Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2014 o 02:14, Wojman napisał:

Owszem, są użytkownicy godni zaufania. Nazywają się Moderatorzy.

Haha, czyli wy jesteście elitą, a my to niegodny zaufania plebs?
Ciekawe co z grupą użytkowników, którzy nadawaliby się według waszych kryteriów na moderatorów, ale nimi nie zostaną z powodu braku czasu lub tym podobnych powodów?

@Rick

Dnia 06.09.2014 o 02:14, Wojman napisał:

W jednostkach może i tak. Ale jak już tych "niewielkich szkód" jest naście, zaczyna się robić burdel.

Zakładając, że jedyne możliwości polegałyby na zatwierdzaniu lub odrzucaniu nowo zakładanych tematów, a dodatkowo temat musiałby zebrać 2 głosy "za" lub "przeciw", to żeby doszło do jakiegoś zbiorowego szkodzenia, to musiałaby się zawiązać jakaś zmowa co najmniej dwóch takich użytkowników, którzy razem by wszystko odrzucali albo akceptowali.
Poza tym, ciekawe, że też za godnych jakiegokolwiek zaufania uważasz jedynie moderatorów, podczas gdy sam jesteś zwykłych userem. Czyli rozumiem, że mam Ci nie ufać w żadnym stopniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2014 o 00:34, ManweKallahan napisał:

Zakładając, że jedyne możliwości polegałyby na zatwierdzaniu lub odrzucaniu nowo zakładanych
tematów, a dodatkowo temat musiałby zebrać 2 głosy "za" lub "przeciw", to żeby doszło
do jakiegoś zbiorowego szkodzenia, to musiałaby się zawiązać jakaś zmowa co najmniej
dwóch takich użytkowników, którzy razem by wszystko odrzucali albo akceptowali.

Znam znacznie łatwiejszy sposób na to, co proponujesz. Jeśli widzisz zdublowany temat, piszesz ładnego posta z linkiem z tematem prawidłowym, klikasz zgłoś i nic więcej nie robisz. :P Efekt ten sam :P Wątpię czy jakikolwiek moderator ukarze cię, jeśli obejdziesz się bez wyklinania itd.

Dnia 07.09.2014 o 00:34, ManweKallahan napisał:

Poza tym, ciekawe, że też za godnych jakiegokolwiek zaufania uważasz jedynie moderatorów,
podczas gdy sam jesteś zwykłych userem. Czyli rozumiem, że mam Ci nie ufać w żadnym stopniu?

Mi? A po co? Nie pożyczam od ciebie kasy, nie będę ojcem chrzestnym twoich dzieci. To czy mi ufasz czy nie, niewiele mnie obchodzi. :D Możesz się zgadzać lub z nie z moimi argumentami na forum, ale zaufanie nie ma tu nic do rzeczy. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 00:34, ManweKallahan napisał:

Haha, czyli wy jesteście elitą, a my to niegodny zaufania plebs?


Za Twoje nadinterpretacje nie odpowiadam. Nigdy tak nie twierdziłem i nie twierdze. Powtórzę za to jeszcze raz: od Moderowania forum są Moderatorzy. Nie zwykli użytkownicy, tylko Moderatorzy. I żaden Moderator nie będzie brał odpowiedzialności za to czy i jak użytkownicy zmoderowali by taki czy inny wątek. Forum gram.pl to nie facebook, gdzie daje się lajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 01:11, Rick napisał:

Znam znacznie łatwiejszy sposób na to, co proponujesz. Jeśli widzisz zdublowany temat,
piszesz ładnego posta z linkiem z tematem prawidłowym, klikasz zgłoś i nic więcej nie
robisz. :P Efekt ten sam :P Wątpię czy jakikolwiek moderator ukarze cię, jeśli obejdziesz
się bez wyklinania itd.

Taki system działa obecnie i niektórzy są z niego niezadowoleni. Zajrzyj na posty z 4 września.
Ja jestem neutralny, w sumie mnie omawiany problem nie dotyka, ale staram się pomóc biorąc udział w tej dyskusji, która jest obecnie czysto akademicka.

Dnia 07.09.2014 o 01:11, Rick napisał:

Mi? A po co? Nie pożyczam od ciebie kasy, nie będę ojcem chrzestnym twoich dzieci. To
czy mi ufasz czy nie, niewiele mnie obchodzi. :D Możesz się zgadzać lub z nie z moimi
argumentami na forum, ale zaufanie nie ma tu nic do rzeczy. ;P

Doradzasz w tematach dotyczących rozbudowy komputera lub podobnych, albo w jakichkolwiek sprawach dotyczących jakichkolwiek gry? Ci, którym podpowiadasz mają Ci nie ufać? A może sam się czasem o coś na forum zapytasz? Rozumiem, że wtedy ufasz jedynie odpowiedziom udzielonym przez moderatorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2014 o 12:59, ManweKallahan napisał:

Doradzasz w tematach dotyczących rozbudowy komputera lub podobnych, albo w jakichkolwiek
sprawach dotyczących jakichkolwiek gry? Ci, którym podpowiadasz mają Ci nie ufać? A może
sam się czasem o coś na forum zapytasz? Rozumiem, że wtedy ufasz jedynie odpowiedziom
udzielonym przez moderatorów?

Udzielam się w jakiejś dyskusji, bo sie na tym znam lub chcę wyrazić swoje zdanie. Ale nie obchodzi mnie czy ktoś mi ufa. :P Jeśli powiem komuś, że Adobe premiere jest bardziej przyjazny do montażu filmów niż Sony Vegas, to ta osoba może wziąc pod uwagę moje zdanie, ale swoją opinię wyrobi dopiero jeśli sama spróbuje obu programów. :P Na forum podpisuję się jako "Rick", a nie jako "Radek Kierepka, szef działu technicznego telewizji internetowej i montażysta" i każdy korzystający z tego forum wie, że dopóki nie dostanę jakiegoś super wypaśnego statusu od ekipy, który potwierdzi moje referencje, równie dobrze mogę sprzedawać obwarzanki na uczelni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Muradin_07: Do tego planu ze wznowieniem IRC''a to bym podchodził z dystansem, choć sam chętnie bym znów poczatował z innymi Gramowiczami, jednak niedawno słyszałem plotki, że jakby IRC powrócił, to korzystałaby z niego garstka użytkowników z długim stażem. No, chyba że coś szykujecie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... powiem tak - pamiętam sam jak się pytałem userów czy wznowienie IRCa jest pożądane. Ostatecznie pojawiło się kilka głosów, ale nie było ich aż tyle, aby było to już wykonane. Z tego co wiedziałem w styczniu tak naprawdę możliwość postawienia gramIRC na nowo to była kwestia kilku dni roboty.

Bądźmy szczerzy: nie ma sensu reanimować IRCa dla góra dziesięciu użytkowników, bo tym samym mogliby sobie po prostu założyć chatroom randomowy i tam sobie dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 19:18, Muradin_07 napisał:

Bądźmy szczerzy: nie ma sensu reanimować IRCa dla góra dziesięciu użytkowników, bo tym
samym mogliby sobie po prostu założyć chatroom randomowy i tam sobie dyskutować.

Jednak warto by było zrobić coś w rodzaju IRC''a, bo nie wszyscy podają swoje namiary lub zakładają GS''y, tak więc często nie można się z takimi osobnikami skontaktować inaczej, niż poprzez forum, a forum to nie chat i tu pisze się tylko na jakiś konkretny temat i przez to nie można sobie luźno porozmawiać z niektórymi osobami. Poza tym gram.pl to duży serwis, a stworzenie takiego czegoś zachęciłoby nowych userów do zarejestrowania się tutaj, a co więcej do poznania siebie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że opcja prywatnych wiadomości już rozwiąże jakieś 50% problemów z kontaktem z konkretnym użytkownikiem. Plus - jeśli ktoś chce to GSy były kiedyś tak naprawdę wizytówkami, a nie blogami. To my dzisiaj chcemy je rozwinąć bardziej pod kątem platformy do pisania ;)

Tak jak mówię - jeśli powiedzmy zrobiłbym ankietę i wiele osób potwierdziłoby, że super sprawą byłoby ponownie pojawinie się IRCa to ok: można próbować wrócić do tematu. Mam nadal zapisane to, czego niektórzy oczekują po jego wznowieniu (m.in. dyskusje z osobami z branży, sam chciałbym czegoś takiego) więc sprawa jest otwarta, ale zainteresowanie też musi być całkiem spore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 19:32, Muradin_07 napisał:

Tak jak mówię - jeśli powiedzmy zrobiłbym ankietę i wiele osób potwierdziłoby, że super
sprawą byłoby ponownie pojawinie się IRCa to ok: można próbować wrócić do tematu.

A tak zapytam: czy jest możliwość ponownego przeprowadzenia ankiety? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy można zrobić ją na GSie, bo nie wiem czy można zrobić ankietę gramową tak, aby pojawił się dostęp tylko do niej. Musiałbym to sprawdzić, a pytanie się w sposób "ustny" za pomocą postów może nie zadziałać tak, jak powinien.

Nawet można się tutaj wypowiedzieć i to już jest jakaś informacja na temat zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, mógłbyś ją zrobić na swoim GS''ie, bo wszyscy wiedzą (może z małymi wyjątkami), że na takie sprawy masz wpływ. Ja od razu mówię, że jestem zdecydowanie na TAK. ;) I nawet nie musi być to koniecznie dokładnie tak sam, jak kiedyś IRC, ale jakieś miejsce na gramie, gdzie Gramowicze mogą sobie swobodnie czatować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że wykorzystałbym w tym celu Gramika, a nie swojego GSa. Ale jak ankieta się pojawi to wrzucę informację na Forum do niektórych tematów ewentualnie utworzę nowy i poproszę o podpięcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o IRCa- cóż, IRC już dawno wyszedł z mody. Osobiście IRCuję już od dobrych 5 lat, i uważam to za jeden z najfajniejszych sposobów internetowej komunikacji, ale zwyczajnie- nie da się tak naprawdę oszacować, ilu użytkowników miałby gramowy IRC. Bo tutaj nie ma klucza na takie oszacowanie- to, że powiem, iż IRC na którym siedzę, skupiony wokół forum mającego 1000 indywidualnych użytkowników dziennie ma 150 indywidualnych użytkowników dziennie, ale już w skali miesięcznej jest to niewiele więcej (nie przekracza 500 podczas gdy forum ma kilkanaście tysięcy indywidualnych użytkowników miesięcznie) nie będzie oznaczało, że odniesienie do tego numerków związanych z gram.pl da nam jakikolwiek wiarygodny wynik. Wszystko zależy od charakterystyki danej społeczności, tego, jak sprawnie będzie administrowana sieć, jakie będą ograniczenia (jeżeli będzie tak jak kiedyś- że konieczna jest jakaśtam ranga aby założyć własny pokój- to nie ma to wg mnie sensu) itp.

Ja gramowego IRCa bardzo chętnie bym zobaczył, ba- gdybym mógł jakoś pomóc to byłbym chętny ze względu na odrobinę doświadczenia jaką mam w tej materii, ale kto wie, czy to by wypaliło... Nie da się tego przewidzieć, jedyną możliwością byłyby jakieś testy (może na początku jako kanał na jakimś zewnętrznym serwerze? Tylko musiałoby to być podpięte i jasno informujące, że to oficjalny kanał gram.pl, bo kanał nieoficjalny na niemal 100% umrze)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra - wrzuciłem na Gramik krótką ankietę. Chciałbym, aby jak najwięcej osób wzięło w niej udział i dało znać, czy chcemy powrotu IRCa na gram.pl.

Jeśli ktoś chciałby dodać coś od siebie np.: co chętnie by tam widział, może jakieś inne ciekawe pomysły to piszcie je tutaj może z wyróżnieniem IRC. Tak, żeby się nie zagubiło w całym zamieszaniu. :)

Ankieta: http://ja.gram.pl/Gramik

Jeszcze dzisiaj zrobię też dokument z tymi wszystkimi postulatami tak, aby skrócić tę listę i ewentualnie przygotować ją na nowe pomysły. Od razu dobrze by było podpiąć info o głosowaniu, ale to myslę że dopiero po uporządkowaniu całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IRC

Od razu mówię- nie wiem, czy to wypali. Ja nie mam pojęcia, czy IRC na gram.pl będzie wystarczająco popularny i nigdy nie powiem, że na pewno tak będzie. Ale może... Więc warto rzucić pomysłami!

Od razu zaznaczam- pomysły tyczą się oficjalnego, pełnoprawnego, gramowego IRCa. A nie jakiegoś kanału gram.pl na zewnętrznym serwerze, no bo coś takiego to jest rzecz bardziej nieoficjalna, wymaga 10 minut roboty i generalnie nie ma wiele rzeczy które możnaby było zaproponować.

Terminologia:
IRCop- zazwyczaj brak znaczka czy trybu, coś jak moderator tylko na IRCu. Obsługa komend IRCa wymaga trochę wprawy, szczególnie tych globalnych- do zarządzania IRCem potrzebne są osoby, które umieją to robić. Oczywiście moderatorzy z racji swojej roli mają IRCopa (a najchętniej: konsule mają network admina i nieograniczoną moc, moderatorzy- system admina, IRCopa zaś dostają ci, którzy nie są modami ale zajmują się czystością na IRCu- tak jak to kiedyś było, bodaj Flood Squad się to nazywało na starym gramircu)
Founder- +q / ~ , osoba która zarejestrowała kanał, ma na nim największą moc (wyrzucanie innych z kanału i nawet ich banowanie, zmiana tematu, ustawianie trybów kanału)
Owner- +q / ~ , tak jak founder tylko ciut niżej, wymaga autentykacji hasłem podanym przez foundera przy rejestracji kanału. Istnieje też opcja "heir" czyli owner będący dziedzicem kanału (jeżeli founder stanie się nieaktywny to heir staje się founderem po danym okresie czasu)
Admin- +a / & , niżej niż owner, jego moce zależą od ustawień kanału
Operator- +o / @ , niżej niż admin, j.w.
half-op- +h / % , niżej niż op, j.w.
voice - +v / + , nie ma mocy zarządzania kanałem- po prostu może mówić nawet jeżeli tryb kanału to mute (+m, czyli tryb uniemożliwiający wypowiadanie się komukolwiek bez "mocy" na kanale).

0. Kwestia konfiguracji tego na serwerze- cóż, community nie ma tu wiele do gadania. Jak dział IT będzie umiał to zrobić tak to zrobi, każdy admin odpowiada za swoją robotę więc nie ma co oczekiwać, że sugestie w tym zakresie będą brane pod uwagę. Osobiście siedzę obecnie głównie na IRCu postawionym na Unrealu3.2.7, sprawuje się on nieźle- pełna obsługa Nickserva i Chanserva z poziomu użytkownika, obsługa SSL, poziomy dostępu konfigurowane przez chanserva, do tego IRCopi są dzieleni na trzy grupy (Network Admin, System Admin i zwyczajny IRCop)- o ile mi wiadomo ich moduły (zarządzanie hostservem, statservem, zabawa operservem etc) też działają spoko. Do listy pluginów dostępu niestety nie mam (z wiadomych przyczyn- kwestia bezpieczeństwa). Botserv okrojony do granic możliwości, bo chanserv pozwala na większość operacji. Ograniczenie liczby global userów to chyba 500sztuk, portal jest kilka razy większy niż gram.pl + ma tradycje związane z IRCem a i tak rzadko kiedy zbliża się do tego limitu.

1. Zakładka GramIRC- o ile dobrze pamiętam, dawno dawno temu w trawie zakładka ta sprowadzała się do klienta na stronie, który pozwalał łączyć się z gramowym IRCem. W przypadku reaktywacji IRCa lepszym rozwiązaniem byłaby chyba strona podobna do tej prezentującej strony z kolektywu (pomijając to, że jest ona nieaktualna etc)- taka strona zawierałaby informację o tym, czym jest gramowy IRC, odnośnik do regulaminu, linki do poradników dotyczących IRCa- zabawy z chanservem i nickservem, informacji o tym, jak skonfigurować pełnoprawnego klienta IRC aby łączył się z serwerem gram.pl (można zrobić to dla kilku najpopularniejszych i najwygodniejszych klientów- zarówno płatnych jak mIRC czy Xchat jak i darmowych jak kvirc, HexChat, moze quassel, irssi etc). Warto byłoby również dać poradnik do konfiguracji IRCa z IRCcloudem, który jest bardzo wygodny i na chwilę obecną przebija wiele pełnoprawnych klientów (bo nie trzeba się bawić w bouncery + multiplatformowość). Oczywiście jednak jakiś wbudowany, webchatowy klient też byłby mile widziany, gdyż nowi użytkownicy mogą nie podołać / nie mieć ochoty na samodzielną konfigurację klienta. Trzecim panelem na stronie gramIRC mogłaby więc być lista kanałów (każdy kanał byłby hiperłączem do strony z wbudowanym klientem), gdzie na pierwszym miejscu znajdowałby się oczywiście jakiś oficjalny, główny kanał gramu (zapewne #gram), a na dalszych pozycjach inne, popularne kanały (co by się sprawdziło a co nie to już wyjdzie w praniu, takich rzeczy się zwykle nie da zaplanować). Jeżeli potrzebne będzie napisanie poradników konfigurowania klientów, obsługi podstawowych elementów IRCa i tym podobnych- oczywiście jestem chętny się tym zająć.

2. Rejestracja kanałów- o ile mi wiadomo, na starym GramIRCu do rejestracji kanałów prawo mieli tylko użytkownicy powyżej jakiejśtam rangi na forum. Osobiście uważam, że już wtedy było to rozwiązanie anachroniczne, zaś teraz byłoby zwyczajnie niewłaściwe. Chanserv (nie ukrywajmy- obecność NickServa i Chanserva to juz standard jezeli chodzi o serwery IRC, mam nadzieję, że nikt nie zamierza postawić czegoś okrojonego na własnym "silniku", co cofałoby się do początku XXI wieku...) pozwala na szybką i łatwą rejestrację kanałów, zaś za kanał odpowiedzialny jest jego operator. Rolą IRCopów jest oczywiście sprawdzanie kanałów co jakiś czas, bo jeżeli np. wyjdzie, że jakiś kanał jest ostoją piratów- trzeba wtedy użyć mocy i wyciągnąć konsekwencje zarówno IRCowe jak i forumowe.

3. Rejestracja userów- o, właśnie. Zaznaczam- nie mam pojęcia, jak jest to wykonalne technicznie! Osobiście byłbym za obowiązkową rejestracją w nickservie i jakąś formą sprzężenia logowania na IRCu z danymi logowania na forum. Wymagałoby to jednak obowiązkowego zastosowania SSL przy połączeniu z serwerem bo bezpieczeństwo. Fajnie by było, gdyby można bylo użyć po prostu /msg nickserv identify haslo_z_forum, albo ewentualnie- aby przy rejestracji nicka Thrandir IRC dopuszczał jego zarejestrowanie jedynie na adres e-mail przypisany do tego nicka na forum. O zmienianie nicków nie należy się tu raczej martwić, po to typowe nickservy obsługują grupy nicków aby nie sprawiało to problemów.
Ale gdyby nie było to możliwe- rozwiązanie klasyczne (czyli zwykła rejestracja nicku przez nickserv) też oczywiście się sprawdzi, po prostu w razie pojawienia się jakiegoś nicponia trochę trudniejsze będzie wtedy jednoczesne reagowanie zarówno na forum jak i IRCu.

4. Główny kanał- #gram. Czyli to miejsce, na którym siedziałaby większość. Cóż, jedyne o co należałoby zadbać to podpięcie regulaminu w temacie kanału oraz to, aby "moc" na kanale zawsze miały aktywne osoby. Bo z mojego doświadczenia wynika, że główny kanał serwera zawsze przyjmuje na siebie 90% ataków trolli (tak, niezbyt to odkrywcze). Wracając jednak- jako, że jest to główny kanał to oczywiście moc ownera/foundera winni mieć jedynie moderatorzy, konsule i IRCopi- rozdawanie ownerpassa poza to grono nigdy nie kończy się dobrze. Zaś reszcie rang (halfop, op, admin kanału) należy możliwie uciąć zakres działania, aby pozostawić im niezbędne minimum do ewentualnego pozbycia się trolla. Jeżeli zaś ktoś nawali, to oczywiście IRCopi robią swoje i +h/o/a zabierają.

5. Pozostałe kanały- tu już foundera powinna mieć osoba rejestrująca, zaś ownerpassa rozdawać może jak tylko chce. Ważne, aby działalność kanału nie wykraczała poza regulamin, zaś od tego są IRCoperatorzy aby dbać o to, żeby kanał zbytnio się nie rozwydrzył. Swoją drogą, już mi się marzy jakiś kanał #otaku czy coś takiego o mandze i anime albo #lol o lolu.... Founder ma moc samemu konfigurować poziomy dostępu, więc powinien sobie poradzić z rozdawaniem innych "literek".

6. Kwestia wulgaryzmów- do przemyślenia. Wydaje mi się, że zasady dotyczące wulgaryzmów powinny zależeć od kanału, zaś kanały na nie pozwalające winny po prostu zaznaczać to w temacie. IRC to miejsce dużo bardziej liberalne niż forum, i wydaje mi się, że globalne nakładanie sankcji na wulgaryzmy zwyczajnie mijałoby się z celem i prowadziło do fikcyjnego "powstrzymywania się" kiedy IRCop siedzi na kanale. Inna sprawa, że oczywiście- jeżeli części userów zacznie to przeszkadzać, to zgłasza się sprawę do uprawnionych i trzeba to przedyskutować, ewentualnie zmieniając zasady na kanale (czyli zabraniając wulgaryzmów).

Więcej rzeczy na chwilę obecną mi do głowy nie przychodzi. Ale jak coś przyjdzie, to napiszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość głosów jest na tak, więc możemy kończyć ankietę. xD A tak na serio to byłoby świetnie, gdyby wszyscy Gramowicze mogliby łatwo się komunikować ze sobą, jednak z drugiej strony nie mogę pojąć, dlaczego jest aż 14 głosów na nie. Co tym osobom tak w IRC''u przeszkadza? Osobiście uważam, że jeśli ktoś ma nie korzystać z IRC''a, to niech lepiej w ogóle nie głosuje, bo ta osoba nie będzie miała z tego żadnych profitów, a inni tylko mogą na tym stracić. Według mnie głos na nie powinna oddać osoba, która faktycznie do tego jakąś urazę, a nie dowolny user, który z tej funkcji po prostu nie korzystał. Poza tym zauważyłem też, że jednym z nieprzechylnych był użytkownik, który zarejestrował się tylko 100 dni temu, tak więc nie ma możliwości, by pamiętał czasy IRC''a, ale jednak zawsze trzeba zrobić na przekór innym. Ręce mi opadają... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie... ankieta ma czas nieokreślony. Chciałbym, aby wszyscy mieli możliwość wypowiedzenia się czy chcą takiej funkcjonalności na gramie (jej powrotu) czy też nie. Nie dzielmy użytkowników na lepszych i gorszych, bo ktoś ma nabite na liczniku 100 dni a inni są od początków forum CD Projektu.

Tak czy inaczej dajmy temu jeszcze jakiś tydzień, może dwa. Im więcej osób się wypowie tym większe będzie odwzorowanie tego jaka część użytkowników jest za którą opcją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 17:57, Muradin_07 napisał:

Im więcej osób się wypowie
tym większe będzie odwzorowanie tego jaka część użytkowników jest za którą opcją ;)

Nie chcę być egoistą, ale tak naprawdę nikomu korona z głowy nie spadnie, jeśli IRC zostanie wznowiony. Oczywiście nie mam nic przeciwko ankiecie, jednak coraz bardziej irytują mnie nieprzechylne głosy, bo niby w jaki sposób IRC ma komuś przeszkadzać. I jest do zrozumienia, że ktoś może mieć jakieś nieprzyjemne skojarzenia z IRC''em, ale takie osoby można policzyć na palcach jednej dłoni. To tak samo, jakby Polska miała zwiększyć swoje granice, a 40% Polaków byłoby przeciwko temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować