Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Tak teraz się zastanawiam czy to wszystkie już propozycje zmian... Bo chyba więcej nie da się wymyślić czegoś, co naprawdę może być aż tak mocno potrzebne lub też działa źle. I tak już tych wszystkich problemów, pomysłów, sugestii przewinęło się naprawdę sporo i powstała całkiem spora lista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 19:11, Muradin_07 napisał:

Tak teraz się zastanawiam czy to wszystkie już propozycje zmian... Bo chyba więcej nie
da się wymyślić czegoś, co naprawdę może być aż tak mocno potrzebne lub też działa źle.
I tak już tych wszystkich problemów, pomysłów, sugestii przewinęło się naprawdę sporo
i powstała całkiem spora lista :)


Mimo wszystko niewiele osób zgłosiło swoje pomysły. A mogłoby się okazać, że są rzeczy, które inni widzą, a my nie, a powiedzieliśmy "no przecież!" dopiero po zobaczeniu.
Poza tym np. Ichibanboshi-kun, a oprócz niego jeszcze chyba parę osób, przedstawiało swoje pomysły, ale raczej w luźno podanej formie i nie ma ich w przypiętym poście.
Ponadto, nie wiem czemu, mod nie podpiął pomysłów theZoSo, choć mają wymaganą formę - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&pid=340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak też było. Po prostu niektóre pomysły zaczęły wychodzić "w praniu". Ale tak czy inaczej dobrze, że jest się do czego chociaż odnieść. Jeżeli chodzi o pomysły Bambosha to na niektóre z nich odpowiedź już wcześniej padła jak i w rozmowie wyjaśniliśmy sobie co nieco (jak to z tym Gramowiczem Roku... :D).

A pomysły Zoso faktycznie chyba zagubiły się w akcji :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 20:03, Muradin_07 napisał:

A pomysły Zoso faktycznie chyba zagubiły się w akcji :/


Post uzupełniony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to inny, może i z pewnej perspektywy idiotyczny ale dość ważny pomysł.

Otóż. Od jakiegoś czasu, nie wiem dokładnie [ piszę z pamięci, będzie to ja wiem ... ze dwa tygodnie, może nieco więcej ]:
- zniknęły wszystkie obrazki w postach, w jakimkolwiek temacie
- nie da się ich dodawać do posta
- nikt z góry [ nie liczę modów ] nie raczył poinformować modów [ chyba że się mylę ] co się dzieje ani tym bardziej userów - i nieważne czy coś ktoś grzebie ''by było lepiej'' czy może coś się spier...niczyło i jest to naprawiane, kontakt na linii góra-modzi-userzy dość mocno leży

Więc może wypadałoby gdzieś na górze, dole, boku czy na środku nasmolić jakiś topic, info czy cokolwiek, że to i tamto ''nie działa'' bo lub ''nie będzie działało tyle a tyle bo coś tam'', co nie? Oczywiście ... oczywiście są wątki w których możemy zgłaszać swoje propozycje [ fak jea ] albo zgłaszać co nie działa [ tylko jak często tak ktoś wpada, czyta to co my piszemy i reaguje na to? ] tyle tylko, że wygląda to jak wygląda ...

I wystarczy się trochę rozejrzeć po forum [ a ja zaglądam tylko w wątki które mam przypięte ] by zauważyć, że ludzie co rusz są zdziwieni tym, że obrazki poszły się wietrzyć i ni ... kija nie da się ich dodać do posta. To TROCHĘ olewcze z waszej strony, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako stosunkowo nowy użytkownik Forum Gram wyrażam swoje zadowolenie z obecnej formy portalu. Oczywiście od czasu do czasu coś się przytnie czy zirytuje ale nie ma rzeczy doskonałych a już na pewno w internecie.Przeczytałem te postulaty ale z punktu widzenia przeciętnego użytkownika można je wprowadzić ale nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 22:40, Tyler_D napisał:

Ja mam za to inny, może i z pewnej perspektywy idiotyczny ale dość ważny pomysł.

Otóż. Od jakiegoś czasu, nie wiem dokładnie [ piszę z pamięci, będzie to ja wiem ...
ze dwa tygodnie, może nieco więcej ]:
- zniknęły wszystkie obrazki w postach, w jakimkolwiek temacie
- nie da się ich dodawać do posta
- nikt z góry [ nie liczę modów ] nie raczył poinformować modów [ chyba że się mylę ]
co się dzieje ani tym bardziej userów - i nieważne czy coś ktoś grzebie ''by było lepiej''
czy może coś się spier...niczyło i jest to naprawiane, kontakt na linii góra-modzi-userzy
dość mocno leży

Więc może wypadałoby gdzieś na górze, dole, boku czy na środku nasmolić jakiś topic,
info czy cokolwiek, że to i tamto ''nie działa'' bo lub ''nie będzie działało tyle a
tyle bo coś tam'', co nie? Oczywiście ... oczywiście są wątki w których możemy zgłaszać
swoje propozycje [ fak jea ] albo zgłaszać co nie działa [ tylko jak często tak ktoś
wpada, czyta to co my piszemy i reaguje na to? ] tyle tylko, że wygląda to jak wygląda
...

I wystarczy się trochę rozejrzeć po forum [ a ja zaglądam tylko w wątki które mam przypięte
] by zauważyć, że ludzie co rusz są zdziwieni tym, że obrazki poszły się wietrzyć i ni
... kija nie da się ich dodać do posta. To TROCHĘ olewcze z waszej strony, czyż
nie?

Zbadam temat, postaram się dać znać jeszcze dzisiaj o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sklep wam się chyba posypał. Wchodzę sobie w PC>>RPG klikam A-Z i wyświetlają mi się zasilacze. Wchodzę w PC>>Akcja klikam zakres A i wyświetla Murdered Soul Suspect(PC)[PRE-ORDER].
Ten problem trwa już ponad tydzień. Wcześniej też się takie sytuacje zdarzały ale na następny dzień działało, a teraz chyba całkiem się zwiesiło i nic się nie poprawia.
Od tygodnia śledziłem sobie stan waszych zapasów Elder Scrolls Skyrim Dragonborn, bo nie miałem pieniędzy a chciałem wiedzieć czy zdążę zamówić. Przez cały czas wyświetlało się Towar dostępny, duża ilość. Wczoraj chcę zamówić, wchodzę pisze: Towar dostępny, duża ilość. Klikam dodaj do koszyka i okazuje się, że nie mogę dodać produktu do koszyka bo nie macie go na stanie. Czy ktoś zamierza się tym zająć, czy może po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 18:42, Tyler_D napisał:

Nie wiem co się stało i czy kogoś popędzono ale obrazki wróciły na swoje miejsce. ^^

Tak, dwie godziny temu dostałem info, że naprawione :)

Wicon - zgłosiłem komu trzeba, dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czerwień! Wszędzie czerwień!

Nie mam nic do pomysłu kolorowania postów moderatorów na czerwono (skoro konsule mogą mieć zielone...), ale może możliwe byłoby wybranie ciut ciemniejszego, mniej bijącego po oczach odcienia? :D
Ach, no i odnośniki typu "posta dodanego przez Muradin_07" są na czerwono zamiast na szaro, to pewnie jakiś babol, który warto byłoby naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 16:32, Thrandir napisał:

Czerwień! Wszędzie czerwień!
/.../ ale może możliwe byłoby wybranie ciut ciemniejszego, mniej bijącego
po oczach odcienia? :D /.../

Ja jestem ZA tym odcieniem, który jest. Właśnie dobrze, że bije po oczach, trudno będzie komukolwiek powiedzieć, że jakiejś uwagi moderatorów nie zauważył. Zwłaszcza, jak podpięty jest post moderatorski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyłączę do apelu o nieco lżejszy odcień czerwieni. Sprawdzałem na obu skinach ... I o ile na Milku czerwień jest widoczna, bije tak jak powinna tak na Citrinie / Carbonie jest to po prostu oczorypne. I naprawdę przeszkadza. Zmiana pozytywna ale moglibyście ją deczko zmienić, serio - sprawdźcie jak toto wygląda na drugim skinie forum.

Krzysiek Ogrodnik -> skoro dało radę naprawić obrazki to może dałoby by radę [ nie mówię, że na już zaraz ] w ciągu powiedzmy 3 miesięcy naprawić grasza? Powrócił ostatnio na jakiś czas i znów zapadł się pod ziemię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 16:45, KrzysztofMarek napisał:

Ja jestem ZA tym odcieniem, który jest. Właśnie dobrze, że bije po oczach, trudno będzie
komukolwiek powiedzieć, że jakiejś uwagi moderatorów nie zauważył. Zwłaszcza, jak podpięty
jest post moderatorski.


Tylko kto będzie wtedy z tym modemy dyskutował, wszak to też użytkownik i prywatne dyskusje mu się na forum trafiają. Jak dla mnie pomysł od czapy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 16:45, KrzysztofMarek napisał:

Ja jestem ZA tym odcieniem, który jest. Właśnie dobrze, że bije po oczach, trudno będzie
komukolwiek powiedzieć, że jakiejś uwagi moderatorów nie zauważył. Zwłaszcza, jak podpięty
jest post moderatorski.


Cóż, kwestia preferencji. Powiem jedno- jak otworzyłem forum na telefonie, gdzie jeden post zajmuje cały ekran, to to była rzeźnia dla oczu. Jak uważasz, może i taki ostry kolor byłby dobry, gdyby moderatorzy pisali tylko posty z karami i/lub zasady, ale to zwykli użytkownicy piszący zwykłe- często długie- posty, i mi to sprawia problem. Jeżeli jednak inni takich odczuć nie mają, to nic nie mówiłem, nie ma to znaczenia..

P.S: Ja teraz posty takie jak ten tym chętniej będę omijał, bo moje oczy po prostu nie dają rady:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&pid=1021
Za dużo i za długie... Ale może to tylko ja taki wrażliwy jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy... mnie w szarym odcieniu forum trochę się to gryzie. Mi się wydaje, że na czerwono powinny być zaznaczane ewentualne przewinienia, a nie całe teksty moderatorów. ;)

@Tyler_D: Co do Grasza jedna wymiana zdań aż się prosiła, aby to tam wrzucić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie widziałem post Wojmana. Ociekający krwią. Niemal dosłownie, a tylko normalnie udzielił się w temacie AC4.
Nie śledziłem tutaj dyskusji, ale imo taka czerwień na każdym poście moda to nieco... too much. Okej gdy jest to post typowo moderacyjny ala "Degrad za spam" czy "Taki temat już był...". Zwykłe posty powinny być nadal białe. Takie jest moje zdanie. Bo czerwień w co drugim poście jak dojdzie do szybszej dyskusji będzie wyglądać agresywnie.
Może jakiś przełącznik kolorów dla modów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować