Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2014 o 14:06, Tatmadaaw napisał:

"W przypadku kwestii nieuregulowanych niniejszym regulaminem należy dostosować się
do decyzji Moderatorów."


Ale czy ja mówię że nie? Stwierdzam fakt - moderator uszczegółowił regulamin, chwała mu i cześć za to! Jaki to ma związek z zapoznawaniem się z regulaminem? Jakaś nagroda/kara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 14:10, Tatmadaaw napisał:

To znaczy tyle, że ten zapis wyjaśnia wszystko i w związku z tym EOT.


No i co z tego? To już nie można wspomnieć o zmianach w rozumieniu regulaminu w temacie o zmianach w serwisie? Abstrakcja tego forum zaczyna mnie przerastać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 13:30, Budep napisał:

Dlaczego nikt się nie jedzie czy Gothic jest lepszy od Morrowinda?


Pamiętam te czasy. Kto by pomyślał, że powstanie temat dotyczący porównania dwóch gier, a w dodatku użytkownicy napiszą w nim ponad 5000 postów? :P

Przypomina mi się też news o wymaganiach sprzętowych Gothic 3, który to do czasu premiery gry doczekał się ok. 550 postów, czyli większej ilości niż większość tematów ogólnych o nowych tytułach. Powstał też osobny temat dotyczący dużych wymagań sprzętowych owego tytułu, w którym to jeszcze przed premierą gry przekroczona została bariera 1000 postów ;-) Niestety, obawiam się, że te czasy już nie wrócą.

BTW. Choć ostatecznie przekonałem się do Morrowinda, to wciąż jestem ogromnym fanem Gothika, więc jak chcesz się pokłócić, to zapraszam do odpowiedniego wątku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nadal będą dyskusje o decyzjch Moderatorów to posypią się nagrody. Zgodnie z regulaminem forum: "W serwisie gram.pl podstawową władzę stanowią Pracownicy gram.pl oraz Moderatorzy. Mogą usunąć dowolną wypowiedź oraz zablokować możliwość dodawania kolejnych bez podania przyczyny - takie mają prawo!" oraz "Decyzje Moderatorów lub Pracowników gram.pl dotyczące Użytkownika bądź jego wypowiedzi, są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą gram.pl oraz tym Użytkownikiem i nie podlegają dyskusji na gram.pl".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gramsajtom się już(prawie udało) więc i szansa na to jest. Myślę że też dużo zależy od nas. A Muradin strzelam, że czyta wszystko, albo większość. I tak kawał roboty odwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Udawanie się", mój drogi Kirabaksiorze to system zerojedynkowy. Albo się udało albo się nie udało. Dopóki nie zobaczymy nowych gramsajtów nie możemy mówić, że "(prawie) się udało". ;)

Dodam jeszcze, że ta lista wisi już tu od dawna, jest długa, a rozwiązano dopiero dwie pierdółki. Ile to tu już jest, z rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 14:39, Revanchist napisał:

Dodam jeszcze, że ta lista wisi już tu od dawna, jest długa, a rozwiązano dopiero dwie
pierdółki. Ile to tu już jest, z rok?


Naprawdę jeszcze ktoś wierzy w to, że oprócz raptem trzech osób, społeczność w gramie kogokolwiek obchodzi? Oni mają to gdzieś. Ważne, że dziennie pojawia się kilka bezsensownych "newsów", a sklep prosperuje w najlepsze (to akurat plus, bo nawet ceny zaczęły być konkurencyjne). Można krytykować gram.pl i to co się tu dzieje, ale tak naprawdę głos społeczności oznacza tyle co nic. Dziwi mnie to, że jeszcze ktokolwiek się tym przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 14:47, Revanchist napisał:

Czyżby to oznaczało, że nowe gramsajty powstają tak właściwie dla nikogo? ;)


Najpierw trzeba zadać pytanie, czy w ogóle one ruszą. Ok, pracują nad tym, ale równie dobrze mogą wkrótce ogłosić, że jednak nic z tego. Dawkują nam szczątkowe informacje, zamiast ruszyc z kopyta i zrobić platofrmę blogową z prawdziwego zdarzenia. Trochę marketingu i nie dość, że wrócą starzy znajomi, to jeszcze przyjdą nowe osoby, choćby po to żeby to sprawdzić, a wtedy część na pewno zostanie na dłużej. Zarządzanie w gram.pl kuleje i nawet zmiana naczelnego nic tu nie zmieniła. Jak tak dalej pójdzie, to rzeczywiście nie będzie dla kogo cokolwiek robić. Zresztą uważam, że i tak te wszystkie zmiany są o kilka lat spóźnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jakie problemy ma społeczność gram.pl z gramsajtami?

Jestem tu od kilku dni i dopiero dzisiaj założyłem konto, ale nie wydaje mi się, by tym gramsajtom cokolwiek dolegało. Teoretycznie mój głos nie jest wiele wart, jako że nie jestem użytkownikiem o długim stażu, ale spojrzenie z zewnątrz (tak istotne w ocenie) jest takie, jakie jest - gramsajtom nic nie wydaje się dolegać.

Czy problemy z gramsajtami to może być po prostu urojony problem stałych bywalców, rozczarowanych stroną? Ciekawi mnie to.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 14:39, Revanchist napisał:

"Udawanie się", mój drogi Kirabaksiorze to system zerojedynkowy. Albo się udało albo
się nie udało. Dopóki nie zobaczymy nowych gramsajtów nie możemy mówić, że "(prawie)
się udało". ;)

No wim wim, masz rację. Ale jakieś tam zajawki pojawiają. A ja to lubię się jarać zajawkami dużo przed. Zresztą, wątpię by to się nie udało. Może to dlatego, że optymistą jestem.

Dnia 28.09.2014 o 14:39, Revanchist napisał:

Dodam jeszcze, że ta lista wisi już tu od dawna, jest długa, a rozwiązano dopiero dwie
pierdółki. Ile to tu już jest, z rok?

A szczerze nie wiem. Sam raz tu siedzę godzinami, a raz mnie nie ma od miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgodzę w zupełności, bo dzieje się to albo zbyt powoli albo w ogóle, a ludzie wiele zmian postulowali już od paru lat. A gram.pl to się zachowuje jak Bioware i jak coś nie działa to zamiast naprawiać usuwają dany element (IRC, statystyki). Nie wspominając już o takich rzeczach jak kolektyw chociażby. Pominę faktem już to, że miałem w zwyczaju mawiać, że jak jakaś strona tam trafi to z miejsca zdechnie. I zdaje się, że miałem rację.

Gram.pl to sklep i myślę, że niech już nie marnują czasu i zasobów inszych na stronę społecznościową serwisu, bo to nie ma znaczenia i sensu - społeczność na forum jest bardzo mała, wykrusza się i tak naprawdę nie ma ona żadnego znaczenia dla sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 14:55, Dialydd napisał:

Czy problemy z gramsajtami to może być po prostu urojony problem stałych bywalców, rozczarowanych
stroną? Ciekawi mnie to.


To jest problem ludzi, którzy interesowali się choć minimalnie blogowaniem w internecie i widzieli jak bardzo rozwiązanie gramu jest zacofane i nieatrakcyjne. Poza społecznością nie ma nic do zaoferowania. Wkrótce pewnie nawet społeczności nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta platofrma jest przestarzała, ale musi taka być, skoro ma te ładne kilka lat na karku. GS-y mają ubogą liczbę personalizacji. Jest zbyt wiele niedoskonałości w komunikacji między użytkownikami i właśnie GS-y 2.0 miały to zmienić. Ty jesteś nowy, ale my, którzy jesteśmy tu od początku serwisu, wiemy co nie gra i jak. Drugą sprawą jest to, że znudziły już nam się te "blogi". Internet poszedł do przodu, a pewne rzeczy na gram.pl zostały w epoce kamienia łupanego internetu.

Revanchist
Nie można zapominać o dobrze prosperującej stronie z newsami i artykułami. Tak jak pisałem wcześniej, ich jakość pozostawia wiele do życzenia, ale to jest sprawą drugorzędną w epoce statystyk. Liczą się wejścia, a tych jest zapewne sporo. Konkurencja na rynku też nie jest obecnie jakaś duża, raptem kilka większych stron o tej tematyce, ale niezaprzeczalnie gram.pl jest w czołówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My z Krajem prowadziliśmy(tzn ja prowadziłem - on prowadzi) gramsajty od wielu lat i powstały na nich setki wpisów. Kuleje ustawianie layouta, edytor wpisów, wpisy często się usuwają, nie ma dobrej funkcji społecznościowej i dobrego informowania co dzieje się na blogu twoich znajomych i wielu innych rzeczy. W porównaniu do innych platform blogowych, gramsajty są cholernie przestarzałe i nie wygodne. Gdy ZoSo mi opowiadał, jakie kombinacje musiał wprowadzić, by blog choć trochę się wyróżniał wyglądem i był świeży, to za głowę się złapałem :) Gramsajty potrzebują nowego startu. Sam chciałbym zacząć pisać poraz kolejny, bo kiedyś fajna społeczność się wytwarzała wokół twojego bloga, odwiedzali go, powstawały żarliwe dyskusje na dany temat i to było piękne, ale się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gramsajty są w... dosyć zaawansowanej fazie produkcji i nie ma mowy o odwrocie z tego przedsięwzięcia. Zajmuje to trochę czasu, ponieważ ekipa nie jest zbyt wielka, a ludzie w gramie nie zawsze mają tylko pojedyncze obowiązki, więc proszę o wyrozumiałość i [tym razem] zaufanie w tej kwestii. Niedługo Martivar powinien na swoim sajcie zdradzić kolejną porcję info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo też i jest zbędna. Klienci będą, a nie wiem, czy ludzie tutaj udzielający się czy to na forum czy gramsajtach w jakikolwiek sposób przyczyniają się do poprawienia kondycji finansowej spółki.

Kraju
Wg słów Knicza nie zarabiają kasy na wejściach, więc nie wiem po co im zarzucane przez wielu faktowe newsy i nagłówki jakby zaplanowane na nabijanie wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i przede wszystkim GSy muszą wyjść w świat. Od początków GSów blogi zyskały na znaczeniu i każdy chciałby coś niecoś na tym ugrać. Na gramie nie ma takiej możliwości.
Zmiany zapowiadają GS2.0

@Revanchist

O tym właśnie i ja pisałem ostatnio na blogasku. To że społeczność jest to rzecz, za którą powinniśmy być wdzięczni, bo nie musi istnieć. Jednakże gdy już ktoś się za coś bierze, to niech to będzie utrzymywane do porządku, a nie byle było. Jeśli ma sobie po prostu istnieć, to lepiej to zamknąć i iść dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować