Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Nie jestem na bieżąco z tematem, ale korzystając z okazji wyrażę moje odwieczne niezadowolenie tym forumem. Otóż porządek wątków jaki tu obowiązuje jest najskuteczniejszym sposobem zabijania ciekawych dyskusji i zawartości. Skoro każda kategoria może mieć tylko jeden temat, to odechciewa się w nim pisać, bo jedyne posty to jakiś dialog ciągnący się od kilkunastu stron wstecz, którego sensu nie chce mi się zgłębiać grzebiąc w archiwum, urozmaicany regularnymi wizytami gimnazjalistów pytających dlaczego dana gra nie działa, i to tyle. Zakładanie tematów innych niż ogólne szybko jest pacyfikowane przez Moderatora Wredną Gębę (nie mam na myśli żadnego konkretnego, nawet nie znam ich nicków i tożsamości), który pilnuje by na forum nie działo się nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w związku z zaistniałą sytuacją najbardziej ubolewam nad tym, że Zajanski i Demagol pousuwali swoje wpisy, a to w mojej opinii dwaj najlepsi gramsajtowi autorzy. Szkoda, bo takim działaniem jeszcze bardziej odejmujecie jakości gramsajtom i to tej treściowej, czyli najważniejszej :/

@ZoSo
Uważam Twój pomysł za niepotrzebne komplikowanie sytuacji. Zamiast wymyślać takie okrężne rozwiązania wystarczy zmienić podejście osób uprzywilejowanych (a jak nie da się zmienić ich podejścia, to wymienić osoby) na takie, które pozwalało by toczyć odpowiednio rozbudowane dyskusje pod newsami, które w obecnej formule gram.pl są niczym innym jak właśnie takimi "krótkotrwałymi tematami". W sumie to powtarzam to co zostało już napisane. A w ogóle absurdalna wydaje mi się sytuacja gdy autor newsa/artykułu nie ma nic przeciwko takiej dyskusji i nawet sam się do niej włącza, a moderator próbuje dyskusję ukrócić. Zakładam, że redaktorzy nie zapominają o swojej twórczości zaraz po publikacji, ale interesują ich komentarze jakie się pod nimi pojawiają. Może to powinno działać na zasadzie, że moderator miałby prawo pod takim newsem/artykułem zainterweniować tylko gdyby został "wezwany" przez redaktora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, pytałem na serio ;) Od kilku dni obserwuję Twoją aktywność w różnych tematach mającą na celu doprowadzenie do pewnych zmian na forum. Ciekawi mnie co było takim zapalnikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:43, Demagol napisał:

Wolę szczegółowe tematy i komentarze, bo tam tworzą się naturalne dyskusje i nikt się
o offtop za bardzo nie czepia. W wątku np. "Polityka - temat ogólny" już wolałbym takich
nie prowokować ;).

Niech już nawet będą szczegółowe... a nawet bardzo, coby nie było dublujących się. Może wtedy nie będzie tego, co napisał Hareton, że dany temat to rozmowa dwóch-trzech osób, w którą nie można się wbić nijak. Z resztą obojętnie co, byleby coś się działo, a nie wisiało z datą ostatniego posta - "2010"... i by więcej userów swobodnie brała udział w rozmowach na forum, a łatwiej o to we własnym temacie, niż w środku dyskusji starych wyjadaczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:50, ManweKallahan napisał:

Ja w związku z zaistniałą sytuacją najbardziej ubolewam nad tym, że Zajanski i Demagol
pousuwali swoje wpisy, a to w mojej opinii dwaj najlepsi gramsajtowi autorzy. Szkoda,
bo takim działaniem jeszcze bardziej odejmujecie jakości gramsajtom i to tej treściowej,
czyli najważniejszej :/

@ZoSo
Uważam Twój pomysł za niepotrzebne komplikowanie sytuacji. Zamiast wymyślać takie okrężne
rozwiązania wystarczy zmienić podejście osób uprzywilejowanych (a jak nie da się zmienić
ich podejścia, to wymienić osoby) na takie, które pozwalało by toczyć odpowiednio rozbudowane
dyskusje pod newsami, które w obecnej formule gram.pl są niczym innym jak właśnie takimi
"krótkotrwałymi tematami". W sumie to powtarzam to co zostało już napisane. A w ogóle
absurdalna wydaje mi się sytuacja gdy autor newsa/artykułu nie ma nic przeciwko takiej
dyskusji i nawet sam się do niej włącza, a moderator próbuje dyskusję ukrócić. Zakładam,
że redaktorzy nie zapominają o swojej twórczości zaraz po publikacji, ale interesują
ich komentarze jakie się pod nimi pojawiają. Może to powinno działać na zasadzie, że
moderator miałby prawo pod takim newsem/artykułem zainterweniować tylko gdyby został
"wezwany" przez redaktora?


Zajanski chyba tylko ukrył, a Demangol już tak ma, to chyba kolejny raz, kiedy usuwa wszystkie swoje wpisy.

Jeżeli chodzi o to, aby należało to do redaktorów- mam wrażenie, że osoby "piszące" są troche poza forum. W sensie, czasami dyskutują, szczególnie, kiedy ktoś im coś zarzuca, ale w ogólności- ich pracą jest pisanie, a nie zgłaszanie do moderatorów, że są jakieś nieprawidłowości itp. Nie widziałem nawet żadnej interwencji z ich strony w sytuacji ewidentnego łamiania regulaminu (chociaż jako konsule "moc sprawczą" pewnie mają), więc to bez sensu komplikować im życie. Nie za to otrzymują pensję ;)
Osobiście nie widziałem nigdy sytuacji, gdzie jednocześnie konsul uczestniczyłby w dyskusji i moderator chciał powstrzymać tą rozmowę. Blisko tego było w podanym przeze mnie wątku, ale jak napisałem- post trocza był trochę "obok", więc to nie dokładnie to. Z drugiej strony jednak, nie wyraził żadnej dezaprobaty dla naszej dyskusji. Nie raz jednak widziałem redaktorów dyskutujących o kwestiach dość mocno odbiegające od ścisłego tematu newsa- bo o to chodzi, aby news motywował do jakiejś dyskusji na forum! Nawet, jeżeli metodą ewolucji będzie ona ciut dalej- trudno, cały czas jest wartościowa.

@down: a guzik, nie usunął.
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=790281&n=45
Po prostu usuwał niektóre między 45 a 49, konkretnie wszystkie XD Bo byly w hotterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ktoś to musiał zrobić. A gdyby nie ja, to nikt by nie zrobił.

@ManweKallahan
http://www.youtube.com/watch?v=8924FwQACB0

Bardzo się teraz wzruszyłem i sam rozpaczam, że Zajanski usunął wpisy, bo były dużo ciekawsze i lepsze technicznie niż moja masowo produkowana SZMIRA.

@Thrandir
Niestety chyba usunął. Nie tylko ja tak mam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:50, ManweKallahan napisał:

@ZoSo
Uważam Twój pomysł za niepotrzebne komplikowanie sytuacji. Zamiast wymyślać takie okrężne
rozwiązania wystarczy zmienić podejście osób uprzywilejowanych (a jak nie da się zmienić
ich podejścia, to wymienić osoby) na takie, które pozwalało by toczyć odpowiednio rozbudowane
dyskusje pod newsami, które w obecnej formule gram.pl są niczym innym jak właśnie takimi
"krótkotrwałymi tematami". W sumie to powtarzam to co zostało już napisane. A w ogóle
absurdalna wydaje mi się sytuacja gdy autor newsa/artykułu nie ma nic przeciwko takiej
dyskusji i nawet sam się do niej włącza, a moderator próbuje dyskusję ukrócić. Zakładam,
że redaktorzy nie zapominają o swojej twórczości zaraz po publikacji, ale interesują
ich komentarze jakie się pod nimi pojawiają. Może to powinno działać na zasadzie, że
moderator miałby prawo pod takim newsem/artykułem zainterweniować tylko gdyby został
"wezwany" przez redaktora?


"Krótkotrwałe" - 90% tematów wiszących na tym forum to komentarze do newsów. Zdecydowanie mniej niż połowa z nich to te "rodzynki" zawierające dyskusje i tak nie na temat newsa. Więc po cholerę te tematy są na forum? Gdyby userzy zakładali sobie tematy takie, jakie chcą przedyskutować, to niech robią to sami i niech wszystko będzie jasne, a nie Temat: "Tekst: Co Pokemonom przyniesie przyszłość?" - dyskusja o cosplay''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:57, Thrandir napisał:

Zajanski chyba tylko ukrył


Potwierdzam i jestem gotów wrócić na tę stronę, jeśli regulamin będzie precyzyjny, a działalność moderatorów w sensowny sposób ograniczona. Ale w sytuacji obecnej to mi się nie chce. OHOHO łaski mi gram.pl nie robi że mi pozwala pisać na swojej stronie. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:57, Thrandir napisał:

Jeżeli chodzi o to, aby należało to do redaktorów- mam wrażenie, że osoby "piszące" są
troche poza forum. W sensie, czasami dyskutują, szczególnie, kiedy ktoś im coś zarzuca,
ale w ogólności- ich pracą jest pisanie, a nie zgłaszanie do moderatorów, że są jakieś
nieprawidłowości itp. Nie widziałem nawet żadnej interwencji z ich strony w sytuacji
ewidentnego łamiania regulaminu (chociaż jako konsule "moc sprawczą" pewnie mają), więc
to bez sensu komplikować im życie. Nie za to otrzymują pensję ;)
Osobiście nie widziałem nigdy sytuacji, gdzie jednocześnie konsul uczestniczyłby w dyskusji
i moderator chciał powstrzymać tą rozmowę. Blisko tego było w podanym przeze mnie wątku,
ale jak napisałem- post trocza był trochę "obok", więc to nie dokładnie to. Z drugiej
strony jednak, nie wyraził żadnej dezaprobaty dla naszej dyskusji. Nie raz jednak widziałem
redaktorów dyskutujących o kwestiach dość mocno odbiegające od ścisłego tematu newsa-
bo o to chodzi, aby news motywował do jakiejś dyskusji na forum! Nawet, jeżeli metodą
ewolucji będzie ona ciut dalej- trudno, cały czas jest wartościowa.


Podstawową kwestią jest tu chyba to, jak długo i czy w ogóle oni czytają komentarze pod swoimi newsami. Myślę, że czytają. A rzadko się zdarza, żeby ktoś odkopał starego newsa, więc dyskusje pod takowymi żyją przez góra kilka dni. Mnie by to interesowało co tam ludzie piszą pod moim tekstem. Zakładając, że czytają to co ludzie napiszą, to chyba nie byłby wielki dodatkowy trud, gdyby mieli do wciśnięcia przycisk "powiadom moderatora" - może nawet zwykłe "zgłoś" jakie ma do dyspozycji każdy user, a może jakieś dodatkowe, specjalne. Bo mi się to widzi tak - mam swoje podwórko (odizolowane od reszty świata - to co się dzieje pod jednym newsem nie wpływa w żaden sposób na sytuację pod pozostałymi) i wpada na nie gromada ludzi, która hałasuje w godzinach ciszy nocnej. Prawnie jest to zabronione, ale jeśli mi to nie przeszkadza, to nie wzywam policji.

@ZoSo
Ale to takie trochę sztuczne tworzenie tematów. Skoro pojawił się news, który automatycznie (no, prawie) generuje temat na forum, to po co tworzyć dodatkowy? Poza tym, to o czym piszesz, równie dobrze może funkcjonować w formie wpisów na gramsajtach (jedna osoba tworzy, zainteresowani dyskutują w komentarzach, tak jak zrobił Thrandir), ale na sajty zagląda mniej osób i mniejsze jest prawdopodobieństwo, że ktoś nowy się do dyskusji włączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2013 o 21:16, ManweKallahan napisał:

Podstawową kwestią jest tu chyba to, jak długo i czy w ogóle oni czytają komentarze pod
swoimi newsami. Myślę, że czytają. A rzadko się zdarza, żeby ktoś odkopał starego newsa,
więc dyskusje pod takowymi żyją przez góra kilka dni. Mnie by to interesowało co tam
ludzie piszą pod moim tekstem. Zakładając, że czytają to co ludzie napiszą, to chyba
nie byłby wielki dodatkowy trud, gdyby mieli do wciśnięcia przycisk "powiadom moderatora"
- może nawet zwykłe "zgłoś" jakie ma do dyspozycji każdy user, a może jakieś dodatkowe,
specjalne. Bo mi się to widzi tak - mam swoje podwórko (odizolowane od reszty świata
- to co się dzieje pod jednym newsem nie wpływa w żaden sposób na sytuację pod pozostałymi)
i wpada na nie gromada ludzi, która hałasuje w godzinach ciszy nocnej. Prawnie jest to
zabronione, ale jeśli mi to nie przeszkadza, to nie wzywam policji.


Bardzo możliwe, że masz rację. Rzeczywiście, pewnie ich to interesuje i czytają. Jaki to byłby dla nich problem i czy jest to możliwe- kwestia przemyślenia (nie w naszym gronie, a w gronie szeroko rozumianej ekipy- zarówno modki, jak i ludzie zarządzający gramem + redakcja).

Dnia 26.10.2013 o 21:16, ManweKallahan napisał:


@ZoSo
Ale to takie trochę sztuczne tworzenie tematów. Skoro pojawił się news, który automatycznie
(no, prawie) generuje temat na forum, to po co tworzyć dodatkowy? Poza tym, to o czym
piszesz, równie dobrze może funkcjonować w formie wpisów na gramsajtach (jedna osoba
tworzy, zainteresowani dyskutują w komentarzach, tak jak zrobił Thrandir), ale na sajty
zagląda mniej osób i mniejsze jest prawdopodobieństwo, że ktoś nowy się do dyskusji włączy.


Jest też tak, że na gramsajtach tworzą się pewne "grupki" dyskutujących. Tak samo w tematach ogolnych. Do wątku "Polityka..." zaglądają głównie starzy wyjadacze, jest mała rotacja nowych osób. Z różnych przyczyn- bo ktoś może się nie czuć na siłach ciągnąć taką trudną dyskusję w takim gronie (gram.pl ma to do siebie, że dyskusje są trudne, bo każdy jest tu uparty :), bo nie czuje się wyjadaczem, bo nie ma niczego sensownego do powiedzenia...
A pod newsami spotyka się dużo różnych, niezwiązanych ze sobą osób. I wtedy właśnie pojawiają się fajne tematy. I to takie proste- moderator powie "nie offtopujcie", to robimy sobie wpis/ nowy temat. Banał, nie? Ale jakoś praktyka pokazuje, że to nie działa. I jedyny efekt to komentarze pod newsem, które następnego dnia znikają, i kolejna dyskusja, którą takie upomnienie zabiło. To niby takie proste, ale po prostu nie wychodzi. A skoro nie wychodzi, i z takiego podejścia nie ma żadnego pożytku (bo i tak nic się pod tym newsem już nie zadziało), to widocznie po prostu trzeba zmienić podejście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 21:16, ManweKallahan napisał:

@ZoSo
Ale to takie trochę sztuczne tworzenie tematów. Skoro pojawił się news, który automatycznie
(no, prawie) generuje temat na forum, to po co tworzyć dodatkowy?


Nie tworzyć dodatkowy. Bo tematy-komentarze nie byłyby tworzone na forum w ogóle [chyba, że ktoś by chciał, to proszę bardzo - ale jeżeli będzie to tak wisiało puste, to i tak prędzej czy później zniknie]. Po co mają tutaj być, skoro, tak jak napisałem, większość z nich ma ledwie kilka komentarzy. Gdyby miała się z tego robić dyskusja, to ktoś po prostu by tworzył taki szybki temat. Coś w stylu "W newsie o pokemonach była cosplayerka. Co sądzicie?" :P
Przykład kiepski, ale chyba widzisz o co mi chodzi. Na forum byłyby wtedy tylko przydatne i faktycznie używane przez gramowiczów tematy. Gdyby straciły na przydatności, to po prostu by znikały i nikt by się nimi nie martwił, tylko tworzył nowy w miarę potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to takie trochę zmienianie na siłę czegoś co już teraz mogłoby dobrze funkcjonować, gdyby tylko organ wykonawczy nieco zmienił podejście.
Gdyby to miało funkcjonować tak jak proponujesz, to według mnie uczestniczyła by w takich dyskusjach raczej niewielka liczba ludzi, bo teraz każdy kto news przeczyta, automatycznie widzi też komentarze (pierwsze 30) i dyskusje w nich zawartą (jeśli jest) i może się do niej przyłączyć. A tak, to po przeczytaniu newsa musiałby zajrzeć na forum i sprawdzić, czy ktoś taki temat założył i się dołączyć, lub ewentualnie samemu założyć - wydaje mi się, że niewiele osób by to robiło. A obecnie mają już dyskusję podaną praktycznie na tacy. A w aktualnej sytuacji też jest przecież tak, że wyczerpane tematy przechodzą na kolejne strony i "znikają".
Napisałeś na poprzedniej stronie, że obecnie na forum są zbyt szczegółowe tematy. Tak patrzę na te zestawienia: http://gramstaty.rob006.net/topics/category/1, http://gramstaty.rob006.net/topics/category/3, http://gramstaty.rob006.net/topics/category/5 i wydaje mi się, że jednak tematy są raczej ogólnikowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że takie "przymusowe" przenoszenie się gdzie indziej kończy się po prostu śmiercią dyskusji. Coś takiego jak np. mama mówiąca "ej, ale idźcie do salonu tam sobie gadać", a zainteresowani zamiast iść do salonu idą do domu XD

Integracja komentarzy do newsów z forum jest dobra także dlatego, że a) łączy to, co się dzieje na głównej z tym, co się dzieje na forum, b) edytor komentarzy na głównej jest cokolwiek słaby.

Ergo: twoje pomysły to mnożenie bytów ponad potrzebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 21:53, ManweKallahan napisał:

Gdyby to miało funkcjonować tak jak proponujesz, to według mnie uczestniczyła by w takich
dyskusjach raczej niewielka liczba ludzi, bo teraz każdy kto news przeczyta, automatycznie
widzi też komentarze (pierwsze 30) i dyskusje w nich zawartą (jeśli jest) i może się
do niej przyłączyć. A tak, to po przeczytaniu newsa musiałby zajrzeć na forum i sprawdzić,
czy ktoś taki temat założył i się dołączyć, lub ewentualnie samemu założyć - wydaje mi
się, że niewiele osób by to robiło.

Zależy z której strony na to patrzeć. Ja na główną wchodzę sporadycznie, a gram mam zlinkowany w zakładkach adresem forum, więc ja wchodzę na forum dla dyskusji z forum, a nie przez główną. Wchodzę i chciałbym widzieć konkretne dyskusje, a nie "Tekst: blablabla", w którym może się kryć nie wiadomo co. Jak już napisałem - niech główna istnieje swoją drogą i niech tam w komentarzach faktycznie nie będzie offtopu, ale niech na forum dzieje się co chce, byle tylko istniała dyskusja.

Dnia 26.10.2013 o 21:53, ManweKallahan napisał:

Napisałeś na poprzedniej stronie, że obecnie na forum są zbyt szczegółowe tematy. Tak
patrzę na te zestawienia: http://gramstaty.rob006.net/topics/category/1, http://gramstaty.rob006.net/topics/category/3,
http://gramstaty.rob006.net/topics/category/5 i wydaje mi się, że jednak tematy są raczej
ogólnikowe.


Nadal zbyt ogólnikowe ;]

@Demagol - Gdyby nie patrzeć przez pryzmat forum takiego jakie mamy teraz, a w całkiem innej formie, to nie ma tutaj mnożenie niczego. Liczba aktywnych wątków byłaby cały czas taka sama, bo te nieaktywne byłyby wypierane przez aktywne i usuwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 22:13, theZoSo napisał:

Zależy z której strony na to patrzeć. Ja na główną wchodzę sporadycznie, a gram mam zlinkowany
w zakładkach adresem forum, więc ja wchodzę na forum dla dyskusji z forum, a nie przez
główną. Wchodzę i chciałbym widzieć konkretne dyskusje, a nie "Tekst: blablabla", w którym
może się kryć nie wiadomo co. Jak już napisałem - niech główna istnieje swoją drogą i
niech tam w komentarzach faktycznie nie będzie offtopu, ale niech na forum dzieje się
co chce, byle tylko istniała dyskusja.

Ale ja też rzadko wchodzę na główną i też zakładkę mam do forum (chociaż do głównej też). No i jak już wchodzę na newsy, to właśnie poprzez te tematy na forum. Zwykle gdy tytuł mnie jakoś zaciekawi, albo gdy zwrócę uwagę, że jest dużo postów. Pod tematami "Tekst: coś tam" nie kryje się zupełne nie wiadomo co, bo tytuł choć w pewnym stopniu nam sugeruje zawartość. A przynajmniej powinien.

Dnia 26.10.2013 o 22:13, theZoSo napisał:

Nadal zbyt ogólnikowe ;]

Zaraz, to jakie powinny według Ciebie być? Bo w tym poście http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&pid=118 napisałeś, że jest zbyt dużo szczegółowych i powinno być więcej ogólnikowych. A teraz na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wobec sytuacji, jaka zaistniała, a która wyniknęła z mojej pojedynczej interwencji moderatorskiej (a także innym czynnikom, kumulującym się od dłuższego czasu), poczułem się wywołany do tablicy. Zatem zabiorę głos.

Nie lubię udawać, że nic złego się nie dzieje, tak jak nie lubię pozostawiać w konflikcie z użytkownikami tylko przez to, że pewne sprawy pozostaną niewyjaśnione.

Nie przypuszczałem, że kontrowersyjna intwerwencja, którą podjąłem odbije się tak szerokim echem. Nie było moim zamiarem godzenie w wątek i odbieranie użytkownikom możliwości wypowiedzenia się na temat który ich interesuje.
Nie mogę jednak powiedzieć, że była to decyzja bez precedensu. Decyzja ta była zgodna z praktyką moderatorską, którą uprawiam odkąd objąłem funkcję. Może to zła praktyka, niewłaściwa, niewskazana - pozostawiam do oceny. Ale realizowałem ją i nie wzbudzała większych kontrowersji u użytkowników. U Moderatorów czy pracowników Community nie wzbudzała żadnych. Nie mogę sobie zarzucić w tej materii niekonsekwencji czy podwójnych standardów.
Kiedy zacząłem wypowiadać się na forum jeszcze jako użytkownik - off-topy były karane całkiem ostro. Kiedy zostawałem Moderatorem, już łagodniej. Jako, że wytyczne w tej sprawie od tamtego czasu nie zmieniły się za bardzo - o regulaminie nie mówiąc - nie zmieniłem swojego postepowania.

Główny zarzut który mam wobec siebie na dzień dzisiejszy, to bardzo niska aktywność w porównaniu ze stanem sprzed kilkunastu miesięcy. Mogło to być powodem, dla którego moja decyzja - kiedyś będąca czymś oczywistym - wzbudziła zaskoczenie. Przyznaję, że nie sposób nadążać za zmianami i potrzebami społeczności forum mając niską aktywność. Jednakże te pojedyncze interwencje, których dokonywałem nie były obiektem sprzeciwu ani innych Moderatorów, ani pracowników Community - a to ten ostatni zwłaszcza decyduje o tym, jakie czyny popełnione przez nas nie powinny mieć miejsca.

Przepraszam użytkowników, którzy poczuli się urażeni sposobem, w jaki odpowiadałem na ich posty w związku z niedawną interwencją. Zwracam się tu zwłaszcza do Thrandira, który był głównym adresatem moich postów w ciągu ostatnich dni. Istotnie, mogły brzmieć one nieuprzejmie - nie było to jednak moim zamiarem.

Co do zmian w społeczności - nieważne jakie to zmiany by nie były, trzeba kontaktować się z pracownikami. Innej możliwości nie ma.

- zmiany w gramsajtach - tu każdy niech sam wyrazi opinię, ja osobiście nie mam zdania,
- zmiany w działaniach Moderatorów - naszym przełożonym jest Lucas. Szef Community ma możliwość wskazania, jak reagować na konkretne działania,
- zmiany w regulaminie - tutaj również należy kontaktować się z Lucasem. Wciąż pozostaje on podstawą naszych działań. Nie możecie oczekiwać, że konkretne działanie, takie jak np. offtop, w regulaminie uznane za jednoznacznie niepożądane, ujdzie na sucho. Egzekwowanie regulaminu to nasz obowiązek. Nieważne jak przykry, to jednak obowiązek. A ponieważ nie został on stworzony dla przyjemności karania, tylko żeby wyeliminować zjawiska w mniemaniu autora niepożądane, to w momencie w którym przestaje on pełnić swoją funkcję, musi zostać zmieniony. A żeby osoby w mocy wiedziały, jakich zmian oczekujecie, musicie ich o tym poinformować.

Ja sam w tej sprawie skontaktuję się z Lucasem.

Ale mam też wobec Was, drodzy użytkownicy, zarzuty!

Po pierwsze oczekiwałem, że nieporozumienie ze mną zostanie wyjaśnione drogą prywatną. Nikt nie wysłał maila do mnie, nie znalazł innej drogi kontaktu ze mną. A szkoda, bo w ten sposób niejeden użytkownik wyjaśnił zaszłości zarówno ze mną, jak i z innymi Moderatorami. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek zignorował zapytanie, wątpliwość czy prośbę skierowaną bezpośrednio do mnie (pomijając problemy natury technicznej). To jest sposób wyjścia z sytuacji. Nie wypytywanie na forum. Nie komentowanie decyzji. Pomijając już takie oczywistości, że tego zabrania regulamin odkąd jestem zarejestrowany na gram.pl (i nie bez powodu), to tak jeszcze nikomu nie udało się ze mną dogadać. Historia forum jasno pokazuje, jak się kończą próby wyciągania takich spraw do publicznej dyskusji. Nikt nie korzysta, a niektórzy użytkownicy na tym tracą. Dlatego unikam tego.

Po drugie mam nadzieję, że użytkownicy sprecyzują konkretne zarzuty w kierunku Moderacji i konkretnych jej decyzji. Nie sposób ustosunkować się do ogólnikowej krytyki, a już na pewno nie da się tego zrobić jeżeli towarzyszy jej złośliwy ton dialogu. Psuje to amtosferę i kieruje dyskusję dokładnie w przeciwną stronę niż zażegnanie konfliktu. Proszę o stosowne zachowanie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dopowiem tylko tyle, że w czasach gdy byłem znacznie aktywniejszym userem niż obecnie, w czasach gdy flejm w topicach głównych a nie newsach lał się ostro [ czy to ten sensowny czy nie ] to gdy musiałem / chciałem pogadać akurat z Hellmutem na privie to uwaga - dało się. Nie z każdym moderatorem dało radę a tym bardziej nie z każdym można było pogadać sensownie. Nie pomnę niestety ile razy zdarzały mi się z nim rozmowy - czy to był raz czy może trzy ale fakt jest faktem.

I druga sprawa - ludzie, spójrz obiektywnie na całą rzecz. Nie wiem jak się sprawa ma z podforami i newsami ale czy w dziale nazwijmy to ''głównym'' forum, jest aż tak źle żeby potrzeba było innych / nowych modów? To już nie te czasy gdzie mieliśmy wysyp tworów typu HiSin, Prince Janek, Dominiczek [ i ich multikonta ] czy inne tego typu niechluje forumowe. Reklamowe konta znikają stosunkowo szybko tam samo jak multikonta zbanowanych. Oczywiście można dyskutować nad sensownością danej ''nagrody'' czy pomniejszych tego typu pierdół ale ... tak było przecież od zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakieś przykłady. Które są zbyt szczegółowe i czym je zastąpić? A raczej które połączyć w jeden, bo o to chyba chodzi. Bo może kilka bym widział, ale to raczej pojedyncze przypadki, a i tak mimo to dyskusje w nich były prowadzone - skądś się te tysiące postów nazbierały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować