziło na wierzch to co w grach jest najważniejsze - dobra zabawa. To sprawia, że teksty nie mogą być OMG ZOOOO SIRIUS jak w Lagu, chociaż bez urazy, w gramie nigdy tak napuszenie nikt nie pisał i chwała im za to, to tylko przykład jakiego dziennikarstwa nie lubię.

Dnia 02.11.2013 o 07:54, Muradin_07 napisał:

No jeżeli moderator podpiął wątek to znaczy, że coś się robi. Tylko tak naprawdę ten
wątek teraz sprowadzony został do wojny "kto powinien decydować, a kto nie", a mało kto
podał jakieś pomysły do realizacji. Bo ogólnie to co widzę to to, że właśnie lepsza jest
bierna postawa i powiedzenie "a po co?" plus negatywne podejście do proponujących zmiany
czy poprawki. Ale do Ciebie tego nie mam bo nie raz zmiany proponowałeś w różnych innych
miejscach i jesteś jednym z głównych ludzi od Big N ;)

Daj Boże! Ja zawsze powtarzam, wolę potraktować coś z dystansu, aby potem być mile zaskoczonym. Oczywiście to nie znaczy, że będę wieszał psy, wręcz przeciwnie.
Gramsajty muszą się zmienić, niedawno zainstalowałem tę wtyczkę i faktycznie jest lepiej, bo porażką jest fakt, że ostatnio jak próbowałem dodać wiadomość to 4 próby spełzły na niczym. Fakt, chodziło tylko o wklejenie cytatu z czyjegoś komentarza na Eurogamerze, z którym się zgadzałem i chciałem się nim podzielić, ale oczywiście nic nie mogłem zrobić. Nie opublikowałem jeszcze nic z zainstalowaną wtyczką, ale chwilę się bawiłem i jestem bardzo mile zaskoczony i wdzięczny Vimarowi - dobrze napisałem? Jeśli nie, to przepraszam. - że tchnął we mnie nadzieję na lepsze GSy.
Jednakże, teraz pora na ruch ekipy gramu.

Dnia 02.11.2013 o 07:54, Muradin_07 napisał:

Ale dobra... co do GSów to akurat problem z nimi jest taki, że to stara mechanika i babranie
się w tym może przysporzyć więcej problemów niż pożytku. Chyba, że już coś w tej sprawie
wymyślili magicznego. Ogólnie wydaje mi się, że nowa wersja Gramsajtów mogłaby ruszyć
je ponownie nawet na kilka kolejnych miesięcy, zachęcić do pisania niezdecydowanych,
którzy są zniechęceni starą ich budową.

Dokładnie. Przydałby się nawet jakiś mały konkursik, może powrotu gramowicza/blogaska roku - który zniknął trochę po tej aferze z Balukiem - czegoś co zachęci do pisania, a raczej spróbowania.

Dnia 02.11.2013 o 07:54, Muradin_07 napisał:

Ktoś może powiedzieć - proponuje zmiany, a sam do roboty się nie weźmie... Ma postawę
roszczeniową, a sam nic od siebie nie daje. I tutaj bum: jeżeli trzeba pomocy - pomogę.
Jeżeli trzeba się czegoś nauczyć do zrobienia czegoś to po prostu się nauczę. Nie ma
rzeczy niemożliwych, wystarczy chcieć. I mówi to taki tam sobie szary żuczek, Sekretarz,
który na forum i GSach sporo czasu spędził i chciałby, aby ten serwis się rozwijał, bo
to naprawdę dobre miejsce.

No, nie przesadzajmy. Przez swoją aktywność na GieeSie jesteś znany wśród użytkowników, sam chciałbym, aby mnie tak w tym środowisku rozpoznawano jak Ciebie czy Vojtasa, ale koniec z tym, bo trochę wazeliniarstwem zajeżdża, a nie jest to moją intencją ;)
Trafiłeś w to, co często pisałem w komentarzach, ale z większym odzewem się nie spotkało (poza jednym przypadkiem, o którym napiszę dalej). Gram ma bardzo dużą i kreatywną społeczność, której NIE WYKORZYSTUJE! Jestem prostym filologiem, nie znam się na zarządzaniu, ale tak się zastanawiam, ile potrzeba osób, aby zajmowały się przyjmowaniem tekstów użytkowników i ich korektą i publikowaniem. Tak samo z filmikami, ba, ja sam chętnie wziąłbym udział w tworzeniu podcastu społecznościowego, bo jest mnóstwo tematów, które z przyjemnością bym podjął. Kiedyś nawet przez dwa/trzy tygodnie pojawiały się artykuły gramowiczów, np. Karharotowy o anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 12:00, Ichibanboshi-kun napisał:

Naturalnie, nie chodzi mi o pompę na miarę IGNu[...]

Akurat powiem Ci, że bardzo mnie zasmuciło zniknięcie pr0gramu czy też Socj0patcha. Głównie dlatego, że lubię sobie posłuchać czegoś podczas pisania lub grania w coś. Może po prostu jestem człowiekiem wychowanym głównie na radiu, a nie telewizji. Oczywiście nie zmienia to tego, że czymś dobrym do obejrzenia bym nie pogardził. Niby Gramik cały czas stara się nasz Gramicast w wersji mówionej stworzyć, ale zawsze się zdarzy, że ktoś z nas w tym momencie nie może lub też ma problem ze sprzętem (głównie ja... -_-). Dlatego też staram się, aby już tego problemu nie mieć i wreszcie go nagrać.

Co do sztywniactwa w tekstach to w sumie... nikomu nie dogodzisz. Jak teksty są luźne, pełne humoru po powiedzą "głupie żarty, nie rozumniem, zero profesjonalizmu". Jak tekst jest sztywny i ma przekazać to, co przekazać powinien to wtedy "za sztywno, trochę luzu wrzućcie" ;)

Dnia 02.11.2013 o 12:00, Ichibanboshi-kun napisał:

Daj Boże! Ja zawsze powtarzam, wolę potraktować coś z dystansu, aby potem być mile zaskoczonym.
Oczywiście to nie znaczy, że będę wieszał psy, wręcz przeciwnie. [...]

Dokładnie. Powiem szczerze, że właśnie Wtyczka Vilmara chyba otworzyła oczy wielu osobom na to, że na GSach nadal teksty się pojawiają. Powiem więcej - często zdarzają się teksty naprawdę dobre i warte wypromowania. Mam nadzieję, że w GSach 2.0 te rozwiązanie będzie już dodane na stałe i nie będzie wymagało wtyczki, bo wiele osób nie lubi dodawać czegoś do swojej przeglądarki.

Dnia 02.11.2013 o 12:00, Ichibanboshi-kun napisał:

Dokładnie. Przydałby się nawet jakiś mały konkursik, może powrotu gramowicza/blogaska
roku - który zniknął trochę po tej aferze z Balukiem - czegoś co zachęci do pisania,
a raczej spróbowania.

W tej kwestii... radzę obserwować Gramik jak i podsumowania tygodnia.

Spoiler

Czo ten Muradin w głowie ma? :D


Dnia 02.11.2013 o 12:00, Ichibanboshi-kun napisał:

Trafiłeś w to, co często pisałem w komentarzach, ale z większym odzewem się nie spotkało
(poza jednym przypadkiem, o którym napiszę dalej). [...]

Powiem tak - bardzo zaskoczony byłem tym, że pisząc podsumowania tygodnia na Gramiku tylko i wyłącznie przez dobre dwa miesiące (tak by wychodziło mniej więcej) udało się je wrzucić na główną gramu jako kontynuację CWGP. I tutaj ważna rzecz - wystarczy chcieć i coś zrobić, zaproponować. Co do tekstów Gramowiczów to właśnie zaproponowałem coś w stylu Gram Greenlight (coś, co Zoso robi w Gramik: The Series). Po prostu wyszukiwać najciekawsze teksty Gramowiczów, przedstawiać ich tematykę i w postaci newsa wrzucać na główną. Fakt - jest to pomysł jeszcze niedopracowany, musiałbym usiąść i sobie wszystko spisać, ale podstawa już jest jak wielu innych rzeczy. Co do podcastu to pomysł mam, choć jego realizacji bym się nie podjął... za mała wiedza na ten temat...

Uwaga... A może podcast związany z japońskimi grami/Nintendo/coś jeszcze? Luźny pomysł rzucony teraz pomiędzy jednym a drugim rankedem w SC II ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 10:27, luzac napisał:

> Sugestie masz ekstremalnie czytelnie wypisane w podpiętym poście.
Nie chodzi mi o wypisywanie sugestii, a uchylenie się od jakiejkolwiek dyskusji w nim.
Czytelnie napisałem to w swoim poście.


Ale po co chcesz całkowicie uchylać się od dyskusji? Jeśli kogoś ona nie interesuje, to jej nie czyta - przegląda tylko przypięty post i "chaosu" nie widzi. A jak komuś chaos nie przeszkadza, to może sobie czytać i dyskutować. Chcesz ograniczyć funkcjonalność tego wątku w imię czego? Bo profitów nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 10:27, luzac napisał:

Nie chodzi mi o wypisywanie sugestii, a uchylenie się od jakiejkolwiek dyskusji w nim.
Czytelnie napisałem to w swoim poście.


Przy zakazie dyskusji mogłoby dojść do sytuacji, gdzie ktoś rzuci pomysł, z którym cała reszta forum się nie zgadza, ale moderator podepnie, pomysł pójdzie do "góry" i jeszcze nie daj Boże go wprowadzą. A nikt nie mógłby zaprotestować, bo nie można.
Zobaczymy też czy mod podepnie Twoje pomysły, bo nie dałeś swojego pogrubionego nicku przed nimi, zgodnie z zaleceniami :P Mam nadzieję, że tak, bo jeśli nie to byłoby zdecydowanie zbyt ścisłe trzymanie się wytycznych. To się tyczy też Ichibanboshi-kun i innych, którzy rzucali pomysły w ogóle bez formy. Jak coś wrzucacie to tak, żeby mod mógł to prosto dopisać do podpiętego posta, bo zapewne "góra" nie będzie czytać zbyt dokładnie samej dyskusji, a raczej skupią się na podpiętym poście. Ja dwa razy wspominałem o postulatach z Gram_Zmian, ale ich nie ma w przypiętym, choć pisałem o nich razem z moimi pomysłami, które przypięto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż chciałoby się powiedzieć: a może to Gram_Zmian powinien swoje postulaty w poście zawrzeć... czyli Zosieł XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 13:58, Muradin_07 napisał:

Aż chciałoby się powiedzieć: a może to Gram_Zmian powinien swoje postulaty w poście zawrzeć...
czyli Zosieł XD


Cu? Gdzie ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 15:43, Muradin_07 napisał:

Podpisałeś się pod tekstem ze zmianami :D

Jak wielu... Ale Gram_Zmian =/= Zoso.

Ja gram w zielone i swoje postulaty, głównie w "sprawie ściśle z moim obszarem działań związaną", kieruję gdzie indziej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 15:48, theZoSo napisał:

Jak wielu... Ale Gram_Zmian =/= Zoso.

Ja gram w zielone i swoje postulaty, głównie w "sprawie ściśle z moim obszarem
działań związaną", kieruję gdzie indziej ;]


Myślałeś nad tym, żeby w imieniu tamtej inicjatywy wpisać do tego tematu postulaty, których wówczas nie wprowadzono, a które uważasz, że są warte ponownego przypomnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to propo ode mnie. Trochę chaotyczne...

Gramsajty:
Zoso:
- Możliwość zmiany rodzaju czcionki, jej koloru i rozmiaru.
- Wszystkie obszerniejsze moduły dostępne wyłącznie jako podstrony, dostępne z poziomu głównej strony GSa - wpisy, w formie dużych, przewijających się grafik [a''la sklep gramu], o mozliwym do edycji rozmiarze i obramowaniu, kolorze podświetlenia przy najechaniu kursorem, czcionce tekstu, itp. Pozostałe w formie buttonów, których rozmiszczenie, ilośc i funkcję user będzie mógł sam określać
- Strona główna gramsajta raczej minimalistyczna - wyżej wspomniane elementy, plus odrobina miejsca poniżej/powyżej na opcjonalny avatar i nick [w formie do edycji wg. własnych upodobań], notkę o autorze, ostatnie odwiedziny
- Osobna podstrona dla gier, w formie tego, co mniej więcej oferuje strona profilowa na Raptr czy Xfire
- Powinienem to napisać już wyżej - gramsajty w HD ;] Niech to wykorzystuje coś więcej, niż tylko 850 pikseli szerokości.
- Pasek gram.pl, z linkami do forum, gramsajtów, sklepu, itp. niech będzie jako rozwijalny widgecik z boku lub z góry strony. Niech to nie wisi non stop i nie psuje efektu.
- Obserwowane sajty z mailowymi przypomnieniami o nowych wpisach.
- Mailowe powiadomienia o odpowiedziach w komentarzach, tak jak na forum.
- "Proponowane gramsajty" na stronie głównej GSów, zależne od znajomych, obserwowanych i odwiedzanych przez danego usera sajtów oraz ich tagów.
- Wbudowany edytor grafik w okienku dodawania wpisów - najprostsze przycinanie, skalowanie. Niech wrócą miniatury, które kiedyś były - mała grafika we wpisie, która jest po kliknięciu wyświetlana powiększona - w rzeczywistym rozmiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem. Ja tam tylko zostawiłem jeden z wielu podpisów. Nie byłem nawet autorem tej inicjatywy. Ale zaraz mogę przekopać postulaty i wypisać tutaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gramsajty:
Zoso [ciekawe postulaty z Gram_Zmian]:
- Archiwum, w którym sposób podziału wpisów ustala autor [tematycznie, chronologicznie, etc.]
- Kilka ankiet równocześnie + ankieta wielokrotnego wyboru.
- Opcja komentarzy dla niezarejestrowanych [ewentualnie można zrobić tak, by autor sajta mógł zadecydować, czy chce taką możliwość udostępnić, czy nie - przyp. Z]


Forum:
Zoso [ciekawe postulaty z Gram_Zmian]:
- Zwijanie długich postów [widzi mnie się, że w przypadku długich postów byłby to po prostu przycisk "pokaż całość" na końcu pokazywanego fragmentu - przyp. Z]


Tyle. Wszystkie propsy dla autorów tychże pomysłów, którzy wymienieni są we wpisie Gram_Zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować