Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Ale jednak coś tworzone jest. Z kolei prosta piłka - jeżeli community jest aktywne w jakieś sprawie to wiadomo, że może to przyspieszyć pewne rzeczy. I tak właśnie jest z podsumowaniami, które wróciły, a pamiętam, że wiele osób tego chciało.

Szefowie sami z siebie nie tworzą zmian. Pracuje nad nimi jak już coś cały sztab osób zajmujących się programowaniem i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że tutaj nawet sklep nie działa jak należy (a już na pewno nie obsługa klienta :D fug), a zmiany są wprowadzane bardzo wolno. Taka część dzisiejszej mentalności, nie starać się za bardzo i zgarniać kasę póki się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę tego zauważać, bo od odejścia Akne jest to widoczne, a rotacja na tym miejscu była naprawdę ciekawa. Tak czy inaczej - raczej widzieć muszą ten akurat problem, bo to jedna z tych ważniejszych części serwisu.

A już jeżeli o tym mowa to wiele osób czeka na powrót programu lojalnościowego na gram.pl. Takiego jakim były swego czasu WPLNy, dla których wielu założyło tutaj swoje konto (w tym i ja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 16:56, Muradin_07 napisał:

Nie muszę tego zauważać, bo od odejścia Akne jest to widoczne, a rotacja na tym miejscu
była naprawdę ciekawa. Tak czy inaczej - raczej widzieć muszą ten akurat problem, bo
to jedna z tych ważniejszych części serwisu.


Była właściwa osoba na właściwym miejscu, czemu jej nie ma?

Kiedyś był tutaj menedżer community szaq138. Żałuję, że był tak krótko, ale przed tym, co zrobił w dwa tygodnie zdejmuję z głowy kaszkiet.

Dnia 26.10.2013 o 16:56, Muradin_07 napisał:

A już jeżeli o tym mowa to wiele osób czeka na powrót programu lojalnościowego na gram.pl.
Takiego jakim były swego czasu WPLNy, dla których wielu założyło tutaj swoje konto (w
tym i ja).


Korpo dzisiaj nienawidzą stałych klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 16:59, Demagol napisał:

Była właściwa osoba na właściwym miejscu, czemu jej nie ma?


Widocznie inne plany zawodowe ;)

Dnia 26.10.2013 o 16:59, Demagol napisał:

Korpo dzisiaj nienawidzą stałych klientów


Tylko właśnie czasy tego gramu "starego" to czasy, kiedy właśnie system WPLNów był tym przyciągającym użytkowników do czytania tekstów i tak dalej. Trzeba sobie zadać jeszcze jedno pytanie - czy nowy system pomógłby? Wątpię... nie będzie miał takiego przebicia jak właśnie wirtualna kasiora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 16:39, Demagol napisał:

To już twoja sprawa, choć upór godny podziwu. Mimo wszystko jednak warto się zastanowić
czy jest sens wspierać "gramowy przemysł pogardy" i plwanie w twarz, czym w istocie są
"obietnice zmian" czy po prostu to wszystko olać. /.../

Kiedy czytam niektóre posty w wątku, który właśnie założyłeś, przypominają mi trochę wypowiedzi rozkapryszonych dzieci. Dlatego przypomnę kilka prawd oczywistych, chociaż widocznie nie dla każdego oczywistych:

1. To forum istnieje tylko i wyłacznie dzięki gram.pl. Założone było jeszcze w czasach CDP, ale gram.pl musiało się usamodzielnić z różnych powodów, które dla dzisiejszej dyskusji nie są istotne.
2. Utrzymanie forum kosztuje i są to niemałe pieniądze. Zatem to gram.pl dyktuje warunki. Każda zmiana jest kosztowna - jeśli ktoś naprawdę chce coś zrobić, to musi poświęcić swój czas i mieć ku temu umiejętności. Przykładem jest Rob006 - który poświęcił swój czas i miał ku temu umiejętności, żeby zrobić działąjące statystyki.
3. Z założenia forum jest po to, żeby wzrosła sprzedaż w sklepie gram.pl. I gram może poświęcić tyle czasu i pieniędzy na zmiany, żeby wkład przełożył się na wzrost sprzedaży. I z tym wszyscy muszą się pogodzić.
4. Moderatorzy to forumowa policja. Z policją się nie dyskutuje, tylko wykonuje polecenia. Odwołać się zawsze można do właścicieli gram.pl. Ale lepiej najpierw odwołać się do moderatora, tego samego, który nałożył karę i przedstawiś swoje argumenty mailem. Bo inaczej następuje "próba sił" w której moderator zawsze będzie górą.

To tylko tyle z mojej strony i piszcie sobie co chcecie, ja już nic tutaj nie napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 17:14, KrzysztofMarek napisał:

1. To forum istnieje tylko i wyłacznie dzięki gram.pl. Założone było jeszcze w czasach
CDP, ale gram.pl musiało się usamodzielnić z różnych powodów, które dla dzisiejszej dyskusji
nie są istotne.


"Dzięki Stalinowi mogę mieszkać we Wrocławiu"

Dnia 26.10.2013 o 17:14, KrzysztofMarek napisał:

2. Utrzymanie forum kosztuje i są to niemałe pieniądze. Zatem to gram.pl dyktuje warunki.
Każda zmiana jest kosztowna - jeśli ktoś naprawdę chce coś zrobić, to musi poświęcić
swój czas i mieć ku temu umiejętności. Przykładem jest Rob006 - który poświęcił swój
czas i miał ku temu umiejętności, żeby zrobić działąjące statystyki.


Vilmar zrobił wtyczkę rozszerzającą gramsajtową funkcjonalność i zrobił to szybko. Tutaj trzeba ludzi, którzy mogą i którzy chcą.

Dnia 26.10.2013 o 17:14, KrzysztofMarek napisał:

3. Z założenia forum jest po to, żeby wzrosła sprzedaż w sklepie gram.pl. I gram może
poświęcić tyle czasu i pieniędzy na zmiany, żeby wkład przełożył się na wzrost sprzedaży.


A czy coś poświęcają na zmiany? Nawet sklep powoli się rozwija, a obsługa klienta ostatnio leżała i kwiczała.

Dnia 26.10.2013 o 17:14, KrzysztofMarek napisał:

To tylko tyle z mojej strony i piszcie sobie co chcecie, ja już nic tutaj nie napiszę.


Do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 17:20, Demagol napisał:

Vilmar zrobił wtyczkę rozszerzającą gramsajtową funkcjonalność i zrobił to szybko. Tutaj
trzeba ludzi, którzy mogą i którzy chcą.


No właśnie... i to jest to, o czym powiedziałem Ci wcześniej. Ludzie którzy chcą i mogą się znajdą tutaj na pewno. A nawet już się znaleźli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami to aż się brzydkie słowa na usta cisną, bo są ludzie, którzy mogą, chcą i ba, jeszcze to wszystko robią, a roboty nie mają, a ci, co nic nie robią jeszcze biorą za to kasę. ŚMIESZNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 14:46, Demagol napisał:

Ostatnio też można zauważyć, że moderatorzy są chyba najmniej aktywnymi użytkownikami
gram.pl. Isildura to już tu nie widziałem od dawna, Hellmut też pojawia się od czasu
do czasu, a ciągle dochodzą mnie głosy, że decyzje moderatorów są czasem krzywdzące,
rozsądny, ciekawy offtop zabijany w imię "ZGODNOŚCI Z TEMATEM TEMATU", skontaktować się
z nimi jest bardzo trudno lub olewają wiadomości, a na dodatek są tutaj pewne osobniki
karane od dawna bzdurami pokroju ostrzeżeń czy degradów. Kogo obchodzi status, gdy można
dalej się wypowiadać?

Może dlatego, że mam prywatne problemy i prywatne życie, które w tej chwili mi nie pozwala na przesiadywanie na forum? Nikt mi nie płaci bym tutaj siedział 24h :) Poza tym zaglądam na forum jeśli tylko mogę, a że nie trafiam akurat jak ktoś łamie regulamin to nie moja wina :)
Nikt nikogo nie olewa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Która to już próba zmiany czegokolwiek w tym serwisie? Pewnie znowu nikt sobie nie weźmie naszych postów do serca, ale dopiszę się dla samej zasady.

Ja bym zaczął od ogarnięcia newsów. Kiedyś Gram.pl kojarzyło mi się z forum, teraz sklepem (słabym, swoją drogą) i chorymi newsami. Wywalić tytuły żywcem wzięte z Faktu, przyspieszyć wyszukiwanie nowych informacji. Od ponad roku muszę korzystać z kilku serwisów informacyjnych, bo Gram zwyczajnie spóźnia się z wieloma informacjami (ha, wiele w ogóle się nie ukazuje). Jak się newsmen nie ogarnie, to proponuję go wywalić. Na pewno znajdzie się wiele osób, które z chęcią będą pisać.

Później: porządna renowacja Gramsajtów i remont generalny forum
- pierwsza, chora zasada w Regulaminie Forum dotycząca władzy absolutnej Moderatorów
- usuwanie śmieciowych wątków
- sprostowanie tematu z konsulem sklepu Gram.pl, którego nie ma
- statystyki, które kiedyś były, a teraz ich nie ma (nie obchodzi mnie, że User może to zrobić - od tego ma być zarząd(?) forum)
- dodanie PW (jeśli gdzieś poza Gramsajtami jest taka opcja, to proszę mnie oświecić, bo od pięciu lat jej nie widzę)

Siedzę tu tylko i wyłącznie z sentymentu, więc forum nie odstawię choćby upadło nie wiadomo jak nisko. Szkoda tylko, że wiele osób (głównie starszych, które nie mają już tyle czasu) odchodzi, bo widzą znaczny spadek poziomu. Gdybym miał wymienić użytkowników, których posty widuję często, to byliby to: Zajanski, Demagol, Muradin, Ostrowiak, Darkstar, Dared, TobiAlex i niesławny Janek_Izdebski. Innych sobie po prostu nie przypominam. Żeby nie szukać daleko: Harrolfo już od dawna nic nie pisze, a kiedyś porządnie się udzielał.

Teraz zasadnicze pytanie: co Gram.pl, jako sponsor forum, może zyskać na jego ogarnięciu? Ludzie z innych forów mogą zacząć tu migrować, zostaną, powiększy się baza porządnych użytkowników (ci, którym nie zależy na pisaniu sami się wykruszą), a to wygeneruje większe przychody z reklam na głównej i sprzedanych produktów ze sklepu.


Pozdrawiam Gramowiczów, którzy wprowadzają na tym forum więcej zmian niż "góra".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się w ogóle zastanawiam dlaczego statystyki zniknęły z gramu? Bo mnie to nie tyle co ominęło, co po prostu było poof! Nie ma... Może któryś z moderatorów wie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 17:49, Demagol napisał:

Czemu mam wrażenie, że na moderatorów najbardziej nadają się ci, co nie mają tzw. życia?
XD Ale wtedy to dopiero byłby zamordyzm...


Bo ludzie uważają, że osoba pełniąca jakąś funkcję powinna być cały czas na forum ;)
Ale tak się nie da, nie wytrzymałaby ta osoba i inni również ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 17:53, Demagol napisał:

Przepraszam, kółko wzajemnej adoracji spędza tutaj dużo czasu i chyba nie narzeka, no
chyba, że na miejsce, w którym czas spędza


Kto masz czas i takie chęci to tak, ja nie mówię, że nie ma osób, które nie siedzą cały czas :)
Mnie nie było bo miałem swoje problemy ważniejsze od forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 17:51, Muradin_07 napisał:

Ja się w ogóle zastanawiam dlaczego statystyki zniknęły z gramu? Bo mnie to nie tyle
co ominęło, co po prostu było poof! Nie ma...


Dokładnie. Jednego dnia jest, drugiego nie ma. Żadne wyjaśnienia też się chyba nie pojawiły.


Tak swoją drogą, jak już narzekamy, to zauważyłem spore zainteresowanie forum od czasu jakieś akcji promocyjnej z udziałem Roja. Szkoda tylko, że większość osób, które wtedy przybyły to spamerzy albo inne trolle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować