Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2013 o 17:18, ManweKallahan napisał:

A co z odpowiedzią do wielu osób, co jak mi przedstawiłeś, było Twoim pomysłem? Już tego
nie chcesz na forum? :P


Dard00 już to tutaj napisał i jest to w przypiętym. Po co dublować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 17:25, theZoSo napisał:

> A co z odpowiedzią do wielu osób, co jak mi przedstawiłeś, było Twoim pomysłem?
Już tego
> nie chcesz na forum? :P

Dard00 już to tutaj napisał i jest to w przypiętym. Po co dublować...


Literka mi się w nicku zjadła, ale nieświadomie. Sorki wielkie Dared00 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 18:01, theZoSo napisał:

Literka mi się w nicku zjadła, ale nieświadomie. Sorki wielkie Dared00 ;]

No problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodałbym jeszcze autoformatowanie obrazów przy dodawaniu do wpisów (ale powinna być to opcja dla chętnych) oraz powiadomienia o dodawaniu do znajomych widoczne przy zalogowaniu (w dymku albo coś takiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o dostosowywanie obrazków do wpisów bez zabawy w programach graficznych? To jest, tylko tak naprawdę nie działa tak jak należy. Chyba, że po prostu wprowadzić to, co jest na innych serwisach blogowych - miniatura, którą ewentualnie możemy sobie dostosować do własnych potrzeb, a po kliknięciu pojawia się w pełnych wymiarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego wydaje mi się, że oprócz działających miniatur, przydałby się też wbudowany prosty edytor grafik wrzucanych do tekstu. Zawsze to mniej zachodu, jeżeli można dostosować wyświetlany obrazek z poziomu okienka wpisu/edycji modułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że z tym będzie tak naprawdę więcej zachodu niż korzyści. Lepiej po prostu wprowadzić system, który wrzucałby obrazek w miniaturę i będzie dostosowywał się do szerokości belki z modułem blogowym.

Tym bardziej, że jeżeli ten edytor miałby rozciągać wpisy tak jak ułatwienie, które mamy teraz to trochę lipa będzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 13:35, Muradin_07 napisał:

Mi się wydaje, że z tym będzie tak naprawdę więcej zachodu niż korzyści. Lepiej po prostu
wprowadzić system, który wrzucałby obrazek w miniaturę i będzie dostosowywał się do szerokości
belki z modułem blogowym.

Tym bardziej, że jeżeli ten edytor miałby rozciągać wpisy tak jak ułatwienie, które mamy
teraz to trochę lipa będzie :/

Jak chcesz np. mieć miniaturę wyrównaną do lewej, a wokół niej tekst, to dobrze by było, gdyby samemu dostosowywało się jej wymiary. Skalowanie po prostu. Skalowanie z zachowaniem proporcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to wtedy można sobie to tak dostosować czy miniatura ma być mała czy duża. I dostosowywałoby to się do całości jak chciało. Na pewno można to zrobić w rozsądnych proporcjach zrobić tak, aby było wszystko przejrzyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 13:59, Muradin_07 napisał:

Ale to wtedy można sobie to tak dostosować czy miniatura ma być mała czy duża. I dostosowywałoby
to się do całości jak chciało.


No o tym mówię. Nie zaszkodzi jednak, by obok opcji "mała/średnia/duża" była też opcja "własne wymiary".

Zależy też jak będzie wyglądać całość nowej strony, bo jeżeli będzie to coś całkiem innego niż obecny GS, to grafiki we wpisach [i nie tylko] będą mogły też mieć o wiele więcej różnych ustawień niż tylko wymiary ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yep... Zmień kolor grafiki o 360 stopni... lul ;P

Tak czy inaczej raczej zaawansowanego edytora nie ma co się spodziewać. Wolałbym te miniatury dostosowywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 14:09, theZoSo napisał:

grafiki we wpisach [i nie tylko] będą mogły też mieć o wiele więcej
różnych ustawień niż tylko wymiary ;]

WSZYSTKO W NEGATYWIE

BLOG ROKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 14:15, Muradin_07 napisał:

Yep... Zmień kolor grafiki o 360 stopni... lul ;P

Tak czy inaczej raczej zaawansowanego edytora nie ma co się spodziewać. Wolałbym te miniatury
dostosowywane.

Ja też nie mam na myśli super zaawansowanego edytora, ale gdyby wpisy miały mieć jakąś główną grafikę, która służyłaby jako swego rodzaju banner (taki jak mają newsy na głównej chociażby), to można by na niej wyświetlać tytuł wpisu, a wtedy już przydał by się edytor umożliwiający dostosowanie stylu tego tekstu, albo przezroczystego tła pod tym tekstem. A przy pozostałych grafikach - włączane/wyłączane podpisy pod nimi i również możliwość ich edycji. Nie chodziło mi aż o obróbkę zdjęć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 18:02, Janek_Izdebski napisał:

Sigu dostał od Wojmana degrad -3 bodajże za działalność w wątku o Xbox
One oraz przez ciągłe powtarzanie tych samych ofert w wątku "Kupię/sprzedam/zamienię."
Szczególnie ta druga decyzja moderatora była wyraźnie złośliwa oraz upokarzająca Sigu.
Mam nadzieję, że poszkodowany podejmie odpowiednie kroki odwoławcze, ma do tego pełne
prawo.


Jak nie masz o czymś pojęcia, to proszę nie okłamuj i nie wprowadzaj w bład użytkowników forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 14:32, ManweKallahan napisał:

Ten problem był podejmowany na pewno w temacie dotyczącym nowego wyglądu strony głównej,
gdy ten został wprowadzony. W temacie Forum 2,6 też chyba była o tym mowa.

Domyślam się więc, że było to jeszcze za czasów Piotrka Szyftera – do mnie niestety to info nie dotarło :(

I wybaczcie, że przez kilka dni mnie tu nie było, ale przeprowadzka + wyjazd skutecznie odcięły mnie od forum na kilka dni.

Przekazałem listę gdzie trzeba, zobaczymy co uda się naprawić od ręki.

Również też proszę o zaprzestanie kłótni i skupienie się na propozycjach – to mi znacznie ułatwi ogarnięcie postulatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować