Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2013 o 19:51, Thrandir napisał:

więc może niedługo skończy się regulamin jako "moderator ma zawsze rację".


Może przynajmniej nowy regulamin będzie musiał być przestrzegany nie tylko przez stronę bierną, ale też przez "organy ścigania"...

@Demagol - instaGRAM ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że nie są potrzebne, bo są i to na "wczoraj"... 2 lata temu i to w wielu kwestiach. Czy to tych budowy różnych części serwisu, czy też tych związanych z regulaminem i tak dalej. Choć powiem tak - jak się go przestrzega to nie boli to, że ktoś dostanie degrada. Po prostu nie offtopujemy zanadto, bo forum to nie chat. Oczywiście, że się takowy zdarzy, ale trzeba po prostu w pewnym momencie zobaczyć kiedy jest to offtop, a kiedy dyskusja na dany temat. Jeżeli powiedzmy w jednym temacie byłoby jakieś 150 komentarzy Waszej czwórki to wyszedłby z tego chat, a nie forum.

Oczywiście no offence, bo nic do tego nie mam i mieć nie mogę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:05, Muradin_07 napisał:

Ja nie mówię, że nie są potrzebne, bo są i to na "wczoraj"... 2 lata temu i to w wielu
kwestiach. Czy to tych budowy różnych części serwisu, czy też tych związanych z regulaminem
i tak dalej. Choć powiem tak - jak się go przestrzega to nie boli to, że ktoś dostanie
degrada. Po prostu nie offtopujemy zanadto, bo forum to nie chat. Oczywiście, że się
takowy zdarzy, ale trzeba po prostu w pewnym momencie zobaczyć kiedy jest to offtop,
a kiedy dyskusja na dany temat. Jeżeli powiedzmy w jednym temacie byłoby jakieś 150 komentarzy
Waszej czwórki to wyszedłby z tego chat, a nie forum.

Oczywiście no offence, bo nic do tego nie mam i mieć nie mogę ;)


I niech to będzie czat, skoro taka forma jest potrzebna. Lecz coby to nie śmieciło to właśnie by się przydało móc założyć ku takiej dyskusji nowy temat, a żeby to zrobić, trzeba usuwać stare, opuszczone tematy, na których wyszukiwanie, tylko po to, by podyskutować między sobą, nikt nie ma ochoty ani czasu, bo gra nie jest warta świeczki. Więcej "krótkotrwałych" tematów, a mniej wiszących na forum "wehikułów czasu" z postami z kilku lat wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mam inny pomysł - niech wróci GRAMIRC. Boooom headshot!

Krótkotrwałe tematy? Przecież są komentarze do tekstów. Inna sprawa to to, że wracające z przeszłości tematy są głównie wynikiem pojawiania się ich na samym końcu nowego tekstu. Dlatego też mamy archeologię stosowaną gramowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:05, Muradin_07 napisał:

Ja nie mówię, że nie są potrzebne, bo są i to na "wczoraj"... 2 lata temu i to w wielu
kwestiach. Czy to tych budowy różnych części serwisu, czy też tych związanych z regulaminem
i tak dalej. Choć powiem tak - jak się go przestrzega to nie boli to, że ktoś dostanie
degrada. Po prostu nie offtopujemy zanadto, bo forum to nie chat. Oczywiście, że się
takowy zdarzy, ale trzeba po prostu w pewnym momencie zobaczyć kiedy jest to offtop,
a kiedy dyskusja na dany temat. Jeżeli powiedzmy w jednym temacie byłoby jakieś 150 komentarzy
Waszej czwórki to wyszedłby z tego chat, a nie forum.

Oczywiście no offence, bo nic do tego nie mam i mieć nie mogę ;)


Widocznie dla Ciebie, gdyby dla mnie kwestie technologiczne były tak palące, że trzeba ich już teraz, to pewnie poszedłbym za radą, którą nam (tak, ja i Ty wtedy z nim dyskutowaliśmy) dał rob006 i znalazł sobie inną, nie-przestarzałą platformę. Ale dla mnie naprawdę to nie jest aż taki problem. Rozumiem jednak, że inni mają do tego takie podejście, więc- oczywiście, walczcie o to z ekipą. Ja nie będę, pozostaję na stanowisku "jest marnie, trzeba czegoś nowego, ale hej, naprawdę, są sprawy dużo ważniejsze". Jak np. BOK, ale tego celowo w tym temacie nie podejmuję, bo cała sprawa została sensownie omówiona na gramsajcie, do którego link jest w pierwszym poście. Po BOKu zaś dla mnie najbardziej palącą kwestią jest regulamin i moderatorzy, którzy swoimi decyzjami zdają się propagować wizję forum nieprzyjaznego dla nikogo, kto chce tu zabawić na dłużej. Jednorazowy użyszkodnik będzie miał pod newsem tylko takie komentarze jak ten jego- dwuwyrazowe? Fajnie, ale takich obywateli gramstaty wskazują 50k, i naspamili łącznie 200k postów, kiedy wszystkie rangi wyżej mają większy wkład. A te rangi wyżej to już rzadko kiedy dwuwyrazowe posty, a częściej merytoryczne dyskusje. Które czasami pojawiają się w wyniku ewolucji, na końcu będąc daleko od tematu początkowego. Bywa, to chyba nic złego. No i tem system kar... Który nikogo nie boli tak, jak powinien, a jedynie rodzi negatywną postawę innych.
Kwestie techniczne i technologiczne obecnie są u mnie na trzecim miejscu.

Jeżeli zaś chodzi o chat- ani ja, ani nikt z naszego kółka nigdy nie uskuteczniał tego na forum. Tylko gieesy, głównie własne, mi tylko raz zdarzyło się ciągnąć dyskusję u Ciebie- napisałeś jednak, że spoko, możemy to robić, a u nikogo innego tak nie czyniłem.
I cały czas, nasz chat jest bardziej sensowny (pomijając antysemickie żarty) niż owe "poprawne" posty pod newsami. Jeżeli czytujesz czasami nasze pseudo-filozoficzne dyskusje to zapewne wiesz, że naprawdę tak jest :)

@up: jak widać, newsy nie sprawdzają się jako takie krótkotrwałe tematy jak proponuje Zoso, bo moderatorzy. To o tym w dużej mierze toczy się tu dyskusja, u know :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:14, Muradin_07 napisał:

To mam inny pomysł - niech wróci GRAMIRC. Boooom headshot!

Krótkotrwałe tematy? Przecież są komentarze do tekstów. Inna sprawa to to, że wracające
z przeszłości tematy są głównie wynikiem pojawiania się ich na samym końcu nowego tekstu.
Dlatego też mamy archeologię stosowaną gramowo ;)

Wywalić komentarze z forum. Niech to są tylko komentarze na głównej, a nie tematy na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:19, Demagol napisał:

To nie będzie sensu wypowiadać się na forum, bo najlepsze tematy będą oddzielone ;_;


Niech userzy sami sobie tworzą takie tematy jakie chcą, a jeśli chcą taki odnośnie newsa, to proszę bardzo. Niech dyskutują otwarcie, a "tematy" niech powstają i znikają na bieżąco, w miarę ich przydatności do "spożycia". Dyskusja pada - "temat" pada też. Dyskusja od nowa? Proszę bardzo - nowy "temat" i jazda.
Byleby tylko newsy nie zaśmiecały z automatu forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko jak szybko pojawią się głosy "taki wątek już jest", "HURR NAUCZ SIĘ UŻYWAĆ WYSZUKIWARKI". Takie coś jest od początku forum i nie wyplenisz tego łatwo :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysła.

Może przed założeniem nowego tematu, po wprowadzeniu jego nazwy pojawi się okienko, które przefiltruje wszystkie tematy na zasadzie słów kluczowych i zapyta, czy czasem nie ma wątku, do którego autor mógłby się dopisać.
Na przykład: jakiś żółtodziób chce założyć temat w stylu "Którą konsolę wybrać: PlayStation 3 czy Xbox 360?". Po wprowadzeniu tego zdania, otworzyłoby się nowe okienko, w którym zostałyby wyświetlone tematy "PlayStation 3 - Temat Ogólny", "xbox 360 i peryferia" oraz "Konsole Wii, PS3, Xbox360". Strona zapytałaby autora nowego tematu, czy na pewno musi utworzyć swój wątek, a nie może się dopisać do już istniejącego.

Co myślicie? Nie wiem jak sprawa wprowadzenia tego wygląda od strony technicznej, ale zapewniłoby to mniej roboty dla Moderatorów i mniej zamkniętych (czyt. śmieciowych) tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Drodzy Państwo, muszę wyrazić fakt, że jestem bardzo rozczarowany stanem, do jakiego został doprowadzony ten serwis.

Ale gram nigdy nie było dobre.

A mimo to nie znam lepszej strony o grach, ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale trochę roboty dla informatyków, a i na bank by to dobrze nie działało. A zanim to naprawią to już trzeba będzie zmieniać, bo technologia za stara XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś chciałby napisać przekleństwo, to automatycznie by mu zamieniało na coś mniej wulgarnego np: "kurczę pieczone" itp ;)

@Demagol
Co się stało, że się tak uaktywniłeś w apelowaniu o zmiany? :D Młodzieńczy bunt? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:16, Thrandir napisał:

Widocznie dla Ciebie, gdyby dla mnie kwestie technologiczne były tak palące, że trzeba
ich już teraz, to pewnie poszedłbym za radą, którą nam (tak, ja i Ty wtedy z nim dyskutowaliśmy)
dał rob006 i znalazł sobie inną, nie-przestarzałą platformę. [...]


U mnie to tak: BOK i sytuacje związane z community management, potem GSy i forum. Powiedzmy sobie szczerze - jeśli coś jest miłego dla oka to wiadomo, że się z tego korzysta. Na koniec regulamin, bo mi on w ogóle nie przeszkadza i jakoś się już przyzwyczaiłem do niego jak i działania moderatorów. Wiem co robić, a czego nie i tyle.

Dnia 26.10.2013 o 20:16, Thrandir napisał:

Jeżeli zaś chodzi o chat- ani ja, ani nikt z naszego kółka nigdy nie uskuteczniał tego
na forum. [...]


Oczywiście. Tylko mówię o tym co by było, gdyby tak było. Byłby po prostu bajzel jakich mało. Dlatego to, że dzieje się on tylko na GSach to nawet i lepiej. Mi on nie przeszkadza u mnie dopóki mnie nie obraża czy też innych. Co do Waszych dyskusji to czytać coś tam czytam, niekiedy faktycznie są sensowne, niekiedy w ogóle nie znajduję w nich sensu. Ale to pomińmy. Co do poprawności - po prostu wystarczy w komentarzu na forum najzwyczajniej świecie szanować drugiego użytkownika. Jeżeli piszę, że coś mi się nie podoba to nie "to jest gun..." tylko napisz co trzeba ewentualnie uzasadnij. Tak samo w przypadku pozytywnych komentarzy.

@ZoSo: Tylko niestety tak to działa, że komentarze zawsze były połączone z forum. Tylko też tak naprawdę gdyby nie one to tutaj byłoby pusto w wuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:30, pawbuk napisał:

@Demagol
Co się stało, że się tak uaktywniłeś w apelowaniu o zmiany? :D Młodzieńczy bunt? :D


Menopauza xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:25, Demagol napisał:

Ciekawe tylko jak szybko pojawią się głosy "taki wątek już jest", "HURR NAUCZ SIĘ UŻYWAĆ
WYSZUKIWARKI". Takie coś jest od początku forum i nie wyplenisz tego łatwo :D :D :D


Znowu idźmy za dziwnym przykładem 4chana ;]
Ile tam masz tematów? Kilkanaście na stronę. Stron jest też ok. 10. Ale jest rotacja, a co więcej - to ludzie sami tworzą na bieżąco to, co chcą i to, co faktycznie może być potrzebne. A reszta niepotrzebnych tematów idzie wiadomo gdzie... Wtedy powinno być mniej problemów z dublowaniem się tematów, a poza tym dubelek nie będzie nikomu szkodził.

Wydaje mi się tak poza tym, że na gramowym forum jest za dużo zbyt szczegółowych tematów. Gdyby było więcej "ogólników" to częściej można by było zauważyć tutaj jakieś dyskusje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2013 o 20:30, Muradin_07 napisał:

Oczywiście. Tylko mówię o tym co by było, gdyby tak było. Byłby po prostu bajzel jakich
mało. Dlatego to, że dzieje się on tylko na GSach to nawet i lepiej. Mi on nie przeszkadza
u mnie dopóki mnie nie obraża czy też innych. Co do Waszych dyskusji to czytać coś tam
czytam, niekiedy faktycznie są sensowne, niekiedy w ogóle nie znajduję w nich sensu.
Ale to pomińmy. Co do poprawności - po prostu wystarczy w komentarzu na forum najzwyczajniej
świecie szanować drugiego użytkownika. Jeżeli piszę, że coś mi się nie podoba to nie
"to jest gun..." tylko napisz co trzeba ewentualnie uzasadnij. Tak samo w przypadku pozytywnych
komentarzy.


Cóż, w takim razie- to Twoje zdanie. Nie ma żadnych przesłanek ku temu, że ten chat zrobilibyśmy na forum, bo nigdy nic takiego nie miało miejsca. Za to jedna fajna dyskusja o cosplayu mogłaby nie umrzeć. Kilka osób mogłoby nie dostać bana czy degrada za to, że się przyznało, że kiedyś piraciło, albo chociaż że nie mogli w 24h udowodnić, że piratami nie są. A kilka innych za to, że nie udowodniły, że Wojman nie jest jakiśtam, czy że odważyły się prosić o system mailowego powiadamiania o ingerencjach moderatorów w ich wypowiedzi, co widocznie dla jednego moda było zniewagą dla jego pracy i postanowił zareagować karając we wszystkich miejscach, gdzie musiał usuwać posty tego użyszkodnika- świetna nauczka..!
...
Znaczy, prywata. Inaczej tego określić nie umiem. Cofnijmy się do przeszłości i zmieńmy naszą decyzję, bo nie spodobała nam się nowa wypowiedź danej osoby, więc pod tym pretekstem karajmy wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę szczegółowe tematy i komentarze, bo tam tworzą się naturalne dyskusje i nikt się o offtop za bardzo nie czepia. W wątku np. "Polityka - temat ogólny" już wolałbym takich nie prowokować ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować